Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 09 Apr 2010, 23:43   #1
sergiuseling
Guru
 
sergiuseling
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 595
"Date Night"

Un film cu Steve Carell și Tina Fey și o noapte a lor în oraș.

Oarecum filmul seamănă cu After Hours și Adventures in Babysitting, în care tot despre o noapte în oraș era vorba, doar că aici e vorba de un cuplu căsătorit, se mai ia și povestea cu confuzia numelor cam ca și în North by Northwest. Nici scenariul nu a fost foarte bun, prima jumătate de oră sau așa ceva eram puțin dezamăgit, cei doi actori (probabil cei mai buni actori de comedie televiziune ai momentului) salvând oarecum situația.

Dar pe parcurs pe măsură ce situația devenea din ce în ce mai absurdă pot spune că m-a prins și chiar am savurat filmul. Cel mai tare la o scenă cu urmăriri cu mașini. Da, știu că e total ilogic, absurd, dar nu m-am putut abține să râd vreo 2 minute în continuu.
sergiuseling is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Apr 2010, 20:20   #2
marius_em
Guru
 
marius_em
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 1,211
E o comedie usoara buna, cu poate cei mai buni 2 actori de comedie, Carell si Fey. Are haz, are o atmosfera de feel-good, si niste glume reusite. Cei doi sunt convingatori in rolul cuplului la a doua tinerete, cu frustrarile si temerile specifice unui mariaj mai inaintat in ani. Pot sa spun ca e mai bun decat filmul celuilalt protagonist din 30 Rock, Cop Out.
__________________
Always look on the bright side of life!
marius_em is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2010, 19:36   #3
Avalhon
Veteran
 
Avalhon
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 225
Am vazut niste secvente, pe Music Channel parca Oricum, ma voi uita pentru cei doi.
Avalhon is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Apr 2010, 12:07   #4
Avalhon
Veteran
 
Avalhon
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 225
Ok, l-am vazut. Daca nu va plac Tina Fey si Steve Carrell puteti sa nu va uitati. Cel putin asa vad eu lucrurile. Mie imi plac cei doi.
Avalhon is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:23.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells