Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Echipa De Forbal Favorita ?
Steaua 74 38.34%
Dinamo 31 16.06%
Rapid 13 6.74%
Cfr Cluj 9 4.66%
Unirea Urziceni 1 0.52%
Fc Vaslui 4 2.07%
Poli Timisoara 9 4.66%
Universitatea Craiova 12 6.22%
I Don't Love Footbal ! 32 16.58%
Doar din strainatate ( Barca , Real , Manchester etc ) 39 20.21%
Multiple Choice Poll. Voters: 193. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 11 Feb 2013, 15:26   #4741
catasmile17
Guru
 
catasmile17
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 417
Milan as vrea sa castige anul acest UCL, ocum vom vedea ce va fi
Se anunta meciuri foarte interesante si spectaculoase zic eu.
catasmile17 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Feb 2013, 15:48   #4742
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Sahtior sa o elimine pe Dortmund?
Nu le dau sanse prea mari tinand cont ca l-au vandut pe Willian la Anzhi.El era creatorul lor de la mijloc,deci e ca si cum si-au taiat cateva degete.

Dortmund a aratat rau de tot etapa trecuta cu Hamburg,dar asta si pentru ca jucau in inferioritate dupa ce Lewandowski a luat rosu pentru un fault stupid.Totusi,asta nu inseamna ca o sa joace la fel si in liga.Klopp stie sa-si motiveze jucatorii atunci cand e nevoie si o sa faca un pressing sufocant in ambele meciuri.

Pe Celtic Park putine echipe reusesc sa plece cu victorie,asta datorita atmosferei incendiare facuta de fanii lor si de faptul ca jucatorii se daruiesc 110%.Cine isi aminteste de meciurile de poveste dintre Celtic si Milan stie despre ce vorbesc.

Bayern in momentul de fata e cam cea mai solida echipa ramasa in competitie,fiind intr-o forma extraordinara,jocul ofensiv le merge brici si in campionat n-au incasat decat 7 goluri,deci stau bine si in aparare.Acelasi lucru nu se poate spune si despre Arsenal,care pe langa faptul ca se apara haotic,il mai are si pe Gibbs indisponibil,ceea ce inseamna ca ori Vermaelen(daca se reface pana atunci),ori Sagna va juca pe postul de fundas stanga.

Eu ca fan al lui Arsenal nu o vad prea bine in dubla asta,pentru ca Bayern e una din favoritele la castigarea trofeului din punctul meu de vedere.Are o aparare mult mai convingatoare decat Barca si Real in momentul de fata,deci e si asta un atuu.

Minunea la Barca-Milan ar fi ca italienii sa scape cu 5-6 goluri primite tur-retur.Orice alt gand pozitiv e nerealist.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Feb 2013, 16:09   #4743
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Originally Posted by Kriss_Kringle:
Sahtior sa o elimine pe Dortmund?
Eu garantez ca Shatiorul o sa bata Dortmund.Realul a avut un scurt complex cu Dortmund...iar echipele mici sa stii ca nu isi subestimeaza adversarii cum au facut City sau Real...in ceea ce priveste Bayernul...sunt fan..si da, anul asta e al nostru...In legatura cu Milan....da..ai dreptate
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Feb 2013, 16:14   #4744
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Eu inteleg din ce ai scris tu ca Dortmund e echipa mica.Vad ca esti fan al bavarezilor, spune atunci, cate victorii are Bayern impotriva lui Dortmund in ultimii doi ani jumate?
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Feb 2013, 16:25   #4745
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Si ce anume te face sa garantezi lucrul asta din moment ce le-a plecat unul din cei mai influenti jucatori ofensivi in iarna asta?

E adevarat ca o fi fost ademenit Willian de banii rusilor dar daca ar fi crezut in sansele Sahtiorului,ar fi ramas pana in vara sa-i ajute in CL.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Feb 2013, 16:26   #4746
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Originally Posted by ghost90:
Eu inteleg din ce ai scris tu ca Dortmund e echipa mica.Vad ca esti fan al bavarezilor, spune atunci, cate victorii are Bayern impotriva lui Dortmund in ultimii doi ani jumate?

Palmares direct: Bayern – Dortmund: 86 meciuri, 38 victorii, 26 egaluri, 22 infrangeri, golaveraj 162:109
Trebuie actualizat putin,dar pricepi ideea...asa ca astia Dortmund...silance...
Sa mai pun si CL, Cupe, Campionate etc.?
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Feb 2013, 16:31   #4747
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
N-am nicio problema cu Dortmund, chiar imi placea ca echipa la un moment dat (mint nu mi-a placut niciodata, dar am avut cariera la manager cu ei si na..Eu vorbesc la modul realist..Dortmund e de nivelul Valencia, Shatior....Ca au reusit ei senzatii prin grupe e ceva...dar fazele superioare...eh...asta e alta mancare de peste, iar Dortmund e un peste destul de mic.
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Feb 2013, 16:34   #4748
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Pai daca o dam pe comparatii din astea,hai sa vedem si raportul calitate-pret dintre cele doua,la care Dortmund castiga detasat tinand cont de investitiile modeste(in afara de Reus) si randamentul dat de jucatori.
E de ajuns sa-ti spun ca Bayern a dat 40 de milioane pe Javi Martinez ca sa intelegi ideea.

Una e sa castigi doua campionate cu un lot net inferior din punct de vedere al pretului comparativ cu cel al lui Bayern,si alta e sa bagi 50-60 de milioane in fiecare an pe investitii si sa nu castigi nimic.

Eu nu zic ca Bayern nu joaca fotbal de calitate dar hai sa nu ne mai umflam cand in doi ani jumate au batut-o o singura data pe Dortmund.Daca echipa statea ceva mai bine la capitolul finante si nu plecau Sahin,Kagawa sau Barrios,acum era si in lupta pentru campionat.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.

Last edited by Kriss_Kringle : 11 Feb 2013 at 16:42.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Feb 2013, 16:40   #4749
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Eu n-am spus niciodata ca Bayern nu-i echipa mare, fuck, e un gigant al Europei, dar din punctul meu de vedere, Borussia intra linistit in primele 10 echipe ale lumii momentan, deci eticheta de echipa mica nu-i sade bine nicicum.

Quote:
Ca au reusit ei senzatii prin grupe e ceva...dar fazele superioare...eh...asta e alta mancare de peste, iar Dortmund e un peste destul de mic.

Pai stai ca inca nu au jucat in fazele superioare cu echipa actuala, anul trecut chiar s-au facut de cacao, dar anul asta pare o echipa mult mai matura in Champions League.Asta o poate confirma sau nu miercuri, ramane de vazut.Oricum, asa cum spunea Kriss, fara Willian, Sahtiorul cred ca o sa schiopateze.
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Feb 2013, 16:48   #4750
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Originally Posted by Kriss_Kringle:
Pai daca o dam pe comparatii din astea,hai sa vedem si raportul calitate-pret dintre cele doua,la care Dortmund castiga detasat tinand cont de investitiile modeste(in afara de Reus) si randamentul dat de jucatori.
E de ajuns sa-ti spun ca Bayern a dat 40 de milioane pe Javi Martinez ca sa intelegi ideea.

Una e sa castigi doua campionate cu un lot net inferior din punct de vedere al pretului comparativ cu cel al lui Bayern,si alta e sa bagi 50-60 de milioane in fiecare an pe investitii.

Eu nu zic ca Bayern nu joaca fotbal de calitate dar hai sa nu ne mai umflam cand in doi ani jumate au batut-o o singura data pe Dortmund.Daca echipa statea ceva mai bine la capitolul finante si nu plecau Sahin,Kagawa sau Barrios,acum era si in lupta pentru campionat.


E de ajuns sa iti spun ca echipele din Germania joaca altfel cu Dortmund si altfel cu Bayern.In Germania, daca bati Bayernul poti sa si retrogradezi, ca tot sezonul este considerat reusit.Nu joaca fotbal de calitate?Cred ca ai aruncat afirmatia asta in speranta ca o sa ma enervezi.
Sa fim seriosi, daca vrei performanta investeste.Daca Dortmund nu vrea sa investeasca(cu mici exceptii) treaba lor...bani au.Iar daca ei cred ca o sa mearga norocul ala porcesc o vesnicie, atunci sunt neghiobi si le urez succes!
PS: nici eu nu-s de acord cu banii aia aruncati pe Martinez(Martinez=3 jucatori germani buni under-21).
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Feb 2013, 16:56   #4751
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Si eu cred ca e de ajuns sa-ti spun ca Bayern are un lot mai bun decat Dortmund,e acoperita pe fiecare post dar totusi,ce a castigat sezonul trecut?
Eu te sfatuiesc sa citesti incet inca o data ce am scris si sa revii legat de treaba aia cu enervatul.

La Bayern treburile decurg in felul urmator.Ori castiga tot sau aproape tot intr-un sezon(cel putin pe plan intern),ori nu castiga nimic.

Sincer,as prefera sa castige Bayern sau Dortmund CL pentru ca Arsenal stiu ca nu e in stare si restul echipelor ba imi displac,ba nu au forta necesara de a atinge o asemenea performanta.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Feb 2013, 16:58   #4752
Medicate
Psychosocial
 
Medicate
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,156
@iiii

Boss...sunt serif, am realizat 73 % la testul ala al tau ! :*

Apropo, tre' sa dai 2 beri ! Prietenii stiu de ce !
__________________
"Hey, Pip! You smoke too much !"
Medicate is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Feb 2013, 17:27   #4753
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
sure medicate, sure
dar asta daca ai voie sa iesi la berica ))
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Feb 2013, 17:34   #4754
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Cheap shot,iiii.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Feb 2013, 10:56   #4755
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Celtic -Juve 2
Valencia -PSG X
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Feb 2013, 11:44   #4756
catasmile17
Guru
 
catasmile17
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 417
Originally Posted by bremen1980:
Celtic -Juve 2
Valencia -PSG X


Eu zic ca va castiga PSG.
catasmile17 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Feb 2013, 11:49   #4757
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Celtic-Juve X
Valencia-PSG 1
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Feb 2013, 11:53   #4758
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
celtic juve 2
valencia psg 2
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Feb 2013, 12:56   #4759
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Celtic-Juventus X
Valencia-PSG 1X
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Feb 2013, 09:16   #4760
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
am nimerit! heheheh

acum pt astazi
shak - dort 1

real - man u x
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona

Last edited by iiii : 13 Feb 2013 at 15:52.
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:56.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells