Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Horror

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 13 Jul 2007, 20:24   #1
florryinn
Guru
 
florryinn
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 312
Captivity

Nu l-a mai vazut nimeni pana acum? Eu cu un pic de bafta ma uit la el in vreo 30 min si scriu, daca nu uit, dupa aia.
florryinn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jul 2007, 21:48   #2
florryinn
Guru
 
florryinn
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 312
M-am convins. Extrem de slab. O tampenie de amestecatura intre Saw si Hostel. Pur si simplu nu merita.
florryinn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Nov 2007, 00:11   #3
Metropolis
Novice
 
Metropolis
 
Join Date: Nov 2007
Location: B@r!@d
Posts: 6
Hmmm, ai o perfecta dreptate pentru ca acu cam 3 ore l`am vazut si yo, si e :sick: , unele scene parca is de umplutura acolo sa fie :sick: , iar tenta filmului da spre Hostel...cu Saw nu are nici o legatura !!!
__________________
Cercul De Prieteni Nu Il Faci Cu Un Compas...!
Metropolis is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jan 2008, 11:37   #4
morphego
Senior
 
morphego
 
Join Date: Nov 2007
Location: Right here, Romania
Posts: 90
Captivity nu mi s-a parut decat un film creat pentru a pune in valoare (in acest caz nereusit) o actrita frumusica, dar fara prea mare talent sau pedigree, Elisha Cuthbert...care mai bine ramane la filme pentru adolescenti decat sa incerce thriller-uri sau mai nou drame (The Quiet)...scenariu ripoff compilat din foarte multe alte horroruri (printre care si cele enumerate de voi), si actori slabi...not worth it...
__________________
Don't trust words.
morphego is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jan 2008, 12:26   #5
grafico
Novice
 
grafico
 
Join Date: Jan 2007
Location: Bucuresti
Posts: 18
:shock:
ce bine cã mam uitat pe aici, altfel ma uitam diseara si pierdeam timpul de pomanã. thx .
__________________
Pentru mamici si tatici.
Onyxkids.trei.ro

Grafica si photoshop, tutoriale in limba romana.
Grafiks.ro
grafico is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jan 2008, 13:10   #6
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by morphego:
Captivity nu mi s-a parut decat un film creat pentru a pune in valoare (in acest caz nereusit) o actrita frumusica, dar fara prea mare talent sau pedigree, Elisha Cuthbert...

oare de aia realizatorii serialului 24 i-au mai taiat din felie?
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Aug 2010, 10:30   #7
toamna-lui-1900
Novice
 
toamna-lui-1900
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 8
un thriller infricosator, in care un psihopat nenorocit o tine captiva pe elishuca si o obliga sa se imbrace cu fel si fel de tzoale, una mai naspa decat alta. tensiunea atinge cotele maxime atunci cand aflam ca acest ticalos nu actiona singur, ci impreuna cu fratele sau, care frate, la sfarsit, aproape ca omoara intregul cast, mai putin pe fata, care-l omoara pe el. elisha joaca absolut superb rolul unui fotomodel care tocmai a terminat Dreptul. sau stangul, dar nu asta are importanta, ci deranjant e faptul ca scenaristii nu s-au gandit si ei, dreacu', la o continuare. intotdeauna tre' sa lasi loc de buna ziua. just like saw.
toamna-lui-1900 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Sep 2010, 01:05   #8
robbiex2
Guru
 
robbiex2
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 340
esti tare, bai ! citind postul tau e ca si cum am vazut filmul data viitoare cand vezi un film, spune-le vecinilor ce se petrece, nu noua ! mai sunt useri care sunt interesati sa vada un film dar...mai sunt si useri uber tari care trebuie sa iasa in evidenta cu parerea lor defapt....cu rezumatul lor despre film.

pies: si Mioara de la trei, de la mine din bloc vrea sa-i povestesti ce filme ai mai vazut

Last edited by robbiex2 : 17 Sep 2010 at 14:57.
robbiex2 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Sep 2010, 15:27   #9
psihologu
Senior
 
psihologu
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 100
Oricat de mult mi-ar placea Elisha Cuthbert,trebuie sa recunosc ca filmul nu prea a fost pe placul meu...Mi s-a parut relativ ok pana la acea rasturnare de situatie chiar previzibila,de banuit...Dupa asta,totul era pe intelesul oricui si am continuat vizionarea doar pentru Elisha...Un thriller simplut,fara pretentii,de la care poate aveam asteptari mai mari...
__________________
DVM QVOD NOS IVNGIT IVNGAT, NIHIL IMPOSSIBLIS ERIT
psihologu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jan 2012, 21:43   #10
Nikolle007
Junior
 
Nikolle007
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 43
si eu l-am vazut ... am regretat, dar era prea tarziu. Benzile alea desenate erau aiurea si foarte scarboase, sadice. cu capul taiat un sfert din el, si yak. Elisha Cuhnbert a fost frumoasa , dar in rest, nah, naspa
Nikolle007 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:54.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells