Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Echipa De Forbal Favorita ?
Steaua 74 38.34%
Dinamo 31 16.06%
Rapid 13 6.74%
Cfr Cluj 9 4.66%
Unirea Urziceni 1 0.52%
Fc Vaslui 4 2.07%
Poli Timisoara 9 4.66%
Universitatea Craiova 12 6.22%
I Don't Love Footbal ! 32 16.58%
Doar din strainatate ( Barca , Real , Manchester etc ) 39 20.21%
Multiple Choice Poll. Voters: 193. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 11 May 2010, 14:26   #2181
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Originally Posted by Judex:
Ipule, cum adica 'puncte muncite de altii si luate cu japca' in cazul Timisoarei?

Era vorba de meciul ăsta. Imaginile sunt mincinoase. Golul s-a anulat ulterior. Pentru Timișoara, a reușit Dragomir un hetric de senzație.

Iancu are cel mai probabil dreptate din punctul de vedere al regulamentului. Are în continuare șanse să prindă locul al doilea. Dar onoare mai are el, oare?
Mai bine că a pierdut ieri Timișoara. Era cât pe de să câștige campionatul și să devină bătaia de joc a unei țări întregi.
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2010, 14:54   #2182
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Cum sa devina bataia de joc? Pentru ca Rapid a folosit doi jucatori care n-aveau drept de joc? Pentru ca Rapid a mai incercat o manareala pe principiul las' ca merge? Uite ca n-a mai mers. Si este a nu stiu cata oara cand 'cioriile vopsite' pierd un meci la masa verde, pe buna dreptate.

Timisoara, din pacate, nu a avut forta necesara sa castige titlul. CFR are totusi cel mai bun lot si a jucat cel mai bine in acest campionat, deci merita titlul, in ciuda butoanelor. Insa nu e drept sa acuzi Banatul pentru mizeriile giulestene.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2010, 15:26   #2183
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Nu e vorba nici de Timișoara, nici de Rapid, ci de un principiu sportiv.

Nu aș fi de acord ca o echipă pe care o susțin să câștige campionatul sau să evite retrogradarea cu asemenea ajutor. Deși părerile sunt împărțite, iar rapidiștii susțin că li s-a permis să-i folosească pe jucătorii fără drept de joc, chiar și în cazul în care corectitudinea deciziei LPF de a atribui punctele Timișoarei ar fi deasupra oricărei îndoieli, tot cred că Iancu nu are dreptate din punct de vedere uman și sportiv. În definitiv, jucătorii folosiți fraudulos nu sunt nici Ronaldo, nici Messi, nici Drogba ori Gerrard.
Dacă ar fi câștigat titlul, nu de Rapid ar fi fost cazul să le fie rușine „Balenei ucigașe”, „Moțului”, lui „Guriță” și celorlalți, ci de echipa clasată pe locul al doilea, la unul sau două puncte în urma Timișoarei, indiferent că ar fi fost vorba de Unirea sau de Vaslui, de Steaua sau de CFR.
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2010, 15:58   #2184
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Timisoara a beneficiat doar de o alta prostie/magarie a rapidistilor. Nu Timisoarei ar trebui sa-i fie rusine, ci Rapidului!
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2010, 16:55   #2185
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Înainte de această etapă, am fost convins că Timișoara va lua titlul, pentru că era singura echipă cu șanse care avea două meciuri acasă din trei. N-aș vrea să fiu în pielea suporterilor, pentru că spre deosebire de Steaua, Dinamo, CFR, Timișoara n-a câștigat campionatul în ultima vreme și e greu să te resemnezi când ești așa aproape. E trist! Totuși, în comparație cu Craiova, care e aproape de Liga2.ro...
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2010, 16:59   #2186
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
FC Timisoara n-a castigat campionatul niciodata! Asta e motivul pentru care mi-as fi dorit sa castige, dintre cei cu sanse la titlu. Ar mai fi Vaslui, dar sunt mult mai apropiat sufleteste de Banat decat de Moldova.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2010, 17:54   #2187
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Privind la meciul ăsta, mi-amintesc că acum câteva săptămâni un prieten care lucra pe calculator și se uita cu coada ochiului la un meci de-al lui Poli Iași fără sonor m-a întrebat:
-Măi, cine e Dedeman ăsta, că e pe tot terenul? El centrează, el ratează!
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2010, 18:03   #2188
vlad4s
Guru
 
vlad4s
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 509
Eu zic ce a zis mai sus:Care este echipa ta de FORBAL!!!!!!?
Forbal inloc de fotbal
Ma rog eu am votat echipe din alte tari ca sa nu supar pe nimeni ca eu mai mult cu baschetu...
vlad4s is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2010, 19:15   #2189
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Originally Posted by Ipu:
Privind la meciul ăsta, mi-amintesc că acum câteva săptămâni un prieten care lucra pe calculator și se uita cu coada ochiului la un meci de-al lui Poli Iași fără sonor m-a întrebat:
-Măi, cine e Dedeman ăsta, că e pe tot terenul? El centrează, el ratează!

Trebuia sa-i spui ca-i ala de pe buda de-l tot intrerupe nevasta - apropo de reclame.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2010, 19:16   #2190
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Originally Posted by Judex:
1. Steaua sigur va ajuta Craiova
2. Mizeriile clujene si data trecuta au castigat tot cu sustinere portocalie. Poate va mai amintiti mascarada cu valiza si incercarile de a-i scoate pe jucatori functionari publici ca sa poata fi acuzat Gigi de tentativa de mituire. Penibil Basescul si sfertodoctii pedei.

Dădea Băsescu ordine justiției în direct la teve acum câțiva ani în legătură cu Paszkany.
Nu mai găsesc înregistrarea cu intervenția publică făcută de Băsescu la Cotroceni. Spunea că i-a trimis un cetățean de la Cluj un memoriu și că roagă instanțele să-i facă dreptate.
http://webtv.realitatea.net/actual/c...riul-trimis-de
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2010, 19:20   #2191
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
O, dar se stia de multisor ca cetateanul PaszKane e omul lui Base. Jucatorul sau preferat e Bud. Rose Bud.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2010, 20:18   #2192
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
Baroane, da-te jos de pe ghiulea.
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2010, 20:33   #2193
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Raptore, ti-am explicat cum te fut in gura cand ajung la TIFF?
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2010, 20:36   #2194
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
Mana cu care scrii prostiile astea o intinzi tatalui tau?
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2010, 20:38   #2195
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Nu, doar statului roman si spun povesti.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2010, 09:00   #2196
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Originally Posted by Judex:
FC Timisoara n-a castigat campionatul niciodata! Asta e motivul pentru care mi-as fi dorit sa castige, dintre cei cu sanse la titlu. Ar mai fi Vaslui, dar sunt mult mai apropiat sufleteste de Banat decat de Moldova.

tuz ceapa matii sox keepwalking rapture care mai sunteti haidetzi bah sa-l lichidam pe asta k nu tine cu za moldos
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2010, 09:36   #2197
rrs85
Cinemagia's Wine Lover
 
rrs85
 
Join Date: Mar 2009
Location: Somewhere beetwen wines and movies...
Posts: 1,468
Send a message via Yahoo to rrs85
Am practicat pentru o perioada "forbalul" de performanta, si la un moment dat imi placea echipa Steaua... acum m-am lepadat de ce inseamna fotbalul din Romania!
__________________
De junghi să aivă parte şi de lance, de bâtă noduroasă şi de spată,
De paloş zdravăn, de cârlig de cange, de ghiont cu ghioagă-n ghinturi fericată,
De suliţă călită, de săgeată, de furcă, de ţapină, de baltag,
De furi pândind la coturi de drumeag
Să-i hăcuie, să-i jefuie de pungă, să-i spintece, în inimi să-i împungă.
La beregăţi să-i sângere puţin; în beciuri de Ghehenă să ajungă,
Crâşmarii care toarnă apă-n vin !
rrs85 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2010, 10:17   #2198
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
in seara asta e finala Europa League: Fulham - Atletico Madrid. O sa tin cu Atletico. Fulham imi aduc aminte de Middlesbrough
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2010, 11:02   #2199
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Originally Posted by Chambord:
in seara asta e finala Europa League: Fulham - Atletico Madrid. O sa tin cu Atletico. Fulham imi aduc aminte de Middlesbrough
Si mie imi amintesc de Middlesbrough, prin faptul ca si acestia au jucat finala si si-au luat-o de la Sevilla. Sper totusi ca Fulham sa nu aiba aceeasi soarta.

Fulham merita sa castige pentru drumul senzational pe care l-au avut pana in finala. Sa elimini campioana Germaniei, pe Juventus si apoi si pe echipa care ar fi fost gazda daca ar fi ajuns in finala, e o performanta incredibila pentru resursele de care dispun englezii.
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2010, 11:18   #2200
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Da. Din punct de vedere al parcursului, jos palaria. Par o echipa muncitoare. Nu m-as supara foarte tare nici daca ar castiga ei.

In schimb in finala Champions League, Bayern sau nimic !
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:17.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells