Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Film in general

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 11 Apr 2015, 15:42   #1
alali
Guru
 
alali
 
Join Date: May 2011
Posts: 871
Cele mai tari pareri despre filme

Parere postata la filmul Last Man Standing 1996 de catre zeno.marin pe 05 Ianuarie 2014 16:01

Quote:
Cand in scenele cu impuscaturi cascadorii sunt trasi cu elasticul zburand zeci de metri in spate, iti poti da seama imediat de calitatea filmului, chiar daca ai vazut doar cateva secunde de actiune. Tot asa cand schimbi postul la radio si dai de o manea...


Quote:
Vorba aceea - "Revolutie, [...], nu conteaza, sange sa fie!". Din nou m-am incapatanat sa vad un film, iar faptul ca am ramas "last man standing" la televizor nu pot sa o consider o victorie
.
Quote:
E normal sa fii setos de sange, dar sa iti placa filmul asta e un pic psihanalizabil. De fapt nu e psihanalizabil, ci demn de o examinare in privinta inteligentei. Un asemenea test ar dovedi ca am regresat (da, fanii lui Bruce Willis, pe care ii asigur ca imi este si mie simpatic, vor confirma ca da...). Filmul e mediu sangeros, in schimb iese in evident prin cat de prost este (pot sa spun extrem de mediocru?). O corcitura de western cu gangster movie din perioada prohibitiei, prost jucat, in care cliseele tematice ofilite abunda precum moliile intr-un dulap parasit. Depinde insa care sunt criteriile de apreciere a filmului. Daca il judecam dupa risipa de munitie sau dupa numarul de cadavre la suta de locuitori (cam atatia erau in tot orasul) atunci e chiar bun.

Cei cativa actori de succes care apar si ei pe generic sunt la fel de naturali si de convingatori precum o pasare impaiata
.
Quote:
Nu ma refer la C.Z Jones, desi asa pare. A trecut strada de doua ori si in total a aparut in film pret de un minut si jumatate. Mare actrita, ce sa zic. Nu-mi vine sa cred. C.Z.J. a mai si luat un Oscar. Nicio masa fara peste, nicio actrita fara Oscar. Dupa cum evolueaza lucrurile, in ziua de azi pana si eu pot sa iau unul. What a crap
..

Faina concluzie marine... Sigur poti lua oscarul pentru cea mai buna actrita!

Last edited by alali : 11 Apr 2015 at 15:46.
alali is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Nov 2015, 22:08   #2
alali
Guru
 
alali
 
Join Date: May 2011
Posts: 871
dumbravean despre The Intern (2015)

Quote:
de vazut Merita! Anne Hathaway in acest film e de nota 10. Robert de Niro talent!
alali is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Nov 2015, 18:21   #3
alali
Guru
 
alali
 
Join Date: May 2011
Posts: 871
teddybearpictures pe 11 Aprilie 2012 23:05 despre Hotel Transilvania


Quote:
Cred ca o sa-mi placa. Oricum. Joaca Selena Gomez si Adam Sandler. Abia astept sa-i aud vocea lui Adam. Mie mi se pare un comediant mai mare decat Charles Chaplin

mda...



si tot de la aceasta animatie:

luciano1990 pe 14 August 2012 10:20

Quote:
filmul asta are ceva legatura cu romania transilvania

Raspunde: emi4bt pe 9 noiembrie 2012 16:07
Quote:
nu prea. strazile sunt asfaltate, padurile nu sunt defrisate, aeroport modern, poate oile de pe sosea?
alali is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 May 2016, 17:47   #4
alali
Guru
 
alali
 
Join Date: May 2011
Posts: 871
Radu1711 pe 20 Decembrie 2010 00:35
parere postata la adresa actritei Glenn Close:

Quote:
Glenn Close este o actrita invarsta cu multa experienta, dealungul carierei a avut multe filme bune


critici venite de la generatia intanara care vede totul prin noile tehnologii Led, Oled, UHD sau SUHD. Cam ca asa cred:



alaturat adaug scuzele de rigoare fenomenalei actrite Glenn Close.

Last edited by alali : 01 Jun 2016 at 18:09.
alali is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2017, 21:15   #5
alali
Guru
 
alali
 
Join Date: May 2011
Posts: 871
tot de pe un forum, imaginea urmatoare e belea!



Cu mentiunea: Imaginea din dreapta a surclasat imaginea din stanga la premiile Oscar, categoria cel mai bun Machiaj.
alali is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:43.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells