Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Animatie

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 02 Nov 2002, 09:00   #1
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Am fost, am vazut, am fost satisfacut...dar trebuie sa spun, ca nu a fost in nici un caz cea mai buna comedie animata..."The Emperor's New Groove" mi s-a parut mult mai haioasa...
Dar si Ice Age are atuurile sale...
Ce mi-a placut mie, a fost ghinda aia cu "proprietarul" ei...extrem de haioase fazele cu ghinda :smile:
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Nov 2002, 14:14   #2
i_matei
Veteran
 
i_matei
 
Join Date: Apr 2002
Posts: 202
Am vazut si io Ice Age si pot spune ca sunt incantat...De la Anastasia incoace, 20th Century Fox nu a mai scos un desen animat asa de reusit.Animatia este impecabila, personajele extrem de bine conturate, iar filmul per ansamblu aminteste destul de pregnant de "Cartea junglei".
Pentru cei ce vor sa isi petreaca o ora intr-un mod cat mai placut le recomand cu caldura "Ice Age" !!!
i_matei is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Nov 2002, 18:46   #3
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
Voi zicetzi ca "Ice Age" merita vazut... hmmmm... eu nu ash da 40.000 de lei pentru asha ceva. Daca scoatem veveritza shi ghinda ei nu ramâne mare lucru.
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Nov 2002, 19:57   #4
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Pai...cam asa este. Din aceasta cauza spun ca filmul este mai ales pentru copii...
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2002, 16:55   #5
Sanda__
Novice
 
Sanda__
 
Join Date: Nov 2002
Posts: 4
Am vazut si eu filmul si mi s-a parut destul de fain...Eu zic ca merita vazut,acuma nu te zgarcesti la 30.000,pan` la urma tot o sa-i cheltui pe alte prostii...macar vezi un film bun...
Mie si nu numai,mi-a placut!
Sanda__ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2002, 23:52   #6
Arhanghell
Veteran
 
Arhanghell
 
Join Date: Dec 2001
Location: somewhere in the heart of me
Posts: 188
Send a message via MSN to Arhanghell Send a message via Yahoo to Arhanghell
mie-mi place animalu cu ghinda...fain !
Arhanghell is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Nov 2002, 15:05   #7
Sanda__
Novice
 
Sanda__
 
Join Date: Nov 2002
Posts: 4
Mi-a placut si mie animalutzu ala...dar era cam slabutz...In general,mie mi-a placut tot filmul nu numai animalutzu si ghinda lui.
Sanda__ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Nov 2002, 20:56   #8
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
tocmai am vazut IceAge...este superb...cred ca de la Lion King incoace n-am mai fost asa de incantata de un desen animat...seamana un pic cu Jungle Book, seamana un pic si cu Shreck...eu sunt extrem de incantata...si animalul cu ghinda e mortal...si replicile sunt super-marfa...
ok...eu acum sunt ca un copil care tocmai a primit o jucarie noua!
revin cu comentarii cand voi fi mai lucida si un pic mai detasata de acest desen animat care in mod evident m-a impresionat foarte tare!
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Dec 2002, 12:53   #9
capitain
Guru
 
capitain
 
Join Date: Apr 2002
Location: 7th heaven
Posts: 307
dragutzel, dar din tot filmul mi-a placut faza cu veveritza si vre-o 2-3 gag-uri din cate au fost, iar ca finetze a mainii de lucru...sunt dezamagita, desenele nu sunt cizelate, texturile par a fi facute pt un joc nu foarte bun sau pur si simplu pt cineva fara o placa video performanta, si ma asteptam la ceva mai spectaculos.

m-a lasat rece si tipul de relatie dintre personaje, care mai poate fi intalnit si in monster's inc., in shreck, si care a fost inspirata din niste disney's mai vechi, sa ramanem la inmpresia ca tot ceea ce putea fi creat a fost deja facut si acum nu facem altceva decat sa modificam...?
capitain is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Dec 2002, 17:30   #10
christine
Novice
 
christine
 
Join Date: Dec 2002
Posts: 5
Nu pot spune ca e foarte interesant.a fost un pic amuzant dar mie mi-a placut foarte tare Shrek si The Monsters Company care au fost de sute de ori mai interesante si mai amuzante.ce credeti?
christine is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Dec 2002, 22:50   #11
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
mie IceAge mi-a placut mai mult decat Shrek...adica mi s-a parut ca e ceva mai mult decat o simpla parodie...si aici erau ironizate anumite lucruri dar nu asta era scopul filmului.
relatiile dintre personaje sunt foarte interesante...poate ca filmul nu e foarte origianl...poate ca imprumuta multe idei din alte desene animate...dar mi se pare ca ceea ce se intampla cu ele e diferit.
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jan 2003, 04:38   #12
Shere Khan
Novice
 
Shere Khan
 
Join Date: Dec 2002
Location: Mass-media.
Posts: 11
Shi mie, precum majoritatzii, mi-a placut "Ice Age", insa nu numai de veveritza shi a sa ghinda, ba... toata povestea... tigrul mai ales :smile:. Texturile sunt toate frumoase, cu exceptia... oamenilor. Le-au reusit apa, blana etc., insa pielea umana... mai e de lucru! Cum de-l putetzi compara cu "Shrek", habar n-am! De unde pana unde??? Oricum... tot "Lion King" e rege!
Shere Khan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jan 2003, 22:52   #13
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
pai pana sa apara Diego si copilul, situatia e cam la fel cu cea din Shrek...Sid/magarul incearca sa-si faca prieten (din anumite motive) un mamut/monstru care aparent este foarte ursuz!inutil sa mai adaug ca toate aceste personaje din anumite motive traiesc singure: primele pentru ca vorbesc extrem de mult si streseaza pe toata lumea, iar ultimele pentru ca au suferit diferite traume.
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Jan 2003, 22:15   #14
MrSpace
Novice
 
MrSpace
 
Join Date: Jan 2003
Location: prieteni
Posts: 2
Send a message via ICQ to MrSpace Send a message via MSN to MrSpace Send a message via Yahoo to MrSpace
Shrek vs Ice Age ???
Mie mi-a placut mai mult "Ice Age"
Povestea in sinea ei e mai interesanta in "Ice Age"!
__________________
Space! The final fronier!
MrSpace is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Jan 2003, 23:28   #15
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Mie mi-a placut Shrek mai mult decat Ice Age. Mi s-a parut mult mai complex decat Ice Age, care din pacate nu s-a ridicat la asteptariile mele.
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jan 2003, 05:07   #16
Guinevere
Senior
 
Guinevere
 
Join Date: Jan 2003
Posts: 87
Send a message via ICQ to Guinevere Send a message via AIM to Guinevere Send a message via Yahoo to Guinevere
Mi s-a parut mie, sau era plin de imprumuturi din/aluzii la Shrek, The Prince of Egypt etc?
__________________
...warriors are busy fighting one another in distant lands, and in this neighbourhood heroes are scarce, or simply not to be found.
Guinevere is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2003, 11:47   #17
Poison
Veteran
 
Poison
 
Join Date: Jan 2002
Location: Bucuresti
Posts: 196
L-AM VAZUT, L-AM VAZUT! In sfirsit! Si sint pe deplin satisfacuta! ;-) Excelent! Mai putin oamenii, care parca erau din desenele animate japoneze, adica intepeniti. Shrek mi-a placut mult, dar e altceva. Ice Age face parte din enorma categorie a desenelor animate "benefice", daca vreti, in care avem de obicei "The unlikely pair" sau, in acest caz "the weird hurd", dar toti sint buni, la final, totul se termina cu bine si ne emotioneaza pina la lacrimi... Shrek are ceva ce nu au multe desene animate: ironie Si nu o glumita, doua, mai taioase, tot e construit pe asa ceva! Plus finalul twisted! :lol:
Poison is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2003, 11:49   #18
Poison
Veteran
 
Poison
 
Join Date: Jan 2002
Location: Bucuresti
Posts: 196
Apropo de desene: mi se pare mie sau iconitele astea sint cam prost desenate? Alea dinainte erau mai bune.
Poison is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jan 2003, 13:53   #19
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
sunt de acord cu absolut tot ce a spus Poison despre Ice Age!
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jun 2003, 00:36   #20
sorcerer
Junior
 
sorcerer
 
Join Date: Jun 2003
Location: Suceava
Posts: 38
Send a message via Yahoo to sorcerer
Ice Age

Frumos, atractiv, haios, bine realizat...

(*) (*) (*) (*) / (*) (*) (*) (*) (*)
sorcerer is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:36.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells