Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 02 Dec 2009, 15:00   #141
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Redmen, nu am nimic impotriva barbatilor care poarta fulare sau esarfe, doar n-or sta cu gatul gol expusi in frig! Si nu era vorba de barbatii stilati la care probabil te gandesti tu.
Eu ma refeream la aceia (si la acelea) pentru care stilul asa zis nonconformist tinde sa se tranforme in uniforma, fie ca le sta bine sau nu, in combinatie cu o atitudine specifica. Of, daca am fi acum pe strada ti-as arata la ce fel de persoane ma refer.

La TIFF, de exemplu, ai ocazia sa vezi o multime de "nonconformisti" din astia.
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Dec 2009, 15:01   #142
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Genul ala de persoane le vad si eu ... dar nu putem sa ii bagam pe toti in aceeasi oala.
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Dec 2009, 23:51   #143
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
In other words, please be true:
http://www.youtube.com/watch?v=znjEV...eature=related
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Dec 2009, 19:57   #144
cremaxx
Banned
 
cremaxx
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 408
Azi ma enerveaza chestiile astea cu rangurile.....Guru?SUPERMAN moderator?Mai e si Terminatorul Moderator? Alien ceva?
cremaxx is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Dec 2009, 11:13   #145
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Cum ii pocesc jurnalistii numele Maiei Morgenstern. Tocmai am auzit pe un post de stiri 'Morgănştain'.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Dec 2009, 11:40   #146
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Originally Posted by Judex:
Cum ii pocesc jurnalistii numele Maiei Morgenstern. Tocmai am auzit pe un post de stiri 'Morgănştain'.
păi să iasă, frate, pe scenă şi să spună cum se citeşte corect numele, că nici io nu ştiu.
dacă am să reuşesc să o văd pe 8 decembrie la Constanţa - link, am să o întreb.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Dec 2009, 11:44   #147
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Pai se citeste Morgănştern. Stern inseamna stea. Steaua diminetii. Si a zis femeia asta acum vreo zece ani mai bine.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Dec 2009, 11:47   #148
cremaxx
Banned
 
cremaxx
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 408
Pe mine ma enerveaza numele asta Maia Morgenstern si aerele ei de starleta.
cremaxx is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Dec 2009, 18:47   #149
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Talking

ţara asta cu serviciile ei de căcat, pentru că:

1) acum aproape 2 săpt, unde urma să fie ziua lui tata, am făcut o comandă substanţială la Polirom. sunt clientă fidelă încă de la apariţia firmei. aproape lună de lună dau cel puţin 100 de lei pe cărţile LOR. ei bine de data asta, unde şi comanda era mai mare, sau tocmai de-aia, tipii au decis, deci, să-mi/ uite rătăcească cărţile, până la ora 15:00 nu am reuşit să aflu dacă totuşi ele a fost trimise, sau nu. cred că în 2 săpt m-aş fi putut duce şi reîntoarce pe jos la şi de la Iaşi, lejer.
probabil că duminică că am să-l trimit pe tata să-şi ridice personal cărţile.

2) ei bine nu au venit cărţile, dar au venit ceva mai repede jucărele lui Erik. numai că, stupoare, la Poştă, cu toate că plătisem livrare la domiciliu, îmi fu dat să aflu că al meu colet, plătit deja pe Net, este ramburs!! ha?! nu mi-a venit să cred ochişorilor, şi după ce-am sunat la firma de unde le achiziţionasem a trebuit să mă car acasă, pentru că "problema mea se va rezolva ulterior". am vrut să anulez pe loc comanda, dar m-am gândit că voi rămâne şi fără bani. la vreo juma de oră m-a sunat un geniu, care s-a scuzat de inconvenient, unde aveau "prea multe comenzi" , şi m-a sfătuit să plătesc totuşi coletul, unrmând să-mi returneze el, astă seară, banii. am stat şi m-am gândit la posibilele opţiuni: şi cu banii luaţi şi fără jucărele, sau şi cu banii dublu luaţi şi cu jucărele, şi-am optat pentru ultima variantă, cu toate că prietena mea, cea cu care eram, m-a sfătuit să nu. evident că n-am aşteptat să ajung acasă şi-am deschis pachetul, constatând că văcuţa pe care i-o luasem drept bonus lui Erik, pentru că era fff haioasă pe site, minuscula văcuţă din lemn de mesteacăn avea un corn căzut, de fapt dezlipit, evident şi ambalajul era desigilat. No, i-am lipit cornul cu super-glue, una dintre cele mai migăloase chestii pe care le-am detestat mereu, retuşarea cadourilor, ocazie cu care a curs ceva soluţie şi pe-un ochişor, drept urmare vaca mea cornută e acum şi machiată, negrul acela întinzându-se cu generozitate. până va putea Erik să se joace cu ea, adică după de 3 ani cred că aş putea planta un mesteacăn şi modela eu însămi o văcuţă mai reuşită, şi categoric necornută.

Concluzii: nu se merită să cumperi de la oamenii ăştia. ar trebui lăsaţi să moară de foame, şi poate aşa şi-ar reaminti sensul lui "clientul nostru, stăpânul nostru".

nici nu vreau să mă gândesc la cât voi avea de alergat dacă tipii nu-mi vor returna banii. şi hmmm... chiar trăiesc filmele cu proşti, în care eu sunt, bineînţeles, unul dintre protagoniştii principali!
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Dec 2009, 21:57   #150
cremaxx
Banned
 
cremaxx
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 408
Iar ma enerveaza "Geony" fiindca doar el apare sus in dreapta ,iar asta il marginalizeaza pe Beselu ,iar mie mi se face mila si o sa-l votez .
cremaxx is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Dec 2009, 19:25   #151
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Talking

...că a mai rămas doar baia fără CD-uri/ DVD-uri împrăştiate.

Doamne câte inutilităţi strânge omul într-o viaţă.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Dec 2009, 21:43   #152
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Hai sa-mi zic si eu pasul...
Nu neaparat ma enerveaza, ma intristeaza mai mult - faptul ca pe forumul asta cam 60% din discutiile purtate nu au legatura cu cinema-ul: certuri, discutii searbade, prezidentiale, fo'bal... Stateam si ma gindeam - a existat vreun topic legat de cinema care sa stirneasca discutii atit de aprinse precum prezidentialele? Te saturi si de scandaluri de-ti vine acru - bannari, orgolii personale, schelete scoase din dulap, invirtit in jurul cozii si batut apa in piua pentru nimic pina la urma... Ca la iarmaroacele televizate... Sa treaca naibii prezidentialele, sa se linisteasca apele si sa revenim la normal.
Nu cred ca sint singurul care gindeste asa.
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Dec 2009, 22:22   #153
Disciple
Guru
 
Disciple
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 917
Windom,bun venit in club!
Disciple is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Dec 2009, 22:36   #154
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Thumbs down

Originally Posted by Windom:
Nu cred ca sint singurul care gindeste asa.
vai, cum de nu-ţi dai seama?! toţi gândesc la fel, de-aia şi e forumul plin de exemple personale: nu-mi place să... da'să mor io dacă nu fac NUMAI ce nu-mi place!
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Dec 2009, 15:12   #155
mento
Novice
 
mento
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 7

Ma enerveaza angajatii de la magazine de electrice si electrocasnice... cand ai nevoie de ei nu e nici unul in preajma, cand vrei doar sa iti clatesti ochii printre rafturi exact atunci sunt mai sacaitori !

Ma enerveaza cei care nu respecta regulile cu privire la igiena in locurile publice cum ar fi la piscina, sala de fitnes...

Astea pe langa toate lucrurile enervante din romania...
mento is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Dec 2009, 13:23   #156
hellsteed
Cavaler de Veste Buna
 
hellsteed
 
Join Date: Jan 2007
Location: Nicosia
Posts: 1,251
daily radio brain washing....
__________________
Nu conteaza rezultatul cat ideea in sine
hellsteed is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Dec 2009, 19:07   #157
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Originally Posted by bremen1980:
Fufele astea precum Lady GAGA ,Beyonce ,Rihana care apar cu prea multe videoclipuri la posturile muzicale.Pai ai un album mediocru si tu scoti 7-8 videoclipuri sleite din el .

E la fel ca si in cazul filmelor.Comercialul aduce banii.
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Dec 2009, 19:14   #158
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Originally Posted by bremen1980:
Fufele astea precum Lady GAGA ,Beyonce ,Rihana care apar cu prea multe videoclipuri la posturile muzicale.Pai ai un album mediocru si tu scoti 7-8 videoclipuri sleite din el .
Exista supertrupe cu albume geniale care au scos maxim 2 videoclipuri la album .Nu vorbesc acum de zeii din anii '60-'70 care nici nu stiau cu ce se maninca videocilipurile .
Pai video killed the radiostar.
U2 la Achtung Baby au scos 6 single-uri, e drept ca au avut si de unde.
La Lady GaGa nu imi plac o gramada de chestii, dar chiar e mai rasarita in felul ei. Eu o vad ca pe o posibila noua Madonna, cel putin daca o tine tot asa. Si exagerezi cand zici ca scoate atatea clipuri, de pe primul album a avut 3 single-uri mari, din 5 cate a scos. Iar popul ei mi se pare mai inspirat decat al altora.
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Dec 2009, 19:18   #159
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Cool

Originally Posted by hellsteed:
daily radio brain washing....
Acum depinde de postul de radio ascultat.
Treci pe România Muzical, sau pe România Cultural, de exemplu, şi n-ai să simţi decât sufletul primenit, iar şi iar şi iar...

L.e.

On topic: - mă enervează îngrozitor oamenii care mă iubesc şi nu mi-o spun. aaa... şi peştii.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Dec 2009, 18:43   #160
Leaver
Novice
 
Leaver
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21
Ma enerveaza:
-politicienii
-profa de biologie
-mizeria de pe strazi
-oamenii care arunca pe strada gunoaie
-oamenii care sparg seminte la cinematograf sau striga la saracu ecran ca la teatru
Leaver is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:38.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells