Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Să fie bannată Dragomara?
Da 14 63.64%
Nu 8 36.36%
Voters: 22. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread
Old 22 Apr 2009, 13:58   #121
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
Originally Posted by Chambord:
Originally Posted by Dan Mihu:
Pana la urma cred ca e bine ca multi dintre voi se ascund in spatele vreunui "nick" sugubat. M-ar durea sufletul sa aflu ca vreun scenarist sau regizor de succes s-a coborat pana in strafundurile acestor defulari de neinteles. Prefer sa nu aflu cine sunteti de fapt.

Mult succes in continuare.

Eu sunt Alain Resnais ! Pana mea, recunosc, na ! Ce sa ne mai ascundem atata ! Si da vorbesc romaneste care-i problema ! Mi s-a pus pata pe o romancutza oachesha cand am venit odata la o vanatoare, m-am insurat cu ea si am ramas aici. Mai trec din cand in cand prin Franta sa mai bag cate un film dar in rest stau in "Romania, Land of choice". Si ma defulez si eu pe forum, mai injur pe unu mai caftesc pe altu, doar nu vrei sa-mi bat nevasta ej' nebun ?


tare!
halebardul is offline   sendpm.gif
Old 22 Apr 2009, 13:59   #122
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by redmen:
Originally Posted by Liviu-:
Puteati sa votati si sa lasati un comentariu. Era mai mult decat de ajuns...

Dar asta am si facut.Am votat si am lasat un comentariu.Dupa ce respectiva raspundea trebuia sa ii raspund nu ? Si de acum inainte cand o sa mai posteze insulte la adresa userilor de pe forum o sa ii raspund si eu tot cu o insulta.

Ai lasat mai multe comentarii, nu conteaza ca ai raspuns provocarilor ei. Topicul e legat de banare. Dupa ce ai lasat comentariul cum ca esti de acord cu banarea trebuia s-o lasi sa abereze cum face de obicei. Parca nu stiai ca tot ce poate ea sa faca e sa insulte lumea.

Cea mai buna solutia pentru astfel de persoane e:

Originally Posted by buticut:
Eu totusi raman la parerea ca cea mai buna cale de a enerva pe cineva care la randul sau te enerveaza este sa il ignori...
Liviu- is offline   sendpm.gif
Old 22 Apr 2009, 14:01   #123
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
Normal.
Poti trai si intr-o casa cu sobolani. Ii ignori, ii mai dai la o parte din farfurie..

dar DE CE?

cand poti sa faci curat.
halebardul is offline   sendpm.gif
Old 22 Apr 2009, 14:02   #124
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Pai da .. dar ce te faci cand acea persoana pe care tu te hotarasti sa o ignori incepe si intoxica tot forumul cu postarile ei,si are o fixatie cum ca ea ar fi inteligenta pamantului si restu` sunt niste idioti ? Am tot ignorat`o de cand a fost debanata (se poate verifica din postari),dar cum am vazut ca nu sunt io nebun,ci individa chiar nu e dorita ed tot forumul,m`am alaturat acestei initiative.
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   sendpm.gif
Old 22 Apr 2009, 14:03   #125
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by halebardul:
Originally Posted by Liviu-:
Puteati sa votati si sa lasati un comentariu. Era mai mult decat de ajuns...

sigur ca da.
si tot forumul ar putea fi doar o postare: "Ne plac filmele".
Si gata.
Ce atatea vorbe, discutii, bla bla?

Total pe langa subiect.

Originally Posted by halebardul:
Sau puteai tu doar sa votezi si sa nu citesti postarile. Cine te obliga, daca era asa dureros?

Daca mergem pe ideea asta, cum certurile de genul sunt prin toate topicurile forumului, nu ajungem nicaieri. Va mai mirati de ce sunt asa putini useri activi. Dar din cate se pare voua va plac prea mult certurile astea, sunteti asa atasati de ele incat nu ati renunta la ele pentru orice discutie legata de film. Ca doar nu e un forum dedicat cinematografiei, nu?
Liviu- is offline   sendpm.gif
Old 22 Apr 2009, 14:07   #126
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
REPET:

Puteati foarte bine doar sa votati si sa nu cititi posturile atat de infame.

Cine v-a obligat? Aveati clesti la ochi ca-n Portocala Mecanica?
halebardul is offline   sendpm.gif
Old 22 Apr 2009, 14:07   #127
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by halebardul:
cand poti sa faci curat.

Moderatorul face curat, nu userii. Ati creat topicul, ati votat, v-ati zis parerea. E de ajuns.
Liviu- is offline   sendpm.gif
Old 22 Apr 2009, 14:07   #128
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Sa fim seriosi.Te invit daca ai timp sa citesti postarile individei sa vezi cate au legatura cu filmele si sa citesti de exemplu postarile Paulinei ... care nu numai ca are o gramada de postari,dar a si initiat unele topicuri interesante.Aia inseamna sa faci parte din acest forum,nu sa jignesti lumea si sa faci filozofie de sticla.
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   sendpm.gif
Old 22 Apr 2009, 14:12   #129
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
discutie inutila:

adica de ce sa ne simtim noi deranjati ca, exact cand ti-era lumea mai draga, aparea si draga de ea si trantea cate o marlanie. De ce sa luam masuri? De ce sa nu stam sa ne intoxice toate topicurile.

Vrei exemple, Liviu-? Ia oricare, la intamplare.

1. Te-a deranjat: fii linistit, esti cu constiinta curata, i-ai luat apararea.

2. Vei beneficia si tu de linistea asta de doua saptamani, fii sigur. (asta in caz ca nu ne incontram pe subiectul asta prea mult incat...)

3. Ne faci morala? atunci e alta treaba...
halebardul is offline   sendpm.gif
Old 22 Apr 2009, 14:12   #130
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
@Liviu

Daca te duci la cinematograf sa vezi un film care iti place,si in spatele tau stau niste idioti si rad si injura,si iti scuipa seminte in cap mai ai aceeasi placere sa vezi filmul ala ? Nu iti vine sa te ridici si sa iesi din sala ?
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   sendpm.gif
Old 22 Apr 2009, 14:14   #131
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by redmen:
Sa fim seriosi.Te invit daca ai timp sa citesti postarile individei sa vezi cate au legatura cu filmele si sa citesti de exemplu postarile Paulinei ... care nu numai ca are o gramada de postari,dar a si initiat unele topicuri interesante.Aia inseamna sa faci parte din acest forum,nu sa jignesti lumea si sa faci filozofie de sticla.

Se pare ca suntem pe lungimi de unda diferite. Incalci regulamentul, suferi consecintele, nu conteaza ca faci sau ca nu topicuri etc. Daca un om bun comite o crima nu se duce la inchisoare?

Oricum eu nu am zis ca ati facut un lucru rau prin creearea topicului, ci prin cum ati continuat. Dar nu mai conteaza, faceti cum vreti...

LE:

Originally Posted by halebardul:
1. Te-a deranjat: fii linistit, esti cu constiinta curata, i-ai luat apararea.

Mi-ai citit vreun mesaj macar? Se pare ca nu. N-are sens sa continuam discutia.

Originally Posted by redmen:
@Liviu

Daca te duci la cinematograf sa vezi un film care iti place,si in spatele tau stau niste idioti si rad si injura,si iti scuipa seminte in cap mai ai aceeasi placere sa vezi filmul ala ? Nu iti vine sa te ridici si sa iesi din sala ?

Nu suntem la cinematograf, suntem pe un forum. Pentru asta exista moderatori.

Last edited by Liviu- : 22 Apr 2009 at 14:17.
Liviu- is offline   sendpm.gif
Old 22 Apr 2009, 14:18   #132
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Tocmai aici e buba.Ca individa a incalcat mereu regulamentul,si a fost iertata de prea multe ori.Motivele nu le cunosc.Asta a fost si scopul acestui topic si balacareala dupa el,daca doar intra lumea si vota DA pai fii sigur ca nu ar fi fost banata.
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   sendpm.gif
Old 22 Apr 2009, 14:20   #133
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
ia un caz (daca mai e nevoie)

http://www.cinemagia.ro/forum/showth...#post14487 29

Yesterday, 14:08 #521
redmen

Ca tot aveam discutii istorice (mai mult sau mai putin) zilele trecute pe aici.Care imi recomanda si mie o carte buna de istorie a romanilor ? Una care sa fie scrisa de un istoric adevarat,care sa nu prezinte minciuni multe.Multumesc.
__________________

Yesterday, 16:27 #522
Dragomara

Iorga, de ce nu începi cu el?

...............
Discutia merge ce merge, se schimba subiectul, apoi BUF, ca din senin vine postarea:

Dragomara

întrebare către Dumnezeu
unde-ai ascus, Doamne, oamenii deştepţi, culţi, şi cu umor?!
io de ce am parte de toţi ***, cu ce-am greşit?! io ştiu că tb să fiu bună, tolerantă etc, însă cu ăştia zău de pot!!
You don't love me anymore, or what?!


Nimeni nu i-a zis nimic, n-a jignit-o, nici nu s-au spus prostii. Si atunci, DE CE?
halebardul is offline   sendpm.gif
Old 22 Apr 2009, 14:25   #134
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Am zis ca nu mai continui, dar totusi... ai de gand sa-mi citesti vreun mesaj? Niciodata nu am zis ca nu trebuia banata. Nici macar nu trebuia debanata, dar daca tot a fost, trebuia banata inapoi cu primul mesaj pe care la scris. Sper ca de data asta am fost clar ca am sustinut banarea ei...

Ceea ce am sustinut mai sus e doar faptul ca nu trebuia sa faceti atat scandal. Pana la urma ea nu a dat vreun motiv in plus decat cele date de obicei. Pur si simplu v-ati descarcat voi si ati insultat-o. I-ati dovedit ca si voi (unii dintre voi) puteti insulta. Ori nu era cazul...
Liviu- is offline   sendpm.gif
Old 22 Apr 2009, 14:26   #135
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
a venit vremea sa inchid acest topic
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   sendpm.gif
Old 22 Apr 2009, 14:30   #136
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
Originally Posted by Liviu-:
Am zis ca nu mai continui, dar totusi... ai de gand sa-mi citesti vreun mesaj?
le-am citit, stiu ca nu te impotriveai bannarii, probabil ai si votat da, dar daca nu intelegi ca doar asa se putea face ceva, asta e. E usor asa, dupa razboi...
halebardul is offline   sendpm.gif
Old 22 Apr 2009, 14:32   #137
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Originally Posted by StefanDo:
a venit vremea sa inchid acest topic

Ar cam fi cazul.Poti sa si il stergi daca e.Sau poate nu ca tre sa ramana dovezile pentru individa.Sa vada cine i`a vrut raul.
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   sendpm.gif
Old 22 Apr 2009, 14:35   #138
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Imi cer scuze asta o sa fie ultimul meu mesaj aici.Chiar sunt si eu curios cum a zis si halebardul daca alea 8 voturi DA sunt de la useri cunoscuti ai forumului,sau de la useri inregistrati azi`noapte.E posibil sa se cunoasca asemenea detalii ? Vreau sa stiu si io cine o iubeste asa de mult pe individa.
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   sendpm.gif
Old 22 Apr 2009, 14:35   #139
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
Originally Posted by redmen:
Ar cam fi cazul.Poti sa si il stergi daca e.Sau poate nu ca tre sa ramana dovezile pentru individa.Sa vada cine i`a vrut raul.
da, da
si IP-urile


eu i-as da IP-ul, sa vad ce stie sa faca cu el?
halebardul is offline   sendpm.gif
Closed Thread


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:20.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells