Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 27 Mar 2013, 18:47   #1
Iulidesprefilme
Junior
 
Iulidesprefilme
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 44
Erori...

La actorul Donald Sumpter e postată poza actorului Viggo Mortensen.

La Jean-Francois Richet e postată poza actorului Gabriel Byrne.

În filmografia actriţei Tora Vasilescu sunt trecute două titluri, Intrusul şi Imposibila iubire, în 1983. Este unul şi acelaşi film!

Mulţumesc pentru atenţie!
Iulidesprefilme is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jun 2013, 19:08   #2
Iulidesprefilme
Junior
 
Iulidesprefilme
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 44
La actorul Dewey Martin este postată poza lui Kirk Douglas.
Iulidesprefilme is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jun 2013, 11:53   #3
thisisme9
Novice
 
thisisme9
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 24
La filmul The World's Fastest Indian anul in care a iesit este 2005 nu 2006.
thisisme9 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jun 2013, 22:00   #4
george1414
Novice
 
george1414
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 1
Programul de la cinema!

La ce naiba mai postati program pe internet, daca nu e valabil! Am stat 4 ore sa astept filmul Now You See Me, ce era la 16,30 pe net in program. Si filmul a fost la 19!!!!! Vin de la 100 de km! Porcilor! De o saptamana n-ati vazut ca ati gresit?!!!!!! Hai sictir!
george1414 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Aug 2013, 12:07   #5
Iulidesprefilme
Junior
 
Iulidesprefilme
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 44
Erori, confuzii şi nebăgări în /de seamă...

Filmografiile actorilor John Gilbert şi Thomas Mitchell, scuzaţi-mă, sunt...varză! Frank Lloyd (regizorul) figurează de două ori ! Şi nu este singurul...Dacă vrei să-ţi dai cu părerea nu ştii la cine ai nimerit ! Şi cu unele poze sunt necazuri...userii atenţi semnalează, dar îi mai ia cineva în seamă? Şi eu şi alţi contributori am completat sau am rectificat datele personale ale multor actori, regizori etc. şi...nimic !...Unii apar ca având peste suta de ani, deşi au putrezit de mult...Dacă s-ar manifesta faţă de TOŢI contributorii, inclusiv faţă de cei "consacraţi", mai multă rigoare, atenţie, ce bine ar mai fi ! Nu zic, oricine poate greşi, dar sunt cam multe problemele...vă decredibilizaţi ! Nu trebuie să vă speriaţi că unii contributori adună puncte, vezi Doamne, să vă ia premiile propuse, staţi liniştiţi, mulţi nu sunt interesaţi de ele...nu asta e problema, ci, din punctul meu de vedere, oferta unei informaţii corecte. Personal, vin cu informaţii, date, opinii pentru îmbogăţirea/ completarea unor pagini, care "suferă" de lipsa lor...
Şi ar mai fi ceva...se publică fără a se cere diacritice (nu mă refer la rubrica părerilor personale) şi mai ales, "scapă" multe erori de scriere...
N-ar fi bine să se uite cineva atent la cum scriu sau cum se exprimă contributorii în limba română?
Mă întreb dacă citeşte cineva poliloghia asta a mea...nu am avut răspuns la diversele sesizări...
Totuşi...mulţumesc pentru atenţie...
Iulidesprefilme is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Aug 2013, 19:03   #6
Iulidesprefilme
Junior
 
Iulidesprefilme
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 44
Astrid Allwyn - poza postată nu o reprezintă pe ea...Atenţie!
Iulidesprefilme is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Aug 2013, 18:19   #7
Iulidesprefilme
Junior
 
Iulidesprefilme
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 44
Goeffrey Sax "beneficiază" de poza actorului Michael Keaton...verifică cineva pozele postate?
Iulidesprefilme is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Aug 2013, 17:01   #8
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Originally Posted by Iulidesprefilme:
Ia citiţi sinopsisul pentru filmul Marea cursă...grăbiţi-vă, că e mai tare decât comedia în sine!

Iuli, trebuie sa dai click pe citeste ca sa ti se deruleze tot sinopsisul. In locul literei "c" iti vor aparea diacriticele.
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Aug 2013, 15:51   #9
Gameandseth
Novice
 
Gameandseth
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 4
cautare

Cautarea filmelor dupa categorii e defectuoasa.apar tot felul de filme de mana a2a.Incercati o cautare dupa nota imdb si vedeti ce obtineti,e pacat. Prefer sa folosesc cinemagia tot timpul drept enciclopedie a filmelor iar partea asta cu cautarea filmelor e ca o buba.Am incredere ca o puteti rezolva.
Gameandseth is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Aug 2013, 17:35   #10
Iulidesprefilme
Junior
 
Iulidesprefilme
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 44
Trebuie schimbat şi posterul filmului Pe lacul auriu, versiunea 2001...
Iulidesprefilme is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Aug 2013, 17:26   #11
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
programul e corect, cinematograful are 2 sali, dar nu a actualizat informatia pe pagina oficiala
multumim de observatie
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Oct 2013, 19:36   #12
cotzofica
Senior
 
cotzofica
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 96
Thumbs down

Cei care au făcut sesizări/reclamaţii pentru diverse disfuncţionalităţi de pe site au primit vreun răspuns? Cineva.....? Oricare....? Sau măcar s-a îndreptat eroarea? În cazul meu....
cotzofica is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2014, 02:05   #13
utzzy21
Novice
 
utzzy21
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 1
Exclamation eroare in distributia filmului Cold Mountain

Greseala pe care am sa o reclam, cred ca s-a produs din cauza neatentiei, asta este, se mai intampla . In distributia filmului Cold Mountain apare ca actrita Jamie Lee Curtis a jucat rolul de "garda" (chiar ma miram si eu, cum naiba sa joace in filmul asta daca nu am vazut-o deloc), iar cand am intrat pe IMDb am vazut ca Jamie Lee Curtis nu era pe nicaieri in distributia acestui film si ca rolul de "garda" a fost jucat de actorul Jamie Lee ( aici a adormit moderatorul, si la botezat spunandu-i si Curtis )

P.S.1 - am vrut sa scriu acest msj. dupa ce am vazut postarea unui tip (radu3455) care spunea, pe pagina lui Jamie Lee Curtis, in felul urmator: "o actrita buna am urmarit-o in cold mountain cat si in Halloween" , cu siguranta ca a ramas impresionat de prestatia ei din Cold Mountain .

P.S.2 - nu a fost cu rautate...si scuze, daca am suparat pe cineva.
utzzy21 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:25.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells