Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 03 Apr 2012, 10:32   #2801
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Originally Posted by iiii:
buna faza cu seicul... mda...

e plin de "cersetori" de genul in tot bucurestiu. sa nu mai zic de babutza aia de la universitate... care cerseste., si daca nu ii dai te dracuie...


dar vezi cum e bremen? ca in filantropica ... "mana intinsa care nu zice o poveste nu primeste" , in cazul cu slovaka... a functionat.

eu nu dau la cersetori ! mai ales la batrani.

Faza e ca pe aia din centru ii cam cunosc si eu .Tipa nu se incadra cu schema din mintea mea privind escrocii .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Apr 2012, 10:36   #2802
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
aha
am inteles. am sa fiu si eu atent, daca vine o "slovaka" la mine sa imi ceara bani.. ..

dar nu cred ca am eu norocu asta....whahhahaha ce circ fac
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Apr 2012, 10:47   #2803
Namaste
Guru
 
Namaste
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 1,240
Am văzut recent pe Discovery o emisiune în care era explicată în detaliu escrocheria asta. Ideea principală e ca cel care îți cere bani să nu arate ca un cerșetor, ba din contra, să fie bine îmbrăcat și de preferat să fie femeie, că doar domnișoarele la ananghie sunt mai credibile.
Deh, criza asta îi determină pe unii să găsească modalități din ce în ce mai ingenioase de a face bani.
Namaste is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Apr 2012, 10:54   #2804
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
pai da...si cel mai nasol e ca lumea le da! ca daca nimeni nu ar da... hehehe

sa nu mai zicem de tot felul de ONG-uri false care zic ca strang bani pt saraci si e teapa.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Apr 2012, 11:48   #2805
Cristina_
Guru
 
Cristina_
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 753
Am patit la fel dar nu le-am dat niciun ban.Prima situatie a fost aici Cluj cand o doamna in jur de 40 ani prezentabila m-a rugat daca nu pot sa ajut cu bani un copil sarman care a suferit arsuri foarte grave.Fiind la medicina am intrebat-o ce grad au arsurile de curiozitate.Aceasta mi-a raspuns ca au gradul I si copilul e grav.In realitate gradul I sunt arsurile cans se inroseste pielea exemplu cand va ardeti la plaja din cauza soarelui Era teapa ce vroia doamna.
A doua situatie a fost in jud Alba la o benzinarie cand a aparut o fata iarasi prezentabila si bine imbracata la mine si mi-a zis ca si-a uitat banii acasa si a ramas fara benzina cu masina si sa o ajut cu bani.Daca am 30 lei.I-am zis sa dispara
Cristina_ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2012, 09:43   #2806
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Cinemateca Grozavesti da saptamana viitoare un film de Tarkovsky si eu nu pot sa ajung pentru ca plec vineri acasa. Ok... i can live with that, pacat ca din toate saptamanile exact aia s-a nimerit dar asta e. Oh wait... Cinemateca Union da saptamana viitoare Andrey Rublyov si Solyaris, iar in urmatoarea da Zerkalo si Stalker... are you fucking kidding me? Astept de nu stiu cat timp sa le vad si eu pe un ecran mare (-Stalker, pe asta am reusit... uimitor) si de fiecare data mi le nimereste total aiurea. Oh the disapointment... ruined my whole week...
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2012, 13:05   #2807
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
cei care au propus programul asta al cinematecii, s-au gandit ca sunt multi romani care vor renunta la traditionalele gratare si petreceri campenesti de Pasti, in favoarea vizionarii unor filme la fel de greu de digerat ca si carnea mielului.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Apr 2012, 18:52   #2808
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
Originally Posted by iiii:
pai da...si cel mai nasol e ca lumea le da! ca daca nimeni nu ar da... hehehe

mie mi-a placut de o tipa la universitate care odata mi-a cerut bani la iesirea de la metrou ca sa se duca in Vama. i-am dat. oricum nu mi-a cerut decat atunci, nu mai era acolo si in alte dati, deci era sincera.
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Apr 2012, 21:54   #2809
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
deci....


castig pe cinemagia un tricou si o agenda , This means war/ Sa fie razboi.... vb prin mailuri, si azi plec de la birou , iau 79, merge ca melcu pana la romana... stau... astept... e ok... cobor la popa nan, merg in spatele liceului mihai viteazu, la statia lui 86 , 90/92 ( nu mai tin minte ) , tin sa ii multumesc lui judex pt ajutorul si indrumarea telefonica, ajung la cinemagia la sediu... pe la 19:10, un portar ma lasa sa urc pana la 6 (cred ca la misto ) vad call centeru de la okazi.ro , numai mandre una si una... mda... nimeni pe la sediu....
cobor, si vb cu un alt portar si ramane masca cum de am intrat apoi incepe sa il mustruluiasca pe celalalt ca de ce m-a lasat sa intru ca nu e voie... era 19:20..... ma intreaba ce vreau.. ii zic elegant ca am venit sa ridic un premiu de la cinemagia... si imi zice ca stie despre ce e vb.. zic ok... da omu'un telefon vb cu o don'shoara zice , ma intreaba ce am castigat, se confirma cat de cat telefonic, imi zice sa astept.
buuuuuuuun , imi zic, macar nu am venit degeaba pana acolo, ies la o tigara, evident ca portaru imi cere o tigara... pretext ca nu mai are... dar eu am vazut in biroul lui 1 pachet de kent 4... trecem peste...

se face ceasul 19:40... coboara don'shoara, ( chiar draguta ) completez foaia iau plicu si plec....
ajung in statie la 90.... ma uit in plic. tricoul era.... dar agenda era un album foto de la the vow! zic ok....
ajung acasa, desfac tricoul.... made in honduras... zbang... nu intra pe mine! tin sa mentionez ca am 1.79 cm si 72 kg.... am zis ca nu e adevarat.... pierd 40 minute dus, schimb 2 trolee, stau 20 min in statie , iau troleul 90 pana la univ , apoi de la univ iau 137 pana acasa.... ca sa primesc un tricou mic si un album foto!

concluzie : hahahahah
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Apr 2012, 09:41   #2810
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
) bun asa
__________________
--- Cand te uiti in oglinda si vezi o pata, sterge-o de pe tine, nu de pe oglinda. ---
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Apr 2012, 15:37   #2811
Presedintele
Banned
 
Presedintele
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 495
...ca un tip nu-l apreciaza pe Truffaut.

Ce pot sa zic? Baga-te, frate, la PPDD si dicutam cand veti suna la Vali Vijelie, c-o fut pe nevasta-sa.
Presedintele is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Apr 2012, 21:37   #2812
Presedintele
Banned
 
Presedintele
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 495
Si ma mai enerveaza o chestie crunt: Basescu. Omul zice ca nu-i dictator, dar controleaza din umbra sau mai pe muie si executivul si legislativul si justitia. Anticonstitutional clar. Si noi rabdam.
Presedintele is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Apr 2012, 21:53   #2813
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
ma cam enerveaza aniela ca nu se tine de cuvant....
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Apr 2012, 22:33   #2814
Presedintele
Banned
 
Presedintele
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 495
Uite Hrusca ma enerveaza:
http://www.youtube.com/watch?v=PPq-B...eature=related
Eu chiar stau "in gazda" in Austria, varul meu sta "in gazda" in Bucuresti. Suntem Orthodoxo-Calholici - nici nu vreti sa stiti ce inseamna asta.
Nu! Soarele nu rasare-n Bucuresti! Eventual in Insula Serpilor!
Familia mea vorbeste romaneste corect. Nu credeti ca asta ar trebui sa fie problema?

PS
Da, Ardealul e pamant romanesc. Ce atata tevatura?
Presedintele is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Apr 2012, 06:06   #2815
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
Originally Posted by iiii:
ma cam enerveaza aniela ca nu se tine de cuvant....

aaaaa. si acum vrei sa ma faci de rusine! asta se numeste santaj social lasa, ca reusesc eu sa ma mobilizez si atunci sa-ti retragi public si cam-ul si enerveaza
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Apr 2012, 09:18   #2816
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
sa te fac de rusine??? nu as incerca asa ceva pt ca nu vreau, cat despre santaj social... hai ca asta e buna.

on topic : ma enerveaza isteria pascala! peste tot oua si iepurasi.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Apr 2012, 10:07   #2817
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
mă enervează televiziunile care în fiecare an ne bagă pe gât aceleași filme cu Iisus. cel al lul Zeffireli și cel al lui Gibson.

nu difuzează nimeni Zombiechrist?
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Apr 2012, 16:55   #2818
Presedintele
Banned
 
Presedintele
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 495
Traian Basescu si activitatea lui in serviciul de PR al RMGC:
http://www.presidency.ro/?_RID=det&t...d=13266&_PRID=
Presedintele is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Apr 2012, 17:50   #2819
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Barbatii care stau la bustul gol, fie vara ,fie iarna . Cu cat sunt mai burtosi,mai rahitici sau mai părosi cu atat stau mai mult expusi .Am un vecin in blocul din fata pe care nu l-am vazut niciodata in casa sa fie imbracat .Tipul e pensionar si cred ca are 45 kg ud dar ii palce sa-si expuna cadavrul pe balcon sau sa se fataie prin apartamentul sau fara jaluzele la geam .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Apr 2012, 19:11   #2820
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
Originally Posted by bremen1980:
Tipul e pensionar si cred ca are 45 kg ud dar ii palce sa-si expuna cadavrul pe balcon sau sa se fataie prin apartamentul sau fara jaluzele la geam .

poate isi inchipuie ca s-a "reincarnat" si joaca scena asta. evident, tu ar trebui sa fii un scriitor in cautare de muze...
1.jpg
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:26.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells