Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Echipa De Forbal Favorita ?
Steaua 74 38.34%
Dinamo 31 16.06%
Rapid 13 6.74%
Cfr Cluj 9 4.66%
Unirea Urziceni 1 0.52%
Fc Vaslui 4 2.07%
Poli Timisoara 9 4.66%
Universitatea Craiova 12 6.22%
I Don't Love Footbal ! 32 16.58%
Doar din strainatate ( Barca , Real , Manchester etc ) 39 20.21%
Multiple Choice Poll. Voters: 193. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 10 Aug 2011, 16:53   #3481
Socal
Senior
 
Socal
 
Join Date: May 2011
Posts: 122
ba merg si eu in salt cand e meciu cu steaua, sa fie clar!
__________________
Are you feeling lucky, punk?
Socal is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Aug 2011, 18:51   #3482
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
oh, daca nu prindeti Digisport, cautati aici, avem streaming

http://www.lshunter.tv/football-live...ing-video.html
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Aug 2011, 22:59   #3483
mvpsebi
Guru
 
mvpsebi
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 759
Cand suntem mai preocupati de golit pahare decat sa umplem portile, asemenea performante sunt normale. Suntem superbi ! Obiectivul nostru, CM 2030, inca ramane in picioare.
mvpsebi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Aug 2011, 23:58   #3484
Medicate
Psychosocial
 
Medicate
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,156
Subscriu !

A fost un meci jalnic...San Marino a dovedit ca este un adversar competitiv pentru nationala noastra! Ce-i drept, Piturca a experimentat destul de mult, introducand multi jucatori care pana acum n-au avut treaba cu reprezentativa tarii noastre.
Ma intreb daca alta ar fi fost soarta meciului, daca am fi castigat la o diferenta mai mare de scor cu Mutu si Tamas in teren...dar pentru greselile repetate, trebuie sa vina si o pedeapsa. Sper ca atmosfera de la nationala sa nu se strice "definitiv" si sa incercam sa refacem moralul, acesta fiind unul foarte scazut, sa putem sa ne batem in continuare pentru calificarea la Euro. Multi spun ca este imposibila aceasta calificare...eu zic ca speranta moare ultima, iar o supriza din partea jucatorilor nostri ar fi mai mult decat binevenita!
Sper ... in cazul unei calificari, sa nu ne facem de ras! Am mai trecut prin asta si la europeanul din 2008 ... cand olandezii, practic, ne invitau sa inscriem, dar forta noastra ofensiva a lasat de dorit!
Piturca, clar, nu este un antrenor de club ...a reusit sa "distruga" 2 echipe anul trecut, Craiova si Steaua, dar este un antrenor de care nationala noastra are nevoie! E singurul care poate sa impuna respect si care poate sa semene un nucleu puternic de jucatori. Pana acum sunt multumit de prestatiile lui Herea, Torje si...incerc sa vad un fotbalist de nationala si in Tanase.
Luminita de la capatul tunelului este aproape...nationala trebuie sa reinvie din propria cenusa!
__________________
"Hey, Pip! You smoke too much !"
Medicate is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Aug 2011, 02:02   #3485
mvpsebi
Guru
 
mvpsebi
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 759
Originally Posted by Medicate:
sa ne batem in continuare pentru calificarea la Euro.

Euro 2016, nu ? Acesta fiind si obiectivul declarat in contractul lui 'nea Piti. Altfel, pt calificarea la urmatorul Euro, nici n'am inceput sa ne batem, nici nu vom continua, nici nu ne vom califica!
mvpsebi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Aug 2011, 07:54   #3486
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
mda, daca de abia am reusit sa batem o echipa de bucatari si liftieri, ce vom face cu franta? Sau cu Luxemburg.

BTW, noi vrem sa batem Ungaria in preliminariile urmatoare, care a facut 4 - 0 su Islanda, dar n-am fost in stare sa batem niste bucatari.

Franta - Chile s-a terminat 1 - 1. Totusi Chile este o echipa. Bine ca n-a venit Argentina ca ne facea de rusina la inaugurarea propriului stadion.

Imi place ca avem stadion, dar nu avem echpa. Fail.
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Aug 2011, 09:40   #3487
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
trebuie sa recunosc ca aveti dreptate. jucam jalnic, fara speranta de viitor, dar totusi sa fim optimisti si sa ne gandim ca a fost un meci amical... dar daca era un meci amical cu argentina??? ne umileau aia si se zicea ca : "am intalnit un adversar foarte puternic. ne-am descurcat onorabil! "

daca eu vad nationala calificata la europene, ies pe strada si tip hai romania!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Aug 2011, 09:45   #3488
Socal
Senior
 
Socal
 
Join Date: May 2011
Posts: 122
[/quote]
daca eu vad nationala calificata la europene, ies pe strada si tip hai romania!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/quote]

eu zic sa iesi de pe acum sa ridici un pic moralul
__________________
Are you feeling lucky, punk?
Socal is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Aug 2011, 09:52   #3489
Medicate
Psychosocial
 
Medicate
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,156
Aveti dreptate, daca ar fi venit Argentina, am fi inaugurat National Arena intr-un mod mult mai jalnic decat a fost meciul de aseara! Am inscris de 3 ori in total...2 din offsaid, daca s-ar fi pus si executiile respective acum nu mai erau discutii atat de aprinse legate de jocul nationalei! Toti ar fi vazut revenirea lui Piturca la carma echipei ca un lucru benefic fotbalului romanesc, in schimb, a experimentat cu jucatori care au facut furori, CAMPIONATUL TRECUT, dar care acum nu sunt in stare sa marcheze 1 gol cu Sibiul sau cu Ceahlau! Curelea si Tibi Balan au fost pe teren aseara? (ironic). Muresan suta de cate ori avea ocazia pentru ca tipau "fanaticii" aia din tribuna, iar Stefan Radu n-a fost in stare sa puna un stop, de 2 sau de 3 ori a facut hent!
Astept in continuare semnul divin!
__________________
"Hey, Pip! You smoke too much !"
Medicate is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Aug 2011, 12:07   #3490
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
Cred ca va trebui sa astepti ceva mai mult.
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Aug 2011, 12:49   #3491
Medicate
Psychosocial
 
Medicate
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,156
stiu, stiu !
__________________
"Hey, Pip! You smoke too much !"
Medicate is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Aug 2011, 20:21   #3492
Medicate
Psychosocial
 
Medicate
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,156
Etapa a III-a . Primul meci : Mioveni - Astra ( 0-1 )

Primul meci al acestei etape aduce si primele puncte pentru formatia ploiesteana. Dupa ce l-a inlocuit pe Selymes, Marius Sumudica debuteaza cu o victorie, aducand putina liniste in tabara echipei patronate de Nicolae.
__________________
"Hey, Pip! You smoke too much !"
Medicate is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Aug 2011, 23:26   #3493
Medicate
Psychosocial
 
Medicate
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,156
Al doilea meci: CFR - Gaz Metan ( 0-2 )

Al doilea meci a produs o mica "surpriza", echipa clujeana (marea favorita la titlu, conform jurnalistilor) a fost invinsa de surpriza de pana acum a Europa League! Se pare ca echipa medieseana se descurca foarte bine si fara "vedeta" braziliana Eric, care in continuare refuza sa se-ntoarca in Liga I. Cum era de asteptat, Muresan, a declarat ca nu este multumit si ca 3 jucatori au in pericol locurile de titulari. E nevoie de timp sa inchegi un nucleu, au fost adusi nenumarati jucatori in vara asta la Cluj, plus un antrenor nou, se pare ca patronii din Romania nu vor sa-nteleaga acest lucru si vor continua s-arunce cu bani pe 'nspe mii de jucatori, care, la randul lor, vor avea 1-2 meciuri proaste, dupa o serie mai buna. Cand se va intampla asta vor fi amenintati, poate chiar "retrogradati" la echipa a doua. Astfel moralul jucatorilor va fi distrus si echipa nu va mai da randament. Sa fie sanatosi, fotbalul romanesc e in declin !
__________________
"Hey, Pip! You smoke too much !"
Medicate is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Aug 2011, 07:17   #3494
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
da, la primul gol al Mediasului au dat vina pe portar in mare parte. N-a avut nici o vina dupa parerea mea. De unde era sa stie ca aia din careu se vor da la o parte din fata mingii?
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Aug 2011, 09:46   #3495
Medicate
Psychosocial
 
Medicate
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,156
Plus ca a muscat pamantul exact in fata portarului...iar traiectoria dupa impact a fost direct la vinclu.
__________________
"Hey, Pip! You smoke too much !"
Medicate is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Aug 2011, 10:51   #3496
mvpsebi
Guru
 
mvpsebi
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 759
Are vina lui importanta si la primul gol. Un portar cu ceva "balls" si valoare, anticipa astfel de traiectorii si iese pe centrare, cum nu doar ca este indicat, dar si obligatoriu la astfel de faze. Ca unii stau de f.tuti pomana pe linia portii si isi beau cafeaua, asta e! La al doilea gol nu se mai discuta, Markovic ala si din genunchi dadea cu capul de langa Nuno Claro. In fotbalul actual nu se mai poarta (in poarta) cu goalkeeperi de 1,80 ca Lobont, Dani Coman si altii. CFR s'a ars de mult prea multe ori pe mana lui Claro sau Stancioiu, de vreo doi ani cel putin aveau nevoie de un portar nou, cu ceva prestanta.
mvpsebi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Aug 2011, 12:11   #3497
Medicate
Psychosocial
 
Medicate
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,156
Meciurile disputate sambata :

Dinamo - Pandurii ( 2- 0 )
Petrolul - Rapid ( 0-1 )
Concordia - Vaslui ( 0-3 )

Dinamo s-a instalat confortabil in fruntea Ligii I, cu toate ca nu a avut un joc foarte convingator la Targu Jiu, Ciobotariu incet, incet, face din Dinamo o echipa de temut.
Petrolul-Rapid poate fi considerat derby-ul etapei, cunoscuta fiind rivalitatea dintre cele 2 echipe. Ambele formatii s-au prezentat foarte bine pe teren, practic singura diferenta dintre acestea fiind golul, inscris de veteranul Daniel Pancu in ultimele minute de joc.
Wesley a spart gheata, inscriind primul gol al Vasluiului din acest sezon. Dupa reusita brazilianului Vasluiul s-a dezlantuit inscriind inca 2 goluri prin Denis Zmeu si Balace, ultimul, in opinia mea, fiind omul meciului.
__________________
"Hey, Pip! You smoke too much !"

Last edited by Medicate : 14 Aug 2011 at 15:05.
Medicate is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Aug 2011, 12:57   #3498
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Mda...mare pacat de Petrolul
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Aug 2011, 20:22   #3499
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
o ocazie,un gol....fain
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Aug 2011, 21:21   #3500
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
nemeritat...iiii unde v-ati lasat suporterii?
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:42.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells