Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 29 Apr 2005, 21:20   #361
Sm�agol-Gollum
The One and Only Gollum
 
Sm�agol-Gollum
 
Join Date: Feb 2004
Location: On the edge of WILDERLAND
Posts: 2,258
Originally Posted by Sméagol-Gollum:
Friday, November 4, 2061

Seconds left to live...
1,783,501,229


ooo...is bazat!!... :lol:

shi.t! am incurcat topicurile...
__________________
Nice Hobbitses! We's likes them.....yessssssss
Sm�agol-Gollum is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 May 2005, 13:04   #362
touchpoet
Novice
 
touchpoet
 
Join Date: May 2005
Posts: 21
Send a message via Yahoo to touchpoet
cum sa devii actrita

Irene!
Keyser e putin contorsionat in gindire (asta ca sa fiu amabil) iar individul care iti propune snuff si-o fi uitat sa-si ia pastilele in ziua cind a scris mesajul...
am indrumat destui oameni de talent pina acum, actori si actrite si daca ai intr-adevar hotarirea pe care o expui in mesaje nu vad de ce nu ai reusi... pentru un dialog la obiect poti sa-mi scrii pe adresa:
echotalent@yahoo.com
exista agentii de casting bune in bucuresti, trei studiouri majore de film, zeci de filme turnate anual, cursuri private de actorie, dar dincolo de orice conteaza atitudinea ta si puterea de munca... si bineinteles talentul pe care sa presupunem (pentru ca sintem optimisti) ca il ai...
daca doresti mai multe date, scrie-mi
ciao
touchpoet is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 May 2005, 13:27   #363
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
...darwin! :w00t:
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 May 2005, 16:03   #364
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
Re: cum sa devii actrita

Originally Posted by touchpoet:
iar individul care iti propune snuff si-o fi uitat sa-si ia pastilele in ziua cind a scris mesajul...
echotalent@yahoo.com
ciao
Si uite cum isi face omu' reclama mascata ca sa pice gastele in plasa si sa arunce cu euroii de pamant. Fomica ?
Mersi de adresa, sa stiu unde bag "urarile de bine".
@Raptor
Clar Darwin, o fi marculescu ala. :sick:
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=8gqeK...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=JnX_5...eature=related
nume is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 May 2005, 23:31   #365
touchpoet
Novice
 
touchpoet
 
Join Date: May 2005
Posts: 21
Send a message via Yahoo to touchpoet
despre reactii

uite ce, toti avem scapari, dar cind cineva vine cu sufletul curat si pune o intrebare unei comunitati virtuale, e totusi politicos sa i se raspunda cu oarecare deferenta... dupa ce ne "cunoastem" mai bine putem sa ne luam la misto oricit, dar exista, in viata ca si in filme, un anume ritual care daca este respectat poate sa-ti aduca satisfactii infinit mai mari decit micile razbunari e-mail-ate...
nu sint nici unul din cei pe care i-ai banui... dar e amuzant acest site, pe linga faptul ca sint intr-adevar inpatimit de cinema si cunosc extrem de bine mai ales industria americana a filmului, in mare parte din proprie experienta...
cu aceleasi bune intentii tuturor
touchpoet is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 May 2005, 00:26   #366
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
Re: despre reactii

Originally Posted by touchpoet:
si cunosc extrem de bine mai ales industria americana a filmului, in mare parte din proprie experienta...
Am ras aici. Si pe cine cunosti ma rog ?
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=8gqeK...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=JnX_5...eature=related
nume is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 May 2005, 10:59   #367
touchpoet
Novice
 
touchpoet
 
Join Date: May 2005
Posts: 21
Send a message via Yahoo to touchpoet
experienta americana

din moment ce traiesc de vreo 20 de ani la new york, cu veniri dese in romania, din nostalgie si nu numai, cunosc binisor ce se intimpla in filmul american, mai ales ca am si scris vreo 2-3 scenarii, vreo 10 piese de teatru, etc... dar nu sint aici sa ma laud, ar fi o pierdere de vreme... am citit multe postari legate de acel atelier de scenaristica... acum citiva ani citiva studenti de la ATF m-au rugat sa vin sa predau un curs de scenaristica la bucuresti dar au intervenit rapid vreo doua profesoare de la aceeasi scoala care au oprit ideea in fasa... pina la urma cred ca am sa vorbesc cu Robert McKee sa vina el sa predea un curs, din moment ce cartea lui "STORY: este pina acum cel mai bun ghid in domeniu... oricum, e un site surprinzator de interesant, sper sa aiba si finalitate pt citiva din cei care posteaza aici... iar impunsaturile pe care le primesc sint binevenite, altfel am ajunge sa ne luam prea in serios si ar deveni un site de plingaciosi...
sa fiti sanatosi si inspirati!
iar pentru cei care doresc sa ma contacteze privat, privind scenaristica sau actorie: touchpoet@yahoo.com
touchpoet is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 May 2005, 13:36   #368
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
Re: experienta americana

Originally Posted by touchpoet:
din moment ce traiesc de vreo 20 de ani la new york, cu veniri dese in romania, din nostalgie si nu numai, cunosc binisor ce se intimpla in filmul american, mai ales ca am si scris vreo 2-3 scenarii, vreo 10 piese de teatru, etc... dar nu sint aici sa ma laud, ar fi o pierdere de vreme... am citit multe postari legate de acel atelier de scenaristica... acum citiva ani citiva studenti de la ATF m-au rugat sa vin sa predau un curs de scenaristica la bucuresti dar au intervenit rapid vreo doua profesoare de la aceeasi scoala care au oprit ideea in fasa... pina la urma cred ca am sa vorbesc cu Robert McKee sa vina el sa predea un curs, din moment ce cartea lui "STORY: este pina acum cel mai bun ghid in domeniu... oricum, e un site surprinzator de interesant, sper sa aiba si finalitate pt citiva din cei care posteaza aici... iar impunsaturile pe care le primesc sint binevenite, altfel am ajunge sa ne luam prea in serios si ar deveni un site de plingaciosi...
sa fiti sanatosi si inspirati!
iar pentru cei care doresc sa ma contacteze privat, privind scenaristica sau actorie: touchpoet@yahoo.com


salutare,mai daca tot esti asa sigur pe tine,de ce nu vi si cu fapte???adica sa le expui pe mine!!!gluma!dar sunt tentata asA ca de ce sa nu vorbim!oricum daca erai mai demult pe topic eram un model exceptional pt.a te inspira pt.scenarile tale,caci eu sunt tot una cu diversitate interesanta aparte!va voi spune ce mi s-a intamplat,dar ii spun lui gugu.ca imi e drag de el!
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 May 2005, 13:55   #369
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
Re: despre reactii

Originally Posted by nume:
Originally Posted by touchpoet:
si cunosc extrem de bine mai ales industria americana a filmului, in mare parte din proprie experienta...
Am ras aici. Si pe cine cunosti ma rog ?
salut nume,de mult nu te-am mai vazut scriind.vrei sa va spun ceva socant pt.mine!
ei bine,incepuse sa imi placa un baiat ,iar eu cum am incredere in oameni si plictisita de singuratate,l-am primit in casa cu vreo 5 fete ,pt.a bea ceva.dar faza era ca nu prea m-am inteles eu prea bine cu fetele si mi-au facut-o.asa spune el.intr-un moment de neatentie in care vorbeam cu tipul pe hol,fetele mi-au loat pc.si l-au bagat intr-un rucsac si telefonul meu cu camera video si foto.faza e ca nici nu le cunosteam pe fete nu nimic decat numarul lui,asa ca dupa plecarea acestora mi-am dat seama de ceea ce se intamplase si l-am sunat,bineanteles ca a negat totulsi pt .ma simteam pacalita maambitionasem sa rezolv ccu ajutorul politiei,dar dupa multa vorba la telef.tipul mi-a adus compiuterul dar mai putin telefonul,iar dupa toate acestea mai trebuie sa platesc cateva sute de euro factura de tel.fix caci am vb.mult pe mobil toata seara aceea .nedormita si pacalita.o stare rea..uffffffff si mai ales ca aveam si o lucrare scrisa in pc.caci trebuie sa o termin pana la sfarsitul luni mai si inceputul lui iunie care este estrem de imp.pt scoala.si apoi punand si bani care ii aveam pierduti ,caci sunt obiecte valoroase..dar e bine ca mi-a inapoiat pc-ul caci a zis ca afost o gluma proasta.,DAR mai am si telefonul,mmmmmmmm.si faza e ca el incepe sa se dea drept las caci mi-a zis ca isi va schimba numarul de telef.si numele nu il cunosc tot ,dar daca va face asa nu voi renunta niciodata ,iar mai devremesau mai tarziu va avea de aface cu mine.SPER sa imi aduca si telefonul si sa cred ca a fost o gluma proasta din partea uneia,caci altfel se cheama FURT si voi face toate demersurile pt ca am fost pacalita si dezamagita!ehhhhhhh,desi ar trebui sa imi focalizez energia pe lucrarea ce trebuie terminata..oameni si oameni/.DAR voi fi mai atenta cu cine voi mai vorbi sau intra la mine in camera!se mai invata si din greseli,dar e greu cand sunt mari!
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 May 2005, 16:19   #370
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
Re: experienta americana

Originally Posted by touchpoet:
din moment ce traiesc de vreo 20 de ani la new york, cu veniri dese in romania, din nostalgie si nu numai, cunosc binisor ce se intimpla in filmul american, mai ales ca am si scris vreo 2-3 scenarii, vreo 10 piese de teatru, etc...
Such as ?
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=8gqeK...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=JnX_5...eature=related
nume is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 May 2005, 16:25   #371
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
Re: experienta americana

Originally Posted by nume:
Originally Posted by touchpoet:
din moment ce traiesc de vreo 20 de ani la new york, cu veniri dese in romania, din nostalgie si nu numai, cunosc binisor ce se intimpla in filmul american, mai ales ca am si scris vreo 2-3 scenarii, vreo 10 piese de teatru, etc...
Such as ?


VEDETI CA DUPA ORA 18 VA FI FURTUNA SI IN ZONA BUCURESTI-CONSTANTA,ASA CA STATI IN CASA SI INTRATI PE FORUM CINEMAGIA!
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2005, 00:58   #372
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Care furtunä, Tzitzi? Toatä seara am stat acasä si-am asteptat-o, si n-a venit!
Apropo, încep sä mä simt tot mai tentat sä scriu un scenariu: "The Lives and Times of I.M.M." Cred cä vorbesc cu Tim sä-l facä, si rolul titular sä-l joace Johnny, în travesti, cä tot au amândoi experientä de la "Ed Wood".
A, si-o sä fie un film mut, cu dialogul în inserturi, ca sä nu se piardä inefabilul scrisului Imemist. Inserturi luuungi si frumoaaase, ca ale lui D'Annunzio în "Cabiria" lui Pastrone!
Mda-da, încep sä se-nvârteascä rotizdele! Am sä vä mai povestesc!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2005, 18:50   #373
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
Originally Posted by Pitbull:
Care furtunä, Tzitzi? Toatä seara am stat acasä si-am asteptat-o, si n-a venit!
Apropo, încep sä mä simt tot mai tentat sä scriu un scenariu: "The Lives and Times of I.M.M." Cred cä vorbesc cu Tim sä-l facä, si rolul titular sä-l joace Johnny, în travesti, cä tot au amândoi experientä de la "Ed Wood".
A, si-o sä fie un film mut, cu dialogul în inserturi, ca sä nu se piardä inefabilul scrisului Imemist. Inserturi luuungi si frumoaaase, ca ale lui D'Annunzio în "Cabiria" lui Pastrone!
Mda-da, încep sä se-nvârteascä rotizdele! Am sä vä mai povestesc!

hei salut maine ziceati ca e intrunirea?poate vin si eu dar nu promit caci trebuie sa imi rezolv si problemele.
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2005, 19:56   #374
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Rezolvä-le si vino, cu toate mapele de poze, portofoliile, CD-urile, video-urile, hologramele, gonflabilele, virtual-IMM-urile, si tot ce mai ai tu pe-acolo. Sä nu dea Dumnezeu cel sfânt la sapte sä nu te materializezi, cä vin la tine.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 May 2005, 17:26   #375
Blanche
Senior
 
Blanche
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 118
Originally Posted by Pitbull:
Apropo, încep sä mä simt tot mai tentat sä scriu un scenariu: "The Lives and Times of I.M.M."

Grabeste-te ...s-ar putea sa-l scrie chiar I.M.M inaintea ta ... si o sa avem supriza sa ne regasim printre personaje
Blanche is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 May 2005, 07:50   #376
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
Originally Posted by Blanche:
Originally Posted by Pitbull:
Apropo, încep sä mä simt tot mai tentat sä scriu un scenariu: "The Lives and Times of I.M.M."

Grabeste-te ...s-ar putea sa-l scrie chiar I.M.M inaintea ta ... si o sa avem supriza sa ne regasim printre personaje



SALUTARE,VA-AS RUGA SA IMI ZICA CINEVA UNDE SE RULEAZA ,IN CE CINEMATOGRAF FILMUL CU ALEXANDRA DINU"SACAND HAN""NU CRED CA-I CORECT SCRISDOREAM SA IL VAD.PUPICURIIIIIIIIIII.DESI TREBUIE SA LUCREZ LA UN PROIECT PT.SCOALA.DAR VREAU SA IL VAD.
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 May 2005, 19:24   #377
Sm�agol-Gollum
The One and Only Gollum
 
Sm�agol-Gollum
 
Join Date: Feb 2004
Location: On the edge of WILDERLAND
Posts: 2,258
Originally Posted by irene marlyne monroe:

CINEMATOGRAF FILMUL CU ALEXANDRA DINU"SACAND HAN"".

WTF!! cred ca te referi la Second Hand, nu la "sacand han""!! :shock:
__________________
Nice Hobbitses! We's likes them.....yessssssss
Sm�agol-Gollum is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 May 2005, 07:27   #378
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
Originally Posted by Sméagol-Gollum:
Originally Posted by irene marlyne monroe:

CINEMATOGRAF FILMUL CU ALEXANDRA DINU"SACAND HAN"".

WTF!! cred ca te referi la Second Hand, nu la "sacand han""!! :shock:

salutare am reusit sa il vad filmul era programul cinema chiar si pe cinemagia,iar filmul a fost interesant chiar un pic cam dur.
iar am avut momentele mele,m-a cam suparat ceva,iar cu tel.inca nu am rezolvat.ba din contra am avut impresia ca imi este invadata intimitatea,adica sa se fi pus o camera ascunsa la mine ceea ce nu m-a lasat sa dorm linistita caci ceva mai mult decat coincidenta m-a determinat sa cred acest lucru.si chiar v-as ruga daca stiti ceva de detectare a microfoanelor,ascultarea tel.sau camere ascunse.indiferent daca vi se par aberatii as dori sa stiu o solutia a acestor lucruri.ok
sa nu fiti suparati ca nu am am venit.
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 May 2005, 14:28   #379
Sm�agol-Gollum
The One and Only Gollum
 
Sm�agol-Gollum
 
Join Date: Feb 2004
Location: On the edge of WILDERLAND
Posts: 2,258
ok..let me call the FBI...or maybe you prefer the NSA... :huh:
__________________
Nice Hobbitses! We's likes them.....yessssssss
Sm�agol-Gollum is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jun 2005, 20:21   #380
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
Originally Posted by Sméagol-Gollum:
ok..let me call the FBI...or maybe you prefer the NSA... :huh:
SUNT FOARTE TRISTAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AA NU MAI AM INTIMITATE
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:58.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells