Go Back   Cinemagia Forum > S.F.ilm: dincolo de realitate

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 12 May 2006, 22:24   #1
peter jackson
Senior
 
peter jackson
 
Join Date: May 2006
Location: constanta
Posts: 76
X-Men 3

asta va fi un film bun nu ca prostiile lui Lars von Trier sau Cristi Puiu
peter jackson is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2006, 22:33   #2
GhitzaCartitza
Guru
 
GhitzaCartitza
 
Join Date: Apr 2005
Location: BUCURESTI
Posts: 716
Send a message via Yahoo to GhitzaCartitza
te-ai cam grabit cu topicul asta. pana pe 26 mai e. sau e de vina medicatia?
PS: si x3 e un film anticrestin si ar trebui boicotat. NU? Atatia mutanti. Bai nene nu mai avem loc de atatea filme anticrestine!
__________________
I play to win
GhitzaCartitza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2006, 11:14   #3
peter jackson
Senior
 
peter jackson
 
Join Date: May 2006
Location: constanta
Posts: 76
Nu compara X men cu the da vinci code.In x-men 2 personajul Nightcrawler incearca sa isi ispaseasca pacatele prin credinta crestina.Daca nu ma crezi urmareste filmul X- men 2 regizat de Bryan Singer.
peter jackson is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2006, 13:21   #4
GhitzaCartitza
Guru
 
GhitzaCartitza
 
Join Date: Apr 2005
Location: BUCURESTI
Posts: 716
Send a message via Yahoo to GhitzaCartitza
ANTICRESTINULE! Stiam yo! Cum interpretezi faptul ca ideea filmului este de evolutie in sensul ca mai devreme sau mai tarziu ne vom transforma in niste zei mai mici? Si am vazut X1, X2, X-Men, X-Men Evolution, Ultimate X-Men. Deci stiu despre ce vorbesc.
__________________
I play to win
GhitzaCartitza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2006, 20:11   #5
frodo baggins
Junior
 
frodo baggins
 
Join Date: May 2006
Posts: 43
Va fi cel mai spectaculos episod din toata seria daca e sa ne luam dupa trailer.
frodo baggins is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2006, 20:15   #6
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
X-Men film anticrestin nu ca prostiile elitistilor de Lars von Trier si Cristi Puiu
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2006, 20:24   #7
frodo baggins
Junior
 
frodo baggins
 
Join Date: May 2006
Posts: 43
Pitbull sustine ca X-Men 3 e un film anticrestin.Aceasta este o dovada clara de intoleranta religioasa si o incalcare a prevederilor constitutionale.Propun excluderea intolerantilor religiosi din forum.Eu cred ca toti oamenii ar trebui tratati la fel indiferent de convingerile lor religioase.
frodo baggins is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2006, 23:00   #8
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
si pusi la munca de jos pentru reducare
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2006, 23:42   #9
frodo baggins
Junior
 
frodo baggins
 
Join Date: May 2006
Posts: 43
Terminati cu aroganta sau poate ca aveti anumite probleme care necesita ajutor de specialitate.
frodo baggins is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2006, 23:44   #10
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Nu terminäm, Petricä.
Ce, de-aia am început, ca sä terminäm?
Ete nu terminäm! Na!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2006, 23:54   #11
frodo baggins
Junior
 
frodo baggins
 
Join Date: May 2006
Posts: 43
Se pare ca Pitbull nu cunoaste bine limba romana.
frodo baggins is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2006, 23:56   #12
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Emiii, fi-ti-ar administratia de râs sä-ti fie cu weekendurile ei cu tot, tu le dormi, sau naiba stie ce faci, si mä lasi pe mine singur sä joc bambilici cu nebunu' pe-aici!...
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 May 2006, 20:18   #13
lestatika_29
Veteran
 
lestatika_29
 
Join Date: Feb 2006
Location: not here anymore
Posts: 239
have no fear, i'm here gata sa kick some baggins a*s
__________________
Farewell is sometimes hello forever
Lady L
lestatika_29 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 May 2006, 10:33   #14
king kong
Novice
 
king kong
 
Join Date: May 2006
Posts: 7
X-men 3 va fi un film relaxant nu ca prostiile lui Lars von Trier.
king kong is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 May 2006, 14:59   #15
GhitzaCartitza
Guru
 
GhitzaCartitza
 
Join Date: Apr 2005
Location: BUCURESTI
Posts: 716
Send a message via Yahoo to GhitzaCartitza
Sa tragem linie si sa o luam de la inceput.
Prima reactie dupa ce am iesit din sala: WOW!!!!!. Nu e clasica batalie dintre bine si rau asa cum s-au obisnuit americanii sa ne bage pe gat.
Nici nu stiu ce sa spun ca sa nu va stric placerea vizionarii. Spoilers cu albastru inchis. Adica nu incercati sa cititi ce nu vedeti .
Se intampla o groaza de lucruri la care nu v-ati fi asteptat. Yo unu' sigur nu ma asteptam ca echipa care a facut X-Men III (in frunte cu noul regizor Brett Ratner) sa aiba curajul sa-i omoare pe Xavier si pe Cyclops, si sa-i lase pe Mystique, Rogue si mai ales pe Magneto fara puteri. Apar in afara de ceilalti mutanti din primele doua parti: Beast 8), Angel, Juggernaut :w00t:, Colossus, Multiple Man, Jubilee si multi altii. M-a facut sa tresar la inceput cu scena antrenamentului in care apare o Santinela :w00t: :w00t: (bine bine doar capul da' orisicat). Deja imi suradea ideea unui X-Men 4 cu Apocalypse . La scena cu podul Golden Gate (si tot ce urmeaza dupa aceea) cred ca am uitat sa respir pentru cateva minute. Magnificent!!!
Cei carora le place intr-o masura mai mica X-Men, dar care or sa mearga sa-l vada si vor sa inteleaga ceva mai bine, sa se informeze despre Ordinul Phoenix .
Si ca sa nu mai bat campii si sa va dau totusi un sfat folositor va spun SA NU IESITI DIN SALA PANA NU INCEPE GENERICUL!!!
(daca se termina cu Magneto neputincios in parc cu tabla de sah in fata incercand sa-si foloseasca puterea pe o piesa, si sa nu reuseasca s-o miste ar fi fost PERFECT!!!! Dar probabil producatorii i-au obligat sa faca finalul cu Xavier pe patul de spital si cu Magneto revenindu-i puterile. Ce sa faci? Afacerile sunt afacei :hmm
__________________
I play to win
GhitzaCartitza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 May 2006, 15:27   #16
bill_the_butcher
Veteran
 
bill_the_butcher
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 183
Ma asteptam sa se intample tot ce s-a intamplat, prima moarte a unui per
sonaj principal chiar mi-o doream. trebuia lungit filmul.
SPOILERS
imi doream o lupta de generic intre wolverine si juggernaut, in care sa-l faca barbosul. dar m-am multumit cu finalul dedicat lui wolverine si jean.

as mai fi vrut sa vad cum magneto ii smulge scheletul lui wolverine., dar am fost multumit de toate deznodamantele. sa ramaneti dupa scris neaparat!!!

mi-ar fi placut sa fie filmul mai lung. au fost multe efecte speciale frumoase, multe scene de actiune. fanii cred a vor fi multumiti si ei. n-ar fi stricat si putina palavrageala ca sa mai prelungeasca putin pana la 2 ore.

dark phoenix arata bine, zici ca-i mama lu' omen. storm apare mai mult, si parca nu e penibila ca-n precedentele, chiar nu m-a deranjat acum, mi-a placut s-o vad mai activa.
nota finala in jur de 8
__________________
I'll festoon my bed-chamber with your guts!!!
bill_the_butcher is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 May 2006, 17:37   #17
GhitzaCartitza
Guru
 
GhitzaCartitza
 
Join Date: Apr 2005
Location: BUCURESTI
Posts: 716
Send a message via Yahoo to GhitzaCartitza
Vor exista doua feluri de reactii din partea fanilor. Love it or hate it.
Imi pare bine ca a fost schimbat regizorul. Bryan Singer nu ar fi avut tupeul sa faca asa ceva cu universul X-Men. Bine ca a ales sa faca Supermen Returns (care presimt ca va fi un plictis total cu o poveste usoara gen X-Men I si X-Men II). He's a pussy! Brett Ratner a dovedit ca are sange-n coa*e.
__________________
I play to win
GhitzaCartitza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 May 2006, 15:04   #18
Nightwane
SadoMasoChrist
 
Nightwane
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 2,772
Erm..Ghitza..daca citeai comics-urile ai fi vazut ce si cum. Pupici.

Oricum, filmul e effing outstanding. De obicei am doare in pewla de FX and shit da' de data asta eram like ''WHOA!''.

Buna rau Famke aia, papa bun, la fel si Calisto. Bine c-a murit repede Cyclops ca si-asa nu imi placea de el. Pacat ca n-a murit storm (god i hate her), pacat ca au bagat-o pe jidanca de Shadowcat (bleah!), Beast is cool, Angel apare prea putin (and i liked him a lot in the series), Nightcrawler pur si simplu dispare for no apparent reason, faza cu podul impresionanta, Juggernaut is cool, Leech is ghei, vroiam Sunfire, nu exista Gambit (oribil din partea lor), povestea de dragoste dintre Piotr si Kitty nu exista, Rebecca Romijn e buna rau, Magneto is cool, Pyro is ghei as always.

Daca o sa faca un XMEN 4, si sigur o sa-l faca, prefer sa astepte vreo 7-8 ani pana ies celelalte filme cu supereroi (gen Thor, Iron Man, etc. --- ar trebui sa faca si unul cu Avenger si Thunderbolts) si dup-aia sa foloseasca story-arc-ul cu House of M.
__________________
Switched On Lotus
Nightwane is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 May 2006, 15:36   #19
GhitzaCartitza
Guru
 
GhitzaCartitza
 
Join Date: Apr 2005
Location: BUCURESTI
Posts: 716
Send a message via Yahoo to GhitzaCartitza
Originally Posted by Nightwane:
Erm..Ghitza..daca citeai comics-urile ai fi vazut ce si cum. Pupici.
Adevaru' e ca nu prea . Da' poate de-aia mi-a placut asa de mult. Am aflat lucruri noi.
__________________
I play to win
GhitzaCartitza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 May 2006, 16:47   #20
bill_the_butcher
Veteran
 
bill_the_butcher
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 183
juggernaut a fost cam penibil cand vorbea. el in mod normal ar fi trebuit sa aibe un rol mai important. nu sa vb atat, si-asa e prea mult. au bagat un britanic imputzit.
scena de la inceput cu charles si magneto tineri a fost tare. i-au facut asa cum trebuia.
astept sa vad spin-off-ul lui wolverine cu sabretooth , o lupa cu magneto eventual, si una cu juggernaut
__________________
I'll festoon my bed-chamber with your guts!!!
bill_the_butcher is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:53.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells