Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Star-uri

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 14 Jun 2010, 14:27   #221
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Nu e corect sa judecati o actrita dupa felul cum arata. In fond, e actrita, nu manechin.
Chiar si comentandu-i aspectul fizic, afirmatia ca are picioarele ca niste busteni mi se pare exagerata si jignitoare. Nu e foarte slaba, dar nici grasa, are un aspect sanatos si e mai bine asa, decat anorexica. Nici Kate Winslet nu are corp de fotomodel, dar asta nu a impiedicat-o sa castige un Oscar si alte premii.
Maria nu este o frumusete, dar are o fata dragalasa, ceea ce poate e chiar mai avantajos in profesia ei decat o frumusete clasica, pentru ca o face mai deosebita.

In continuare imi mentin opinia despre ea, ca actrita, cred ca mai are de lucru la dictie.
Ca persoana, nu o cunosc, o fi proasta si infumurata sau inteligenta si simpatica, nu stiu si nici nu conteaza.
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jun 2010, 14:45   #222
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by kanibalo:
Nu stiu cine e, ce face,nu ma intereseaza
Cori, fii bunä si sterge frectia asta.
I-am sters azi ästuia vreo 50 de mesaje la fel de "adânci", de la "Acum pe ecrane", am fäcut scurtä la mânä. E complecktamente pe din afarä, da' se bagä-n seamä.

...Si tâmpeniile lui Iaurtello-Menstruatiu (nu mai dau cu quote). Auzi acolo, "gambe ca butucii, piloni de pod" - individul ästa chiar vrea sä nu mai stim dacä-i mai prost decât orb, sau pidos!

Last edited by Pitbull : 14 Jun 2010 at 17:03.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jun 2010, 16:39   #223
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
actimel, astfel de reactii vor duce la suparare, sa stii
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jun 2010, 16:58   #224
pipes
Guru
 
pipes
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 545
cand nu ai alternative viabile, genunchii aia devin referinta...... din pacate.
sa inteleg ca va place iaurtul?
pipes is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jun 2010, 17:07   #225
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Iaurtul îmi place.
Cu menstruatia am eu ce-am (ca toti masculii, dealtfel)...
Totusi, de data asta sunt nevoit sä-i multumesc Menstruatiului. A postat trei poze extrem de reusite, din care reies clar douä lucruri:
- fizicul misto al Mariei
- armonia combinatiei de capsomanie tolomacä si cataracta menstrualä a trogloditului.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jun 2010, 17:15   #226
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Daca si asta e femeie frumoasa...
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jun 2010, 18:44   #227
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
in prima imagine e absolut superba!
(celelalte poze sint mai putin reusite, dar asta nu e vina ei)

dar vba corinkai: e actrita, nu miss univers!
tbuie sa te si pricepi (la frumusetea feminina) k sa comentezi pertinent, k impertinent stie oricine
si-n fond, nici marilyn nu place la toata lumea...
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jun 2010, 19:02   #228
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Alex Leo Serban:
(celelalte poze sint mai putin reusite, dar asta nu e vina ei)
Si nici mäcar nu conteazä. Indiferent de reusita pozelor, calitätile "modelului" (în sens tehnic) rämân evidente.
Ce mai tura-vura - Maria e misto.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jun 2010, 19:33   #229
pipes
Guru
 
pipes
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 545
misto in general sau doar de-o tura? glumesc. nu va aprindeti!
eu ziceam ca se poate cu mult mai bine. dar asta avem, cu asta defilam. posibil sa fie cea mai buna alegere in materie de cinematografie romaneasca. time will tell! i have doubts......
iar faza cu Monroe e deplasata in cazul de fata....... inteleg ca va place arta, dar nici chiar asa....

Last edited by pipes : 14 Jun 2010 at 19:45.
pipes is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jun 2010, 19:49   #230
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
@ALS & Pitbull
In sfarsit ati cazut si voi de acord intr-o privinta...

@Danone
Daca si ei doi isi dau [indirect] reciproc dreptate, e clar: Maria e fata faina!

__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jun 2010, 19:56   #231
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Pipilicä, ce-ar fi sä postezi tu la "Avatar", sau la "Eu când vreau sä fluier, fluier" (unde sä-ti reiterezi si pentru a tâspea oarä dezideratul unei mâini pisterene în tâta condeeascä), si sä lasi în pace topicurile unde esti off-topic?

L.E.
@Cori:
Nu e nici prima, nici ultima oarä când opiniile lui si ale mele coincid, si n-am nici un motiv s-o ascund sub pres. Asta se cheamä obiectivitate.
Dacä sunt de aceeasi pärere cu cineva care altminteri mi-e mai mult sau mai putin dusman, de ce sä n-o spun? Ideea, realitatea, e mai importantä decât râcile personale.

Last edited by Pitbull : 14 Jun 2010 at 20:26.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jun 2010, 20:32   #232
pipes
Guru
 
pipes
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 545
doar atat puteti, domnule draga? slabut....
si inca merg pe ideea ca a fost asa fada imaginea aia..... si cred cu tarie ca Avatar este o CAPODOPERA pe langa multe alte filme, autohtone sau nu.
si cata vreme vad blasfemii de genul - hai sa o comparam pe d-na/d-ra Maria Dinulescu cu Marilyn MONROE - pot sa fiu eu analfabetul analfabetilor, dar voi sunteti departe de realitate. inteleg ca sunteti artisti, dar mai usor cu etnobotanicele sau Bachus. ultima parte e un pamflet. rog sa fie tratata ca atare. multumesc.

Last edited by pipes : 14 Jun 2010 at 20:47.
pipes is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jun 2010, 20:46   #233
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Capodoperele, prin însäsi natura lor, nu se definesc "pe lângä" nimic. Ele SUNT capodopere, si gata.
Duda albasträ e doar un film oarecare, cu unele calitäti importante si unele defecte la fel de importante.
Back on topic.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jun 2010, 20:53   #234
pipes
Guru
 
pipes
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 545
CAPODÓPERĂ, capodopere, s.f. Operă artistică de o valoare excepțională. – Din it. capo dópera.
Sursa: DEX '98

si daca eu vreau sa zic ca Maria Dinulescu este o "capodopera" autohtona, gresesc?

Last edited by pipes : 14 Jun 2010 at 20:58.
pipes is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jun 2010, 21:05   #235
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
1) Deci, îl emulezi pe Anghelache! Brava!
2) Maria e o PERSOANA, e o FIINTA OMENEASCA, e o CREATOARE DE ARTA, nu o "opera artistica".
Si gata, cä bäturäm destul câmpii.
Eu mä opresc aici. Cori, te rog, nu mai permite continuarea aberatiilor. Multumesc.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jun 2010, 21:23   #236
pipes
Guru
 
pipes
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 545
domnule draga, nu sunt aberatii! sunt parerile unor oameni care frecventeaza de ceva timp acest forum si pe care dvs. si altii, ce-i drept cu state ceva mai vechi, ii cam jigniti.
daca mie nu-mi place de d-ra Dinulescu si cred ca suntem capabili de mai bine, cu ce gresesc?
mi-am pastrat opiniile nestirbite, dar nici n-am batut campii in anumite sectiuni ale forumului. au fost parerile mele sincere. bineinteles ele se pot imbunati pe parcurs. sau nu.
da, cred ca filmul mai sus mentionat a fost fad, i-a lipsit multe. cat despre talentul actritei din acelasi film chiar am mari dubii, dar sunt convins ca este un om extraordinar. actorul, in schimb, mi s-a parut genial. si sper sa-si aleaga bine filmele de acum incolo. ca tot vorbim de actori romani. si vroiam sa zic asta de ceva timp si nu gaseam prilejul.
la fel sa faca si Maria Dinulescu. si nu e nici pe departe vreo MM, nici macar autohtona.
am incheiat si cu acest subiect.

Last edited by pipes : 14 Jun 2010 at 21:31.
pipes is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jun 2010, 21:32   #237
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Bine ca ai incheiat, ca te-ai facut iar de kkt cu Avatardul (eu credeam ca deja s-a asternut praful peste chestia albastra si nu mai auzim de pipes decit la Avatard 2). Si cine a vorbit de o comparatie intre MD si MM? Cind e de circotit, nu va intrece nimeni. Ati vazut vreunul din voi, astia care o huliti, Pescuit Sportiv? Sau i-ati dat verdictul asa, aruncind doar un ochi pe coperta FHM (unde, btw, chiar arata bestial)?
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jun 2010, 21:50   #238
pipes
Guru
 
pipes
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 545
imi pare rau ca trebuie sa zic/em asta o data la 20/40 de ani, dar ne meritam soarta......
pipes is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2010, 10:45   #239
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
consider k acum, dupa ce mi-am facut datoria de prieten sa o 'apar' pe maria d & dupa ce le-am multumit corinkai & lui redmen pt postarile lor din topicul dspr tiff, ma pot retrage dp ac forum, in pofida unei atmosfere mai calme, as zice kiar sedate - pt k am inteles k 'nebuna de serviciu' care viseaza clone, apoi kiar devine clone, a fost zavorita o perioada & i s-a zadarit hiperkinezia

la cit de lipsita de eleganta a fost onor conducerea cinemagiei in relatia cu mine, nu vreau k mult-prea-pretioasa mea prezenta & semnatura sa contribuie la ridicarea rating-ului acestui forum

orvoar!
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2010, 13:04   #240
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Originally Posted by danonino:
Acuma sincer, tu de ce crezi ca aparut (aproape) goala in FHM? Ca sa arate ce actrita talentata e? Sa arate cat de desteapta e? Sa vorbeasca despre incalzirea globala sau despre pacea mondiala?
Pozatul n-are nimic de-a face cu actoria. Cred ca a facut-o din ratiuni cit se poate de materialiste. Mie mi-a placut in Pescuit Sportiv, imi place in FHM (nu zic ca-i un ideal de frumusete, zic ca imi place, iar gusturile nu se discuta) nu stiu nimic despre restul si nici nu prea ma intereseaza. Poate rolul din film i se potriveste si in realitate, nu stiu, treaba ei (desi, faza cu becali, daca-i adevarata, e destul de penala).
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:03.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells