Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 18 Mar 2011, 18:26   #1001
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Asta cu homosexualitatea, nu e genetica. Nimeni nu se naste homosexual, asta nu inseamna ca nu poate deveni pe parcurs. Dar nu se naste nimeni homosexual. Omul, inca de la nastere, este programat sa raspunda la anumiti stimuli. De-asta avem instincte specifice fiecarui sex, instinct patern si matern. Nu exista barbati cu instinct matern, cum nu exista nici femei cu instinct patern.

E o diferenta dintre instinct si educatie, dintre instinct si constiinta. Instinctul il dobandesti inerent, gata setat, in timp ce constiinta este formata pe parcurs.

Last edited by danonino : 18 Mar 2011 at 18:29.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Mar 2011, 18:37   #1002
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Originally Posted by Ami85:

Eu sunt sigura ca nimanui nu i-ar placea sa vada live, in fata ochilor lor, doua femei sarutandu-se sau facand alte lucruri.

Nu mai fi asa de sigura
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Mar 2011, 20:01   #1003
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Originally Posted by Ami85:
Eu sunt sigura ca nimanui nu i-ar placea sa vada live, in fata ochilor lor, doua femei sarutandu-se sau facand alte lucruri.


Te contrazic din tot sufletul
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Mar 2011, 20:32   #1004
zgubi
Veteran
 
zgubi
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 178
perfect de acord cu ultimele postari ale utilizatorilor FreakDoll,omudindulap si ghost 90.
ce ma enerveaza ingrozitor sunt lucrurile marunte care necesita multa rabdare si meticulozitate
zgubi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Mar 2011, 21:55   #1005
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Aglomeratia incredibila din Bucuresti
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Mar 2011, 23:34   #1006
Ami85
Junior
 
Ami85
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 69
omudindulap si ghost90, ati vazut doua femei care sa faca asa ceva? Nu zic de fantezii, dorinte, filme etc. Zic sa vedeti pe viu, in fata voastra. Eu am prietene lesbiene, cum am mai spus, pe care le mai apuca giugiulitul in fata mea. Chestia asta ma enerveaza la culme, nu suport, ma face sa ma simt foarte inconfortabil. Nu mi se pare deloc incitant, desi, intre noi fie vorba, nici eu nu-s prea straina de un astfel de fenomen. Dar, na, probabil ca depinde de gusturile fiecaruia, nu stiu. Dar mie nu imi place sa vad asa ceva, nici la femei, nici la barbati, de-asta nu fac nicio diferenta intre lesbiene si gay.

danonino, homosexualitatea poate fi si genetica. Un exemplu concret si dovedit il reprezinta gemenii. In foarte multe cazuri, unul este hetero, celalalt este gay.

ah, ca sa fiu ontopic, ma mai enerveaza oamenii care canta pe strada. Cei care trec pe langa tine si canta. De la copii de 15 ani, sa zicem, pana la oameni in varsta. Care e faza? Ce li se pare atat de interesant in a canta pe strada?
Ami85 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Mar 2011, 23:43   #1007
the_fairy
Guru
 
the_fairy
 
Join Date: Jun 2010
Location: Lothlorien
Posts: 750
@ami85
Te-ai gandit ca poate unii dintre ei se simt bine in momentul ala, au un motiv anume care ii face fericiti? Si asta e un mod de a-si exprima starea, nu doar prin zambete. Ar trebui sa se simta constransi de faptul ca sunt in public? Si aici ma refer la cei care fredoneaza aproape imperceptibil, li se vad miscarile usoare de buze, nu la cei care chiar tipa sau la categoria exclusa din start: manelarii ( aia sunt cazuri pierdute ).
__________________
Don't kick the goddamn baby!!!

Last edited by the_fairy : 18 Mar 2011 at 23:47.
the_fairy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Mar 2011, 23:56   #1008
Ami85
Junior
 
Ami85
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 69
the_fairy, tocmai asta e treaba, ca nu fredoneaza chiar incet, din contra, cand trec pe langa mine ii aud mult prea tare. Una e sa canti incet de tot, aproape in gand, dar eu la altceva ma refer. Si cei pe care i-am intalnit cu astfel de tabieturi chiar nu puteau intra la categoria manelari.
Ami85 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2011, 00:01   #1009
aliku23
Novice
 
aliku23
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 17
Originally Posted by iiii:
Originally Posted by dragonfly_drk:
depinde din ce punct privesti lucrurile... poate fi atat o dereglare hormonala, cat si una psihica... sau poate fi o mostenire ereditara patologica.

exista mai multe tipuri de homosexualitate... iar subiectul este atat de vast, incat am preferat sa rezum totul la cuvantul "boala". pentru ca daca stai sa te gandesti, si dereglarea aia hormonala fiind o anomalie prin definitie, poate fi caracterizata ca un tip de boala.


perfect de acord, dar ai omis ceva... de unde apare? ce cauzeaza? intreb acest lucru deoarece am zarit mai sus, ca cineva a zis ca e genetica..
Pai asta incearca astia de la medicina sa demonstreze . Imi vine greu sa cred ca e genetica deoarece se intampla sa stiu cateva statistici pe bune : mai mult de 70 % din copiii nascuti din tatici pe invers (sunt destui , alt argument ca nu e genetica) sunt heterosexuali . Acum pentru anti-rasism si promovarea minoritatilor apelam si la fake science .
aliku23 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2011, 00:03   #1010
brax
Senior
 
brax
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 120
Originally Posted by Ami85:
homosexualitatea poate fi si genetica. Un exemplu concret si dovedit il reprezinta gemenii. In foarte multe cazuri, unul este hetero, celalalt este gay.
De fapt, daca homosexualitatea ar fi congenitala atunci ambii ar fi gay. Predispozitia spre homosexualitate se inradacineaza in psihicul omului in copilarie. Nu cred ca e o boala, cred ca e mai mult un fetish.

Pe mine ma enerveaza tipii gay care se holbeaza insistent uneori. E foarte incomod, mai ales daca esti singur.
brax is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2011, 00:05   #1011
aliku23
Novice
 
aliku23
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 17
Originally Posted by FreakDoll:
Aglomeratia incredibila din Bucuresti
Tu nu stai in Craiova ?
aliku23 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2011, 00:05   #1012
the_fairy
Guru
 
the_fairy
 
Join Date: Jun 2010
Location: Lothlorien
Posts: 750
Atunci au probleme cu capul!!! Nu avem ce le face si daca ne enervam nu rezolvam nimic! E greu sa te abtii, dar... Ultima data cand m-am enervat a fost acum 3 zile cand am vrut sa ies si eu ca omu' in parc sa stau pe o bancuta sa citesc, sa ma plimb, sa profit de ziua frumoasa de primavara. Mare greseala pe capul meu sa aleg tocmai Cismigiul!!! Plin de tot felul de oameni, nu intru in detalii ca o sa o iau pe aratura cel mai probabil , am stat 15 minute si am plecat! Perfect day aaaaa, si la intoarcere a trebuit sa traversez iarasi podul de la Unirii sa ajung la tramvai, locul ala e mereu pliiiiiiiiiin de comercianti ilegali de care te impiedici si nu ai pe unde sa treci!!
__________________
Don't kick the goddamn baby!!!
the_fairy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2011, 09:04   #1013
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Originally Posted by Ami85:
ah, ca sa fiu ontopic, ma mai enerveaza oamenii care canta pe strada. Cei care trec pe langa tine si canta. De la copii de 15 ani, sa zicem, pana la oameni in varsta. Care e faza? Ce li se pare atat de interesant in a canta pe strada?

Poate spera ca'i descopera cineva si ajung pe la tembelizor.Nu stii de unde sare iepurele

Originally Posted by aliku23:
Tu nu stai in Craiova ?
Ba da.
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2011, 13:24   #1014
aliku23
Novice
 
aliku23
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 17
Originally Posted by aliku23:
Tu nu stai in Craiova ?
Ba da.[/quote]
Pai si ce treaba ai cu aglomeratia noastra ? Mai sus spuneai ca nu te intereseaza capra vecinului .
P.s.:Si pe mine ma enerveaza ingrozitor traficul din Bucuresti .
aliku23 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2011, 13:31   #1015
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Nu stiu de ce te tot grabesti sa tragi concluzii.Daca n'aveam treaba cu ea, nu ma luam de ea.E la mintea cocosului.
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2011, 13:49   #1016
Ami85
Junior
 
Ami85
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 69
brax, s-a descoperit ca unii dezvolta acest comportament inca din pantecele mamei (ma refer la gemeni). Anumiti insi chiar se nasc cu aceasta anomalie, nu inteleg de ce asta ar fi atat de imposibil. Si cum se holbeaza la tine tipii gay? Unde ii gasesti? Si de unde stii ca sunt gay?

Haideti, bre, nu mai faceti si voi atatea mofturi, ca circulatia bucuresteana chiar s-a mai aerisit de cand cu criza asta. Tin minte ca acum vreo 3-4 ani, sa zic, faceam si o ora pana la Universitate, iar acum ajung cam in 30, maxim, maxim 45 de minute (asta in timpul orelor de varf).
Ami85 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2011, 13:52   #1017
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Urata rezolvare a problemei.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2011, 14:00   #1018
jansic
Guru
 
jansic
 
Join Date: Mar 2010
Location: Bright Side of the Moon
Posts: 1,026
Ma enerveaza absolut ingrozitor oamenii care se cred prea destepti pentru lumea asta. Si gresesc teribil!!! Supraestimarea e o treaba urata rau! Aparitia lor in public e un sir lung de propozitii care incep cu "Eu......"
Da...tu si tot neamul tau...
All of you, fuck off. Sau wake up.
jansic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2011, 14:11   #1019
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Originally Posted by Ami85:
Haideti, bre, nu mai faceti si voi atatea mofturi, ca circulatia bucuresteana chiar s-a mai aerisit de cand cu criza asta. Tin minte ca acum vreo 3-4 ani, sa zic, faceam si o ora pana la Universitate, iar acum ajung cam in 30, maxim, maxim 45 de minute (asta in timpul orelor de varf).

Eu ieri am mers cu masina numai bara la bara.Nu vreau sa'mi imaginez cum era inainte Am consumat prin Bucuresti mai multa benzina decat am consumat pana sa ajung in acest oras Chiar e enervant.Daca stau sa fac acum o paralela, chiar era un moft aceasta nemultumire cand venea vorba de Craiova
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2011, 15:17   #1020
Twisted_Smile
Senior
 
Twisted_Smile
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 110
Privesc cu reala stupefactie si oarecum cu amuzament cum isi dau cu parerea toti habarnistii despre mult disputata si eterna "problema" a homosexualitatii.Nu inteleg cum puteti scrie atatea aberatii cand nu stiti despre ce e vorba.Nu faceti decat sa "citati" ca niste papagali sau oi (cum preferati) parerile celor care v-au insuflat ura si lipsa de toleranta de-a lungul timpului.Sunt absolut convinsa ca majoritatea dintre voi nici nu cunoasteti sau nu aveti legatura cu viata homosexualilor sau a lesbienelor,dar in schimb va permiteti sa va dati cu parerea si sa-i categorisiti dupa bunul vostru plac.Incultura crasa care caracterizeaza acest popor ma dezgusta profund iar spiritul de turma nu cred ca are sa dispara vreodata din sangele romanilor.

Personal ma enerveaza ingrozitor ignoranta,incultura si oamenii care vorbesc din auzite si incearca sa para foarte cultivati si inteligenti.
Twisted_Smile is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:26.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells