Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 06 May 2006, 22:42   #1
GhitzaCartitza
Guru
 
GhitzaCartitza
 
Join Date: Apr 2005
Location: BUCURESTI
Posts: 716
Send a message via Yahoo to GhitzaCartitza
Misiune Imposibila 3

Destul de reusit. Asta pana la finalul :huh: PENIBIL!!!! Sub nivelul celui facut de master Woo. Nu mergeti sa-l vedeti.
__________________
I play to win
GhitzaCartitza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 May 2006, 23:58   #2
bellhop
Guru
 
bellhop
 
Join Date: Feb 2004
Location: The Natural City
Posts: 491
dude, te-ai constipat tu la final! :sick:

go see the movie folks, fie si numai pt ca aveti si voi ocazia la o premiera de calibru, o data-n an..daca nici la asta nu va duceti, nu meritati cinema!

Tomitza a comis-o bine rau de tot si de data asta, nota maxima si pentru JJ Abrams ca n-a stricat renumele firmei 8)
__________________
A little less conversation
bellhop is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2006, 17:50   #3
GhitzaCartitza
Guru
 
GhitzaCartitza
 
Join Date: Apr 2005
Location: BUCURESTI
Posts: 716
Send a message via Yahoo to GhitzaCartitza
N-am zis ca nu mi-a placut, doar ca finalul a fost de 3 lei
Wait! wait! I love you! :sick:
Si cand il resusciteaza parca am revazut secventa de final din Ice Age 2. Brusc s-a transformat in parodie. Pacat.
__________________
I play to win
GhitzaCartitza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2006, 14:56   #4
bill_the_butcher
Veteran
 
bill_the_butcher
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 183
finalul a semanat cu-n episod din xena, unde moare gabrielle. lipseste o scena mare de actiune, ca-n partea a 2-a. dar completeaza prin altele pe parcursul filmului, care au fost bine facute. iar tom cruise joaca un rol mai dramatic ca-n precedentele doua. scenele din shanghai si de pe pod au fost 'intense'. as fi vrut sa-l vad mai mult tragand cu pistolul si cu ochelarii de soare. oricum etahn hunt e mai tare ca james bond sau agentul xxx. e pe undeva acolo cu jason bourne, putin mai carismatic.
__________________
I'll festoon my bed-chamber with your guts!!!
bill_the_butcher is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2006, 19:58   #5
peter jackson
Senior
 
peter jackson
 
Join Date: May 2006
Location: constanta
Posts: 76
Este cel mai bun film din serie.Pacat ca laureatul cu oscar Philip Seymour hoffman nu a avut un rol de mai mare intindere.
peter jackson is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2006, 21:29   #6
Nightwane
SadoMasoChrist
 
Nightwane
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 2,772
bai peter jackson...cum de ti-a placut filmul? doar e anticrestin pt ca tom cruise e sciento...erm..faggot or whatever.
__________________
Switched On Lotus
Nightwane is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2006, 22:16   #7
peter jackson
Senior
 
peter jackson
 
Join Date: May 2006
Location: constanta
Posts: 76
Totusi tom cruise are o credinta si respect asta spre deosebire de altii care nu au nici una.
peter jackson is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2006, 11:09   #8
peter jackson
Senior
 
peter jackson
 
Join Date: May 2006
Location: constanta
Posts: 76
Tom Cruise ar trebui sa abandoneze biserica scientologica si sa se converteasca la crestinism.
peter jackson is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2006, 11:40   #9
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by peter jackson:
Totusi tom cruise are o credinta si respect asta spre deosebire de altii care nu au nici una.

si a mai si jucat in EWS de care spui ca e anticrestin
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2006, 11:45   #10
peter jackson
Senior
 
peter jackson
 
Join Date: May 2006
Location: constanta
Posts: 76
Bosii de la Hollywood i-au cerut sa joace in acest film.Desi are alta credinta cred ca Tom Cruise respecta religia crestina.
peter jackson is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2006, 12:02   #11
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by peter jackson:
Bosii de la Hollywood i-au cerut sa joace in acest film.Desi are alta credinta cred ca Tom Cruise respecta religia crestina.

la fel cum tu ar trebui sa respecti alte credinte...una e sa dai in Biserica (a se intelege institutia Bisericii) alta e sa dai intr-o miscare crestina
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2006, 12:12   #12
peter jackson
Senior
 
peter jackson
 
Join Date: May 2006
Location: constanta
Posts: 76
Dan Brown,Ron Howard si Tom Hanks nu respecta religia crestina.
peter jackson is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2006, 15:25   #13
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
A ajuns dementu si-aici... :sick:
Pulicä Jacksonicä, da' pe la Horror, Animatie, Iconoclast, nu te duci? O Cafenea, o Condicutä de sugestii, ceva...? Hai, cä-ncepe sä putä.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 May 2006, 16:48   #14
bellhop
Guru
 
bellhop
 
Join Date: Feb 2004
Location: The Natural City
Posts: 491
Originally Posted by GhitzaCartitza:
N-am zis ca nu mi-a placut, doar ca finalul a fost de 3 lei
Wait! wait! I love you! :sick:
Si cand il resusciteaza parca am revazut secventa de final din Ice Age 2. Brusc s-a transformat in parodie. Pacat.

Ha! Mai degraba finalul din Far and away (1992) cand "moare" in final strivit de cal si kidman il resusciteaza copie identica, but hey, it's Cruise, the last action hero, e stilul lui prapastios, poate sa se auto-citeze si autoreferentieze daca vrea, poate sa-si traga scenarii pe propria-i personalitate, stilul lui ii influenteaza si pe producatori si scenaristi, maai sunt si alte motive reluate din filme anterioare, pana si asemanarea dintre gagica din film si cea din real-life, dar omul stie sa le valorifice pe toate bine, si produsul final e bun si spectatorul e multumit;
__________________
A little less conversation
bellhop is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 May 2006, 18:20   #15
GhitzaCartitza
Guru
 
GhitzaCartitza
 
Join Date: Apr 2005
Location: BUCURESTI
Posts: 716
Send a message via Yahoo to GhitzaCartitza
Ar mai fi si in aeroport cand mi s-a parut ca seamana cu personajul din "Nascut pe 4 iulie", doar ca vorbea ceha si nu era in scaun cu rotile. Pe motocicleta arata ca in "Top Gun", da' asta a mai facut-o si in MI2. Cruise a avut grija ca imaginea lui sa fie pastrata curata. Nici nu mai stiu, Tom Cruise e Ethan Hunt sau invers? Ma gandeam zilele astea in ce filme proase a jucat... si inca ma mai gandesc :happy: .
__________________
I play to win
GhitzaCartitza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 May 2006, 17:52   #16
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Originally Posted by bellhop:
Mai degraba finalul din Far and away (1992) cand "moare" in final strivit de cal si kidman il resusciteaza copie identica, but hey, it's Cruise, the last action hero, e stilul lui prapastios, poate sa se auto-citeze si autoreferentieze daca vrea, poate sa-si traga scenarii pe propria-i personalitate, stilul lui ii influenteaza si pe producatori si scenaristi, maai sunt si alte motive reluate din filme anterioare, pana si asemanarea dintre gagica din film si cea din real-life, dar omul stie sa le valorifice pe toate bine, si produsul final e bun si spectatorul e multumit;

Originally Posted by GhitzaCartitza:
Ar mai fi si in aeroport cand mi s-a parut ca seamana cu personajul din "Nascut pe 4 iulie", doar ca vorbea ceha si nu era in scaun cu rotile. Pe motocicleta arata ca in "Top Gun" [...]
Si mai sunt trimiterile la celelalte 'misiuni' (v. mult-citata si mult-parodiata scena a lui Tom Cruise suspendat la capatul unui fir, la cativa centrimetri de podea). Chestiile astea sunt foarte cool si - pentru spectatorul avizat - nu fac decat sa sporeasca placerea vizionarii.
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 May 2006, 09:16   #17
spartacus
Senior
 
spartacus
 
Join Date: Feb 2003
Location: Anitals
Posts: 123
Send a message via Yahoo to spartacus
Eu nu am vazut inca filmul, dar il astept cu nerabdare! Sper sa nu ma dezamageasca!
__________________
"Cind beau ma simt ca o sugativa!"
spartacus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2006, 17:12   #18
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Hai ca spre deosebire de "porumbeii" lui John Woo asta a fost mai bunicel ... dar parca actiunea prea palida... nu mi-a demonstrat nimic concret din spiritul Impossible Mission Force ... zambetul lui pretutindeni prezent si scos cu zoom-in la vedere ... finalul "apoteotic" este incredibil de banal... (picks up the gun as he awakes from his death...) dar ceea ce mi-a placut si s-a vazut mana lui JJ acolo ... the whole rabbit foot thing ... "we're talking military strike within a week... and then we do what we do best: infrastructure...democracy wins" ...

seymour nici urma de villain vibe ... too bad ...
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 May 2006, 21:45   #19
Terror_IST
Guru
 
Terror_IST
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 348
Originally Posted by MinRep:
Si mai sunt trimiterile la celelalte 'misiuni' (v. mult-citata si mult-parodiata scena a lui Tom Cruise suspendat la capatul unui fir, la cativa centrimetri de podea). Chestiile astea sunt foarte cool si - pentru spectatorul avizat - nu fac decat sa sporeasca placerea vizionarii.

Ar mai fi si trimiterile subtile la "Budwiser" si "Silence of the Lambs" , partitura "Sister Sledge" precum si momentul de desen animat cu canistra rostogolindu-se pe strada aglomerata (ca tot s-a vorbit de canistra cu anti-Dumnezeu, nu miroase putin a anti-materia din cartea necuratului Dan Brown ).Am vazut filmul pe ecran mare si chiar mi-a placut. Ma lasa rece faptul ca Tom Cruise e scientolog si ca e insurat cu o pustoaica. Tipul nu e doar un actor care da bine pe ecran dupa care tanjesc casnicele din SUA (cum e Harrison Ford de exemplu). A demonstrat ca poate sa interpreteze (spun doar "Collateral" si "Magnolia") si intr-adevar e un one-man-industry. JJ Abrams se descurca admirabil la carma acestui film pe care multi il credeau sortit esecului. De "Lost" inca nu m-am apucat iar din "Alias" am vazut cateva episoade dar nu prea m-a miscat (cand vine vorba de gagici agent-secret in mintea mea vine numai Nikita a lui Besson). E fara indoiala cel mai bun film de actiune de anul acesta si probabil va ramane pe primul loc pana pe 28 iulie (prietenii stiu de ce). Daca in primele doua parti accentul cadea pe misune (in speta imposibila) in acest al treilea episod accentul cade pe personajul Ethan Hunt. Cred ca Tom Cruise se simte foarte bine in pielea agentului secret si din acest motiv a vrut sa-i dea o fata mai umana: Ethan se smiorcaie, emotiile sale sunt veridice si nu disimulate cum eram obisnuiti. Happy-end-ul m-a cam dezamagit ce-i drept, nu neaparat partea cu resucitarea (inevitabil de previzibila) ci photo-finish-ul cu el & soata parasind agentia in uralele tuturor. Inclin sa cred ca e facut la misto si ca nu asa se incheie povestea lui Ethan Hunt. Altfel ar fi stat lucrurile daca tipa era impuscata in fata lui (a la Bourne Supremacy) si dragului de agent secret nu-i ramanea decat dulcea razbunare si o moarte vitejeasaca (ca s-asa nu mai avea pentru ce sa traiasca). Trecand peste patriotismele retarde din plot si privind cu buna-voie cateva cascadoruii de domeniul SF-ului, "M:I 3" e un film foarte relaxant care are de toate pentru toti: un personaj care da clasa caricaturilor gen "Transporter" sau "Triple X" (cineva spunea mai sus si James Bond, ei bine, cu asta nu pot fi de acord), scene de actiune alerte si bine gandite, subtilitati pentru cunoscatori, ceva note de umor si un final mai ceva ca-n basme.

PS: Ca un mare minus, mi s-a parut foarte subtire coloana sonora, dar la ce probleme cu banii au avut prea putin conteaza.
__________________
And out of the darkness, the Zombie did call / True pain and suffering he brought to them all / Away ran the children to hide in their beds / For fear that the devil would chop off their heads.
Terror_IST is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jun 2006, 02:36   #20
KORBEN
Guru
 
KORBEN
 
Join Date: Nov 2003
Location: deeper underground
Posts: 1,428
cititi-l pe ald in republik
mai mult nici nu trebuie zis
alt ton nici nu trebuie avut
cea mai anuntata/promovata voma a anului

nu mam obosit sa vad asa ceva
__________________
If I was not me, I would hate me too
Just like you do
I don't need to need you
Tell me what to do, tell me what to say
KORBEN is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:49.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells