Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 03 Apr 2010, 19:31   #121
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by Mistah J:
Ţi-ar conveni dacă ţi s-ar da avertisment pentru injuriile din topicul cu reclamaţii pentru moderatori?
Ah, un avertisment! Cat de cool! Ma rog in fiecare seara la Zei sa fiu bannat si asta nu se intampla niciodata. Asta e "blestemul" meu: sunt ne-bannabil. E si asta o pedeapsa...
In schimb, am o CALITATE: ma auto-bannez.
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2010, 09:43   #122
alextreme93
Guru
 
alextreme93
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 388
Am o propunere ptr.domnii moderatori,daca s-ar putea face un thread despre cinematografia asiatica. .
alextreme93 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2010, 10:13   #123
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Dragä Alex, nu te opreste nimeni sä-l faci tu însuti - la "Film în general" ar fi cel mai bine.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Apr 2010, 11:57   #124
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by alextreme93:
Am o propunere ptr.domnii moderatori,daca s-ar putea face un thread despre cinematografia asiatica. .

Sau http://www.cinemagia.ro/forum/showth...t=asia+extrema
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Apr 2010, 12:48   #125
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Ioi cât de ardelean eşti.
În proaspătul topic deschis este precizat de către Twinsen şi topicul sugerat de tine acum.
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Apr 2010, 21:00   #126
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Credeți că ar fi posibilă marcarea de către fiecare utilizator a mesajelor proprii de pe forum pe care le consideră importante, astfel încât ele să poată fi accesabile rapid de către oricine le accesează contul? În prezent, oricine poate să treacă ușor în revistă opiniile unui utilizator în legătură cu filme și actori, realizatori, dar mesajele de pe forum nu pot fi triate decât manual. Nu s-ar putea să oferim utilizatorilor o modalitate prin care ei să-și pre-selecteze numai mesajele la care ei țin, pentru a le include într-un dosar separat?
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2010, 18:08   #127
SoX
Miserupist
 
SoX
 
Join Date: Nov 2009
Location: Miserupia
Posts: 1,366
Propun debanarea Dragomarei.
__________________
Prefer sa degust un film de post decat unul facut de oaie si apreciat de un prost!
SoX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2010, 21:14   #128
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by SoX:
Propun debanarea Dragomarei.
No! Ii sta bine acolo unde e.
Eu i-as fi dat bann-forever, de ceva timp.
Era stresanta rau de tot prin mesajele ei, era buna doar la retetele culinare si la...bancuri?
Nu poti frate sa persisti atat de mult in bazait isteric.
Ar merita mai multi bann-ul forever: Djinjis, mirodoni, Mistah J, FreakDoll...aaa...StefanDo, Pitbull, rvn, keepwalking, redmen si...toti ceilalti forumisti. Chiar si nesemnificativul Neuptolem care se umfla in pene ca un tigru beat. Ba chiar as propune sa se inchida forumul. Dar dupa ce plec eu, nu acum.
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jun 2010, 18:34   #129
SoX
Miserupist
 
SoX
 
Join Date: Nov 2009
Location: Miserupia
Posts: 1,366
Cred ca la titlul sectiunii "Video/DVD" se poate adauga si "Blu-Ray". Ar trebui sa tinem pas si cu tehnologia, nu?
__________________
Prefer sa degust un film de post decat unul facut de oaie si apreciat de un prost!
SoX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jul 2010, 08:49   #130
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by Mistah J:
Voi pleca de pe forum... cel puţin o vreme.
Bravo ma! Te voi urma si eu in curand.
Iata un om liber!
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jul 2010, 17:35   #131
foxyroxy
Veteran
 
foxyroxy
 
Join Date: Feb 2010
Location: Dreamland
Posts: 199
Lies,lies oh sweet lies.when are we going to see real facts?
Era o gluma evident.
__________________
The walls we build around us to keep out the sorrow also keep out the joy.
foxyroxy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jul 2010, 15:01   #132
Dahaka
Novice
 
Dahaka
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2
Dexter - trailer la sezonu 5

Sper ca postez unde trebuie , nu ma prea pricep la forumuri . Asta e un mesaj catre moderatori de pe cinemagia , Vedetzi ca a aparut trailer pt sezonu 5 al serialului Dexter , punetzi-l shi voi pe pagina serialului , de la site-ul nostru , shi probabil la sectiunea trailere de pe prima pagina , sper ca o sa-mi loatzi in seama mesaju shi ca sa va ushurez munca pun shi lin-ul de pe youtube al trailerului . http://www.youtube.com/watch?v=CUbCMbW-BRE . Sper ca sa nu iau cine shtie ce warn ca am facut asta . Multa bafta !
Dahaka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jul 2010, 19:29   #133
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Multumim, o sa-l postam.
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jul 2010, 11:55   #134
gigabyte
Veteran
 
gigabyte
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 258
A aparut trailerul la :
Miral (2010) regia Julian Schnabel

http://www.youtube.com/watch?v=HAvOe...eature=related
gigabyte is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2010, 10:07   #135
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Desemnati va rog un alt moderator la Cafenea, eu renunt la aceasta onoare. Nu mai am chef sa tot primesc pe mail Reported posts de fiecare data cind se hotaraste unul sau altul sa o ia pe aratura. Numiti-l pe Ipu sau pe alt iehovist, nu duceti lipsa de ei. Slava domnului...
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2010, 11:13   #136
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
Nu ipu... va rooog!!!
daca il puneti pe Ipu, se transforma cafeneaua intr-o mare porcarie... o sa trebuiasca sa stam drepti, ca la scoala si sa nu zicem mac pana nu ne lasa Domnul Profesor... aici suntem in recreatie, nu ne luati placerea de a ne juca!!!

(Ipu, nu am nimic cu tine... esti un om deosebit!)
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2010, 11:26   #137
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Originally Posted by dragonfly_drk:
Nu ipu... va rooog!!!
daca il puneti pe Ipu, se transforma cafeneaua intr-o mare porcarie... o sa trebuiasca sa stam drepti, ca la scoala si sa nu zicem mac pana nu ne lasa Domnul Profesor... aici suntem in recreatie, nu ne luati placerea de a ne juca!!!

(Ipu, nu am nimic cu tine... esti un om deosebit!)


cata lasitate.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2010, 11:30   #138
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
Originally Posted by danonino:
Originally Posted by dragonfly_drk:
Nu ipu... va rooog!!!
daca il puneti pe Ipu, se transforma cafeneaua intr-o mare porcarie... o sa trebuiasca sa stam drepti, ca la scoala si sa nu zicem mac pana nu ne lasa Domnul Profesor... aici suntem in recreatie, nu ne luati placerea de a ne juca!!!

(Ipu, nu am nimic cu tine... esti un om deosebit!)


cata lasitate.

nu e lasitate... e dorinta de a pastra o atmosfera cat mai libera la Cafenea... daca tu il vrei pe Ipu, fi sigur ca o sa fi primu care o sa fie luat in suturi de el... asa ca la faza asta, ar trebui sa fi de acord cu mine.
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2010, 12:20   #139
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
„Fiți mai umani cu angajații! / Statorniciți în fermă / un post anume de hingher!”

Nu, drăguță, n-am nevoie. Eu sunt creator, nu sunt vătaf!

Mă deranjează, ce-i drept, că se scriu unele chestii de genul ăsta într-un forum civilizat. Am greșit că m-am exprimat în repetate rânduri, riscând batjocura multora, pentru respectarea demnității femeii, de exemplu? Oricine vrea, știe că eu i-am apărat pe Pitbull (suspendat arbitrar, ca să poată fi alungat și antagonistul lui de atunci), pe RomaniaMare (suspendat după ce unul Șerban l-a denunțat drept extremist pentru așa ceva), pe Dragomara (pe care am încercat în zadar s-o determin să-i ceară scuze unui administrator, pe care îl insultase), pe Judex (suspendat 7 zile pentru insultarea unui arbitru de la CM de fotbal din Africa de Sud!).
Cine citește, ca tine, că sunt numit „iehovist”, ar putea crede să sunt un fanatic religios. Eu am cerut numai respect pentru semenii noștri care nu se pot apăra singuri. Chiar discuția publică pe care am înițiat-o a arătat că peste o treime dintre forumiștii care s-au exprimat acolo sunt pentru eliminarea obscenităților din forum; eu am acceptat opinia majorității, dar trebuie știut că între cei care s-au pronunțat împotriva măsurii propuse de mine există multe persoane multiplu- sau definitiv-suspendate, clone ilicite etc.

Colegul pe care în discuțiile cu prietenii îl numesc Fachitol are un comportament agresiv, de golan. Îmi reproșează că n-am băut cupa umilinței până la drojdie, singura situație în care el ar fi fost satisfăcut. Practic, la comanda și în urma unui singur denunț din partea lui, o întreagă rubrică a mea a fost deportată în GULAG-ul forumului. Între oameni nu se procedează așa...
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2010, 12:38   #140
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
Originally Posted by Ipu:
„Fiți mai umani cu angajații! / Statorniciți în fermă / un post anume de hingher!”

Nu, drăguță, n-am nevoie. Eu sunt creator, nu sunt vătaf!

Mă deranjează, ce-i drept, că se scriu unele chestii de genul ăsta într-un forum civilizat. Am greșit că m-am exprimat în repetate rânduri, riscând batjocura multora, pentru respectarea demnității femeii, de exemplu?
nu ai gresit, dar pe un forum nu poti apara demnitatea femeii. sa fi luat la suturi (ai fost deja luat) si tot nu sa razolvi nimic. aici e o jungla. invata sa supravietuiesti in ea. crezi ca eu nu ma enervez cand vad cata mitocanie exista?... ba da, dar nu am ce face... ce e afara, e si aici... daca in lumea reala nu poti sa convingi niste melteni sa fie civilizati, aici nici asa. o sa primeasca bann si gata. ori se intorc peste cateva zile, sau daca sunt suspendati definitiv, revin cu clone...
Quote:
Oricine vrea, știe că eu i-am apărat pe Pitbull (suspendat arbitrar, ca să poată fi alungat și antagonistul lui de atunci), pe RomaniaMare (suspendat după ce unul Șerban l-a denunțat drept extremist pentru așa ceva), pe Dragomara (pe care am încercat în zadar s-o determin să-i ceară scuze unui administrator, pe care îl insultase), pe Judex (suspendat 7 zile pentru insultarea unui arbitru de la CM de fotbal din Africa de Sud!).

SI CE AI REZOLVAT CU ASTA?...
Quote:
Cine citește, ca tine, că sunt numit „iehovist”, ar putea crede să sunt un fanatic religios. Eu am cerut numai respect pentru semenii noștri care nu se pot apăra singuri. Chiar discuția publică pe care am înițiat-o a arătat că peste o treime dintre forumiștii care s-au exprimat acolo sunt pentru eliminarea obscenităților din forum; eu am acceptat opinia majorității, dar trebuie știut că între cei care s-au pronunțat împotriva măsurii propuse de mine există multe persoane multiplu- sau definitiv-suspendate, clone ilicite etc.
de astia nu vei scapa niciodata, asa cum nici forumul asta nu se va curata vreodata de injuraturi... sau spune-mi ca exista vreun forum pe lumea asta in care sa nu se injure lumea... hmmm... putin probabil

Quote:
Colegul pe care în discuțiile cu prietenii îl numesc Fachitol are un comportament agresiv, de golan. Îmi reproșează că n-am băut cupa umilinței până la drojdie, singura situație în care el ar fi fost satisfăcut. Practic, la comanda și în urma unui singur denunț din partea lui, o întreagă rubrică a mea a fost deportată în GULAG-ul forumului. Între oameni nu se procedează așa...

ba, tocmai, ca intre oameni se procedeaza asa... intre animale nu vezi asa ceva...

CONCLUZIA: Ipu, iti spun, nu din rautate si nu pentru ca ti-au mai spus-o si altii, ci poate pentru ca o sa intelegi pana la urma. VIATA E O CURVA. OBISNUIESTE-TE CU ASTA. degeaba incerci sa o faci perfecta. degeaba esti marele revolutionar... dupa tine, multe femei o sa mai fie hulite pe strada, multi o sa fie nederpetatiti, si multi o sa faca inchisoare pe degeaba. de melteni nu ne scapam orice am face. asa ca: sfatul meu:
INCEARCA SA FI MAI FLEXIBIL, sa nu mai interpretezi, sa nu te consideri victima unei conspiratii (la naiba, nu esti)... si sa te mai distrezi si tu, ca parca ai fi pocait!!!
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:43.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells