Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 09 Jan 2014, 20:48   #1
George1000
Junior
 
George1000
 
Join Date: Nov 2007
Location: Braila
Posts: 48
Cum sa gasesc filmele pentru pionieri de prin 1950?

Vad ca pe internet mai gasesc filme mai vechi de prin 1962 a fost pana acum cel mai vechi film gasit de mine in online. Dar poate ca exista puse filme online chiar de la inceputurile filmului? Raspunsul as zice ca este partial da. Deoarece am gasit un site romanesc cu filme online chiar in momentul acesta http://playfilm-ro.blogspot.ro/search/label/1912 Uitati aici un film mut din 1912. Acest site are filme online structurate chiar si pe ani. Dar principala mea problema este ca daca si strainii au avut asemenea siteuri ca si noi. De exemplu ce ma intereseaza pe mine. Am gasit un site Arheolog TV in care sunt postate programele televiziunii inca de la inceputuri si mar interesa sa stiu daca pot gasi on line filme pentru tineret vechi de prin 1958 sau mai vechi cum se nunmeau ele pe atunci Filme pentru pionieri si scolari: http://tvarheolog.files.wordpress.co...8-11-11-tv.jpg
De ex Filmul Lumea Vesela din stofa si hartie Nici nu stiu ce tara la produs ca sa stiu unde sa caut. A dori sa colaborez cu un cinefil care pin 1957-1958 avea 10 ani sau peste daca exista cineva sau un cinefil de aici de pe forum a carui parinti aveau peste 10 ani prin 1957-1958 si care m-ar putea ajuta in aceasta dilema.
Dilema mea este: Cum sa fac sa gasesc filmele pt tineret asa numitele pentu pioneieri si scolari, de prin acei ani Chiar exista ele undeva pe net?
George1000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jan 2014, 23:01   #2
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Originally Posted by George1000:
Dilema mea este: Cum sa fac sa gasesc filmele pt tineret asa numitele pentu pioneieri si scolari, de prin acei ani Chiar exista ele undeva pe net?
Foarte putin probabil. Si cunosc binisor sursele de pe net. Intereseaza pe foarte putini si materialele nu mai sunt disponibile publicului nici macar pe casete video. Imi imaginez ca in cel mai bun caz se pot gasi seriale faimoase si mai recente, gen Mihaela sau Racheta Alba.
  Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:53.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells