Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 02 Mar 2004, 15:13   #41
christi
Guru
 
christi
 
Join Date: Feb 2002
Location: route 66
Posts: 676
Send a message via Yahoo to christi
Eu deja am "prins-o" ----- miine o cititi in "Monitorul Expres"
__________________
We are accidents waiting to happen...
christi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2004, 15:45   #42
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Okay... Deocamdata e bine, atata timp cat intentioneaza sa-l aduca...
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2004, 17:03   #43
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Facem si un mini-neoficial-meeting atunci? Ca sa mergem cu totii la el?
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2004, 17:50   #44
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Nu stiu ce ziceti voi, dar eu deabia astept sa-l vad! Majoritatea reviewurilor il dau ca un film exceptional, maj userilor il dau ca un film exceptional, multi il numesc chiar cel mai bun din istorie... Il astept cu atata nerabdare... 9 aprilie deja numar zilele... Apropo pres ca nu conteaza la un asemenea film ca a batut la incasari chiar si rotk-ul pe primele 5 zile... :roll:

(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)/10!
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2004, 19:26   #45
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Ce chestie! Nu mi-am dat seama ca e Vinerea Mare! (s-au cam gandit distribuitorii la faza asta...)

Cat despre lansarea nationwide, macar in orasele mari sa ruleze filmul, nu doar in Bucuresti (desi am impresia ca in Cluj de-abia la TIFF o sa-l aduca...)
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2004, 20:12   #46
ogto
Gandhi's Big Gun
 
ogto
 
Join Date: Feb 2004
Location: oslo?
Posts: 1,371
Originally Posted by christi:
Originally Posted by ogto:
Nemo a strans in pirmul weekend vreo 200 de mil cred... Nu stiu exact, dar era o cifra aberant de mare...

In primul weekend, Nemo a strins 70.2 milioane. In primele 5 zile, aproximativ 100 milioane. Deci "Passion" e peste. Putine filme trec de 100 de milioane in primul weekend.

Mdah... Informatia este corecta... Cea al luk christi. Am intart si eu pe imdb si am vazut cifra exacta care este: $70,251,710 . Eh, am gresit si eu!
__________________
wack your head against the keyboard NOW for tomorrow's winning lottery numbers
ogto is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Mar 2004, 15:54   #47
snatchro
Guru
 
snatchro
 
Join Date: May 2002
Posts: 308
Send a message via MSN to snatchro Send a message via Yahoo to snatchro
Interesant de citit la urmatorul link "Who Really Killed Jesus?", pentru cine are 15 minute libere si stie limba engleza:
http://www.skeptic.com/PassionOfChrist.html
snatchro is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Mar 2004, 21:16   #48
Serghei
Guru
 
Serghei
 
Join Date: Nov 2003
Location: Cotton Club
Posts: 623
Ei fratilor DA.

Gibson spunea intr-un interviu ca considera ca tot ce a facut pana acuma in viata si in industria filmului a fost doar un preludiu pt filmul asta,si se vede.Nu m-ar mira daca nu ar face nimic deacum incolo.


Povestea o stiu cu totii,probabil mai veche decat lumea insa de data asta prezentata intr-un mod atat de profund uman ca iti dai seama cat de mic esti si iti simti lacrimile in coltul ochilor.Unul din marile merite ale lui Gibson este ca a renuntat la prezentarea epopeica a lui Zeffireli si si-a indreptat atentia spre pasiunea lui pt oameni si lupta care se duce in fiecare dintre noi intre negare si adevar,mai mult isi asuma niste licente "cinematografice"(?) si nu urmeaza evangheliile in totalitate astfel rupandu-se de imaginea lui Iisus canonizat,reprezentat in icoane si murale aducandu-l si mai mult in sfera umaului.


Partea artistica/tehnica este excelenta cu performante actoricesti f.bune.
Gibson,pe care pana azi l-am considerat doar un alt actor transformat dupa moda Hollywood-ului in regizor,da dovada de posibilitati nebanuite.
Insa partea cea mai buna a filmului care-l deosebeste de orice a fost facut pe aceata tema este montajul perfect si imaginea care implineste adevarata vocatie a artei filmului si anume aceea de a povesti prin imagini.De departe unul din cele mai bine filmate pelicule din toate timpurile daca nu cea mai buna.

Toate astea faca din Passion Of Crist nu numai un film care trebuie neaparat vazut ci un film care trebuie neaparat trait,mai mult decat un film.

Sper distribuitorii romani de film sa aiba inspiratia sa-l aduca in Vinerea Mare in Romania.


Vizionare placuta!
Serghei is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Mar 2004, 22:14   #49
marcu
Veteran
 
marcu
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 288
Cititzi un interviu cu Maia Morgenstern in ziarul Adevarul de maine, 5 martie 2004 (www.adevarulonline.ro), interviu luat de preacuviosul C.T. Popescu.
__________________
"Literatura(poezia) si filmul constituie cea mai convingatoare dovada ca pentru noi viata si moartea nu-s suficiente" (Fernando Pessoa)
marcu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Mar 2004, 23:51   #50
marcu
Veteran
 
marcu
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 288
Iata shi prima parte a interviului cu Maia Morgenstern:

Maia Morgenstern, mama lui Iisus, in exclusivitate pentru Adevarul:

"Cred, sper ca, vazand acest film, romanii se vor gandi de doua ori inainte sa arunce cu piatra" "A fi evreu este un pacat, o buba?"

- Maia Morgenstern, esti unica actrita din toata istoria acestei meserii in Romania care a ajuns la cel mai inalt nivel de vizibilitate planetara intr-un film care, iata, cucereste America, si cu siguranta va traversa Atlanticul in forta. In intreaga lume esti o vedeta, te-au asaltat ziaristii cu microfoane si pixuri clipa de clipa. "The Passion of the Christ" va fi difuzat de Pasti in Romania. Ti-ar mai pasa daca filmul nu ar avea acelasi succes si printre ai tai?
- Da, foarte mult. Si enorm m-ar bucura sa fie primit cu bratele deschise. Ar fi cea mai mare fericire pentru mine ca filmul sa aiba succes in tara mea.
- Ai un chip facut pentru fecioara Maria. Nu pentru Maria Magdalena. Nu ma mir ca ai fost aleasa pentru acest rol.
- Sa ne intelegem. Eu o joc pe mama lui Iisus. Asa sunt trecuta pe scenariu si pe contract, asa eram chemata pe platou: Miriam, Maria, mama lui Iisus. Ideea sfintei virginitati a Mariei nu apare in film...
- A, deci imaculata conceptiune e lasata de o parte. Interesant, Maria e o femeie, o mama si Iisus e fiul ei. Nu ni se spune ca a fost insarcinata pe cale divina... Dar tu chiar erai insarcinata, cu fiica ta Isadora, in timpul filmarilor. Asta ti-a influentat jocul? Sau, te-ai gandit cum va fi copilul ce se va naste in vreme ce tu o jucai pe mama lui Iisus?
- Nu. N-am avut vreo traire supranaturala. Pentru mine frumusetea acestui film sta in universalitatea lui. O mama care isi vede copilul torturat si ucis. Calatoream catre SUA, pentru premiera, si mi-au cazut ochii pe prima pagina a unui ziar: fotografia mea si a Monicai Belucci in Maria si Maria Magdalena. Pe versoul paginii erau doua femei, in doliu, urland de durerea pierderii copiilor in una din tragediile realitatii care ne inconjoara si ne bantuie azi. Care erau actritele, care erau femeile?...
- Totusi, Maria stia prin Buna Vestire pe cine purtase in pantec. Trebuia sa aiba constiinta dumnezeirii lui Iisus...
- Dragostea de mama e dumnezeiasca in sine. Filmul nu se adreseaza doar crestinatatii...
- Ar putea sa intereseze, sa placa si unui budist?
- Da. Chiar si unui ateu. Un om care n-a citit Biblia vede in acest film cum alt om este condamnat fara vina de catre lideri puternici care manipuleaza mase de oameni saraci si terorizati.
- Atunci, e un film politic?
- Da. Cred ca "The Passion of the Christ" e o metafora cu acute sensuri sociale si politice. Totul se petrece intr-o tiranie bicefala, corupta.
- Eu n-am vazut decat secvente. Totusi, completand si cu ce-am citit, inteleg ca e un film violent, crud vizual. Si ma intreb: latexul si vopseaua rosie mai pot impresiona intr-o fictiune cand in aceasta lume se revarsa sangele si trupurile sfasiate de-adevaratelea? Ruland in Romania, crezi ca filmul va face sa tresara vreun telespectator asiduu al telejurnalelor de pe la noi?
- Sa tresara, nu stiu. Sa stea o clipa si sa (se) gandeasca, precis!.
- Totusi, sa stea oare esenta lui Iisus in gradul lui de torturare, de mutilare? E cu atat mai Iisus cu cat e mai plin de sange? Dumnezeirea lui Iisus este validata de intensitatea cruzimii calailor sai? Daca erau ceva mai blanzi cu el nu-l mai luam in serios? Si un yoghin rezista bine la torturi...
- Divinitatea lui Iisus in acest film ca expresie a conceptiei lui M. Gibson consta tocmai in puterea, forta interioara de a depasi suferinta fizica si morala, tortura si schingiuirea, propria slabiciune si disperare in altceva: si anume iertare, bunatate, iubire. Este divin sa reusesti sa-ti ierti si sa-ti iubesti calaul. Atat Iisus cat si Maria o fac.
- O fi, dar nu ma convinge. Tu esti o mare actrita, puteai sa dai viata in povestea asta si rolului crucii de lemn purtate de Iisus, daca ti-ar fi fost repartizat. Insa dl. Gibson nu m-a convins niciodata ca e un mare actor: e doar o "fata" tipica star systemului, ca Tom Cruise sau Kevin Costner. Nu e nici Dustin Hoffman, nici Jack Nicholson, nici Al Pacino. Deci, am cu atat mai mult rezerve in ce priveste vocatia lui regizorala... Ma intreb: oare filmul acesta, in Romania, ar putea face sa creasca intensitatea si consistenta credintei crestin-ortodoxe? Romanii care s-au departat de Christos, s-ar putea intoarce la el vazand acest film?
- Am certitudinea ca oamenii vor reflecta asupra lor insile. Am spus ca filmul mi se pare a avea un puternic mesaj social. Vine unul si decreteaza: asta e vinovat. Sariti toti pe el! De pilda: tiganii sunt vinovati!
- Sau evreii...
- Au ramas atat de putini pe aici... Deci n-am ce manca, n-am ce imbraca, n-am medicamente pentru copii, astia sunt vinovati, ii mananc! Cred, sper, ca vazand acest film, romanii se vor gandi de doua ori inainte sa arunce cu piatra intr-o directie sau alta.
- Sa-l vedem atunci pe Iisus ca pe un minoritar demonizat in acest film? Ca pe un tap ispasitor?
- Este problema fiecarui spectator cu constiinta sa. Este cel mai bun exemplu al nevoii de spiritualitate. O exemplificare a conceptului de catharsis.
- Da? Si cum realizeaza Mel Gibson catharsisul filmand o poveste spusa de mii de ori? Care e elementul de originalitate?
- Originalitatea filmului consta in faptul ca nu stabileste vinovati, nu da verdicte, nu ne da mura in gura, nu arata cu degetul. Nu e un proces. Nu suntem in Inchizitia spaniola.
- Deci Iisus ar putea avea partea lui de vina, iar dusmanii lui partea lor de nevinovatie?
- Nu asta voiam sa spun. Ma refeream la Pilat din Pont. Au sarit multi jurnalisti ca Pilat e vazut cu simpatie. Nu e simpatic, e de o ipocrizie inspaimantatoare, e un monstru ipocrit, jucat de un minunat actor bulgar, Sopov, te manipuleaza, te intoarce pe dos ca pe o manusa, mai sa-ti fie mila de monstruozitatea lui. Satana, care este seducator, seducatoare, o femeie cu voce de barbat. E cealalta fata a monedei, a ideii de maternitate pereche cu Maria, mama lui Iisus. Ai sa vezi filmul... Au o scena in care merg paralel, au un schimb de priviri, si Satana, aratand superb, poarta un bebelus in brate si cand se intoarce vedem ca bebelusul e un monstru... Si Satana pune intrebari de bun simt. Deci, nu se dau verdicte, nu se pun etichete. De o luciditate paralizanta, e indoiala halucinanta.
- Filmul nu e facut sa creasca numarul crestinilor de pe planeta?
- Nu stiu. Nu este scopul unic al lui M.G.
- Dar scopul tau care a fost jucand rolul Mariei? Ce te-ai straduit, ce ai sperat sa transmiti publicului?
- Chiar daca suna melodramatic sau patetic, am vrut sa spun ca tragedia rasei umane este mama, parintele ingropandu-si fiul. Ii ingropam pe cei mai tineri, frumosi si buni dintre noi.
- Dupa ce ai jucat la acest nivel, hollywoodian, mondial, cum e sa te prezinti din nou la locul de munca din Romania?
- Revin cu mare bucurie la Teatrul National, la Teatrul Evreiesc, la Bulandra, la Odeon...
- Care a fost primul?
- Teatru?... Ok. Am glumit. (M-as bucura sa te mai vad zambind). Eram o proaspata cazatura de la IATC, am cazut in primul an, asa ca am dat concurs la Teatrul Evreiesc si m-au acceptat. Am inceput ca figuranta corp ansamblu. Am 24 de ani de munca pe cartea de munca.
- In America ai fost perceputa ca romanca sau ca evreica?
- Ziaristii ma intrebau obsesiv "ca fiica a unei victime a Holocaustului, credeti ca..." Iar eu le raspundeam: sa folosim pluralul, toti cei care au supravietuit Holocaustului se pot numi victime. Nu e vorba de statistici, e vorba de a fi fost haituit si omorat pentru vina de a fi fost altfel decat altii. Tatal meu nu a cerut despagubiri pentru ce a suferit. Eu, personal, ma aflu ca supravietuitoare a unui regim totalitarist, comunismul din Romania. Deci pot sa va spun ce inseamna manipularea maselor, ce inseamna sa fii dus de nas, ce inseamna ipocrizie, ce inseamna coruptie.
- Echivalezi comunismul cu fascismul, Maia? Ai putea fi taxata drept antisemita pentru asta!...
- Nu le-am cunoscut pe amandoua pe pielea mea. Parintii mei, care le-au cunoscut pe amandoua, ar putea raspunde mai intemeiat la intrebare.
- Te-ai lovit vreodata in Romania de reactii antisemite?
- Da, au fost. Reactii, vorbe, atitudini, chiar in presa scrisa, remarci antisemite jignitoare. Dar daca ma intrebi: exista antisemitism in Romania? eu spun ca nu.
- Fiind extrem de preocupat sa ma jigneasca pe mine, Mircea Dinescu te numeste intr-o scriere a sa foarte recenta, aparuta intr-o publicatie care se distribuie prin carciumi, "ovreicuta obraznica".
- Trebuie sa citesc articolul. Eu joc un spectacol de succes pe versuri de Mircea Dinescu, ma regasesc de multe ori in poezia lui. Ne leaga o prietenie de peste 20 de ani care a rezistat la multe si grele incercari.
- Avem si un proaspat convertit la iudaism pe aceste meleaguri, dl. C.V. Tudor. Esti gata sa-l numesti frate?
- Vorbeam de ipocrizie, de ipocrizia inspaimantatoare... Si-apoi eu sunt o fire timida. M-am speriat foarte tare cand ne-a somat sa-l iertam... Tot o gluma.
- Vorbind de presupusul antisemitism al filmului - multi dintre simplii cetateni romani de religie crestina nu sunt constienti de faptul ca Iisus a fost evreu, ca Dumnezeul lor este evreu.
- Controversa privind presupusul antisemitism al filmului lui Mel Gibson care in treacat fie spus, e provocata si orchestrata in mod deliberat, isi are originea in aceasta ignorare. Discutand cu tine ma lamuresc acum asupra inca unui rost universal al acestui film: sa faca lumina, prin dialog liber, in acesta necunoastere care a generat tragedii mii de ani. I-am propus d-lui Gibson, pentru ca ne intreba ce idei avem, ca actori, si eram si musulmani, si bulgari, si francezi, sa spun, intr-o scena, in ebraica, una din intrebarile care se pune cu ocazia Pesah-ului, Pastelui evreiesc. Nu numai ca a imbratisat ideea, a si motivat-o vorbind de evreitatea lui Iisus. Jurnalistii tot ziceau "iarta-ma, esti evreica..." Da' de ce sa te iert? Asta este un pacat, o buba? Sau trebuie sa ma bat cu caramida in piept ca sunt evreica? Sunt evreica, sunt actrita, am 42 de ani, sunt romanca, mama a trei copii...
(continuare in nr. viitor)

Cristian Tudor POPESCU
__________________
"Literatura(poezia) si filmul constituie cea mai convingatoare dovada ca pentru noi viata si moartea nu-s suficiente" (Fernando Pessoa)
marcu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Mar 2004, 00:35   #51
ulrich
Guru
 
ulrich
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 430
mda,desi de cateva zile e pe kazaa si pe tarabele din oras(si toata lumea din jurul meu l-a vazut),imi pastrez promisiunea de a merge sa-l vad "legal".si o mica observatie despre "violenta" filmului:romanii foloseau la biciuire "flagra",un bici cu lantisoare de fier terminate cu arsice si bile de plumb;dupa 10 lovituri victima-de regula-ajungea o ruina.
ulrich is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Mar 2004, 08:03   #52
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
victima-de-regula dar Iisus nu e un om oarecare... :roll:

Asa ca puteau sa bage chestia asta fara nici o grija in film...
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Mar 2004, 09:56   #53
Bogie
Guru
 
Bogie
 
Join Date: Dec 2002
Posts: 630
Nu-mi place deloc Maia Morgenstern, mi se pare o actrita isterica. Astept s-o vad in filmul lui Gibson, poate imi schimb parerea.

Multi il considera scriitor pe Cristian Tudor Popescu, cred ca e o exagerare. Am citit cam tot ce a scris el, imi place stilul sau, e o persoana culta care emite judecati inteligente si plastice dar nu stiu daca poate scapa de conditia de gazetar, nu-l vad in stare sa scrie altceva decat articole. Are si o anumita doza de snobism care-mi displace, precum si o predispozitie pentru folosirea unor termeni tehnici, reminiscenta a zilelor de inginerie.
__________________
My, my, my. Such a lot of guns around town and so few brains!
Bogie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Mar 2004, 20:17   #54
marcu
Veteran
 
marcu
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 288
CTP snob??? Asta-i buna! E un isteric inginer, reprofilat pe reportaje horror despre multpatimitul popor roman pe care pretinde ca-l intzelege shi slujeshte. Are "mushcatura" de ziarist, are shi oarecare curaj acum, pus la adapostul unui ziar care conteaza in Romania, dar e sufocant sa-l vezi cum ishi exhiba durerea, cum "sufera" pe sticla pentru popor. Pe scurt: un antipatic in costum sportiv. Marele lui complex este ca, deshi este "talentat', nu este acceptat de lumea buna, de elita. Tot proletar shi coada de topor ramane. Din aceasta zona vin toate urletele lui. Dar propun sa ne intoarcem la film.
__________________
"Literatura(poezia) si filmul constituie cea mai convingatoare dovada ca pentru noi viata si moartea nu-s suficiente" (Fernando Pessoa)
marcu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Mar 2004, 14:42   #55
marcu
Veteran
 
marcu
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 288
Am citit atatea despre acest film, incat simt ca il voi privi (cumva…) inainte de premiera sa in Romania, premiera anuntzata tocmai in aprilie. Mi-e interesant sa vad cum Gibson “shi-a rezolvat” artistic shi existentzial relatzia sa cu Christ… Se pare ca e un fel de blow-up cu trupul chinuit al lui Christ. Regizorul “reinvie” tablouri clasice cu drumul crucii de Bosch shi Grunewald… Mel Gibson face o “lectura” foarte personalizata a suferintzelor lui Christ, avand la activ o tentativa de sinucidere, intamplata acum 12 ani. “Ranile lui m-au salvat” – asha raspunde Gibson la intrebarile presei privind criza existentziala prin care a trecut. Un film “declanshat”, asha dar, de puternice motivatzii personale, ca shi in cazul Listei lui Schindler de S. Spielberg.
Mel Gibson a scos din subtitrele englezeshti citatul exploziv din Evanghelia dupa Matei (nu e vorba de Marcu!), care a alimentat, se spune, antisemitismul creshtinilor. Citatul suna astfel: “Let his blood be on us and on our children!” (Blestemul sangelui sau sa treaca asupra noastra shi asupra copiilor noshtri). Nu cred ca trebuia sa cedeze presiunilor. E doar un film. Habotnicii nu pot fi opritzi printr-un citat...
__________________
"Literatura(poezia) si filmul constituie cea mai convingatoare dovada ca pentru noi viata si moartea nu-s suficiente" (Fernando Pessoa)
marcu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Mar 2004, 22:37   #56
Danny
Guru
 
Danny
 
Join Date: Nov 2001
Location: six feet under
Posts: 983
Send a message via ICQ to Danny Send a message via Yahoo to Danny
wow :o a batut lotr la incasari...

After opening with an astonishing
$125.2 million over five days, Mel
Gibson's "The Passion of the Christ" is
positioned to get even bigger as the
Lenten Season leads up to Easter on
April 11.

The box-office total announced Monday
by distributor Newmarket Films pushed
"The Passion" past "The Lord of the
Rings: The Return of the King" ($124.1
million) for biggest debut ever by a
film opening on a Wednesday, Ash
Wednesday, in this case.
__________________
Viitorul e in oua
Danny is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Mar 2004, 00:40   #57
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Poate ia si 12 oscaruri
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Mar 2004, 11:18   #58
christi
Guru
 
christi
 
Join Date: Feb 2002
Location: route 66
Posts: 676
Send a message via Yahoo to christi
In sfarshit un film care provoaca controverse shi mai incaseaza shi bani la greu ...
__________________
We are accidents waiting to happen...

Last edited by Pitbull : 10 Aug 2009 at 22:47.
christi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Mar 2004, 14:54   #59
Ionutz55
Guru
 
Ionutz55
 
Join Date: Jan 2004
Location: Dado Club
Posts: 979
Send a message via Yahoo to Ionutz55
la vazut cineva??
Ionutz55 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Mar 2004, 22:03   #60
marcu
Veteran
 
marcu
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 288
Ii rog pe acei care nu pot formula nimic inteligibil shi nu posteaza vreo referintza despre acest film sa nu mai "arunce" replici stupide. Nu va suparatzi, creshtilor!
__________________
"Literatura(poezia) si filmul constituie cea mai convingatoare dovada ca pentru noi viata si moartea nu-s suficiente" (Fernando Pessoa)
marcu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:28.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells