Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Star-uri

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 20 Oct 2006, 12:48   #41
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
Bright

Originally Posted by jediklaus:
un alt copil-actor care promite este Cameron Bright, pe care l-ati putut vedea in Ultraviolet (alaturi de Milla Jovovich) si in Running Scared/Intre Focuri (alaturi de Paul Walker); in ambele filme, a jucat bine de tot, iar baiatul dovedeste ca are potential. Ramine de urmarit.

Mie unul Cameron Bright mi se pare ca face exact acelasi gen de roluri: un pusti cu privire sumbru-haituita, de copil crescut prea repede pe umerii caruia apasa o mare povara si care nu poate avea incredere in nimeni. Si se pare ca producatorii i-au si lipit pe fruntea aceasta eticheta, asa ca il distribuie numai in roluri asemanatoare: copil in jurul caruia se tzes o multzime de interese (gene-leac in "Ultraviolet", copil clonat in "Godsend", mutant-pericol pt. toti in "X-Men III"). In "Running Scared" schimba putin, dar nu foarte mult. Oricum, e un rol care il solicita mai mult si da, este de urmarit... Sa speram ca nu cade victima supraspecializarii, un fenomen tot mai raspandit in stereotipul Hollywood (o alta victima: Marcel Iures, cu rolurile sale de ofiter german, si chiar Dakota, care in mai toate filmele sale tzipa si tzipa si tzipa... - cu exceptia lui "Dreamer")
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Oct 2006, 14:17   #42
bob
Novice
 
bob
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 5
Kristen Dunst in Interview with the Vampire m-a rupt. De la Virgin Suicides s-a 'comercializat'.

Pun pariu ca de HJ Osment nu o sa mai auzim peste cativa ani......a batut fierul cat a fost cald dupa 6th Sense cu inca vreo 3 filme si gata.

Christina Ricci mi-a placut in Mermaids, a "crescut" foarte frumos.

Tatum O'Neal n-a luat Oscarul cand era mica? Acu' mai misca??

Da de gemenele Olsen nu ziceti nik? Eu cred ca o sa le admiram in Playboy in curand!
bob is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Oct 2006, 14:31   #43
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
Din spate

A mai aparut o pustoaica si vine tare repede din urma... Numele ei este Jodelle Ferland si, cu ochisorii ei supradimensionati, este cel mai adesea distribuita in roluri horror/fantasy. Ea este fetita din "Silent Hill" (scenele horror ale filmului au efectul pe care-l au poate si pentru ca Jodelle este genul acela de copil pe care nu l-ai atinge nici cu o floare...) si, inainte de asta, a jucat rolul principal in "Tideland" al lui Gilliam. Filmul o sa aiba premiera in Romania pe 3 noiembrie...

Fotografii de-ale ei gasiti pe http://www.imdb.com/name/nm0272706/
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Aug 2007, 14:43   #44
Faber
Senior
 
Faber
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 111
(doua motive 'tari' pt. a aduce topicul mai in fata )
-pustii din En Kärlekshistoria (Roy Andersson, 1970, Suedia), Ann-Sofie Kylin & Rolf Sohlman pe numele lor - din ce-am vz. eu pana acum ii 'depaseste' doar Jodie Foster in 'Taxi Driver'!
- baietelul dintr-un (alt) film al marelui De Sica, I Bambini ci guardano (1944): Luciano De Ambrosis - idem, interpretare stralucita, desi e tot din zona aceea, usor blamata aici, a rolurilor care solicita aptitudini proprii actorilor adulti.
__________________
"In viata nu vor fi putini cei care iti vor spune cum sa traiesti. Or sa aiba toate raspunsurile...ce sa faci si ce nu. Nu te certa cu ei. Spune-le: Este o idee excelenta. Si apoi fa ce vrei." (Anything Else - Woody Allen, 2003)
Faber is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Aug 2007, 15:13   #45
oxlock
Junior
 
oxlock
 
Join Date: May 2006
Location: .....on the road
Posts: 61
T.J. Lowther - A Perfect World (cu Kevin Costner)[/b]
oxlock is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Aug 2007, 01:36   #46
jimi-jazz
Guest
 
jimi-jazz
 
Join Date: Aug 2007
Location: Haibafta, Romania
Posts: 17
Danny Lloyd si Jodie Foster
__________________
Oh I almost forgot. He payed me a thousand. I think his idea was that I kill you. - Angel Eyes...The Good, The Bad And The Ugly
jimi-jazz is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:15.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells