Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 07 Mar 2009, 20:07   #1
ady_crys
Novice
 
ady_crys
 
Join Date: Jan 2009
Location: Constanta
Posts: 19
poate sa-mi spuna si mie unde pot gasi filmul, , LILLIE - 1978,

Last edited by ady_crys : 11 Aug 2009 at 18:22. Reason: caut un film vechi
ady_crys is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2009, 20:47   #2
marcusARCUS
Guru
 
marcusARCUS
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 948
The Hunt For Red October?CU Sean Connery
__________________
In the event that you find some certain sequences or ideas confusing,please bare in mind,that this is your fault,not ours.You will need to see the picture again and again,until you understand everything.Turn.
marcusARCUS is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Mar 2009, 11:18   #3
spartacus
Senior
 
spartacus
 
Join Date: Feb 2003
Location: Anitals
Posts: 123
Send a message via Yahoo to spartacus
Caut de mult...

Caut un film realizat prin anii '80, traducerea de la noi avea in titlu ceva ce continea si expresia "...cei (-lor) sapte magnifici" sau cam asa ceva... Anyway, actiunea are loc la momentul realizarii filmului, filmul e american (nu e western-ul acela arhicunoscut!) si se referea la 7 tipi, vechi amici, care sunt nevoiti sa refaca echipa pt nu mai tin minte ce chestie, o misiune oricum. Punctul culminant al filmului are loc pe un yacht, unde echipa noastra se bate cu tipii rai si inving, dar unii dintre good-guys sunt raniti grav sau mor. Erau si actori arhicunoscuti in filme de actiune printre ei la acea vreme, dar nu mai tin minte niciunul (nu mai stiu dak era Charles Bronson, Ryan O'Neil sau altul). Are cineva vreo idee?......:confused:
__________________
"Cind beau ma simt ca o sugativa!"
spartacus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Mar 2009, 11:37   #4
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
"Cei sapte fantastici"
http://www.imdb.com/title/tt0079960/
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Apr 2009, 16:40   #5
ady_crys
Novice
 
ady_crys
 
Join Date: Jan 2009
Location: Constanta
Posts: 19
caut un film ?

.. caut un film pe care lam vazut pe caseta video ,si se numea atunci - combustie spontana - ,este vorba despre un cuplu de tineri care sunt bagati intrun buncar antinuclear [ ce mai mia duc aminte] si rezista la un experiment nuclear , dupa care dupa un timp se aprind si mor ,dar bebelusul lor scapa ,asta se intampla imediat dupa al 2 razboi mondial .atat imi aduc aminte
ady_crys is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Apr 2009, 16:47   #6
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
e de-ajuns.
halebardul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Apr 2009, 18:24   #7
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by ady_crys:
[ ce mai mia duc aminte]
Se zice "viaduct".
(Dacä scriai "ce mai mae duc", ar fi fost "apeduct")
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Apr 2009, 00:34   #8
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Pai daca traduci ce ai zis tu acolo in engleza ... si scrii pe imdb .. ai sa gasesti filmul pe care il cauti.

SIMPLE AS 1,2,3
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Apr 2009, 16:52   #9
bndragos
Novice
 
bndragos
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1
Cum se numeste filmul?

L-am vazut acum vreo 5 ani pe TVR 1 si era vorba despre un sot foarte gelos care banuia ca sotia lui il inseala si pentru a o testa a pus un muncitor tanar sa se dea la ea. Aceasta prima data l-a refuzat insa cand a aflat ca sotul ei a pus planul la cale a inceput sa se culce cu tanarul stiind ca prin casa sunt ascunse camere de filmat...
bndragos is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 May 2009, 17:25   #10
norww3
Veteran
 
norww3
 
Join Date: Mar 2007
Location: In Hell
Posts: 235
Deci filmul era cva despre un experiment ... nush daca era actiunea after WW2 copilul creste si la vreo 20 de ani incepe sa ii iasa flacari din mina si sa se inroseasca pielea pe el - ca si cum ardea sub carne si unii de la experiment incep sa il urmareasca - el disparuse cind parintii ii murisera si experimentul trebuia continuat pe el ... cam atit imi amintesc ... ce mai stiu este ca se bazeaza pe CEVA REAL ... Bafta ... poate ai noroc ...
Aaaa ... sint TREEAZ
__________________
Mai Rau Decit Toti La Un Loc ! ! !

Last edited by norww3 : 01 May 2009 at 17:27.
norww3 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2009, 12:24   #11
marcusARCUS
Guru
 
marcusARCUS
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 948
Originally Posted by norww3:
Deci filmul era cva despre un experiment ... nush daca era actiunea after WW2 copilul creste si la vreo 20 de ani incepe sa ii iasa flacari din mina si sa se inroseasca pielea pe el - ca si cum ardea sub carne si unii de la experiment incep sa il urmareasca - el disparuse cind parintii ii murisera si experimentul trebuia continuat pe el ... cam atit imi amintesc ... ce mai stiu este ca se bazeaza pe CEVA REAL ... Bafta ... poate ai noroc ...
Aaaa ... sint TREEAZ
Suna a Hellboy da nu poate fi
__________________
In the event that you find some certain sequences or ideas confusing,please bare in mind,that this is your fault,not ours.You will need to see the picture again and again,until you understand everything.Turn.
marcusARCUS is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2009, 12:44   #12
ady_crys
Novice
 
ady_crys
 
Join Date: Jan 2009
Location: Constanta
Posts: 19
film

Originally Posted by norww3:
Deci filmul era cva despre un experiment ... nush daca era actiunea after WW2 copilul creste si la vreo 20 de ani incepe sa ii iasa flacari din mina si sa se inroseasca pielea pe el - ca si cum ardea sub carne si unii de la experiment incep sa il urmareasca - el disparuse cind parintii ii murisera si experimentul trebuia continuat pe el ... cam atit imi amintesc ... ce mai stiu este ca se bazeaza pe CEVA REAL ... Bafta ... poate ai noroc ...
Aaaa ... sint TREEAZ
cred ca filmul se numea -combustie spontana- asa era pe caseta video
ady_crys is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2009, 12:46   #13
ady_crys
Novice
 
ady_crys
 
Join Date: Jan 2009
Location: Constanta
Posts: 19
Originally Posted by norww3:
Deci filmul era cva despre un experiment ... nush daca era actiunea after WW2 copilul creste si la vreo 20 de ani incepe sa ii iasa flacari din mina si sa se inroseasca pielea pe el - ca si cum ardea sub carne si unii de la experiment incep sa il urmareasca - el disparuse cind parintii ii murisera si experimentul trebuia continuat pe el ... cam atit imi amintesc ... ce mai stiu este ca se bazeaza pe CEVA REAL ... Bafta ... poate ai noroc ...
Aaaa ... sint TREEAZ
combustie spontana ,dar nustiu denumirea reala a filmului
ady_crys is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2009, 10:46   #14
gizmo
Novice
 
gizmo
 
Join Date: May 2009
Posts: 2
caut si eu un film pe care l-am vazut in urma cu ceva ani...stiu ca este din anii 80, chiar 85 daca nu ma insel, este o comedie despre doi tineri prieteni care pleaca intr-o vacanta in hawaii sau pe o alta insula unde distractia e in toi, actiunea se petrece vara, iar punctul culminant il constituie aparitia unui...mort! Ei bine, cei doi tineri ascund mortul , luandu-l cu ei peste tot, punandu-i ochelari de soare si plimbandu-l prin intreaga statiune. Este o comedie de 5 stele, dar din pacate am uitat cum se numeste. Raman recunoscator daca ma puteti ajuta!
gizmo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2009, 10:53   #15
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Cred ca-i asta:
http://www.imdb.com/title/tt0098627/
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2009, 11:08   #16
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Lol

tb să recunoaştem că numărul de stele şi l-a amintit corect!
nu cred că în Hawaii e vreodată iarnă, sau cel puţin nu una cu temepraturi sub 20 de grade Celsius.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2009, 11:10   #17
gizmo
Novice
 
gizmo
 
Join Date: May 2009
Posts: 2
Originally Posted by Judex:

Asta e! Multumesc mult!
gizmo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 May 2009, 20:00   #18
blondu88
Novice
 
blondu88
 
Join Date: May 2009
Posts: 1
as dori sa stiu cum se numeste un film ...

l-am urmarit pe un cd in urma cu ceva timp ... e un film SF si era vorba de o nava care ajunge pe o planeta unde descopera ca nu era niciodata intuneric...deoarece avea 3 sori...afla acolo ca pe sub pamant traiau niste creaturi care ieseau numai noaptea ... iar peste ceva timp cei 3 sori se suprapun si se face ecplipsa....ies acele creaturi la suprafata si distrug aproape tot...cam asa e ideea filmului...dar nu imi pot aminti cum se numeste filmul....e super si as vrea sa il revad....v-as fi recunoscator daca mi-ati putea da un raspuns pe mail(yo_blondu_the_best@yahoo.com) sau pe forum ... va multumesc....
blondu88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 May 2009, 18:33   #19
Melck
Novice
 
Melck
 
Join Date: May 2009
Posts: 2
Pitch black
http://www.imdb.com/title/tt0134847/
Melck is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Jun 2009, 15:17   #20
Gospin
Comfortably numb
 
Gospin
 
Join Date: May 2009
Location: over the rainbow
Posts: 1,289
Send a message via Yahoo to Gospin
Cred ca sunt 8 ani de cand am vazut prima data acest film. Este vorba de un copil care are sida. a un moment dat se imprieteneste cu un baiat ceva mai mare (2-3) ani care afland de boala lui incearca sa`l salveze.Astfel ei pleaca fara stirea parintilor intr`o mica calatoriepe o "pluta" daca imi aduc bine aminte.Planul da gres si sunt nevoiti sa se intoarca acasa , la cateva zile copilul moare.Filmul se termina cu o secventa in care ii ia un pantof (raposatului) si il pune pe un rau.
Caut de ceva timp acest film, help please !
Gospin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:44.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells