Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Horror

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 28 Mar 2015, 21:24   #1
toyosupra36
Novice
 
toyosupra36
 
Join Date: Mar 2015
Posts: 1
Caut 2 filme horror...

Salut , acum cateva zile mi-am amintit de o scena horror dintr-un film pe care l-am vazut cand eram mic. Scena era in felul urmator : Era o casa , nu stiu daca era intr-o padure sau nu si un barbat a iesit din casa sa-i puna lapte pisicii sale parca si pisica s-a speriat si s-a dus langa un tufis si dupa camera video s-a axat pe tufisul ala in timp ce se apropia incet si dintr-o data din tufis s-a vazut un fel de monstru , ma rog dupa ce i-am vazut fata monstrului am tras o sperietura si m-am dus la culcare de frica


Si cel de-al doilea film din nou stiu doar scena , este vorba despre scena de inceput a filmului care era asa : camera se misca incet pe niste cripte dintr-un cimitir ( se vede mai departe o statuie cu un inger de piatra inclinat ) , pe jos se afla un fel de nisip portocaliu , dupa camera se indreapta spre o cripta si dupa (camera) intra in nisip si arata un mort in acea cripta iar apoi camera sta vreo 3 - 5 secunde focalizand-ul si dupa mortul isi deschide ochiul .

Am eu o vaga idee ca ambele scene sunt din acelasi film dar nu sunt sigur

Imi cer scuze pentru "longpost" si sper ca este cineva care a vazut scenele astea si stie despre ce filme este vorba, multumesc ! ^^
toyosupra36 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2015, 17:17   #2
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
scriei lui : chuckyfan . el e expert in horror si poate te ajuta.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Apr 2015, 18:45   #3
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
nu-s din Tales from the crypt?
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:37.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells