Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Film in general

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 31 Jul 2004, 18:39   #1
Ahym
Novice
 
Ahym
 
Join Date: Jul 2004
Location: Cluj
Posts: 5
Send a message via Yahoo to Ahym
IMPRESSIVE

Si iaca am deschis si eu acest nou subiect de discutie. M-ar interesa si pe mine care vi s-au parut cele mai impresionante faze din toate filmele, de orice gen si din orice an. Imi pare rau daca mai este vreun subiect de acest gen ( sunt nou si nu prea am apucat sa verific cam tot forum-ul, asa ca sorry ). Pentru a dezgheta atmosfera, spun si eu o faza care m-a impresionat super mult. Este din Spider Man 2, atunci cand opreste trenul acela in viteaza, cand este gata sa pice si pasagerii din fata il prind si il aduc pe sus. Ei, aia da faza misto, marfa, super...mi-a placut
__________________
Dumnezeu a facut lumea in 7 zile, eu o pot distruge in juma' de ora !
Ahym is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Jul 2004, 19:14   #2
ArsDeViu
Veteran
 
ArsDeViu
 
Join Date: Sep 2002
Location: Sandman's World
Posts: 282
Send a message via Yahoo to ArsDeViu
Mie mi-a placut faza aia cand distugi tu lumea in juma' de ora. Kiddin'. Just fuckin wit u. Dar puteai si tu sa te uiti la topic-urile din urma.
Faze super: explozia din Swordfish; Hulk Vs the dogs; toate fazele din Final Destination 1 si 2
ArsDeViu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Jul 2004, 22:44   #3
Ahym
Novice
 
Ahym
 
Join Date: Jul 2004
Location: Cluj
Posts: 5
Send a message via Yahoo to Ahym
Da mai ti-am spus ca poat mai sunt topicuri al fel ca si asta. Hmm...sa ma gandesc, ce faze sto am mai vazut prin filme ? Let me think...asa, stiu. Cine a vazut The Butterfly Effect ar fi trebuit sa stie faza in care tipu ajunge in inchisoare si ca sa ii demonstreze lui Carlos ( colegu' de celula ) ca a vorbit cu Iisus, citeste jurnalul si merge inapoi la gradinita si isi baga doua bete de metal in mana, astfel ca in viitor sa para ca si Iisus. Super misto l-a fraierit pe ala, nu gluma. Alta faza misto mi s-a parut ( don't laugh or I'll break ya neck and split it in half and then sell it at half a price !!!) cea din Peter Pan ( I said don't laugh ! ) cand ii zice Hook ( why are you laughing ?) lui Pan: " Pan, your pink!" si devine o atmosfera mai sto. Nu stiu ce faze din alte filme mi-au placut, deabia astept sa mai vad si alte filme cu adevarat impressive. Poat cine stie... :alien:
__________________
Dumnezeu a facut lumea in 7 zile, eu o pot distruge in juma' de ora !
Ahym is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Aug 2004, 05:56   #4
Lady_Skar
El Chewbaccabra
 
Lady_Skar
 
Join Date: Sep 2002
Location: it looks like a room but i'm not sure.
Posts: 996
Send a message via Yahoo to Lady_Skar
Re: IMPRESSIVE

Originally Posted by Ahym:
Si iaca am deschis si eu acest nou subiect de discutie. M-ar interesa si pe mine care vi s-au parut cele mai impresionante faze din toate filmele, de orice gen si din orice an. Imi pare rau daca mai este vreun subiect de acest gen ( sunt nou si nu prea am apucat sa verific cam tot forum-ul, asa ca sorry ). Pentru a dezgheta atmosfera, spun si eu o faza care m-a impresionat super mult. Este din Spider Man 2, atunci cand opreste trenul acela in viteaza, cand este gata sa pice si pasagerii din fata il prind si il aduc pe sus. Ei, aia da faza misto, marfa, super...mi-a placut

Yup, aia da faza. :w00t:
Dupa parerea mea, fazele impresionante din filme se opresc la Matrix. Nu este doar impressive... Ma refer atunci cand a aparut si l-a vazut la cinema. Eu cel putin numai in "HOLY SHIT!" am tinut-o de la un capat la altul.
De atunci filmele au devenit din ce in ce mai thrilling si mai tarziu poate pun un top sau ceva.
__________________
Tis better to be brief then tedious.
Lady_Skar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Aug 2004, 11:17   #5
Ahym
Novice
 
Ahym
 
Join Date: Jul 2004
Location: Cluj
Posts: 5
Send a message via Yahoo to Ahym
Treu, Matrix xhiar a fost un film super misto si cu multe faze care iti deschideau gura sa zici numai HOLY SHIT, chiar daca, dupa mine, numai Matrix Revolutions mi-a facut aceasta impresie, si nu celelate doua. In fine, topicuri de Matrix mai sunt, asa ca nu ma axez pe acest subiect. HOLY SHIT !
__________________
Dumnezeu a facut lumea in 7 zile, eu o pot distruge in juma' de ora !
Ahym is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Aug 2004, 16:34   #6
Lady_Skar
El Chewbaccabra
 
Lady_Skar
 
Join Date: Sep 2002
Location: it looks like a room but i'm not sure.
Posts: 996
Send a message via Yahoo to Lady_Skar
Originally Posted by Ahym:
Treu, Matrix xhiar a fost un film super misto si cu multe faze care iti deschideau gura sa zici numai HOLY SHIT, chiar daca, dupa mine, numai Matrix Revolutions mi-a facut aceasta impresie, si nu celelate doua. In fine, topicuri de Matrix mai sunt, asa ca nu ma axez pe acest subiect. HOLY SHIT !

ok, here comes my list of holy "HOLY SHIT!!!!" moments, not matrix related.
Jurassic Park: spre sfarshit cand tiranozaurul da buzna in muzeu peste propriul schelet sa prinda raptorii aia.
Terminator 2: Cand iese T-1000 din podea
Independence Day: HOLY SHIT! They blew up the white house!
Troy: Lupta dintre Ahile si Hector
Hulk: Sariturile de prin desert si lupta cu tancurile, elicopterele, etc.
Spiderman: luptele cu Green Goblin, in special ultima... nu avea nimic ASA de special, dar mie mi-a placut.
20 % din X-men 1 "You homo sappiens and your guns"
60% din X-men 2 "When will you people learn how to fly?"
The day after tomorow: distrugerea semnului HOLLYWOOD, secventa cu tornadele in LA... de fapt cam 80% din film este impresionant.

si o sa-mi mai vina mie...
__________________
Tis better to be brief then tedious.
Lady_Skar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Aug 2004, 16:54   #7
Pinky
Guru
 
Pinky
 
Join Date: Jun 2004
Location: Heartbreak Hotel
Posts: 380
Originally Posted by Lady_Skar:

Independence Day: HOLY SHIT! They blew up the white house!
Troy: Lupta dintre Ahile si Hector
The day after tomorow: distrugerea semnului HOLLYWOOD, secventa cu tornadele in LA... de fapt cam 80% din film este impresionant.

Agree.
As mai adauga The Ring: tot filmu m-a facut sa zic HOLY SHIT! mai ales cand a iesit Samara din TV si l-a atacat pe Noah :o . Mai sunt multe faze, dar nu-mi vin pe moment...
__________________
"Never let the fear of striking out keep you from playing the game."
Pinky is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Aug 2004, 17:32   #8
iepurilah
Guru
 
iepurilah
 
Join Date: Oct 2003
Location: pe scaun...
Posts: 413
Send a message via Yahoo to iepurilah
Acum depinde ce intelegi prin impresionant....
Un exemplu care imi vine acum in minte, pt ca am vazut recent filmul, e faza din John Q, cand se hotaraste sa se sinucida ca sa ia fi'su inima...
__________________
Skill is successfully walking a tightrope over Niagara Falls. Intelligence is not trying.
http://www.contentking.info/itsanimated
iepurilah is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Aug 2004, 18:54   #9
Ahym
Novice
 
Ahym
 
Join Date: Jul 2004
Location: Cluj
Posts: 5
Send a message via Yahoo to Ahym
Da mai, si mie mi-a placut John Q. Defapt, imi plac super mult ( si nu numai ca imi plac, dar chiar sunt nebun dupa ele, filmele care au pe deasupra si morala ) acele filme de gen The Butterfly Effect ( care este un film care merita vazut ), Fight Club ( care mi s-a parut un film super beton, Matrix ca sa nu mai zic ce rating are acela,... ), dar si filmele de gen Troy, in care love kills ass ! :happy: Beauty, eh !
__________________
Dumnezeu a facut lumea in 7 zile, eu o pot distruge in juma' de ora !
Ahym is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Aug 2004, 06:56   #10
LadyEowyin
Veteran
 
LadyEowyin
 
Join Date: Sep 2003
Location: undeva! Ce te intereseaza?
Posts: 185
Originally Posted by Pinky:
Originally Posted by Lady_Skar:

Independence Day: HOLY SHIT! They blew up the white house!
Troy: Lupta dintre Ahile si Hector
The day after tomorow: distrugerea semnului HOLLYWOOD, secventa cu tornadele in LA... de fapt cam 80% din film este impresionant.

Agree.
As mai adauga The Ring: tot filmu m-a facut sa zic HOLY SHIT! mai ales cand a iesit Samara din TV si l-a atacat pe Noah :o . Mai sunt multe faze, dar nu-mi vin pe moment...
Inca mai visez urat din cauza acelui film. :shock:
__________________
V-ati plictisit de Stapanul Inelelor ? Dati click sa radem un pic: Bored Of The Rings
LadyEowyin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Aug 2004, 13:17   #11
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
Originally Posted by Lady_Skar:
Jurassic Park: spre sfarshit cand tiranozaurul da buzna in muzeu peste propriul schelet sa prinda raptorii aia

Yeah,that m* fucker...
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Aug 2004, 14:33   #12
Ahym
Novice
 
Ahym
 
Join Date: Jul 2004
Location: Cluj
Posts: 5
Send a message via Yahoo to Ahym
Mie unu nu mi-a placut faza din Jurasic Parc, dar cea din The Ring mi-a placut. Chiar a fost awsome, nu gluma. Si mi-a placut la nebunie make-up-ul fetiteti ( wicked, dude ! ). I wanna grow up just like her...just kiddin' ( I'm a boy for gods sake ! )
__________________
Dumnezeu a facut lumea in 7 zile, eu o pot distruge in juma' de ora !
Ahym is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Aug 2004, 01:16   #13
keyzer soze
Guru
 
keyzer soze
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 808
the butterfly effect este un film absolut idiot! cred ca am sa lansez un topic despre snobism...
vreti faze impresionante? creierul impuns cu pixul din 'pi' (un film de altfel pt snobi... ), dejunul cu rahat din 'salo' , ochiul din kill bill 2 si tot asa....
keyzer soze is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:44.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells