Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 01 Jul 2011, 09:08   #1
Lady_Skar
El Chewbaccabra
 
Lady_Skar
 
Join Date: Sep 2002
Location: it looks like a room but i'm not sure.
Posts: 996
Send a message via Yahoo to Lady_Skar
Transformers Dark of the Moon

Pe scurt: Chiar merita vazut la cinema, eu l-am vazut fara 3D la Patria dar la ce efecte speciale are chiar cred ca ar fi meritat un 3D pentru cine doreste. Multe dintre scenele de actiune au loc ziua pe lumina deci asta ajuta.

In rest I enjoyed it. Mai are niste momente extrem de stupide din cand in cand si o ora jumate nu au loc scene de actiune majore (cat se dezvaluie poveste), dar cand incepe actiunea. Chiar incepe.

Si oamenii sunt niste japite care nu merita salvate. Am zis! Fun fact: exista un transformer rosu care are accent latino. Eram sigura ca o sa si-o ia pana la finalul filmului, pe principiul “minoritatea care poarta tricou rosu”. Dar din fericire a supravietuit. Un real progres.
Vezi review intreg aici.
__________________
Tis better to be brief then tedious.

Last edited by Lady_Skar : 01 Jul 2011 at 09:10.
Lady_Skar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jul 2011, 23:41   #2
rifa
Guru
 
rifa
 
Join Date: May 2010
Posts: 338
3D bun.
Efecte bune.

Restul........................................ meh.
rifa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jul 2011, 21:31   #3
Vorador
Junior
 
Vorador
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 51
Nu este chiar atat de bun 3D,are doar cateva faze.Filmul este mai bun ca al doilea,dar mi-a placut mai mult primul.
Vorador is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jul 2011, 07:46   #4
rc-st.
Senior
 
rc-st.
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 91
l-am vazut la imax
merita vazut dar sunt momente ilogice in film (foarte!!!)
si din cate stiam eu transformers stiau sa zboare
P.S. sa nu va duceti la moviplex sa vedeti kung fu panda ca au lampa de proiector veche si nu se vede NIMIC - totul e intunecat!!!
rc-st. is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jul 2011, 08:39   #5
gionloc
Guru
 
gionloc
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,105
Originally Posted by danonino:
Inca ceva, special pentru figurantii pretentiosi care vor sa se arate destepti spunand ca filmul nu e inteligent, ca scenariul e prost, va spun ca voi sunteti niste penibili, prosti si complexati, si ca ar trebui sa comentati reclamele la Bonux. Nu incercati sa va depasiti conditia, nu sunteti in stare.



Originally Posted by danonino:
Sa nu uit , tipa, Rosie Huntington-Whiteley, e mai buna ca Megan si imi place mai mult rolul pe care il joaca. Ii iert faptul ca baga sprinturi cu tocuri in picioare.

eu cred ca toata lumea s-a bucurat de faptul ca alearga pe tocuri, picioarele ei nici nu meritau un alt tratament!
pacat ca nu am avut la cinema si un making of, sa-i vedem cum se distrau pe platouri si in fata calculatoarelor. ar fi fost bestial!!!!!
gionloc is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jul 2011, 16:26   #6
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Originally Posted by danonino:

Inca ceva, special pentru figurantii pretentiosi care vor sa se arate destepti spunand ca filmul nu e inteligent, ca scenariul e prost, va spun ca voi sunteti niste penibili, prosti si complexati, si ca ar trebui sa comentati reclamele la Bonux. Nu incercati sa va depasiti conditia, nu sunteti in stare.

Hm, doar pentru ca un film nu se vrea a fi inteligent, nu inseamna ca automat trebuie sa-l ierti pentru ca nu este. Atunci cand mergi la un film precum Transformers, stii la ce sa te astepti.Eu nu ii consider penibili pe cei care se plang de scenariul subtire, e dreptul fiecaruia sa-si exprime punctul de vedere, presupun ca sunt justificate criticile lor (N-am vazut inca T3 si nici nu ma tenteaza). Dar filmul nu promite sa fie mai mult decat este, deci the joke is on you daca te-ai dus la Transformers 3, asteptandu-te la un film gen A Saptea Pecete. Nu exista nimic in trailere care sa te faca sa crezi ca e de o profunzime nemaintalnita, pur si simplu e un film de lasat creierul acasa. Singurele pretentii rezonabile pe care le poti avea sunt la nivel de entertainment, 3D si action scenes. Acum daca nu satisface nici macar niste cerinte de baza, chiar este total justificat sa dai cu el de pamant. Oful meu e ca un asemenea film face shitloads of money si astfel evident vor incerca si altii sa copieze formula...asta e, daca publicul se lasa atras atat de usor . A facut Peter Travers un rant pe chestia asta, spunand ceea ce deja toti stim, ca asemenea filme continua sa se faca, fiindca este cine sa mearga la ele.
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jul 2011, 17:51   #7
DegX
Novice
 
DegX
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 20
Scenariu destul de slabut dar merita sa-l vezi in 3D.
DegX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jul 2011, 02:52   #8
catalinpetrescu
Junior
 
catalinpetrescu
 
Join Date: Nov 2002
Location: Coruscant
Posts: 67
Send a message via ICQ to catalinpetrescu
Originally Posted by danonino:
Oau!

Sa nu uit , tipa, Rosie Huntington-Whiteley, e mai buna ca Megan si imi place mai mult rolul pe care il joaca.

Nici de departe, Megan e mult mai "babe" decat plasticu` ala, dar asta e, a vb urat de Michael Bay si taica Spielberg a pus-o pe liber.

Oricum filmul rules, cel mai bun summer movie.
Scena cu parasutistii - mitica, e reala, nu are pic de FX sau CGI si facuta de o echipa din San Francisco renumita.
Imi place mult ca apare Shockwave.
__________________
"Guns blazing"

Last edited by catalinpetrescu : 29 Jul 2011 at 03:08.
catalinpetrescu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jul 2011, 10:08   #9
hellsteed
Cavaler de Veste Buna
 
hellsteed
 
Join Date: Jan 2007
Location: Nicosia
Posts: 1,251
L-am vazut la cinema 3D ... Mi-au obosit ochii de la cut-urile alea la fiecare secunda din timpul luptelor.... n-am inteles nimic- cine a dat cine a luat ;si-apoi pune tata Bay un slow-mo ca sa iti dai seama cine, ce... Replicile n-au nici un fond, nu fac decat sa arunce povestea la alte si alte ka-boom-bang. Poate ca si copil as fi inteles mai bine toate busculadele alea, dar ca si adult m-am simtit jignit...No wonder people eat popcorn at this movies.
__________________
Nu conteaza rezultatul cat ideea in sine
hellsteed is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Nov 2011, 13:13   #10
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
http://www.youtube.com/watch?v=H7kcqB3thJM
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Dec 2011, 19:55   #11
cristi88
Senior
 
cristi88
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 105
Transformers are o faza dubioasa la inceput. Cand se intalneste prima oara Optimius cu Shockwave de ii pune piedica, cade optimus si se rostogoleste scotand un strigat de tractorist beat sodomizat cu ferocitate. Pacat ca nu gasesc pe youtube alea cateva secunde. Dar te juri ca nu e optimus ala
cristi88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Dec 2011, 06:47   #12
Hattifnatt
Junior
 
Hattifnatt
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 55
Originally Posted by danonino:
Oau! Deci, oau!
Inca ceva, special pentru figurantii pretentiosi care vor sa se arate destepti spunand ca filmul nu e inteligent, ca scenariul e prost, va spun ca voi sunteti niste penibili, prosti si complexati, si ca ar trebui sa comentati reclamele la Bonux. Nu incercati sa va depasiti conditia, nu sunteti in stare.

Originally Posted by danonino:
Scenariul e penibil, ilogicul tinde spre 0, claaar. Daca il analizezi tinand cont si de filmele precedente, e prost. Daca nu tii cont de ele, tot prost e. Atat de prost e scenariul. Foarte prost.


nice one
Hattifnatt is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Dec 2011, 21:46   #13
cristi88
Senior
 
cristi88
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 105
Originally Posted by danonino:
Trist, e chiar trist... avand in vedere ca asta e cea mai buna poanta pe care ai putut sa o faci in legatura cu Transformers.

nu era o poanta

imi pare rau daca ti-am jignit robotelu

da reply la film si poate vezi la ce ma refer
cristi88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:38.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells