Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Echipa De Forbal Favorita ?
Steaua 74 38.34%
Dinamo 31 16.06%
Rapid 13 6.74%
Cfr Cluj 9 4.66%
Unirea Urziceni 1 0.52%
Fc Vaslui 4 2.07%
Poli Timisoara 9 4.66%
Universitatea Craiova 12 6.22%
I Don't Love Footbal ! 32 16.58%
Doar din strainatate ( Barca , Real , Manchester etc ) 39 20.21%
Multiple Choice Poll. Voters: 193. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 01 Jun 2010, 18:59   #2321
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Walcott, in cativa anisori, va ajunge ce e Lampard acum. Iar Anglia lu nea Capello va fi un mare flop. Merg la titlu dar vor iesi in sferturi, at their best. Atunci toata lumea din Anglia isi va aminti, si se va pisa pe selectia lu nea Pello. Imi aduce aminte de boul de Domenech care nu i-a luat pe Benzema si Nasri. Esti tare nea Raymoande

A propos, cu cine plm poa sa joace Anglia in atac (in afara de Rooney) ?

Last edited by Chambord : 01 Jun 2010 at 19:01.
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jun 2010, 19:15   #2322
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Pai uite-aici, Chamb:

Atacanti: Peter Crouch (Tottenham), Jermain Defoe (Tottenham), Emile Heskey (Aston Villa), Wayne Rooney (Manchester United).

Heskey mai joaca???
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jun 2010, 20:20   #2323
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Ghici ghicitoarea mea: despre ce echipă calificată la Campionatul Mondial este vorba?
Comparați vă rog cluburile din paranteze cu cele la care evoluează ai noștri.

Cei 23 de jucători convocaţi pentru turneul final sunt următorii:

Portari: J. M. (L. V.), D. K. (V. FC), D. P. (Dundee United);

Fundaşi: P. P. (VfL Wolfsburg), M. P. (Cesena), M. S. (FC Liverpool), J. D. (Lokomotiv Moscova), R. Z. (FSV Mainz), M. C. (West Bromwich Albion), Z. S. (Skoda Xanthi);

Mijlocaşi: K. S. (S. B.), K. K. (S. T.), J. K., J. K. (S. P.), M. S. (Ankaragucu), M. H. (SSC Napoli), V. W. (Manchester City), E. J. (Schalke 04), M. S. (Chelsea Londra);

Atacanţi: S. S. (VfL Bochum), R. V. (Ankaragucu), M. J. (Saturn Ramenskoie), F. H. (Beşiktaş Istanbul).
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jun 2010, 20:31   #2324
SoX
Miserupist
 
SoX
 
Join Date: Nov 2009
Location: Miserupia
Posts: 1,366
Astia cred ca sunt slovacii...
__________________
Prefer sa degust un film de post decat unul facut de oaie si apreciat de un prost!
SoX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jun 2010, 20:41   #2325
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Bingo!
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jun 2010, 10:20   #2326
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
judex, stiam selectia lui Capello dar nu degeaba am intrebat ce atacanti mai are Anglia. Tu chiar crezi ca vreunu din aia o sa dea vreun gol la WC ? Totul va cadea pe umerii lui Roon
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jun 2010, 12:10   #2327
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Eu cred ca jucatorii astia de la nationala il sapa pe Luce jr. Alta explicatie nu am pentru meciurile astea penibile.
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jun 2010, 12:14   #2328
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Unii, poate. Dar majoritatea nu ar avea de ce, pentru că dacă n-ar mai fi Juniorul ei n-ar mai fi chemați la Națională.
Cel mai mult m-a surprins Raț, care și-a permis să atragă atenția în legătură cu absența Mutului - tocmai el, jucătorul Seniorului...
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jun 2010, 18:27   #2329
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Se uită cineva la amicalul Spania - Rep. Coreea?

Cine ar fi crezut că cele două naționale vor mai juca vreodată vreun amical, după ceea ce s-a întâmplat în urmă cu 8 ani pe arena din Gwangju care se numește în prezent „Stadionul Guus Hiddink”?
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jun 2010, 19:34   #2330
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
@Chamb
Stiu ca stiai, voiam s-ajung la selectia lui Heskey!

@Restul
Muce mic este la fel de imbecil si idiot si porc si magar ca si ta-su, nu-i mai plangeti de mila! Fotbalul romanesc are doua tumori maligne - familiile Becali si Lucescu, cu toti cacanarii care-i ling in cur.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jun 2010, 19:42   #2331
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Cine îi plânge de milă Juniorului? Mai binene-am uita cu detașare la ce se întâmplă la echipa națională, ca să nu ne mai necăjim inutil. Nu rezolvăm nimic, ne facem numai nervi degeaba.
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Jun 2010, 13:16   #2332
Floydman
Guru
 
Floydman
 
Join Date: Mar 2002
Posts: 842
Noi nu mai batem pe nimeni?

cred ca avem cea mai slaba nationala din anii 60 incoace. sper sa nu ajungem ce au ajuns Ungaria si Polonia in fotbal. deja ne-am angajat hotarat pe drumul asta.

Macar ungurii au o finala mondiala si polonezii parca o semifinala...Noi avem un sfert de finala, ne credem "tara cu traditie in fotbal" la nivel de nationala dar daca ne uitam in jur la toate echipele nationale vecine (de granita dar si de regiune), cele mai multe au palmares All Time mai bun ca al nostru. (Moldova nu se pune, Ucraina intra la URSS. tarile ex-Jugoslave la Iugoslavia)
__________________
Oh my soul, let me be in you now. Look out through my eyes, look out at the things you've made. All things shinning...
Pvt. Train - Thin Red Line
Floydman is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Jun 2010, 22:08   #2333
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Sunt meciuri amicale, nu inteleg de ce atata zarva. Italia, Franta, Serbia au incasat-o si ele, Portugalia a remizat cu Insulele Capului Verde, shit happens. Pe de alta parte este foarte adevarat ca avem o echipa foarte slaba si mi se pare injust sa se dea numai in Lucescu. E ca si cum l-ai fi pus pe Shumacher sa concureze in F1 cu o masina de F3000. Are si el partea sa de vina, dar se cam exagereaza. Cu cine sa joci? Cu al'de dodel si banel?
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jun 2010, 00:09   #2334
Gospin
Comfortably numb
 
Gospin
 
Join Date: May 2009
Location: over the rainbow
Posts: 1,289
Send a message via Yahoo to Gospin
Romania numai reprezinta de mult o forta, o echipa de temut. M-am obisnuit. Imi iau o cola ceva de rontait si ma uit la show. Nu tin cu Romania. M-am lecuit de la meciul cu Olanda de acum 2 ani, cand nu am miscat nimic si aveam sanse la Europene. Va trece mult timp pana cand Romania va deveni macar o umbra din ce a fost. Talente sunt, dar parerea mea, Lucescu nu e omul potrivit . Doar o parere, nu-l acuz de nimic, de vina sunt mai multi pt. stadiul in care am ajuns.
Cat despre Liga 1.... dezamagit complet.
P.t cei care nu stiu, am tinut, tin, voi tine cu Universitatea Craiova, dar sezonul asta au fost dezamagitori. Mi-e rusine de ei. Mai bine retrogradam si reveneam cu forte proaspete. Mai e si Mititelu care isi face averea cu meciurile vandute... si asa se duce totul.
Craiova, totusi reprezinta ceva in fotbalul romanesc si eu.... inca mai sper ca putem lua un titlu. Dupaia pot sa mor linistit .
In orice caz, fotbalul din liga 1 e la un nivel foarte slab. Steaua numai e de mult o echipa de care se temeau toti, acum toti cred ca o pot bate si unii chiar reusesc. Cam tot Bucurestiul a scazut mult. Rapidul joaca cu demnitate. Bravo lor.
Si, dupa parerea mea, CFR nu merita titlul. Niste bozgori care au doar 2 romani in lot. Bani multi, afacerile pe primu loc. Singurul jucator de la ei care il apreciez e Deac. Pustiul chiar are talent.
Cam atat... sorry nu am mai scris de mult pe aici
__________________
Ambition is a poor excuse for not having enough sense to be lazy!
Gospin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jun 2010, 08:57   #2335
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
S-au stabilit loturile celor 32 de națiuni calificate la turneul final al Campionatului Mondial de Fotbal din Africa de Sud.

Topul numelor de familie ale jucătorilor selecționați:

1. Kim - 12 jucători


2. Lee/Ri (se citește „i”) - 11 jucători


3. Pa(r)k (se citește „pak”) - 6 jucători


Urmează:

4. Fernandes/Fernández - 5 jucători

5. Silva - 4 jucători

6. - 10. A(h)n, Boateng, Poulsen, Rodriguez, Torres - câte 3 jucători pentru fiecare
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jun 2010, 13:43   #2336
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Programul Cupei Mondiale 2010 la Fotbal si Stadioanele din Africa de Sud

Ce stadioane au reusit sa faca...
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jun 2010, 14:01   #2337
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Ăștia n-au răbdat de foame nici când erau sub embargou! Deh, dacă am avea și noi mine de diamante...
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jun 2010, 14:08   #2338
SoX
Miserupist
 
SoX
 
Join Date: Nov 2009
Location: Miserupia
Posts: 1,366
Dar avem Rosia Montana.

Nu inteleg de ce se organizeaza meciuri amicale chiar inaintea turneului final? Din cauza lor vor lipsi multi jucatori cu personalitate la CM in urma accidentarilor.
__________________
Prefer sa degust un film de post decat unul facut de oaie si apreciat de un prost!
SoX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jun 2010, 14:30   #2339
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Cine se aștepta, măi SoX, ca tocmai cu inofensivii japonezi ditamai matahala de Drogba să-și frângă oasele? N-are Tulio săracul nicio vină intenționată, cauza a fost exasperanta lipsă de tehnică a acestui jucător format în Brazilia - în ultimele două meciuri a înscris de două ori în propria poartă.
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jun 2010, 18:05   #2340
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Incep sa se rupa toti inainte de mondial ???
Azi e ziua lui Robben .
Ieri :Rio Ferdinand si D.Drogba.
In mai :Ballack
Cine urmeaza ??

La moto : azi Valentino Rossi a facut si el accident si sta cel putin 2 luni pe bara
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:34.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells