Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Echipa De Forbal Favorita ?
Steaua 74 38.34%
Dinamo 31 16.06%
Rapid 13 6.74%
Cfr Cluj 9 4.66%
Unirea Urziceni 1 0.52%
Fc Vaslui 4 2.07%
Poli Timisoara 9 4.66%
Universitatea Craiova 12 6.22%
I Don't Love Footbal ! 32 16.58%
Doar din strainatate ( Barca , Real , Manchester etc ) 39 20.21%
Multiple Choice Poll. Voters: 193. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 03 Sep 2013, 09:08   #4961
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Apropo de promo.Mor cand vad mesajele alea bombastice de tipul: onoare si demnitate,patriotism bla bla bla+muzica aia de gaming.Cred ca un promo corect facut ar trebui sa contina suporteri,steme, stadioane, jucatori si o muzica subtila.Atat.Nu mesaje care nu au nicio treaba, daca nu cu Romania, cel putin cu nationala.De altfel ma indoiesc ca-s prea multi cei care stiu ce e aia: "sacrificii pentru culori" sau "principii si valori sanatoase".

In fine, sper sa ne calificam.Oricat de inversunat as fi eu impotriva a tot ce inseamna fotbal romanesc,tot urlu ca disperatul la goluri sau imi sta un nod in gat cand ne luam vreunu'.
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2013, 21:14   #4962
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Bine ma acuma nu se poate pune pentru un promo al unui meci atat de important (cel putin pentru mine) Moonlight Sonata sau Verdi.In fine, nu prea-i relevant, important e sa castige nationala vineri si la sfarsitul meciului sa-l vad pe Dzsudzsak intins pe gazon cu mainile pe fata .
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Sep 2013, 08:43   #4963
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Ma refeream ca ar trebui sa caute niste melodii mai,hmm, rafinate.E prea facil sa arunci Two Steps From Hell sau Audiomachine pe fiecare promo care se vrea sa fie epic.Sa dea Domnul sa ii batem, ca de pierdut imi e greu sa cred ca o vom face cu Ungaria.Cu Turcia ,insa e alta poveste.
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Sep 2013, 10:15   #4964
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
ideea e ca pe turci i-am batut la ei acasa da? pe stadionul lor cu fanii lor.
zic ca sanse avem. destul de mari.
mikkel mergi la meciul cu ungaria?
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Sep 2013, 10:27   #4965
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Am sesiune de restante.Invat .Poate aterizez la Turcia prin Bucuresti,dar nu sunt sigur daca vin la meci.Da, i-am batut, dar am fost cam bulanosi atunci, nu era Terim la ei, plus ca au mai jucatori mai buni ca ai nostri care daca sunt pusi cap la cap fac o echipa solida tare.Eu zic ca cu turcii va fi scandal.
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Sep 2013, 16:44   #4966
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
http://www.youtube.com/watch?v=3dos2OAeJBw

http://www.youtube.com/watch?v=Fai7MBLQAmo

Anuntati familia, mergem in Brazilia!
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Sep 2013, 22:48   #4967
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
revin eu here, sa nu fiu aiurea si sa nu zic sincerea mea parere despre meciul cu turcaletii.
parerea mea e simpla , si urmatoarea : NU am jucat nimic. un cili bili de 2 lei, sperand sa o bagam in poarta.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Sep 2013, 09:15   #4968
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Parerea mea sincera e ca am jucat rau, dar nu atat de rau cat au miorlait comentatorii aia si presa dupa.Am avut si noi ocazii si daca eram mai atenti luam egalul.Au fost echipa mai buna, au jucatori mai buni, antrenor mai bun, dar noi, desi am fost dominati, nu mi s-a parut ca am jucat sub orice critica.

Ma deranjeaza teribil sa vad stilul asta romanesc: azi va sustinem, maine va scuipam in frunte, azi suntem in extaz si promitem marea si maine ne doar in cot.Eu de aia am avut emotii cu turcaletii: ca ei au ceva ce noua ne cam lipseste:determinare si ambitie.Calificarea nu e pierduta, de fapt suntem cam tot acolo cu a 2-a sansa.Ideea e sa dam multe andorezilor si estonienilor.Nu cred ca Olanda nu ne va ajuta.

As mai zice ceva nasol de 11-le lui Piturca, dar nu vreau sa dau cu piatra, ca si-asa a dat o natie intreaga.
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Sep 2013, 11:14   #4969
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
ghost... ia uite ce am gasit eu : http://www.youtube.com/watch?v=dm_li-r7EnE facand exceptie de mixajul respectiv.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Sep 2013, 11:43   #4970
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
In civilizata Olanda?Nu cred, nu se poate asa ceva.
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Sep 2013, 11:51   #4971
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
ideea e ca ma asteptam la v v v sa fie primii nu ado
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Sep 2013, 14:11   #4972
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Mie din Olanda, Feyenoord mi se pare ca au cei mai rai suporteri de departe.Si cei mai faini.
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Sep 2013, 08:44   #4973
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Parca am revenit nitel la realitate.Una e un Boateng si alta e Stanciu,una Matip si Howedes in aparare si alta e Gardos si Szukala,una-i Tanase, alta e Draxler.E diferenta de cifre, in principal.Scorul arata rau,dar nu asta e cel mai important.Important e ca inca stam cu frica in san cand vine vreunu' d-asta mai mare sa ne admonesteze.Mergem ca mieluseii(gluma involuntara) la taiere.Dam ceva emotii, dar daca se trezesc aia sa preseze putin, incepem sa bajbaim prin aparare.

Trecand peste faptul ca nemtii i-au cam invatat pe stelisti aseara fotbal, nu pot sa nu remarc cate randuri de AM-uri si mai ales AMC-uri de clasa are echipa nationala a Germaniei.Ozil, Gotze, Draxler etc..Au de unde frate.Pot oricand sa scoata 4-5 nationale competitive.Sa mai dea si pe la alti, nu stiu...noua.
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2013, 11:13   #4974
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Gata, uitati de Partizan, Aris, Dortmund etc.De la Maramu vin cei mai faini suporteri.In special sefa de galerie .

http://www.youtube.com/watch?v=7SXNpRt1i0g
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2013, 11:14   #4975
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
am vazut-o si io aseara
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Oct 2013, 18:24   #4976
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Sa zicem ca as avea 100 Ron de cheltuit . Sa vad daca-i las pe aia mici fara lapte praf sau ii duc la Disneyland
bet365 e pe post de model .Cotele sunt schimbatoare.


Steaua -Chelsea 2 cota 1.72

Basel -Schalke x cota 3.40

Man City- Bayern 2 cota 2.30

Arsenal -Napoli 1 cota 1.95

100RON pariati pot aduce 2262 RON .

http://www.bet365.com/home/FlashGen4...39007680&stf=1
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Oct 2013, 19:04   #4977
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Matematic vorbind, e mai avantajos sa pui un singur pariu, decat sa mergi pe combinate. Bine, cel mai avantajos e sa nu pariezi deloc, but then where's the fun?
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Oct 2013, 13:32   #4978
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Nema Disneyland, nema lapte praf.

Nu zice nimeni nimic de Steaua?E zi de doliu national?E cam compromis totul.Cu Europa ce se mai trag sperante.

Inca imi aduc aminte de anumiti suporteri stelisti care zbierau cat ii tinea gura ca provincialii aia de la Otelul nu au fata de Liga, ca au facut tara de ras,bla bla bla-uri d-astea.Eh,acum, Steaua nu e departe.

Strict la meci.Toata lumea i-a sarit in cap lui Georgievski.E vina lui in principal, dar serios, nici nu a fost ajutat de nicio culoare.Nu l-am vazut odata pe Popa venind la dublaj sau pe Szukala sau pe Bourceanu.Pe fiecare atac al lui Chelsea purtat pe stanga, Schurrle ramane singur cu Georgievski, pe 20 de m patrati.Normal ca ii innoda picioarele.Schurrle abia era deposedat de 3 stelisti daramite de 1 singur,care din minutul 20 deja tremura in sandale cand il vedea pe neamt.Cred ca cu Giorgievski aseara pe banda si Tanase ar fi parut jucator de clasa.Apropos de opincar:mi-a placut lobul ala al lui ...Era Cech sa o sfecleasca serios aseara.

In rest ce sa zic, diferente de valoare evidente.E vorba de skill, ambitie, daruire, chestii d-astea.Poate bat in meciul cu Basel, desi la cum joaca elvetienii, tare imi e ca Steaua va termina catastrofal grupa.
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Oct 2013, 21:54   #4979
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Decebal ,Balcescu , Eminescu , Cuza , Elena Lupescu si Toparceanu sunt mandri de calificarea echipei nationale a Romaniei la baraj .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Oct 2013, 11:19   #4980
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Tamas out de la cefere!!! hahaha
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:00.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells