Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 28 Sep 2015, 14:44   #3441
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Iar , din nou , inca o data siteul se misca foarte greu , trebuie dat refresh dupa fiecarecomment , film notat , avut , favorit , sau vazut , dupa fiecare actor notat , poze nu mai incarca deloc , in schimb reclame cat cuprinde
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Sep 2015, 21:33   #3442
Mr.Halloween
Junior
 
Mr.Halloween
 
Join Date: May 2015
Posts: 69
Originally Posted by cosmin742000:
Iar , din nou , inca o data siteul se misca foarte greu , trebuie dat refresh dupa fiecarecomment , film notat , avut , favorit , sau vazut , dupa fiecare actor notat , poze nu mai incarca deloc , in schimb reclame cat cuprinde

Credeam ca sunt singurul cu problema asta )
Mr.Halloween is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Sep 2015, 22:46   #3443
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Originally Posted by Mr.Halloween:
Originally Posted by cosmin742000:
Iar , din nou , inca o data siteul se misca foarte greu , trebuie dat refresh dupa fiecarecomment , film notat , avut , favorit , sau vazut , dupa fiecare actor notat , poze nu mai incarca deloc , in schimb reclame cat cuprinde

Credeam ca sunt singurul cu problema asta )

E f usor de verificat daca esti singurul cu problema asta.Daca problemele apar pe un singur browser (ex modzila) in timp ce pe alt browser merge bine (ex google chrome) , inseamna ca problema e la tine. Daca orice browser ai folosi e aceeasi situatie , atunci e de la site.
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Sep 2015, 09:17   #3444
Mr.Halloween
Junior
 
Mr.Halloween
 
Join Date: May 2015
Posts: 69
Originally Posted by cosmin742000:
Originally Posted by Mr.Halloween:
Originally Posted by cosmin742000:
Iar , din nou , inca o data siteul se misca foarte greu , trebuie dat refresh dupa fiecarecomment , film notat , avut , favorit , sau vazut , dupa fiecare actor notat , poze nu mai incarca deloc , in schimb reclame cat cuprinde

Credeam ca sunt singurul cu problema asta )

E f usor de verificat daca esti singurul cu problema asta.Daca problemele apar pe un singur browser (ex modzila) in timp ce pe alt browser merge bine (ex google chrome) , inseamna ca problema e la tine. Daca orice browser ai folosi e aceeasi situatie , atunci e de la site.

Eu folosesc Chrome dar am incercat si pe Internet Explorer, unde a functionat. Oricum, merge bine acum si pe Chrome.
Mr.Halloween is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Oct 2015, 17:52   #3445
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Originally Posted by cosmin742000:
Eu nu inteleg cat o sa mai tolerati forme de viata precum Vibers si costinik pe acest site.Ce mai trebuie sa faca si nu au facut sa li se dea odata ban definitiv?


Adaug la aceste forme de viata si procariotul octavian
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Dec 2015, 15:42   #3446
0ctavian
Novice
 
0ctavian
 
Join Date: Dec 2015
Posts: 14
Ai umor

Originally Posted by cosmin742000:
Originally Posted by cosmin742000:
Eu nu inteleg cat o sa mai tolerati forme de viata precum Vibers si costinik pe acest site.Ce mai trebuie sa faca si nu au facut sa li se dea odata ban definitiv?


Adaug la aceste forme de viata si procariotul octavian

Dar ai putea sa te adaugi si pe tine pe lista Cosmine.
0ctavian is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Dec 2015, 16:44   #3447
Wonka
Senior
 
Wonka
 
Join Date: Mar 2009
Location: Baia Mare
Posts: 77
De ce nu se poate accesa pagina de la Box Office Premiere anul 2012?
__________________
"What idiots would make a Terminator movie without Arnold Schwarzenegger?"
— James Cameron
Wonka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Dec 2015, 08:02   #3448
mirodoni
Guru
 
mirodoni
 
Join Date: Dec 2007
Location: Bucuresti
Posts: 439
Send a message via Yahoo to mirodoni
EXTRASE din vocabularul jignitor al lui Optimvs/Adrian Niculae, autointitulat jurnalist 100%

Originally Posted by Optimvs:
......In mod evident ...... pur si simplu a inceput sa-si vomite aici complexele si infantilismele, in speranta ca o sa aiba parte de mai mult decat publicul de 1 persoana cu care este obisnuit....

Originally Posted by Optimvs:
....dar cand a fost vorba sa te semnezi si tu cu nume si prenume te-ai turns pierdut cu viteza maxima.....
Pai nu merge asa puisor .... fii barbat, iesi din anonimatul forumistic...

Originally Posted by Optimvs:
.....Daca un om este suficient de limitat intelectual incat sa nu vada ca ....

Originally Posted by Optimvs:
.....Cand insa persoana limitata intelectual este din categoria cretinetilor, asa ca tine, va sari direct la nivelul urmator, ........ Ei., cu genul asta de persoane eu nu-mi pierd timpul. Te las in cretinismul tau online, unde la adapostul celui mai deplin anonimat....

Originally Posted by Optimvs:
....Sindromul cretinismului online face ravagii....

Originally Posted by Optimvs:
....Astea-s texte din ciclul "ce-si mai aduc aminte din epoca lui Ceausescu batraneii pe care i-a lasat deja memoria"....

Originally Posted by Optimvs:
.....Pe scurt, inainte de a scrie cronici, unii au nevoie de o cura de lecitina. Asta bineinteles daca nu vorbim de vreun caz de mitomanie crunta, gen "eu nici n-aveam video dar fabulez"...

Ultimul extras este din „Chuck Norris vs comunism”, celelalte din „Aferim – 2015”

Stimați moderatori,
Din cauza unor astfel de useri, mai erau în total pe forum doar trei.
Acum se pare că a rămas doar unul singur, Optimvs.
Acesta, pur și simplu nu ne permite să avem altă părere decât a lui și vrea să postăm cu numele din buletin. Ceea ce n-am văzut să se întâmple pe vreun forum în lume.
Dacă „CineMagia” mai înseamnă magia cinematografului, cred că trebuie să luați atitudine.
Există un regulament care prevede „banarea”.
Ar trebui modificat. O soluție ar fi ștergerea completă a textului atunci când conține injurii, rămânând doar numele celui care l-a scris.
mirodoni is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Dec 2015, 15:38   #3449
laurentiupopa79
Novice
 
laurentiupopa79
 
Join Date: Dec 2015
Posts: 1
Liste

Salutare,
Nu pot adăuga în listă filmul "Chronos" și nici la căutări nu apare.
laurentiupopa79 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Dec 2015, 14:20   #3450
Wonka
Senior
 
Wonka
 
Join Date: Mar 2009
Location: Baia Mare
Posts: 77
Mai citeste cineva forumul asta? ma refer la moderatori
__________________
"What idiots would make a Terminator movie without Arnold Schwarzenegger?"
— James Cameron
Wonka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Dec 2015, 19:59   #3451
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Oare cat timp vor mai tolerate pe acest site forme de viata ca Octavianus , Costinik sau andrey Uitati ce fel se exprima in cazul asta costinick , dar toti ceilalti enumerati de mine o fac la fel , pt ca ei altceva nu stiu:

Mr.Halloween pe 22 Mai 2015 12:11
Credeti ca are sanse sa fie bun?
Sinister (2012) mi s-a parut un film Horror super dar nu mi-a trecut niciodata prin cap ca va fi o continuare.
5
Costirik pe 27 decembrie 2015 13:43
Asta e sarcasm sau tu chiar esti prost ca noaptea?Doar intreb nu te simti jignit, nu e o rusine daca esti prost, asa e natura nedreapta cateodata

De fapt el numai asa se exprima
__________________
Lumea nu e plina de tampiti!Ei sunt doar plasati strategic , astfel incat sa intalnim cel putin unul in fiecare zi!
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Dec 2015, 15:41   #3452
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Iata si alte replici de euglena ( sa ma scuze euglena pt comparatie )ale formei de viata costinick

Costirik pe 28 decembrie 2015 14:53
Stiam eu ca te pricepiLipseste si filmul acela celebru cu pedofili, Apus de soare in Focsani

Costirik pe 28 decembrie 2015 14:58
"Bunul si sociabilul meu prieten Cosmin" iar ai uitat sa-ti iei pastilele?Vorbeste cu prietena ta imaginara giuvaelka sa-ti aduca aminte data viitoare.Nu de alta dar iar incepi sa bati campii

Costirik pe 24 decembrie 2015 13:12
Da cate conturi fictive ai nebunule???

Costirik pe 27 decembrie 2015 04:03
Bunule si de Craciun ai fost pe aici?)))))Si cu prietenii tai imaginari))Esti demn de mila)

Doar cu asta se ocupa , cat mai tolerati?
__________________
Lumea nu e plina de tampiti!Ei sunt doar plasati strategic , astfel incat sa intalnim cel putin unul in fiecare zi!
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Dec 2015, 00:44   #3453
giulaveka
Novice
 
giulaveka
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 13
Am primt acest mesaj :de la cosmin:

i-am scris lui StefanDo urmatorul mesaj ::

Uite replici de euglena ( sa ma scuze euglena pt comparatie )ale formei de viata costinick

Costirik pe 28 decembrie 2015 14:53
Stiam eu ca te pricepiLipseste si filmul acela celebru cu pedofili, Apus de soare in Focsani

Costirik pe 28 decembrie 2015 14:58
"Bunul si sociabilul meu prieten Cosmin" iar ai uitat sa-ti iei pastilele?Vorbeste cu prietena ta imaginara giuvaelka sa-ti aduca aminte data viitoare.Nu de alta dar iar incepi sa bati campii

Costirik pe 24 decembrie 2015 13:12
Da cate conturi fictive ai nebunule???

Costirik pe 27 decembrie 2015 04:03
Bunule si de Craciun ai fost pe aici?)))))Si cu prietenii tai imaginari))Esti demn de mila)

http://www.cinemagia.ro/filme/sinister-2-595193/
Daca vrei mai adun ca e un izvor nesescat Cat timp o sa mai fie tolerate astgel de specimene

la care el a raspuns :

ca sa fie clara pozitia mea in aceasta privinta, te consider principalul responsabil pentru disensiunile din sectiunea de comentarii. toata lumea comenteaza civilizat, pana publici tu un comentariu si ceilalti reactioneaza (ceea ce mi se pare complet justificabil). cred ca iti amintesti de lunga perioada in care ti s-a dezactivat contul. se va intampla acelasi lucru daca vei continua in acest fel. avertismentul acesta urma sa vina in ianuarie, dar cand "hoţul strigă hoţul" trebuie sa iau masuri. mai mult, blocarea contului tau va fi insotita de blocarea celor care te-au sustinut frecvent. Inca nu am inceput sa verific IP-uri, dar o s-o fac

la care eu i-am zis

Lunga perioada in care mi-a fost dezactivat contul , a tinut o luna , deci nu a fost asa de lunga , si a fost complet nejustificata , nici azi nu mis-a zis dc .Probabil ca pt ca sunt mult prea cult si asta genereaza invidie.In continuare consider acea perioada ca pe un abuz odios.Eu am NUMAI comentarii civilizate si nu jignesc niciodata pe nimeni primul..Daca tu nu realizezi nivelul de tembelism la care s-a ajuns la discutiile de la articole , si ca oameni precum zeno marin , margott , iiii , liviu , nu mai comenteaza acolo datorita acestui tembelism.eu am considerat de datoria mea a iti semnalez acest aspect ca sa iti dechid ochii.Daca tu nu vrei sa deschizi , e cu totul alta problema.Iti pot da mii de exemple in care eu nu am comentat la aricole si astia se injurau acolo ca la usa cortului.Dar oricum realizez ca e in zadar .Si tu suferi ca majoritatea moderatorilor de mania puterii.Eu sunt moderator pe trackere dar nu s-a plans nimeni niciodata pe mine.Consider discutia inchisa.Nu o sa ma cobor pana acolo incat sa te rog sa ii dai ban lui costinik , o sa plece singur in cel mult 2 saptamani asa cum au plecat toti cei pe care nu i-am suportat si nu le-am mai dat atentie.Exemple sunt destule: abraham lincoln nimicdinceparafi si multi altii.Plus ca nu uitati ca eu sunt singurul care mai aduce contributii la site , restul au renuntat din cauza ca va bateti joc de ei, de munca lor.Costinik ce contributii a avut la site in afara de faptul ca m-a injurat pe mine , fapt care pt tine e vede ca inseamna f mult?De acum , daca nu ma hotarasc saii dezactivez singur contul , nu o sa mai postez nimik la articole saramana doar prostii sa se certe intre ei.

Apoi am discutat cu el pe FB si mi-a zis ca a trimis acest mesaj si la ultimii , din pacate putin , oameni cu creier ramasi pe acest site.Eu sunt doctor in psihologie si in psihiatrie si pana la tine nu am mai intalnit un caz atat de grav de negare a realitatii.Cosmin m a rugat sa nu iti scriu nimic.Mie nu imi pasa daca imi ban sau nu .Eu am intrat pe acest site la recomandarea lui cosmin pt a studia cazuri de negare a realitatii pe site-uri de socializare , pentru al doilea doctorat al meu.Doctoratul l-am luat cu 10 .Mi se pare normal sa imi apar prietenul , mai ales ca el are evident dreptate.Singurul lucru lucru pe care il regret e ca nu te-am studiat pe tine pentru tema doctoratului.Daca schimbul asta de mesaje intre tine si cosmin il vedeam acum 3 ani , aveam si timp sa te tratez.Oricum nu meriti sa fii tratat.O , stai linistit , ca am avut de unde alege .Cinemagia a produs multi care au acelasi diagnostic ca si tine .Dar tu cu siguranta esti cel mai grav caz.


Daca stie cineva cum se poate dezactiva un cont de pe cinemagia i-as fi recunoscatoare daca mi-ar spune .E sub demnitatea mea sa fiu pe acelasi site cu StefanDo sau costinik
giulaveka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Dec 2015, 01:04   #3454
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Originally Posted by giulaveka:
Apoi am discutat cu el pe FB si mi-a zis ca a trimis acest mesaj si la ultimii , din pacate putin , oameni cu creier ramasi pe acest site.Eu sunt doctor in psihologie si in psihiatrie si pana la tine nu am mai intalnit un caz atat de grav de negare a realitatii.Cosmin m a rugat sa nu iti scriu nimic.
Stimate Cosmin, vezi ca esti singurul de pe forumul asta care nu lasa spatiu dupa punctul de la sfarsitul propozitiei. dar lasa spatiu inainte si dupa fiecare virgula. Clonele cu doctorat in psihologie nu fac decat sa aduca un argument in plus pentru banarea ta.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Dec 2015, 07:14   #3455
giulaveka
Novice
 
giulaveka
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 13
inca un caz bun., de paranoia de data asta., pe langa invidie si negarea realitatii.Pe tine e prima data cand (nu) am placerea sa te vad , dar sigur nu esti bun sau buna de altceva decat sa tragi matza de virgula.Si ,ca nu mai faci tu pe detectiva iti comunic , desi tu te cred capabila sa intelegi , ca am pus nu intre paranteze cum ar face si cosmin , pentru ca umorul nostru se aseamana.Nu insa si toleranta la prostie.Pe mine nu ma leaga nimic de acest site .Mi-am facut doctoratul cu ajutorul lui , dar puteam sa gasesc si altele , .Pe cosmin insa insa il leaga faptul ca adus contributii majore la acest site .

Last edited by giulaveka : 30 Dec 2015 at 07:40.
giulaveka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Dec 2015, 14:37   #3456
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
ip-ul meu :

http://imgur.com/grnTdFJ
__________________
Lumea nu e plina de tampiti!Ei sunt doar plasati strategic , astfel incat sa intalnim cel putin unul in fiecare zi!

Last edited by cosmin742000 : 30 Dec 2015 at 15:01.
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Dec 2015, 15:10   #3457
giulaveka
Novice
 
giulaveka
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 13
Marturisesc ca mi se pare umilitor ceea ce fac , justificand ceva ce e evident , dar m-a rugat cosmin , iata si ip-ul meu :

http://i.imgur.com/eanj3Zi.jpg
giulaveka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Dec 2015, 15:33   #3458
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Dec 2015, 17:06   #3459
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
Cosmin, cand iti mai faci clone incearca sa folosesti adrese de email care sa nu duca la conturi de facebook cu (aproximativ) acelasi nume. ca sa raspund la intrebarea ta de pe un alt thread, conturile de pe cinemagia nu se pot sterge.
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Dec 2015, 18:49   #3460
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Originally Posted by giulaveka:
Am primt acest mesaj :de la cosmin:

si ca oameni precum zeno marin , margott , iiii , liviu , nu mai comenteaza acolo datorita acestui tembelism.eu am considerat de datoria mea a iti semnalez acest aspect ca sa iti dechid ochii.

Cosmin, te rog frumos sa nu te mai folosesti de numele meu in vendettele tale personale. N-am avut niciodata o activitate prea intensa (si cu atat mai putin valoroasa) pe forum si te asigur ca nu-mi duce nimeni lipsa, iar certurile voastre nu ma privesc pe mine. Daca ai timp si chef de ciondaneli virtuale, e fix problema ta, rezolva-ti-o singur ca un baiat mare ce esti. Daca imi mai vad numele pomenit o data intr-un asemenea context, te sterg din lista de prieteni fara nicio parere de rau.
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:47.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells