Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 18 Oct 2011, 11:28   #2121
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
hooooo AndreiStefan,
cred ca m-ai inteles total gresit.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Oct 2011, 12:40   #2122
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
Originally Posted by AndreiStefan:
Originally Posted by iiii:
Cristina , sti la ce ma gandesc eu? Oare batranii aia omorati de Huidu, atunci cand Huidu a patit accidentul ala pe partia din Innsbruck, oare isi doreau insanatosirea lui? oare sperau sa se faca bine?

pai batraneii i-au pus bete in picioare lui Huidu si l-au bagat in coma?!

Indiferent de varsta victimelor, NIMENI nu este indreptatit sa decida cand si cum vei muri. Ca si-au trait viata...pai exista vreo limita de a trai?!

Daca e ceva de care ma tem mai rau decat sistemul de dupa 90, este perioada in care generatia de impertinenti/aroganti/needucati AKA generatia internet/hi5/messenger/mini-becali va ajunge la putere...asta desigur daca nu se vinde tara pana atunci.

Eu nu ma consider ca facand parte din aceasta generatie. Pentru cultura ta generala, nu toti cei de 17 ani fac parte din aceasta "generatie".

PS: Doresc ca aceasta tara sa dispara sau sa-si schimbe numele in Tigania. Din cate am vazut mai nou, romanii au adoptat comportamentul tiganilor.
Cred ca a inceput procesul de tiganizare. Le-am adoptat obiceiurile, muzica etc.
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Oct 2011, 13:13   #2123
cristi88
Senior
 
cristi88
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 105
Originally Posted by chuckyfan:
Originally Posted by AndreiStefan:
Originally Posted by iiii:
Cristina , sti la ce ma gandesc eu? Oare batranii aia omorati de Huidu, atunci cand Huidu a patit accidentul ala pe partia din Innsbruck, oare isi doreau insanatosirea lui? oare sperau sa se faca bine?

pai batraneii i-au pus bete in picioare lui Huidu si l-au bagat in coma?!

Indiferent de varsta victimelor, NIMENI nu este indreptatit sa decida cand si cum vei muri. Ca si-au trait viata...pai exista vreo limita de a trai?!

Daca e ceva de care ma tem mai rau decat sistemul de dupa 90, este perioada in care generatia de impertinenti/aroganti/needucati AKA generatia internet/hi5/messenger/mini-becali va ajunge la putere...asta desigur daca nu se vinde tara pana atunci.

Eu nu ma consider ca facand parte din aceasta generatie. Pentru cultura ta generala, nu toti cei de 17 ani fac parte din aceasta "generatie".

PS: Doresc ca aceasta tara sa dispara sau sa-si schimbe numele in Tigania. Din cate am vazut mai nou, romanii au adoptat comportamentul tiganilor.
Cred ca a inceput procesul de tiganizare. Le-am adoptat obiceiurile, muzica etc.

Tara nu are treaba, poporul e ala contaminat
cristi88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Oct 2011, 17:52   #2124
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Proasta organizare a celor de la retrospectiva Cannes. E groaznica, oribila, stupida de-a dreptul. Despre ce s-a intamplat la ToL si Arirang am zis in topicul despre ToL. Azi am fost la al treilea film, asa numitul "film surpriza"... si a fost intr-adevar surpriza. Filmul il asteptam foarte mult, e vorba de Once upon a time in Anatolia...si arata bine... in primele aproximativ 20 de minute din care jumatate le-am vazut fara subtitrare, iar cealalta jumatate tradusa din cand in cand. Hai ca la ToL era in engleza, dar cine dracu' stie turca?! E exasperant, deja am bilete cumparate pentru Elena in seara asta si Le Havre maine, dar tare mi-e ca iar o sa am surprize. As vrea sa iau si pentru filmul turc ca mai e joi, dar am foarte mari retineri si ma impinge sa ma duc doar faptul ca ceea ce am vazut m-au facut si mai mult sa vreau sa-l vad. Pe la NCRR am trecut de doua ori si n-am reusit sa vad niciun film... ce reclama buna isi fac. Rade lumea de cinemaul de mall, dar la ala macar filmul e dat si merge perfect, problema e la spectatori si asta poate fi remediata daca se merge la o ora nu prea tarziu. Degeaba esti printre spectatori mai invatati daca nu ajungi sa vezi filmul...
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Oct 2011, 18:29   #2125
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Dupa citeva secole de suptjugare plus niste ani postrevoltionari plini de blugi ,rulmenti ,guma Minti si Topi Top ,cred ca era cazul sa inveti si ceva turca .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Oct 2011, 09:12   #2126
Sorin87
Guru
 
Sorin87
 
Join Date: May 2011
Posts: 730
ma enerveaza persoanele care nu se tin de cuvant cand vine vorba de platit o factura ma refer la cele mai invarsta
Sorin87 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Oct 2011, 09:54   #2127
hellsteed
Cavaler de Veste Buna
 
hellsteed
 
Join Date: Jan 2007
Location: Nicosia
Posts: 1,251
Originally Posted by bremen1980:
Dupa citeva secole de suptjugare plus niste ani postrevoltionari plini de blugi ,rulmenti ,guma Minti si Topi Top ,cred ca era cazul sa inveti si ceva turca .

Ceva turca- 81 - sexinbir (fonetic) -
__________________
Nu conteaza rezultatul cat ideea in sine
hellsteed is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Oct 2011, 16:06   #2128
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Si eu ! si eu ! Stiu si eu turca: Ulker, Final, Cincin, Turbo, Lazer, Oto Moto, Patbom ... deci 'zdai seama ca la filmul ala putem sa inteleg ce vrea sa zica actorii fara probleme. Nu-mi trebe mie subtitrare

LE
... de fapt stai: ce in filmele lui Ceylan se si vorbeste mai nou ?! S-a dus si asta saracu io sucit holiudu mintzili

Last edited by Chambord : 19 Oct 2011 at 16:08.
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Oct 2011, 17:13   #2129
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by Chambord:
... de fapt stai: ce in filmele lui Ceylan se si vorbeste mai nou ?! S-a dus si asta saracu io sucit holiudu mintzili

Poate am prins eu exact alea 20 de minute in care se vorbea O fi concentrat tot dialogul la inceput ca sa-si faca norma.

Serios vorbind n-a fost foarte mult dialog, dar e enervant ca atunci cand se intampla sa nu intelegi ce se zice
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Oct 2011, 12:04   #2130
Gebeleizis
Guru
 
Gebeleizis
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 640
Articolele Click

Ma enerveaza ingrozitor articolele de 2 bani din Click postate pe Cinemagia.
Gebeleizis is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Oct 2011, 12:11   #2131
Gebeleizis
Guru
 
Gebeleizis
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 640
Originally Posted by chuckyfan:
Exista Final Destination de Romania AKA Serban Huidu. Nu trebuia sa i se dea voie sa conduca dupa ce era sa-si rupa capul la schi.
Sun un fan al lui, dar ma enerveaza faptul ca tot omul cunoscut are pile. De batrnii aia 2 nu-mi pasa, bine ca nu i-au patit copiii nimic grav.
Cum poti sa spui ca nu iti pasa de soarta/viața a două ființe umane ?
Gebeleizis is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Oct 2011, 18:55   #2132
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
fii sincer, tie-ti pasa de somalezi ucisi de foame?
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Oct 2011, 21:25   #2133
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
Pe mine ma enerveaza groaznic oamenii care vorbesc in timpul filmelor la cinematograf. Si nu ca schimba 2 vorbe de cateva ori in timpul filmului, ci ca vorbesc 80% din timpul filmului! Ma gandesc ce-as putea sa fac ca sa ma razbun. Singura idee care mi-a venit pana acum e sa le arunc cu gandaci in cap...
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Oct 2011, 09:57   #2134
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Originally Posted by aniela07:
Pe mine ma enerveaza groaznic oamenii care vorbesc in timpul filmelor la cinematograf. Si nu ca schimba 2 vorbe de cateva ori in timpul filmului, ci ca vorbesc 80% din timpul filmului! Ma gandesc ce-as putea sa fac ca sa ma razbun. Singura idee care mi-a venit pana acum e sa le arunc cu gandaci in cap...
aaaa sunt de acord cu tine... dar ce mai zici de garoii care vb la telefon?

ca sa fiu ontopic...

ma enerveaza ingrozitor balivernele patronilor din fotbal, care dupa anumite meciuri ies si isi dau ei cu parerea despre ce si cum, de parca ar fi fotbalisti sau antrenori, si presa insista pe acest lucru...
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Oct 2011, 09:58   #2135
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
@aniela: Asta n-o sa-i tina cu gura inchisa in nici un caz. Mai bine le torni super-glue in popcorn.
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Oct 2011, 11:37   #2136
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
nu prea pot cu superglue pentru ca eu nu ma duc la plexuri, si, in afara de Patria, la restul cinematografelor nu prea se vinde popcorn. Asa ca nu rontaie nimeni. Asta mai lipsea!!!! Si ideea nu e neaparat sa taca, ci sa plece
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Oct 2011, 12:00   #2137
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
numai la patria mergi? daca iti plac astea mai centrale... studio nu? sau cinema pro nu?
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Oct 2011, 12:22   #2138
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
Ziceam de Patria ca au popcorn. La Studio nu au popcorn, iar la Cinema Pro nu prea ma duc (decat la 3D ca sa nu merg la plexuri) pentru ca am avut deja scandal cu angajatii de acolo (nu-mi plac ca au mentalitate de plexuri ). Cel mai mult imi place la Cinemateca. La Eforie nu sunt mai mult de 10 persoane in sala, e aproape ca si cum ai fi singur. Bine, si acolo am avut o runda de cearta cu niste prost-crescuti de au vorbit tot filmul. dar am observat ca nu merge sa le spui sa taca naibii din gura. de aceea trebuie gasite metode alternative si eficiente.

Si pe mine ma mai enerveaza aia de raspund la telefon. Dar ii pot ierta daca nu vorbesc tot filmul.
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Oct 2011, 13:20   #2139
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
aniela, trebuie sa te gandesti ca pe noi ne deranjeaza pentru ca noi nu facem.
ca sa nu mai zic de cuplurile care se pupa in film si se aude numai zgomot de buze... asta ai patit-o?
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Oct 2011, 13:25   #2140
Federico
Snob Elitist
 
Federico
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,579
Originally Posted by aniela07:
Cel mai mult imi place la Cinemateca. La Eforie nu sunt mai mult de 10 persoane in sala, e aproape ca si cum ai fi singur.

Aha, deci abia acum se explica - cu adevarat! - de ce ai votat cu Good Bey, Dragon Inn.
Federico is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:56.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells