Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 18 Jun 2007, 16:09   #1
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
Cinemagia se respecta si ne respecta?

trec aici o postare a lui als, facuta la cinematografia romanesca, pe topicul dspr California dreamin..., acolo unde imparte mila - generos si, uneori, fara criterii - Pitbull. L-am amendat pe acel topic pe carmine galante pt niste aberatii de neimaginat pt o minte sanatoasa si elementar instruita. Spunea ca filmul lui Nemescu este antiromanesc si profund pro-american - teze idioate, in stilul lui vadim tudor... Ei bine, Pitbull a sters schimbul de replici, pe motiv ca este atacata persoana carmine..., caruia ii sugeram ca daca nu-si revizuieste opiniile cade definitiv in tabara idiotilor...

iata postarea lui als:
"ei bine, eu NU il respect p stitivoicine - k atare nu sint dispus sa tolerez toate aberatiile p kre l basheshte din creier, ok?
in plus, m-am saturat k nenea pitbull sa n puna p TOTI in ac oala cind vine vba d sanctiuni/stergeri d topic samd doar pt k are nu's c datorii la nenicu d buftea...

e o kestiune d principiu elementar: nu poti avea o discutie 'on topic' cu cinva kre nu intelege un film - nici makr ideile principale! -, sa nu poti sa-i spui cit d varza este pt k, vezi doamne, faci 'atac la persoana' (cum ii spui unui idiot k e idiot fara a-l atak 'la persoana'!?) - k atare BASTA (k tot sint in sicilia!), imi iau catrafusele (incl orare) si plec dracu d p forumu asta dk nu sinteti capabili sa-l curatati d neaveniti

mala, europe, egon, herbert, keepwalking - si toti cei intregi la minte & cu bun-simt: FOLLOW ME!]"

pana a lua o decizie daca ma retrag de pe acest forum - din solidaritate cu als - , vreau sa-i intreb pe Gloria si pe StefanDo daca Cinemagia se respecta si isi respecta membrii acestui site/forum?
daca se respecta, asa cum vreau sa cred, de ce este tolerat un impostor precum camine galante, care e sursa tuturor insanitatilor si a atacurilor murdare de aici?
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jun 2007, 16:35   #2
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
10. ADMINISTRATORII ISI REZERVA DREPTUL SA BANNEZE UN USER CARE [...] PRIN MESAJELE SI POSTURILE LOR, PROVOACA NEINTELEGERI SI DISENSIUNI PE FORUM

Conform prevederii 10 din regulamentul de functionare a forumului, Carmine va fi bannat, incepand de astazi, pe o perioada ce o voi preciza ulterior; dap;
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jun 2007, 17:34   #3
EgoN
Guru
 
EgoN
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 740
well done & nu te grabi cu raspunsul 8)

p.s : cu ocazia asta, ar fi frumos din partea domnului pitbull sa-si ceara scuze. macar atat.
__________________
I smile and I sip my opium tea.
EgoN is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jun 2007, 19:46   #4
musetell
Veteran
 
musetell
 
Join Date: May 2007
Location: Bucuresti
Posts: 240
buna tuturor,

mie sincer imi pare rau de carmine galante..imi vor lipsi ironiile lui si de asemenea comentariile lui..nu stiu cum facea el, dar reusea sa ma faca sa zambesc..
__________________
Daca vrei sa fii iubit, iubeste..(Seneca)
musetell is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jun 2007, 20:53   #5
Mala Portugal
Guru
 
Mala Portugal
 
Join Date: Nov 2003
Location: Vanity Case
Posts: 1,445
Iar tu ma faci pe mine sa zambesc (amar) . Dieeeeeeeeee
__________________
"Someone has to kick the Mickey Mouse out of our heads"
Mala Portugal is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jun 2007, 21:02   #6
jeleu
Guru
 
jeleu
 
Join Date: Mar 2004
Location: pe sarma
Posts: 338
Send a message via Yahoo to jeleu
postez aici un drept la replica al lui carmine.

Well, well, well astea nu sunt altceva decat sforile trase de marele Dalb si de batranul transnistrean Herbert. Ce e mai trist e ca acesti doi indivizi au peste 50 de ani (au depasit varsta parintilor mei) si se tin de cioace d-astea ieftine de vreo doi anisori, doar, doar o sa ma scoata. Deocamdata va las eu din prea plinul mei in pace, am un imperiu de construit dar cinemagia nu o sa scape niciodata de "nume" atata timp cat acesta va dori. In schimb pe voi s-ar putea sa va scoata din circuit biologicul.
"Complexul de interese" si-a facut si de data asta efectul, mai greu da a razbatut.
Sunt convins ca Gloria si Stefan au fost supusi la niste presiuni incredibile si la un santaj desantat.
Nu sunt suparat, ii inteleg. Cu unul din ei am vorbit f. mult pe messenger si pare super de treaba. In fond isi apara locul de munca, nu le port pica celor doi.
In ceea ce-l priveste pe Marele Ticalos, ne vom intalni candva.

p.s. Ca sa nu mai mentionez ca de cand am inceput EU sa scriu pe forum, locul si-a revenit, s-a mai insufletit ca era mort.
__________________
Im Kino gewesen. Geweint.
jeleu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jun 2007, 21:06   #7
musetell
Veteran
 
musetell
 
Join Date: May 2007
Location: Bucuresti
Posts: 240

n-am facut decat sa-mi exprim un punct de vedere..fiecare dintre noi are dreptul la acest lucru atata timp cat o facem cu decenta..
__________________
Daca vrei sa fii iubit, iubeste..(Seneca)
musetell is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jun 2007, 21:14   #8
musetell
Veteran
 
musetell
 
Join Date: May 2007
Location: Bucuresti
Posts: 240

nu-mi plac disensiunile astea..eu zic ca nu-si au rostul..daca la pitbull i herbert se referea mesajul de mai sus, pe herbert nu-l cunosc dar de pitbull imi place.. :love:
__________________
Daca vrei sa fii iubit, iubeste..(Seneca)
musetell is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jun 2007, 21:19   #9
Mala Portugal
Guru
 
Mala Portugal
 
Join Date: Nov 2003
Location: Vanity Case
Posts: 1,445
n-ai prea inteles :sleep:
iar Leo n-are peste 50 de ani
e cel mai tanar forumist :love:
__________________
"Someone has to kick the Mickey Mouse out of our heads"
Mala Portugal is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jun 2007, 22:07   #10
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by EgoN:
ar fi frumos din partea domnului pitbull sa-si ceara scuze. macar atat.
"Mi-am dat atunci seama cä e unul dintre cei care nu trädeazä."
- Bujor Nedelcovici, "Jurnal indifel"

Scuze.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jun 2007, 22:29   #11
Mala Portugal
Guru
 
Mala Portugal
 
Join Date: Nov 2003
Location: Vanity Case
Posts: 1,445
asta imi aminteste de o replica din 432 , stalcita presupun, ca e din memorie (si nici memoria nu mai e ce era pe vremuri): "bai, tu macar stii de ce-ti ceri scuze?" :lol:
__________________
"Someone has to kick the Mickey Mouse out of our heads"
Mala Portugal is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jun 2007, 23:20   #12
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
cred ca moderatorii ar trebui sa stearga mesajul subteran al lui carmine, postat aici de servilul Jeleu. nu mai interseaza pe nimeni aberatiile sale. nu trebuie creat un precedent, ca altfel ne vom trezi ca - la intervale de timp - ne comenteaza pe toti din exil.
si o nota pt Pitbull:
am crezut, Pitbull, ca esti parolist. nu esti, din pacate.
imi pare rau. iert, dar nu uit...
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jun 2007, 00:32   #13
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Este exact si filosofia mea de viatä: iert, dar nu uit.
Prin urmare, stiu cä pot conta pe tine. Dacä vreodatä îmi voi cälca parola (am evitat cacofonia - si am subliniat aluzia ), sau voi comite orice alt act neonorabil fatä de tine, am sä-ti cer iertare, färä a-ti pretinde sä uiti.
Iti multumesc.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jun 2007, 08:09   #14
jeleu
Guru
 
jeleu
 
Join Date: Mar 2004
Location: pe sarma
Posts: 338
Send a message via Yahoo to jeleu
Originally Posted by herbert:
cred ca moderatorii ar trebui sa stearga mesajul subteran al lui carmine, postat aici de servilul Jeleu. nu mai interseaza pe nimeni aberatiile sale. nu trebuie creat un precedent, ca altfel ne vom trezi ca - la intervale de timp - ne comenteaza pe toti din exil.

nu este deloc 'subteran'. este aici, sa-l vada toata lumea.
mi s-a parut normal sa public replica la cele intamplate. nu vor mai veni alte mesaje din exil, poti sa stai linistit.
si mai usor cu apelative precum 'servil', e extrem de deplasat cum arunci cu ele. plus ca riscai un scnadal monstru. dar cred ca erai constient de provocarea lansata.
__________________
Im Kino gewesen. Geweint.
jeleu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Jun 2007, 18:45   #15
GhitzaCartitza
Guru
 
GhitzaCartitza
 
Join Date: Apr 2005
Location: BUCURESTI
Posts: 716
Send a message via Yahoo to GhitzaCartitza
Aducandu-mi intamplator aminte de locul asta, am dat la o parte stratul de praf, panzele de paianjan si reusesc sa imi arunc in viteza ochiul peste apusul forum. Si ce vad???? Vad ca tot nu v-ati potolit. Si ciudat loc sa se vorbeasca despre respect it is. Poate ca ma mai intereseaza locul asta daca am reusit sa gasesc drumul inapoi. Cine pe cine sa respecte? Herbert il face servil pe Jeleu fara sa se gandeasca macar ca dumnealui, la randul sau, incepuse topicul cu un un mesaj al lui als, al carui servil este, conform legaturilor neuronice ale acestuia. Sunteti niste obraznici. AHA! Oameni rai! Ipocriti! Prefacuti! De ce oare va pierdeti timpul pe-aici??? Nimeni nu va place. Nimeni n-ar stii daca maine ati disparea de pe planeta. Curatati-va de intrigi si paranoia!!!
AUZI?!!? RESPECT?!!!! Cui? Si de ce?
Plec de-aici intr-un nor de praf si sper sa nu mai gasesc asemenea inutilitati. Ganditi-va ca nu mai sunt oameni care sa va inghita aberatiile. Mirositi de la o posta inainte sa deschid un topic facut de anumite entitati de aici, si tocmai din cauza mirosului nu mai trec pe aici. Trageti apa dupa voi!
PS. Stiu ca sunt cu o saptamana in urma, dar ce bine ma simt cand mai dau si yo cu insecticid. Poate mai dispar puricii.

Mesaj 777. Poate sunt de 111 mai rau ca dracu'.
__________________
I play to win
GhitzaCartitza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Jun 2007, 19:05   #16
Proletar
Guru
 
Proletar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,958
Originally Posted by GhitzaCartitza:

Mesaj 777. Poate sunt de 111 mai rau ca dracu'.
Nu de 111 ori, ci cu 111...
__________________
"Macar am incercat!" - McMurphy, "Zbor deasupra unui cuib de cuci".
Proletar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jun 2007, 11:34   #17
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
replik lui nume - servita d jeleu k un mucus supradimensionat p o tava - este dupa kipul & asemanarea individului: paranoik & penibila

cit dspr precizarea lui pitbull k "nu tradeaza" - c sa mai spui... in primu rind ar trebui sa-ti alegi mai bine prietenii; asta evita si "tradarile"
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jun 2007, 08:05   #18
sade
Junior
 
sade
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 60
pitbull's kissing some ass. but i am not allowed to say whose name that is.

in caz ca domnul pitbull ramane bulversat si se grabeste sa loveasca ... ii raspund de pe acuma:
I KNOW SHIT (stuff)!
__________________
"you go in, it's there, it's pissed & it's gonna eat us... so please go right ahead"
sade is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jun 2007, 08:25   #19
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by sade:
I KNOW SHIT!
Know thyself.
(Nosce te ipsum.)
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jun 2007, 12:35   #20
keyzer soze
Guru
 
keyzer soze
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 808
si uite asa a murit un imbecil.
sa beti pt. asta!

ps: should i stay or should i go now?
__________________
'To beyond or not to be'
Volume
keyzer soze is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:42.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells