Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread
Old 27 Feb 2011, 19:07   #1
GabrielP
Novice
 
GabrielP
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 2
Cinema City Pitesti

Sunt din Valcea si am mers la Pitesti sa vad filmul Drive angry cu inca un baiat si cu prietenele. Am ajuns ne-am cumparat floricele...suc si pe fete le-am lasat la coada la bilete. Cand ne-am intors de la floricele surpriza: desi fetele aveau 21 respectiv 23 de ani idiotii de la casierie au zis ca nu avem voie sa intram daca nu avem act doveditor ca avem peste 18 ani. Pe site nu scrie nicaieri ca trebuie sa am buletinul la mine. Deci am facut drumul de la Valcea degeaba. Pot sa fac pe undeva o reclamatie? Stie cineva?
GabrielP is offline   sendpm.gif
Old 27 Feb 2011, 20:37   #2
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Cred ca e responsabilitatea clientului sa se intereseze de conditiile pentru vizionare si apoi sa dovedeasca ca le implineste. Mi s-ar parea aiurea doar in cazul in care ti s-au vandut biletele si apoi nu te-au lasat sa intri, dar si asa, daca o persoana clar majora le-a cumparat pe propria raspundere celelalte tot trebuie sa dovedeasca ca au peste 18 asa cum cine a cumparat ar fi trebuit sa dovedeasca la casa.

Si eu tocmai am venit de la un film peste 18, am prezentat buletinul la casa (dar pentru ca am castigat niste bilete si trebuia sa ma identific, de fapt tipul tot m-a intrebat cati ani am desi statea cu buletinul in mana), iar la intrare m-au intrebat pe mine si persoana cu care eram de varsta, am vrut sa scot un buletin, dar i-am zis ca avem 21 si ne-au lasat fara. Au fost si mai stricti, dar normal asa ar trebui sa fie...

Ce nu inteleg eu ce-i cu ratingul asta de 18+ dat atat de usor. Black Swan si London Boulevard au cateva scene putin erotice in cazul primului si putin violente in cazul celui de-al doilea, dar nicidecum excesive.
Liviu- is offline   sendpm.gif
Old 02 Mar 2011, 13:37   #3
Moody
Veteran
 
Moody
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 282
GabrielP, tu vorbesti serios o sa faci reclamatie ca nu te-au lasat cei de la cinematograf sa intri pentru ca nu ai putut dovedi ca ai peste 18 ani?
Nu vreau sa spun nimic despre tine, dar ce fel de om pleaca de acasa fara buletin la el sau vreun alt act de identitate(pasaport etc), mai ales ca era vorba de un drum destul de lung, nu te duceai pana la colt sa iti cumperi paine.
In loc sa dai vina pe tine ca ai uitat sa iti iei buletinul, dai vina pe cinema ca nu ai putut tu sa le dovedesti varsta. Ce pateai daca te legitima politia sau se intampla ceva neprevazut si aveai nevoie de buletin?
Moody is offline   sendpm.gif
Old 02 Mar 2011, 21:30   #4
GabrielP
Novice
 
GabrielP
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 2
Eu aveam buletinul ca doar eu am condus. Prietele noastre nu aveau buletinul la ele.
GabrielP is offline   sendpm.gif
Old 03 Mar 2011, 11:20   #5
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
sunt sigur ca de-acum prietenele se vor gandi de doua ori inainte de a-si lasa buletinul acasa cand se duc la cinema

cred ca acest topic se poate inchide
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   sendpm.gif
Closed Thread


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:53.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells