Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 03 Apr 2003, 16:45   #1
snatchro
Guru
 
snatchro
 
Join Date: May 2002
Posts: 308
Send a message via MSN to snatchro Send a message via Yahoo to snatchro
Two Weeks Notice

L-am vazut de curand si mi s-a parut a fi o comedie reusita.
O Sandra Bullock departe de rolul din Miss Congeniality - o prinde bine rolul din acest 2WN - si un Hugh Grant care insa a cam lasat de dorit. In unele cadre, mai ales prim-planurile, a parut destul de "obosit" in ceea ce opriveste mimica fetei, dar accentul si replicile pe care le rosteste sunt la obiect.
Desi subiectul nu este ceva nemaintalnit, filmul merita vazut; este cu mult peste nivelul unui "Sweet Home Alabama", ca sa dau un exemplu care imi trece prin minte.
Merge foarte bine si pentru cei mai morocanosi. Se vor destinde.
snatchro is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2003, 16:27   #2
toni
Guru
 
toni
 
Join Date: Apr 2002
Location: si cu dehashelul se ajunge greu acilea
Posts: 493
Eu, care sint un fan Hugh Grant, nu pot fi obiectiv. Mie mi-au placut cam toate filmele britanicului, si in mod special "Jurnalul lui BJ" . Aceste 2WN este in seria filmelor usoare, de vineri seara, care te fac sa incepi un wekend relaxant. Sint convins ca HG nu va lua niciodata un Oscar ( sau a luat si nu stiu eu) , il va primi la 100 de ani pentru intreaga cariera. Recomand filmul ca fiind usor, accesibil, reconfortant. "Regele" comediei romantice nu se dezminte; oboseala care se vede pe chipu-i este fireasca, va rog sa nu uitati ca nu mai are 30 de ani

la buna vedere...la circiuma..

a, n-am zis nimic de SB....Nu conteaza.....:-)
__________________
sint prea batrin pe forumul asta ca sa am rank
toni is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Apr 2003, 15:43   #3
i_matei
Veteran
 
i_matei
 
Join Date: Apr 2002
Posts: 202
O tema clasica, o comedie clasica, dusa la capat reusit de Hugh Grant si de Sandra Bulock.
Cei 2 actori isi joaca partiturile clasice, ce i-au facut celebri - Hugh romanticul incurabil si Sandra zapacita incorigibila.
Din combinatia asta iese un film agreabil care este peste media comediilor romantice tipic hollywoodiene...
Deci, cum s-a mai spus pe forum-ul asta, daca sunteti tristi, nefericiti sau morocanosi incercati "Two weeks notice"... In mod sigur nu va va parea rau.
i_matei is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:38.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells