Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 07 Nov 2013, 21:18   #561
John_Doe
Novice
 
John_Doe
 
Join Date: Nov 2013
Posts: 5
Originally Posted by rvn:
Rochia alba de dantela.
si asta-i frumoasa si tanara, pe atunci, actrita din film:
Attachment 1908


Manuela Harabor
John_Doe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Nov 2013, 21:28   #562
John_Doe
Novice
 
John_Doe
 
Join Date: Nov 2013
Posts: 5
Originally Posted by yyeennkk:
Caut un film de 15 ani si habar nu stiu cum as putea sa il gasesc. Ideea e ca l-am vazut cand eram foarte mic si tot ce mai stiu e ca era vorba despre un individ care transporta glicerina pentru foarte multi bani si la sfarsit chiar cand scapa de greu pierde controlul volanului si explodeaza masina. Stiu ca nu e mult , dar daca poate cineva sa ma ajute...



http://magazinweb.net/film-salariul-..._lbGate=595847
John_Doe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Nov 2013, 16:06   #563
tibi_trifu
Novice
 
tibi_trifu
 
Join Date: Nov 2013
Posts: 1
am vazut un film acum cativa anii cu uni care sunt dusi intr-o padure si sunt lasati sa supravietuiasca omorandu-se intre ei ... ca un joc ... stie cineva cum se numea ?
tibi_trifu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Nov 2013, 13:10   #564
v3nom
Junior
 
v3nom
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 44
Originally Posted by tibi_trifu:
am vazut un film acum cativa anii cu uni care sunt dusi intr-o padure si sunt lasati sa supravietuiasca omorandu-se intre ei ... ca un joc ... stie cineva cum se numea ?

The condemned 2007

Last edited by v3nom : 19 Jun 2020 at 16:26.
v3nom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2014, 10:45   #565
gavril_ovidiu
Novice
 
gavril_ovidiu
 
Join Date: Mar 2014
Posts: 1
caut si eu un film e cu un ofiter neamt care isi schimba infatisarea si se interneaza in lagar ca evreu, ajunge ministru de externe in israel are si un fiu care se face regizor de film si asa ajunge sa isi dea seama ca tatal lui a fost criminal de razboi.filmul l-am vazut tradus de irina nistor ea la tradus schimbare de destin, daca stie cineva care este titlul real al filmului
gavril_ovidiu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 May 2014, 15:06   #566
dana_d
Novice
 
dana_d
 
Join Date: May 2014
Posts: 1
2003-2006

Buna ziua! Caut si eu un film de prin 2003-2006, difuzat pe tvr1 ( daca nu ma insel). Era vorba despre doua printese, una rea si una buna. Era o poveste citita de un baiat, iar de fiecare data cand citea povestea o relua exact de acolo de unde a ramas. Cam atat imi aduc aminte...Va multumesc!
dana_d is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jun 2014, 11:41   #567
cionica
Junior
 
cionica
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 29
Va rog sa-mi spuneti titlul unui film de actiune din anii 1980-1988, in care niste persoane sunt prinse intr-un fel de oras cu persoane primitive ( faceau impresia ca sunt nebuni) care nu respectau nici o lege. Pentru a scapa , sunt nevoiti sa paricipe la o cursa a mortii cu fel de fel de capcane mortale, lupte, decapitari..........Tin minte ca nu erau curse de masini! Va multumesc anticipat.
P.S. Daca nu stiti exact, va rog sa-mi spuneti niste titluri de filme cu actiuni de acest fel. Cand am vizionat filmul, era in perioada Ceausista si l-am vazut la video. O persoana mi-a spus ca filmul se numeste "Orasul nebunilor" dar nu am gasit nici un film cu un astfel de titlu.
cionica is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2014, 01:52   #568
aNdreea93p
Junior
 
aNdreea93p
 
Join Date: May 2014
Posts: 27
Caut si eu un film de cativa ani buni si sa dea ceva in el daca il gasesc.
Era vorba despre o tanara blondina care naste un baietel. Ea locuia cu iubitul in casa mamei sale. Singura scena pe care mi-o amintesc este cea de la sfarsit cand baietelul vrea sa guste din prajituri dar mama fetei nu il lasa. Iubitul se enerveaza, incep sa se certe, iar ea coboara la subsolul casei unde el o omoara cu o bata (sau ceva de lemn).

Chiar incerc sa dau de foarte mult timp de acest film, nu imi amintesc prea multe lucruri caci eram mica cand l-am vizionat. Sper sa ma ajute cineva...

Last edited by aNdreea93p : 13 Jun 2014 at 01:54.
aNdreea93p is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2014, 02:51   #569
fresie
Pasărea Phoenix
 
fresie
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,371
Originally Posted by aNdreea93p:
Caut si eu un film de cativa ani buni si sa dea ceva in el daca il gasesc.
Era vorba despre o tanara blondina care naste un baietel. Ea locuia cu iubitul in casa mamei sale. Singura scena pe care mi-o amintesc este cea de la sfarsit cand baietelul vrea sa guste din prajituri dar mama fetei nu il lasa. Iubitul se enerveaza, incep sa se certe, iar ea coboara la subsolul casei unde el o omoara cu o bata (sau ceva de lemn).

Chiar incerc sa dau de foarte mult timp de acest film, nu imi amintesc prea multe lucruri caci eram mica cand l-am vizionat. Sper sa ma ajute cineva...

E acesta http://www.cinemagia.ro/filme/the-bo...th-grey-9810/?
fresie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2014, 22:04   #570
aNdreea93p
Junior
 
aNdreea93p
 
Join Date: May 2014
Posts: 27
Originally Posted by fresie:
Originally Posted by aNdreea93p:
Caut si eu un film de cativa ani buni si sa dea ceva in el daca il gasesc.
Era vorba despre o tanara blondina care naste un baietel. Ea locuia cu iubitul in casa mamei sale. Singura scena pe care mi-o amintesc este cea de la sfarsit cand baietelul vrea sa guste din prajituri dar mama fetei nu il lasa. Iubitul se enerveaza, incep sa se certe, iar ea coboara la subsolul casei unde el o omoara cu o bata (sau ceva de lemn).

Chiar incerc sa dau de foarte mult timp de acest film, nu imi amintesc prea multe lucruri caci eram mica cand l-am vizionat. Sper sa ma ajute cineva...

E acesta http://www.cinemagia.ro/filme/the-bo...th-grey-9810/?


Iti multumesc din suflet!
aNdreea93p is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jun 2014, 02:45   #571
fresie
Pasărea Phoenix
 
fresie
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,371
Originally Posted by aNdreea93p:
Iti multumesc din suflet!

Cu multa placere!
fresie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jun 2014, 10:30   #572
hanne_lore
Novice
 
hanne_lore
 
Join Date: Jun 2014
Posts: 2
Film kung fu difuzat de TVR

A fost o perioada in anii 90 cand TVR a difuzat o serie intreaga de filme asiatice kung fu/arte martiale de prin anii 1970-80 facute.

Caut de mult timp unul din aceste filme pe care l-am vazut intamplator la TVR:

Protagonistul e un tanar maestru de arte martiale care e practic invincibil in lupta corp la corp. Are o tehnica speciala constand intr-un pumn mortal aplicat in pieptul dusmanului numit pumnul/gheara de tigru sau ceva de genul. Se imprieteneste cu un alt luptator pe care il invata aceasta tehnica si impreuna lupta impotriva personajelor negative (nu tin minte cine erau dar erau multi).

Tanarul maestru e invitat la cina pentru discutii de pace cu dusmanii si face prostia sa se duca singur. Dusmanii fug speriati din calea lui cand il vad ca vine, iar la masa i se intinde o cursa ( un pumnal ascuns ii este propulsat de un dispozitiv in abdomen, ranindu-l serios). Sangerand, tanarul continua sa se lupte cu mainile goale cu zeci de dusmani, pana cand acestia reusesc sa il omoare. Prietenul lui reuseste sa ii razbune moartea exact la final, folosind tehnica pumnului mortal.

Nu imi amintesc sa fi fost sabii sau alte arme cu exceptia pumnalului mentionat.
Actiunea are loc in secolul 20, tin minte ca nu era un film de epoca/istoric ca multe alte filme kung fu.
Nu imi amintesc sa fi jucAt actori consacrati.
Protagonistul avea o sora care l-a oprit sa il omoare in lupta pe dusmanul sau.

A vazut cineva filmul asta si stie titlul, anul productiei, actorii, etc. ?
As vrea tare mult sa il gasesc. Coregrafia de lupta era absolut fantastica.
hanne_lore is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jul 2014, 06:28   #573
Puferiu
Senior
 
Puferiu
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 77
Acesta?
Puferiu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jul 2014, 07:27   #574
hanne_lore
Novice
 
hanne_lore
 
Join Date: Jun 2014
Posts: 2
Originally Posted by Puferiu:

Nu acesta.
Actorii purtau haine mai occidentale, cu exceptia unor scene de lupta, ca cea finala in care eroul lupta ranit pana la moarte si toti poarta costume albe, ca cele de judo parca.

Era si o scena cu un fel de eveniment sportiv in care se faceau intreceri in arte martiale gen kick boxing. acolo aparea si un pui de elefant care era obligat sa traga o funie contra unui grup de barbati.

La sfarsitul fiecarei lupte, protagonistul lovea mortal pe inamic in piept (ghiara tigrului).
De asemenea, nu murea nici o fata, din cate imi amintesc. Singurul de care imi amintesc ca e ucis este protagonistul.
hanne_lore is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Aug 2014, 16:26   #575
luminita_lupu
Novice
 
luminita_lupu
 
Join Date: Aug 2014
Posts: 2
am nevoie de ajutor.....mam uitat acum vreo 2,3 ani in urma un film chinez in care rolul principal este o domnisoara de la tara care pleaca la oras cu prietena sa cea mai buna,ea locuieste cu prietena ei un timp pina isi gaseste de serviciu la un club de dans foarte costisitor.Ea lucreaza acolo in calitate de servitoare si vede toti pasii pe care ii invata elevii de acolo.ea isi deseneaza toti pasii pe un panou si incepe a exersa.in timp ce ea facea ordine dansa si o vede seful ei care si el e tinar si atragator,el e putin afemeiat dar dupa ceva vreme se indragosteste de aceasta fata si o ia la el la dansuri pe gratis.Intro seara ea a adormit linga tomberoanele de gunoi si el a luato la dinsul iar a doua zi o duce pe la saloane de frumusete shi o schimba total ei incep o relatie dar ea intimplator il urmareste si il vede la aeroport cum se imbratiseaza cu o fata si faca ca sai ceara explicatii si sai spuna lui pleaca inapoi la tara.El pleaca dupa ea sii lamureste ca acea fata era sora lui care a venit in vizita.Pina aici tin minte filmul ....am nevoie de ajutor.
luminita_lupu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Aug 2014, 21:35   #576
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Originally Posted by luminita_lupu:
am nevoie de ajutor.....mam uitat acum vreo 2,3 ani in urma un film chinez in care rolul principal este o domnisoara de la tara care pleaca la oras cu prietena sa cea mai buna,ea locuieste cu prietena ei un timp pina isi gaseste de serviciu la un club de dans foarte costisitor.Ea lucreaza acolo in calitate de servitoare si vede toti pasii pe care ii invata elevii de acolo.ea isi deseneaza toti pasii pe un panou si incepe a exersa.in timp ce ea facea ordine dansa si o vede seful ei care si el e tinar si atragator,el e putin afemeiat dar dupa ceva vreme se indragosteste de aceasta fata si o ia la el la dansuri pe gratis.Intro seara ea a adormit linga tomberoanele de gunoi si el a luato la dinsul iar a doua zi o duce pe la saloane de frumusete shi o schimba total ei incep o relatie dar ea intimplator il urmareste si il vede la aeroport cum se imbratiseaza cu o fata si faca ca sai ceara explicatii si sai spuna lui pleaca inapoi la tara.El pleaca dupa ea sii lamureste ca acea fata era sora lui care a venit in vizita.Pina aici tin minte filmul ....am nevoie de ajutor.

Jump (2009)
http://www.cinemagia.ro/filme/jump-470592/
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Aug 2014, 12:17   #577
luminita_lupu
Novice
 
luminita_lupu
 
Join Date: Aug 2014
Posts: 2
ooo thans acesta este
luminita_lupu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Aug 2014, 10:40   #578
fr3cky_twelve
Novice
 
fr3cky_twelve
 
Join Date: Aug 2014
Posts: 1
salut.am vazut un film cava timp in urma despre doua surori,iar sora cea mare moare si dupa moartea ei sora cea mica are cosmaruri despre sora ei care a fost ingropata de vie si incearca sa is zgaraind cu unghiile cosciugul.
in tot acest timp ea incerca pe cineva din familia ei sa o dezgrope in acestia refuza.in cele din urma o dezgropa dar nu sa intamplat nimic din ve credea sora ei.
poate imi puteti spune cum se numeste acest film.mersi.
fr3cky_twelve is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Aug 2014, 21:32   #579
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Originally Posted by fr3cky_twelve:
salut.am vazut un film cava timp in urma despre doua surori,iar sora cea mare moare si dupa moartea ei sora cea mica are cosmaruri despre sora ei care a fost ingropata de vie si incearca sa is zgaraind cu unghiile cosciugul.
in tot acest timp ea incerca pe cineva din familia ei sa o dezgrope in acestia refuza.in cele din urma o dezgropa dar nu sa intamplat nimic din ve credea sora ei.
poate imi puteti spune cum se numeste acest film.mersi.


Beneath (2007)

http://www.cinemagia.ro/filme/beneath-19294/
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Aug 2014, 22:10   #580
original_jungle
Novice
 
original_jungle
 
Join Date: Aug 2014
Posts: 1
helppp

Caut o emisiune difuzata pe tvr1 cand eram mic gen fenomene stranii(A Haunting) cu fantome,vampirii etc.
original_jungle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:53.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells