Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 06 Nov 2015, 11:02   #81
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
cosmine, nu stiu daca iese chiar din top 100 , dar daca o tine tot asa sigur iese din primele 10.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Nov 2015, 21:47   #82
alali
Guru
 
alali
 
Join Date: May 2011
Posts: 871
Delimitandu-ma total de mizeriile si abjectiile care s-au desartat aici in ultimele cateva postari, doar asa ca mie nu-mi place x sau y si bineinteles ca nu stiu nimic despre el, dar il cataloghez si jignesc ca pot de la tastatura, am gasit urmatoarea:

Halep, ministrul Tineretului şi Sportului? Unii protestatari o propun în noul Guvern: "Simona este genul de om pe care îl dorim la putere"

sursa prosport.ro

Fratilor! Sa nu cadem in ridicol! Este Halep cel mai bun sportiv roman din ultimii 30 de ani, dar asta nu inseamna ca ... adica nu! Nici nu pot sa formulez o astfel de fraza... sa alatur astfel de termeni...
Continuand rationamentul, Hagi? Nimic? O educatie, o cultura si culte... ceva. Ca deh! Daca a jucat bine, oamenii te vede.

Si astfel, cu sau fara ajutor exterior, se incearca ducerea in ridicol a actiunii strazii.
alali is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Nov 2015, 13:26   #83
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Originally Posted by alali:
Delimitandu-ma total de mizeriile si abjectiile care s-au desartat aici in ultimele cateva postari, doar asa ca mie nu-mi place x sau y si bineinteles ca nu stiu nimic despre el, dar il cataloghez si jignesc ca pot de la tastatura, am gasit urmatoarea:

Halep, ministrul Tineretului şi Sportului? Unii protestatari o propun în noul Guvern: "Simona este genul de om pe care îl dorim la putere"

sursa prosport.ro

Fratilor! Sa nu cadem in ridicol! Este Halep cel mai bun sportiv roman din ultimii 30 de ani, dar asta nu inseamna ca ... adica nu! Nici nu pot sa formulez o astfel de fraza... sa alatur astfel de termeni...
Continuand rationamentul, Hagi? Nimic? O educatie, o cultura si culte... ceva. Ca deh! Daca a jucat bine, oamenii te vede.

Si astfel, cu sau fara ajutor exterior, se incearca ducerea in ridicol a actiunii strazii.

Adevarul e ca are toate datele pt a fi membru al guvernului , limbaj de lemn are , agramata e , studii de unde ? conditii necesare si suficiente
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Nov 2015, 13:28   #84
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
a si nu se zice protestari , cel putin nu la astia , corect e prostestatari
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Nov 2015, 13:31   #85
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Originally Posted by iiii:
cosmine, nu stiu daca iese chiar din top 100 , dar daca o tine tot asa sigur iese din primele 10.

Eu zic ca dupa cum joaca e cam de locul 259 , dar deocamdata fiind atat de sus , nu vad cum ar cadea asa repede la locul care il merita .De aia am zis ca iese doar din top100
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Dec 2015, 14:57   #86
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Eu nu le suport pe astea cu sarbatorile .E atata ipocrizie , " macar de sfintele sarbatori sa fim si noi mai buni" o idiotenie.La noi jumate din populatie nu stie ce se sarbatoreste de craciun , ei cred ca atunci se taie porcul.IIsus , daca a existat vreodata nici nu s-a nascut pe 25 deembrie , " Sarbatoarea a fost pus la sfarsitul anului strategic si maniuplator ca tot ce inseamna biserica si religie , sa se odihnesca oamenii dupa un an de munca.Ca sa ajung si la topic , pe mine ma enerveaza foarte mult colindele.Cum naiba sa faci o muzica care sa fie ascultata o data pe an si mereu sa fie aceeasi.Ieri am vrut sa ies la oplimbare cu bicicleta ca era frumos si cald afara, Cand sa ies din scara blocului intra 2 colindadatori.2 baieteti . Se vedea pe chipul lor ( nu aveau mai mult de 16 ani ) ca vor sa colinde din inima si nu pentru bani.M-au salutat cand au intrat in bloc , ceea ce m-a socat.Cine mai saluta azi necunoscuti., au sunat la parter nu le-a deschis nimeni .Le-am zis " mai baieti va dau 10 ron cu conditia sa nu ma colindati , ca-s satul de colinde pana in gat , doar sa " va rugati" ca in 2016 sa castige MSM toate meciurile .S-au uitat la mine ca la un algoritm simplex , nu din cauza ca nu auzisera de MSM e mai posibil sa nu auzi de basau decat de MSM .Au zis da domnul va multumim mult , o sa ne rugam.Acum sa nu credeti ca sunt atat de naiv incat sa cre ca ei se vor ruga , sau ca MSM va castiga toate meciurile (desi ar merita) pt ca se vor ruga ei.Dar dupa acest dialog m0am simtit mult mai bine .Ba chiar o vecina le-a deschis usa Au intrebat " primiti cu colindul' vecina a zis da , Ei au intrebat ce colind doriti sa va cantam , stim , si au insiruit vreo 10.Vecina a zis " pe care il vreti voi" Atunci am plecat , chiar asa de viteaz sa mai ascult un colind nu am fost.
__________________
Lumea nu e plina de tampiti!Ei sunt doar plasati strategic , astfel incat sa intalnim cel putin unul in fiecare zi!
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jan 2016, 10:42   #87
nezalco
Novice
 
nezalco
 
Join Date: May 2011
Posts: 17
Simona Halep a fost eliminata din primul tur de la Australian Open de o jucatoare anonima, Shuai Zhang, care a reusit sa o invinga cu 6-4, 6-3.

Desi a avut in fata o jucatoare de pe locul 133 WTA, care nu castigase niciuna dintre cele 14 dispute de la turneele de Grand Slam, Simona a avut o prestatie de cosmar.


well done simona!

Last edited by nezalco : 19 Jan 2016 at 10:44.
nezalco is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jan 2016, 11:41   #88
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Eu cand ziceam mai sus ca nu merita locul 2 ... oricum... un mare turneu s-a dus... mai raman 3 in 2016.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jan 2016, 18:19   #89
alali
Guru
 
alali
 
Join Date: May 2011
Posts: 871
2 nu. Dar atata timp cat a stat pe 3, s-a mentinut bine. Adica n-a demonstrat nicio alta jucatoare o constanta asemanatoare sau mai buna. Acum sa vedem pe ce loc incheie anul asta ca l-a inceput cu strambul...
alali is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jan 2016, 21:12   #90
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157


Urata natie
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jan 2016, 18:42   #91
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Poate ca nu sunt tot aceiasi oameni . Unii n-o vor suporta nici daca ar castiga toate marile slemuri , altii o vor iubi si daca ar ajunge pe la 300 . Cred ca ultimii au dreptate .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jan 2016, 19:24   #92
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Inteleg antipatiile, ca-i in natura umana (desi Simona chiar nu e tipul ala de vedeta cu aere, gen Cristiano, sa zicem, care i-ar atrage pe patimasi in zona asta obscura), dar ura asta nejustificata cuplata cu prostia ma dezgusta teribil, toate jignirile astea gratuite (machidoanca, nasoasa, japita etc.), pretentia/datoria de a castiga tot si extazul in care-i aduc pe unii meciurile ei mai putin reusite nu le pot pricepe, in conditiile in care nu datoreaza nimic nimanui. Mi-ar placea sa aud parerea unui psiholog, desi am si eu in minte cateva cauze ce ar explica un astfel de comportament (educatie si cultura precare, traume, s.a). A fost crucificata de catre patrioretarzi pt simplul motiv ca a lipsit de la un singur (1) meci din Fed Cup, in conditiile in care toti marii jucatori de tenis, inclusiv la masculin (Federer, Nadal, Sharapova, Serena etc), au avut momente in care au absentat de la meciurile internationale ca urmare a calendarului mult prea stufos. Dar romanul nu poate rata nico ocazie de a-si afirma intelepciunea proverbiala.
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jan 2016, 14:08   #93
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
SIDNEY – Este imposibil de conceput ceea ce face SIMONA HALEP cu numele României peste hotare, pierzând DE ACEASTĂ DATĂ în prima tură de la AUSTRALIAN OPEN!!!

După această înfrângere SIMONA „TRĂDĂTOAREA” HALEP a și abandonat de rușine meciul cu chinezoaica începătoare de grădiniță și să sperăm că s-a retras naibii din TENIS și să nu o mai vedem! NU AVEM NEVOIE DE NUMĂRUL 3 WTA și de o jucătoare INCAPABILĂ să poată câștiga un amărât de meci de tenis!!! UNLIKE!

S-a lenevit! A văzut că E DIVĂ! Ce e așa greu SĂ CÂȘTIGI?!?!

Cam asa

Sursa
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jan 2016, 17:53   #94
alali
Guru
 
alali
 
Join Date: May 2011
Posts: 871
e vina ta "omudindulap" ca deschizi astfel de obscuritati ca si sursa citata.

Halep trebuie luata asa cum e. O educatie facuta prin turnee, multa munca cel putin pana a razbate in top 25-10-5, incapatanare, orgoliu, simpatica ca si prezenta, etc.

Ps. Ca tot vorbeai de cei ce o critica, ai observat ca si profil de forumist ca multi, daca nu majoritatea din cei ce o critica furibund si care improsca cu invective sunt de obicei nostalgici ai vremurilor apuse, ai regimurilor autoritare si ai altor tipuri de atrocitati de genul? Foarte interesant cum acesti neadaptati sunt atat de orbiti de ura si invidie.

PS2. Daca Halep reuseste si in acest an sa ramana pe locul 3, locul pe care il merita, Serena si Sharapova fiind peste ea, asta ca sa fim corecti, cum spuneam, daca ramane pe 3 dupa asa un inceput, e chiar o mare performanta si o confirmare.
alali is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jan 2016, 18:06   #95
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
E un pamflet (cotidian zilnic? ), credeam ca-i evident, exemplificativ pentru ce-am zis eu mai sus; cam asta-i atitudinea suporterului roman in online.

Chiar si din perspectiva unui patriot, mentinerea nu pe podium, dar in primele 10-20 e o performanta pentru Romania, daca iei in considerare resursele si istoria. Dar ce face, o priveste strict pe ea.
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jan 2016, 20:28   #96
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Halep s-a lenevit rau de tot . Ii vine greu sa se mai aplece dupa sutele de mii de dolari care stau intinsi pe pe terenul de joc . S-a boierit .


Eram cu niste amici la un gratar si fiind prin curte a trecut sa ne salute tatal unui baiat . L-am invitat si pe el la un mic , la o bere , dar omul s-a uitam dezaprobator pe masa : ''Ba , dar ce v-ati boierit ! Paine feliata ! ? Painea normala nu va mai place ??? ''


Ma bucur ca a fost eliminat Kyrgios . Altul care s-a boierit si vorbeste cam aiurea . Lasa ca-l feliaza astia imediat .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jan 2016, 12:25   #97
nezalco
Novice
 
nezalco
 
Join Date: May 2011
Posts: 17
Uf, ce meci!
Tocmai s-a terminat finala de la Australian Open. A castigat numarul 2 mondial,
Angelique Kerber. Noul numar 2 mondial !
6-4, 3-6, 6-4 cu numarul 1 mondial, Serena Williams.


nezalco is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Feb 2016, 11:33   #98
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Bai, pierdu albaneza, nimic?

Românii buni de ură. Câte ceva despre profilul haterilor Simonei Halep
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Feb 2016, 20:48   #99
alali
Guru
 
alali
 
Join Date: May 2011
Posts: 871
Stii care e problema Omudindulap? Halep, locul 3 a pierdut cu locul 13. In discursul lor, a haterilor, Halep e de locul 1000 si. Dar, vezi tu, dupa sarbatoarea prilejuita de pierderea meciului de catre Halep, a venit infrangerea locului 6 in fata locului... 100 sau nu stiu exact cat e Niculescu. Oricum e departe rau.
Atunci ... stop joc pentru ponegritorii de serviciu. Apoi Halep a batut locul 6 mondial si... ce sa mai spui. Cliseisticele: norocos, prost meci a lui Petra, sansa, conjunctura, nu merita si altele asemenea.

Stau si ma gandesc.... Iti dai seama ca au fost nefericiti care nu au putut sa guste din acest spectacol sportiv care a avut loc in Romania? Imbuibati cu ura, ei au suferit in tot acest timp cand Romania era atat de aproape de a elimina o asa forta a tenisului feminin.

Bine puncteaza si articolul si, ca un raspuns la o intrebare a ta de mai sus, (parca), uite de ce este urata Halep:
"Ne merităm politicienii care ne fură, pentru că mulți români își doresc să fie ca ei, nu ca Simona Halep." Cam asta e una din trasaturile portretului Haterului Halepist.

Last edited by alali : 07 Feb 2016 at 20:56.
alali is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Mar 2016, 21:55   #100
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Nu-mi vine să cred - au prins-o şi pe Şarpanova cu mentosane ! Nu cred că mititica e de vină, e o conspiraţie a celor de la Nike . Au probleme cu bugetul şi s-au gândit să mai taie din sponsorizările babane .
In urma cu câteva saptamani au scăpat de Manny Pacquiao , ăsta a avut gura mare şi ar fi facut declaraţii împotriva homosexualilor . Nike i-a întors spatele şi i-a tăiat alocaţia .
Tot ăştia îl sapă de câţiva ani şi pe Victor Hănescu .

Şumudică e următorul pe listă .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:43.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells