Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 04 Feb 2003, 08:49   #1
snatchro
Guru
 
snatchro
 
Join Date: May 2002
Posts: 308
Send a message via MSN to snatchro Send a message via Yahoo to snatchro
White Oleander

L-am vazut acum mai bine de o saptamana si inca ma mai gandesc la el.
Este un film foarte emotionant, cum putine am vazut in ultima vreme. Interpretarea lui Michelle Pfeiffer este excelenta, la fel ca si a celorlalte actrite, Robin Penn, Zellweger si nu in ultimul rand Lohman.
Mi-a placut extraordinar de mult spiritul pe care il are personajul Ingrid, o reusita combinatie intre dragoste materna si un suflet de diamant.
Un film pe care as dori sa il revad cat de curand, dar parca nu prea curand, pentru a nu strica acel farmec.
O drama care m-a impresionat foarte mult, ca si scena despartirii mamei de micul David (parca asa-l chema, daca tin bine minte) din filmul A.I. dealtfel.
snatchro is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Feb 2003, 09:52   #2
toni
Guru
 
toni
 
Join Date: Apr 2002
Location: si cu dehashelul se ajunge greu acilea
Posts: 493
L-am vazut si eu. Foarte misto facut, dar, aveam tot timpul impresia ca am mai vazut ceva asemanator; nu stiu de ce, poate daca as citi cartea mi-as da seama. E cineva care o are?...in orice limba....:-)
__________________
sint prea batrin pe forumul asta ca sa am rank
toni is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Feb 2003, 09:36   #3
snatchro
Guru
 
snatchro
 
Join Date: May 2002
Posts: 308
Send a message via MSN to snatchro Send a message via Yahoo to snatchro
In trailerul (promotion, cum vreti sa-i ziceti) al filmului apare un barbos cu o foarfeca in mana, care spune ca oleandrul este otravitor. L-a vazut cineva pe respectivul in film? Cred ca iar a fost taiata pelicula la vama.
snatchro is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Feb 2003, 07:22   #4
Lizuca
Novice
 
Lizuca
 
Join Date: Feb 2003
Location: Somewhere over the rainbow!
Posts: 22
Si mie mi-a placut foarte mult. Este probabil cel mai bun film care a rulat pe ecranele noastre anul asta. Actritele mi s-au parut cu adevarat geniale. Le iubesc pe toate la nebunie. La fel si firul narativ, foarte tumultos, si complexitatea personajelor, avand trasaturi ce oscileaza intre extreme, si modul in care a fost filmat, intr-un mod cat mai autentic si mai realist posibil. Astept cu nerabdare sa mai vad si alte filme la fel de bune si cu o distributie la fel de impresionananta. Cand mai multi actori de geniu se intalnesc ies scantei si apare un film fascinant (nu este cazul lui Oceans' Eleven).
__________________
Always be yourself!
Lizuca is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:54.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells