Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 01 Oct 2013, 17:23   #101
theo9010
Novice
 
theo9010
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 15
Originally Posted by v3nom:
Originally Posted by theo9010:
buna!am vazut un film mai demult era cu un tip care moare si ajunge in purgatoriu, dar trebuia sa se intoarca pe Pamant ca sa ajute sau sa salveze pe cineva si singurul corp disponibil era al unui catelus proaspat nascut. Ma rog, reuseste sa-si indeplineasca misiunea (dupa ce crescuse mare), dar moare iarasi si de data asta se reincarneaza in veverita. Iar cel mai bun prieten al sau, tot caine, se reincarneaza intr-o cotofana, parca. Si asta e finalul.

Fluke 1995

ms
theo9010 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Oct 2013, 22:45   #102
alin_asoltanei
Novice
 
alin_asoltanei
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 1
Talking nu stiu cum se numeste

am vazut filmul asta cand eram mai mic dar vreau sa-l vad din nou.. in film niste liceeni au dau un test si unul dintre ei a intrat pe furis in scoala intr-o noapte ploiasa sa schimbe rezultatele testelor si cand a fulgerat toate informatiile din calculato i-au rmas tinarului in minte apoi la un concurs de poezie cineva i-a dat un telefon si a folosit un dispozitiv care i-a sters tot din memorie..cum se numeste filmul pleasseee:O
alin_asoltanei is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Oct 2013, 00:07   #103
tony2911
Novice
 
tony2911
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 3
Caut si eu un film:

Originally Posted by tony2911:
Buna ziua

Sunt curios sa vad un film, dar nu ii mai tin minte numele.
Tin minte cateva detalii despre el, nimic mai mult. In primul rand actorii erau oameni de culoare(cel putin actorii principali), dar s-ar putea sa ma insel.
Cred ca e o romanta(dupa cum parea), era cu o fata de liceu ce era impreuna cu un baiat(din cate imi amintesc era bogat). Intr-o zi apare un nou baiat in scoala(daca tin minte el era jucator de hochei), acestuia ii place fata si face ce face ca sa-i intre pe sub piele(se inscrie la cursurile unde e si ea, pana ajung sa se cunoasca).
Mai tin minte un detaliu, el ii spune fetei ca(,) culoarea ei preferata e verde deoarece are si ochii verzi, cerceii si mai multe lucruri, iar ea ramane uimita cum si-a dat seama. Cand il intreaba pe prietenul ei actual, acesta habar nu are, iar ea se gandeste tot mai mult la baiatul cel nou.
Parca mai era un detaliu, in care o invita sa dea cu crosa un gol(la Hochei), si ii zice ca daca rateaza il saruta, iar daca nimereste o el o lasa in pace, iar aceasta reuseste sa inscrie.

Astept un raspuns, multumesc.
tony2911 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Oct 2013, 21:07   #104
gabriel_dragomirescu
Novice
 
gabriel_dragomirescu
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 1
Caut si eu un film l-am avzut demult..Un om se trezeste de dimineata si nu mai are chef sa se duca la munca...pana la urma o face dar acolo nu mai are chef de nimic,refuza totul si totusi este promovat, si toate incep sa ii mearga in bine...nu mai stiu cum se cheama... nici actorul nu-l stiu...daca si-l aminteste careva....Ms mult
gabriel_dragomirescu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Oct 2013, 22:44   #105
theo9010
Novice
 
theo9010
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 15
am vazut un trailer in care era un barbat si o femeie. femeia se duce la servici, iar barbatul ramane acasa.aude la stiri de o epidemie si se baricadeaza in casa. femeia vine acasa, dar el nu o lasa ca e infestata...
theo9010 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Oct 2013, 09:51   #106
Puferiu
Senior
 
Puferiu
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 77
Right at Your Door (2006)
Puferiu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Oct 2013, 09:55   #107
theo9010
Novice
 
theo9010
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 15
Originally Posted by Puferiu:

ms
theo9010 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Oct 2013, 10:36   #108
dany67
Novice
 
dany67
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 1
caut un film

Am vazut la cinema in 1987 un film asiatic cu karate fb. Actiunea filmului se petrece intr-un sat de munte linistit pana cand apare un tip imbracat in alb (tare in karate). -se bate cu MAESTRUL din sat pe care-l raneste cu o lovitura seccreta. Tot tipul ii aduce leacuri adunate din munte Maestrului cu scopul de a se apropia de fata acestuia. Acest tip ziua era imbracat in alb si noaptea in negru mascat ca un Ninja,cauta ceva...Maestrul a dat peste tip, s-au luptat dar a primit aceiasi lovitura secreta duca care a murit.Alt tip apropiat al Maestrului il descopera se lupta cu el, tipul in alb o cam i-a in freza la urma scoate un pistol ascuns si il inpusca, apare fata Maestrului... caut titlul filmului
dany67 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Oct 2013, 00:17   #109
alexandru_marina
Novice
 
alexandru_marina
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 1
Buna seara,

Sper ca ma poate ajuta cineva sa imi spuna cum se numeste un film vazut acum vreo 15 ani de pe o caseta video. Actiunea era undeva intr-o inchisoare. Imi mai aduc aminte ca acolo se organizau curse de animale(soareci,gandaci,etc) si la un moment dat un personaj(nu stiu daca cel principal) isi gaseste soarecele mort in mancare(orez parca). Cam atat imi amintesc. Daca cuiva ii suna cunoscut il rog sa nu ezite sa iimi spuna cum se numeste.

O seara buna!
alexandru_marina is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Oct 2013, 23:22   #110
Puferiu
Senior
 
Puferiu
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 77
The Green Mile (1999)
Puferiu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Nov 2013, 15:22   #111
AsterX
Novice
 
AsterX
 
Join Date: May 2013
Posts: 10
intrebare

am vazut un film de prin anoo '80 o comedie muzicala franceza , spaniola sau portugheza nu mai stiu.in romaneste la tv i-a zis"Imprumuta-mi vocea asta seara" cu un cintaret portughez sau spaniol consacrat.stie cineva anul cind a fost realizat sau titlul original?un lunk imdb cumva?
AsterX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Nov 2013, 12:00   #112
florryinn
Guru
 
florryinn
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 312
Sa fie asta?:

http://www.imdb.com/title/tt0076576/?ref_=nm_flmg_act_6
florryinn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Nov 2013, 20:27   #113
theo9010
Novice
 
theo9010
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 15
caut si eu film pe care l-am vazut mai demult si nu prea imi mai amintesc multe,dar as vrea sa il revad poate ma ajuta cineva..el e bucatar si are un restaurant,ea e critic culinar si scrie despre restaurante si mancare in revista.el afla ca ea e critic culinar si o roaga sa treaca pe la restaurantul lui .ii spune ca se gandeste daca iese cu mama ei (parca).intr-o zi se duce la un restaurant cu mama ei si o da de gol ca e critic ...ea se duce pana la urma la restaurantul tipului (bucatarul) si scrie despre restaurantul lui...
Il stie cineva??
theo9010 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Nov 2013, 23:31   #114
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Originally Posted by theo9010:
caut si eu film pe care l-am vazut mai demult si nu prea imi mai amintesc multe,dar as vrea sa il revad poate ma ajuta cineva..el e bucatar si are un restaurant,ea e critic culinar si scrie despre restaurante si mancare in revista.el afla ca ea e critic culinar si o roaga sa treaca pe la restaurantul lui .ii spune ca se gandeste daca iese cu mama ei (parca).intr-o zi se duce la un restaurant cu mama ei si o da de gol ca e critic ...ea se duce pana la urma la restaurantul tipului (bucatarul) si scrie despre restaurantul lui...
Il stie cineva??

http://www.imdb.com/title/tt0480844/
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Dec 2013, 10:04   #115
theo9010
Novice
 
theo9010
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 15
asta e ms
theo9010 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Dec 2013, 20:02   #116
iulikh
Novice
 
iulikh
 
Join Date: Dec 2013
Posts: 1
nu imi mai amintesc

... anul asta, in vacanta in Grecia, am vazut inceputul unui film fantasy/SF, facut de BBC, genul plin de superstaruri, pe care nu mi le mai amintesc!!.. despre o lume in care erai obligat sa te duci la biserica, sau la spovedanie, iar cine lipsea devenea rebel, urmarit, etc. Filmul nu e foarte vechi (Cel mult 2010), insa din pacate era foarte tarziu atunci, nu mi-am notat la timp numele, iar acum caut ca orbetele si nu reusesc sa imi amintesc nimic. Orice cautare pe google, imdb sau cinemagia nu mi-a returnat niciun rezultat, asa ca... stie cineva? are vreo ideea?
iulikh is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Dec 2013, 21:32   #117
tajkuna
Novice
 
tajkuna
 
Join Date: Dec 2013
Posts: 3
Cum se numeste filmul

Buna. As vrea sa aflu cum se numește filmul acela cand doi soti si o fetita incearca sa evite un accident si ajung intr-o casa bantuita,in aceat timp,ei nu stiau ca sunt morti si ajung in casa...abia la sfârșit își dau sama ca sunt morti pentru ca vede sotia mașina in rapa...va rog daca puteti...
tajkuna is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Dec 2013, 21:55   #118
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Originally Posted by tajkuna:
Buna. As vrea sa aflu cum se numește filmul acela cand doi soti si o fetita incearca sa evite un accident si ajung intr-o casa bantuita,in aceat timp,ei nu stiau ca sunt morti si ajung in casa...abia la sfârșit își dau sama ca sunt morti pentru ca vede sotia mașina in rapa...va rog daca puteti...


Voices (1973)

http://www.imdb.com/title/tt0070888/
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Dec 2013, 13:57   #119
veronika_kent
Novice
 
veronika_kent
 
Join Date: Dec 2013
Posts: 1
caut un film !

E un film vechi ... l-am vazut pe tvr 2 cu multi ani in urma si apoi pe hallmarck . In film este vorba de o adolescenta rebela care pleaca la o petrecere unde este drogata , violata si apoi aruncata in padure ...aproape de o cabana a unui batran de culoare ! Batranul incearca s-o salveze ... dar ea e drogata si incearca tot timpul sa fuga ... intr-un final ea ajunge la ce-a mai buna facultate din state !...nu stiu anul sau numele filmului ...in-sa e foarte bun !
veronika_kent is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Dec 2013, 18:06   #120
extradecu
Novice
 
extradecu
 
Join Date: Mar 2008
Location: buftea
Posts: 3
Send a message via ICQ to extradecu
salut

salut caut si eu un film de aventuri care din cate imi aduc aminte are in rolurile principale un tip invizibil, un nemuritor, o femeie vampir si inca cativa ( cred ca si un pistolar) pleaca in nush ce aventura si se deplaseaza cu un un submarin... din cate am inteles a fost si la tv de curand... tks
__________________
indragostit de tot ceea ce are roti, motor puternic si sunet extraordinar. poop u all
extradecu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:37.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells