Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 25 Jun 2004, 00:43   #81
Cristache
Veteran
 
Cristache
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucuresti
Posts: 166
Send a message via Yahoo to Cristache
Re: Troy rulez!!!

Originally Posted by Misty:
Este cel mai bun film!!!!Brad pitt joaca neasteptat de bine.In prima zi am fost cu toti colegii la film si toti au ramas placut impresionati.Orlando Bloom a intrat bine in pielea personajului.After all Paris was a lover not a fighter.Eric Bana a jucat foarte bine...defapt a fost o distributie exceptionala.Troy rulez!!!

Din ceea ce citesc mai sus as zice ca esti o pustoaica cu varsta cuprinsa intre 12 si 16, care e innebunita dupa Brad Pitt, in special, chiar daca el joaca bine sau prost, si dupa baietzii cu muschi (& no brain), in general, care se sparg in figuri.

E doar o opinie si s-ar putea sa ma insel, dar asta e impresia pe care mi-o lasa mesajul tau.

Oricum, bine ai venit in clubul iubitorilor de filme !
__________________
Un barbat nu va putea spune niciodata ca, cunoaste cu adevarat femeie. Femeie se schimba cu fiecare haina noua pe care si-o cumpara, cu fiecare strat nou de far pe care si-l aplica si cu fiecare amant nou pe care si-l face ! (Andre Malraux)
Cristache is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2004, 00:48   #82
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Asa ziceam si eu... + e fana Pokemon
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2004, 02:03   #83
M_olecula
Guru
 
M_olecula
 
Join Date: Jun 2004
Location: Bucuresti
Posts: 351
Am vazut filmul asta in avanpremiera la Studio Glendale , sala fiind plina , si lumea din sala pur si simplu facea caterinca pe seama lui Paris ca e prostul filmului ( de acord cu asta ) , toti din sala radeau de spusele catorva care erau la film cu sotiile sau prietenele .
Tot respectul pentru Eric Bana care a facut cel mai bun rol al sau de pana acum , cu toate ca a jucat bine si Black Hawk Doun .
Brad Pitt a jucat lamentabil , eu cred ca actorul asta poate juca orice rol... daca regizorul ii spune ce si cum sa joace el indeplineste "ordinele" , nu este un actor cu personalitate si caracter puternice !!!!!!!!!! Parerea mea...
M_olecula is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2004, 11:28   #84
Misty
Novice
 
Misty
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5
Troy

In primul rand asta este parerea voastra despre film..nu pot sa ma cert cu voi pe tema asta.In al doilea rand nu sunt fana brad pitt.eu credeam ca numai muschii sunt de el,dar personajul dupa parerea mea i se potriveste.Si orlando e cel mai tare oricum(si in rolul de papa-lapte)
Misty is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2004, 12:01   #85
Vlad13
Novice
 
Vlad13
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 3
Troy

controversat film frate..multe pareri...mie mi-a placut.misto film.si orlando cum il cheama a jucat bine.tinand cont de bugetul colosal al filmului trebuia sa iasa ceva bun si dupa parerea mea a iesit.Peace!
Vlad13 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2004, 12:13   #86
Gabi22
Novice
 
Gabi22
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2
TROIA

Ce film misto.Super!Eu ma asteptam la o prestatie oribila din partea lui brad pitt dar i s-a potrivit rolul.Iar Orlando Bloom,ce pot sa zic despre el.I s-a potrivit rolul.Are un sarm aparte si stie cum sa-l foloseasca.Iar scena de lupta dintre Menelaus si Paris a fost mortala ,foarte bine jucata de amandoi.Eh,troia este filmul meu preferat din 2004.Bye Bye guys
Gabi22 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2004, 12:45   #87
M_olecula
Guru
 
M_olecula
 
Join Date: Jun 2004
Location: Bucuresti
Posts: 351
Re: Troy

Originally Posted by Misty:
In primul rand asta este parerea voastra despre film..nu pot sa ma cert cu voi pe tema asta.In al doilea rand nu sunt fana brad pitt.eu credeam ca numai muschii sunt de el,dar personajul dupa parerea mea i se potriveste.Si orlando e cel mai tare oricum(si in rolul de papa-lapte)

Misty da nici nu mi-am spus parerea despre film , eu doar am vorbit despre actori ! Filmul poate concura usor la filmul anului 2004.... o parere buna despre filmul asta
M_olecula is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2004, 14:28   #88
ArsDeViu
Veteran
 
ArsDeViu
 
Join Date: Sep 2002
Location: Sandman's World
Posts: 282
Send a message via Yahoo to ArsDeViu
Voi sigur vorbiti de Troy. Cred ca ati vazut alt Troy. Unul care a fost intereasant si actorii au jucat bine si scenele de lupta au fost bine realizate. Un film la care nu te lua somnul.
ArsDeViu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2004, 15:00   #89
Vlad13
Novice
 
Vlad13
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 3
hmmm..eu as zice sa vorbesti in numele tau.
Vlad13 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2004, 15:03   #90
Gabi22
Novice
 
Gabi22
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2
pentru noi TROIA a fost un film interesant.Pentru tine nu.Iti respectam decizia
Gabi22 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2004, 15:08   #91
Cristy
Guest
 
Cristy
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1
Mie mi s-a parut foarte frumos.
Cristy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2004, 15:11   #92
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Voi sunteti o secta? MI S-A?
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2004, 16:01   #93
Misty
Novice
 
Misty
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5
Lol...you;re funny :lol: .Si-au spus si ei parerea despre film.Si vad ca esti impotriva lor numai pentru ca le-a placut filmul
Misty is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2004, 16:20   #94
ArsDeViu
Veteran
 
ArsDeViu
 
Join Date: Sep 2002
Location: Sandman's World
Posts: 282
Send a message via Yahoo to ArsDeViu
Originally Posted by Vlad13:
hmmm..eu as zice sa vorbesti in numele tau.

Eu as zice sa nu-mi spui tu mie ce sa fac si ce sa nu. Nu cred ca ne cunoastem asa de bine.
ArsDeViu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2004, 16:37   #95
Vlad13
Novice
 
Vlad13
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 3
Nu asta a fost intentia mea.Eu doar mi-am exprimat opininia.
Vlad13 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2004, 18:36   #96
Cristache
Veteran
 
Cristache
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucuresti
Posts: 166
Send a message via Yahoo to Cristache
Originally Posted by BeNnY:
Asa ziceam si eu... + e fana Pokemon

Incredibil ! Ce s-a intamplat ? Cre ca e prima data cand cadem de acord asupra unui lucru !
__________________
Un barbat nu va putea spune niciodata ca, cunoaste cu adevarat femeie. Femeie se schimba cu fiecare haina noua pe care si-o cumpara, cu fiecare strat nou de far pe care si-l aplica si cu fiecare amant nou pe care si-l face ! (Andre Malraux)
Cristache is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2004, 20:03   #97
ArsDeViu
Veteran
 
ArsDeViu
 
Join Date: Sep 2002
Location: Sandman's World
Posts: 282
Send a message via Yahoo to ArsDeViu
Originally Posted by Vlad13:
Nu asta a fost intentia mea.Eu doar mi-am exprimat opininia.

K! Si eu la fel
ArsDeViu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2004, 20:56   #98
Misty
Novice
 
Misty
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5
Asta e un lucru bun.Inseamna ca va completati unul cu altul :happy:
Misty is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jul 2004, 23:12   #99
Danny
Guru
 
Danny
 
Join Date: Nov 2001
Location: six feet under
Posts: 983
Send a message via ICQ to Danny Send a message via Yahoo to Danny
subtire rau...plictisitor...
o analiza destul de buna a facut-o korben pe la pagina 3 asa ca nu ma mai obosesc.
__________________
Viitorul e in oua
Danny is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jul 2004, 21:25   #100
calinul
Junior
 
calinul
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 32
Send a message via MSN to calinul Send a message via Yahoo to calinul
Troy (2004)

Troy

"Troy" reda cu exactitate Razboiul Troian. Ba mai mult, se pune un accent foarte mare si pe unele povesti de dragoste si consecintele lor. Asadar, nu este un film in care este descris doar un razboi, este o drama/aventura.
Mi s-a parut putin plictisitor in cateva locuri insa acest sentiment a trecut foarte repede. Si asta e un lucru bun pentru un film care dureaza ~ 160 de minute.

Este realizat foarte bine si putea sa fie cel mai bun film de acest gen din toate timpurile. Cu un buget urias (200 mil. $), cu actori de categoria A, cu un regizor foarte bun trebuia sa fie un film de-a dreptul reusit din toate punctele de vedere. Insa nu a fost chiar asa. Haideti sa va spun de ce. In primul rand, m-au "deranjat" interpretarile. Fantastic! Actori de mare clasa si interpretari slabe? Da, asa e... Si eu am fost surprins (neplacut) cand am vazut... Asta se datoreaza unei greseli destul de mari, aceea ca majoritatea dialogurilor din scenariu sunt prea "moderne" si de prost gust pentru Grecia Antica. Scenariul este bun, insa pacat de aceste dialoguri care sincer , (nu cred ca poata sa ma contrazica cineva) nu se regasesc in antichitate. Sa nu patim la fel si cu "Alexander", care promite mult mai multe decat "Troy".

Cu toate astea, mi-a placut foarte mult accentul urias care a fost pus la capitolul REALIZARE. Mai mult m-a interesat cadrul decat celelalte aspecte. Cu un buget mai mic, "Troy" nu era nici pe departe de un film bun.

Concluzia: "Troy" este un film "peste medie" datorita realizarii sale, si nu a actorilor de catogoria A sau a elementelor noi introduse. Mi-a placut foarte mult!


4/5
calinul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:33.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells