Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 07 Jun 2011, 10:27   #1
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Hangover 2

Ramas placut surprins de primul film, am mers aseara la 19 la CinemaPro sa vad un film, pe care l-am asteptat cu mare interes. Pregatit de ras, cu o portie de Nanchos in brate, intru in sala si astept sa inceapa filmul.... dupa reclamele de rigoare ( doneaza 2 % din impozit, sau mesaj la 1890 sa ajuti spitalul Marie Curie ) , incep prezentarile de filme... unele chiar au reusit sa imi capteze interesul, dar asta este o alta poveste. Incepe filmul ... (evident ca nu se putea sa nu ii sune unuia telefonul , dar trec iar peste... )


Povestea este foarte asemanatoare primului... la multe noutati nu ma asteptam, dar glumele nu lipsesc inca din inceputul filmului. Cei 4 ajung in Thailanda, la nunta lui Stu, insotiti de Teddy ( un asiatic ) fratele viitoarei mirese, care are doar 16 ani dar un geniu, un geniu urat de Alan, exact inversul lui Alan.

Aceeasi idee... beau ceva... ajung sa consume droguri, uita memoria... se trezesc intr-o camera din Bangkok, impreuna cu Mr. Chow... si ghiciti.... la fel ca in primul , lipseste cineva , in cazul acesta Teddy. Urmeaza peripetiile amuzante, despre seara trecuta cand afla ce au facut, faze amuzante: furtul unui calugar, huliganism pe o strada, tatuajul lui Stu , mers la un bordel unde unul dintre ei a fost regulat de o shemale, si pana la urma ajung sa il gaseasca pe tanarul Teddy , in acelasi bloc de unde au plecat. Evident ca nu puteau lipsi, dupa nunta, pozele de pe un telefon mobil.


Concluzia mea : o copie a primului film... tras de par... amuzant, dar pentru mine tot primul ramane cel mai bun.

Va recomand vizionare placuta, celor dintre voi care nu il vazurati inca , si sa nu uit, ras placut .
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jun 2011, 16:46   #2
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Vorba aceea cu supa reincalzita. Dar altora din sala parea sa le fi placut, deci n-o fi chiar degeaba.
__________________
Asteptand Rambo 5 aka Aliens vs Predator vs Rambo
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jun 2011, 16:48   #3
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Originally Posted by PoliFanAthic:
Vorba aceea cu supa reincalzita. Dar altora din sala parea sa le fi placut, deci n-o fi chiar degeaba.
pai nu am zis ca nu mi-a placut am explicat o parere , ca daca nu imi placea nu mai deschideam topicul
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jun 2011, 16:54   #4
White1
Guru
 
White1
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,621
Saracii, au baut asa de mult incat si-au uitat memoria
Nici primul nu a fost asa de amuzant. Din cate ai povestit e exact la fel si al doilea. Deci clar nu o sa ma uit, nici macar de curiozitate.
White1 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jun 2011, 19:03   #5
marius_em
Guru
 
marius_em
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 1,211
M-am dus pregatit sa vad acelasi lucru ca in Hangover, m-a avertizat articolul de pe cinemagia. Dar mi-am zis ca primul a fost bun, deci nu m-ar deranja sa vad un lucru bun intr-un decor mai oriental.

Problema nu e ca s-a pastrat formula primului film, problema e calitatea, care nu se ridica la nivelul primului film. Sigur, aceleasi personaje, aceleasi peripetii, dar umorul e de cacat. Abia daca scoate un zambet pe alocuri. In rest, product placement, un Mike Tyson absolut penibil (serios, asta si-a luat prea multi pumni in cap, e prea idiot), caricaturi ale personajelor primului Hangover, glume rasuflate, si mai mereu umor de strambaturi, de genul ce fata face Garcea. M-am uitat pe imdb, si au cam schimbat echipa de scenaristi, cred ca de aici toata diferenta.

Urat film. Nu stiu ce naiba mi-a trebuit, trebuie sa fi revazut primul si eram mai multumit, si cu ceva bani economisiti.
__________________
Always look on the bright side of life!
marius_em is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jun 2011, 07:56   #6
rc-st.
Senior
 
rc-st.
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 91
il nominalizez la dezamagirile anului 2011
rc-st. is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jun 2011, 01:10   #7
Gebeleizis
Guru
 
Gebeleizis
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 640
Originally Posted by rc-st.:
il nominalizez la dezamagirile anului 2011
subscriu.
Gebeleizis is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Jun 2011, 22:04   #8
Pupaila
Senior
 
Pupaila
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 120
Cu ceva mai multe personaje si cateva intamplari noi in rest acelasi subiect.Nu pot sa spun ca nu am ras,dar parca traiam un deja-vu.
Pupaila is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jun 2011, 21:47   #9
costyn162
Veteran
 
costyn162
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 151
Inca nu l-am vazut insa daca e macar pe jumatatea primului atunci e ok....oricum super amuzanta ideea, iar actorii foarte bine alesi...poate o sa il vad mai mult pe Doug in acest film...
costyn162 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jun 2011, 11:33   #10
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Originally Posted by costyn162:
Inca nu l-am vazut insa daca e macar pe jumatatea primului atunci e ok....oricum super amuzanta ideea, iar actorii foarte bine alesi...poate o sa il vad mai mult pe Doug in acest film...
nup nu ai sa il vezi
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jul 2011, 21:10   #11
sergiuseling
Guru
 
sergiuseling
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 595
Așa cum ne așteptam cu toții a fost la fel ca primul și pentru o continuare e destul de bun. E adevărat că e ca o ciorbă reîncălzită, dar nu e prima dată când se întâmplă asta. Mi-a adus aminte de seria Home Alone: aceeași poveste în locații diferite
Ce a funcționat în primul a funcționat și în al doilea, de exemplu mie-mi plăcea de isteria lui Stu.

E slab, dar nu pot să spun că mă așteptam să fie altfel, e exact ca primul și din cauza asta nu-l pot considera o dezamăgire.
sergiuseling is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:21.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells