Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread
Old 09 Jan 2003, 08:09   #21
toni
Guru
 
toni
 
Join Date: Apr 2002
Location: si cu dehashelul se ajunge greu acilea
Posts: 493
Eu vreau filmul ala cu Sandra B. si Hugh Grant....Asa sint eu, mai romantic...:smile:
__________________
sint prea batrin pe forumul asta ca sa am rank
toni is offline   sendpm.gif
Old 11 Jan 2003, 04:55   #22
Fraesia
Junior
 
Fraesia
 
Join Date: Jan 2003
Location: Bucuresti
Posts: 33
Send a message via ICQ to Fraesia Send a message via MSN to Fraesia Send a message via Yahoo to Fraesia
eu vreau sa vad neaparat "jeepers creepers 2" (un prieten de-al meu l-a vazut deja si mi-a zis ca e chiar mai bun decat prima parte) si "gangs of new york", dar pe asta vreau sa-l vad ca, deh, e scorsese, da clasa si mai ales pentru "the hands that built america" al celor de la u2 (sunt fan si ma tratez). plus ca am inteles ca e candidat sigur la oscar. a, si ar mai fi "the hours" si "the 25th hour" (ufff orele astea). ed norton am inteles ca e in cel mai bun rol al lui in "the 25th hour" 8)
__________________
I'm gonna buy a gun and start a war
If you can tell me something worth fighting for
Fraesia is offline   sendpm.gif
Old 11 Jan 2003, 20:30   #23
Blizz
Veteran
 
Blizz
 
Join Date: Sep 2001
Posts: 150
Gangs of New York?

Originally Posted by Ambra Blu:
Eu as vrea sa vad Gangs of New York de Scorsese

Te impiedica ceva din moment ce esti in Statele Unite? :o
__________________
"Film lovers are sick people."
Francois Truffaut
Blizz is offline   sendpm.gif
Old 11 Jan 2003, 21:50   #24
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
Blizz, Ambra Blu nu se afla in America din ce stiu eu...

de obiei nu prea astept filme...Titanic l-am asteptat foarte mult si de atunci mi-a cam trecut...as vrea totusi sa vina si la noi filmele cu multe nominaliari la Globul De Aur: About Schmidt, Chicago si Hours(nu mai stiu daca asa se numea exact).
ricutza is offline   sendpm.gif
Old 11 Jan 2003, 23:04   #25
Blizz
Veteran
 
Blizz
 
Join Date: Sep 2001
Posts: 150
Quote:
Trimis: 14 Mai 2002 12:35
Mesajul meu se adreseaza in special tipei care e acum abroad cit si lui Amyd; eu am urmat 2 semestre ceva cursuri de visual communications la o universitate americana (ceva de genul screenplay writing, creative writing, composition, camera techinques). am facut acolo doua short films, Matei 4.1 si Die Liebe, digitale.

Scuze pentru confuzie.

Ambra Blu, la ce universitate ai luat cursurile?
Si daca intrebarea mea nu e prea personala, care sunt motivele pentru care ai ales sa te intorci in tara?

cu simpatie,
Blizz

P.S. Daca poti face public raspunsul celei de a doua intrebari, am putea crea un topic "Intoarcerea in tara. Necesara pentru a face film?", antiteza la deja cunoscutul...
__________________
"Film lovers are sick people."
Francois Truffaut
Blizz is offline   sendpm.gif
Old 12 Jan 2003, 03:08   #26
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Re: Gangs of New York?

Originally Posted by Blizz:
Originally Posted by Ambra Blu:
Eu as vrea sa vad Gangs of New York de Scorsese

Te impiedica ceva din moment ce esti in Statele Unite? :o

Oh, good ole times...
Nu, sint doar in Bucuresti.

:evil:
Ambra Blu is offline   sendpm.gif
Old 13 Jan 2003, 11:25   #27
theo
Guru
 
theo
 
Join Date: Oct 2002
Posts: 406
Originally Posted by Fraesia:
eu vreau sa vad neaparat "jeepers creepers 2" (un prieten de-al meu l-a vazut deja si mi-a zis ca e chiar mai bun decat prima parte) si "gangs of new york", dar pe asta vreau sa-l vad ca, deh, e scorsese, da clasa si mai ales pentru "the hands that built america" al celor de la u2 (sunt fan si ma tratez). plus ca am inteles ca e candidat sigur la oscar. a, si ar mai fi "the hours" si "the 25th hour" (ufff orele astea). ed norton am inteles ca e in cel mai bun rol al lui in "the 25th hour" 8)

Si eu astept "Gangs of New York de Scorsese", ca fan(a) U2. Piesa este buna, dar dupa parerea mea cea mai buna muzica de film au facut-o pentru "The Million Dollar Hotel"
theo is offline   sendpm.gif
Old 13 Jan 2003, 12:54   #28
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Originally Posted by PoliFanAthic:
1.Resident Evil 2:Nemesis
2.Dreamcatcher
3.Harry Potter and the Chamber of Secrets
4.Ice Age
5.Red Dragon
6.Matrix 2
7.Insomnia

E cazul unor schimbari:
1.The Pianist
2.Dreamcatcher
3.About Schmidt
4.Dreamcatcher
5.Chicago
6.Resident Evil 2
7.Matrix 2
8.Harry Potter and the Prisoner of Askaban
9.Catch me if you can
10. Antwone Fisher

Asa...in general, am considerat si faptul ca unele dintre aceste filme nu sunt planificate sa apara curand pe ecrane...
PoliFanAthic is offline   sendpm.gif
Old 13 Jan 2003, 13:31   #29
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Quote:

Scuze pentru confuzie.

Ambra Blu, la ce universitate ai luat cursurile?
Si daca intrebarea mea nu e prea personala, care sunt motivele pentru care ai ales sa te intorci in tara?

cu simpatie,
Blizz

P.S. Daca poti face public raspunsul celei de a doua intrebari, am putea crea un topic "Intoarcerea in tara. Necesara pentru a face film?", antiteza la deja cunoscutul...

Nu e nimic out of the ordinary in preumblarile mele. Am facut cindva niste aplicatii pentru ceva film academies - dupa capul meu - si liberal arts, dupa alor mei. Cum tuition/ul. board/ul, etc sint scumpe, am ales-o si eu pe cea mai ieftina, care NU era in State. Am facut ceva Visual Communications si Cultural Anthropology, apoi am avut ceva neintelegeri cu cei care mi-au acordat bursa - mi se face rau sa mi le amintesc - si mi-au luat-o. Ceea ce am invatat - putin, fii sigur - am invatat din scoala de la colegii mai mari care faceau shorturi, aplicatii mm, etc. Am un mare regret ca, primind o invitatie de la NYFA summer school, nu am putut-o onora. Am ajuns in NY - work, work - dar nici macar nu am vazut studiourile. Oricum, sa nu crezi ca am facut eu ceva special sa primesc invitati de la NYFA. A fost suficient sa fill in an application form. Oricum, nu e intoarcerea in tara a lui Negulesco, nu? E doar a mea. daca te mai intereseaza ceva, scrie/mi un private message. Nu de alta, dar am ajuns sa fiu foarte paranoic de cind cu Google asta.

Prietenii stiu de ce.
:wink:
Ambra Blu is offline   sendpm.gif
Old 13 Jan 2003, 17:11   #30
Fraesia
Junior
 
Fraesia
 
Join Date: Jan 2003
Location: Bucuresti
Posts: 33
Send a message via ICQ to Fraesia Send a message via MSN to Fraesia Send a message via Yahoo to Fraesia
Originally Posted by theo:

Si eu astept "Gangs of New York de Scorsese", ca fan(a) U2. Piesa este buna, dar dupa parerea mea cea mai buna muzica de film au facut-o pentru "The Million Dollar Hotel"

pai ei au mai facut muzica si pentru "tomb raider" si "batman forever", filme care nu sunt tocmai atractii pentru academie. dar da, si eu cred ca cea mai buna muzica de film a fost la "million dollar hotel" sunt melodii ca "the ground beneath her feet" sau "the first time" care te lasa ametit. mie mi-a placut filmul, chiar daca toata lumea l-a discreditat. ma rog, eu am fost si putin biased :wink:
__________________
I'm gonna buy a gun and start a war
If you can tell me something worth fighting for
Fraesia is offline   sendpm.gif
Old 23 Jan 2003, 01:09   #31
Arhanghell
Veteran
 
Arhanghell
 
Join Date: Dec 2001
Location: somewhere in the heart of me
Posts: 188
Send a message via MSN to Arhanghell Send a message via Yahoo to Arhanghell
aham...

Eu dupa Terminator 3, nu mai vreau in mod special decat sa vad Equilibrium...am inteles ca e ceva intre 1984 si Matrix si este cu Emily Watson... :roll:
__________________
Drugs kill. But how about life?...
Arhanghell is offline   sendpm.gif
Old 23 Jan 2003, 05:51   #32
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Am mai adaugat la lista fulmelor mult asteptatem, anume 28 Days Later.
PoliFanAthic is offline   sendpm.gif
Old 23 Jan 2003, 17:20   #33
Fraesia
Junior
 
Fraesia
 
Join Date: Jan 2003
Location: Bucuresti
Posts: 33
Send a message via ICQ to Fraesia Send a message via MSN to Fraesia Send a message via Yahoo to Fraesia
pai chestia cu "28 days later" e ca sunt unii care zic ca film mai bun ca asta nu exista in toata istoria cinematografiei, si altii, ca prostie mai mare poate doar "cruel intentions 2" sa fie (scuze fanilor). controversa, controversa, deci imi place deja :wink:
__________________
I'm gonna buy a gun and start a war
If you can tell me something worth fighting for
Fraesia is offline   sendpm.gif
Old 23 Jan 2003, 19:39   #34
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Am citit ca seamana cu Resident Evil, si fiind un fan al jocurilor, de abia astept sa vad ce-o fi. Am citit ca a lasat o impresia bunicica la Sundance Festival.
PoliFanAthic is offline   sendpm.gif
Old 28 Jan 2003, 21:16   #35
moebius
Senior
 
moebius
 
Join Date: Jan 2003
Posts: 84
Send a message via Yahoo to moebius
rendezvous with rama... si 10 min older daca e ceea ce cred eu ca e
moebius is offline   sendpm.gif
Old 18 Feb 2003, 07:30   #36
Lizuca
Novice
 
Lizuca
 
Join Date: Feb 2003
Location: Somewhere over the rainbow!
Posts: 22
Eu astept cu nerabdare filmele care vor fi la Oscar anul acesta insa stiu ca probabil ca le voi vedea abia prin 2004 dupa cum ajung filmele la noi :

Chicago
Gangs Of New York
The Pianist
About Schmidt
+Insomnia

Daca mai imi aduc aminte de altele, am sa completez. :wink:
__________________
Always be yourself!
Lizuca is offline   sendpm.gif
Old 18 Feb 2003, 10:22   #37
snatchro
Guru
 
snatchro
 
Join Date: May 2002
Posts: 308
Send a message via MSN to snatchro Send a message via Yahoo to snatchro
In afara de titlurile enumerate mai sus, astept cu nerabdare 18 mai 2005 pentru Star Wars Ep. III. Nu stiu daca o sa fie cine stie ce, dar din punctul meu de vedere este o poveste foarte frumoasa, pe acorduri superbe. (da, sunt fan al seriei...)
Va recomand melodia "Across The Stars" din Episode II.
snatchro is offline   sendpm.gif
Old 18 Feb 2003, 12:39   #38
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Un film de asteptat este 25th Hour, daca nu ma insel...
PoliFanAthic is offline   sendpm.gif
Old 18 Feb 2003, 13:11   #39
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Nu te inseli... este un film exceptional care ne dovedeste inca o data ca Edward Norton este un ACTOR!
M-a impresionat foarte mult. Iar muzica este fenomenala.
emanuel is offline   sendpm.gif
Old 18 Feb 2003, 18:40   #40
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
La cate filme as putea insira...

- The Hours
- The Pianist
- Frida
- Gangs of New York
- Catch Me If You Can
- Chiago (de amoru' artei)
- Far From Heaven
- Confessions of a Dangerous Mind
- Parla con ella

Si ce ati mai zis voi si am omis eu!
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   sendpm.gif
Closed Thread


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:22.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells