Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Film in general

View Poll Results: Cea mai buna interpretare a unui rol pozitiv, inspirat dintr-un comics apartine lui :
Christian Bale - Batman 1 11.11%
Hugh Jackman - Wolverine 2 22.22%
Tobey Maguire - Spider-man 1 11.11%
Robert Downey Junior - Iron Man 2 22.22%
Christopher Revee - Superman 1 11.11%
Ron Perlman - Hellboy 0 0%
Hugo Weaving - V (din V for Vendetta) 1 11.11%
Jackie Earle Haley - Rorschach (din Watcmen) 1 11.11%
Wesley Snipes - Blade 0 0%
Leonidas - Gerard Butler (din 300) 0 0%
Voters: 9. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 08 Jun 2010, 22:01   #21
vlad4s
Guru
 
vlad4s
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 509
Eu am votat cu Tobey Maguire - Spiderman
vlad4s is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jun 2010, 22:26   #22
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
De unde a aparut poll-ul si de ce nu apare Choi Min-sik (Oldboy) in el? Pfff... n-ai cu cine

LE: Si de ce e inchis poll-ul? E din cauza ca nu poate fi valid atat timp cat ... vezi mai sus, nu?
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jun 2010, 22:34   #23
-sebastian-
Junior
 
-sebastian-
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 39
Tobey Maguire - Spider-man
-sebastian- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jun 2010, 00:57   #24
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Originally Posted by Liviu-:
De unde a aparut poll-ul si de ce nu apare Choi Min-sik (Oldboy) in el? Pfff... n-ai cu cine

LE: Si de ce e inchis poll-ul? E din cauza ca nu poate fi valid atat timp cat ... vezi mai sus, nu?

Damn you, vroiam sa scriu aceeasi chestie . Apropos, Christian Bale trebuia trecut in poll ca Bruce Wayne, if you get my point .
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2010, 16:49   #25
marius93
Veteran
 
marius93
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 153
Dintre toate adaptarile dupa benzi desenate cel mai mult mi-a placut Spider-Man. Oricum in urmatorii 2 ani, vom asaltati de filme facute dupa benzi desenate. Captain America, The Avengers, Cawboy Bebop, Bleach, Thor, Dragonball 2: Reborn, Green Lantern, Noul Spider-Man, Ant-Man, Deadpool, The Green Hornet, Noul film Batman, Noul film Superman. Astea imi vin in minte momentan
marius93 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2011, 00:39   #26
BLACK-SPIDER
Guru
 
BLACK-SPIDER
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 366
Originally Posted by buticut:
Originally Posted by Liviu-:
De unde a aparut poll-ul si de ce nu apare Choi Min-sik (Oldboy) in el? Pfff... n-ai cu cine

LE: Si de ce e inchis poll-ul? E din cauza ca nu poate fi valid atat timp cat ... vezi mai sus, nu?

Damn you, vroiam sa scriu aceeasi chestie . Apropos, Christian Bale trebuia trecut in poll ca Bruce Wayne, if you get my point .

Poll-ul l-am facut anul trecut, au fost putine persoane interesate, a fost destul timp deschis
Pe Oldboy l-am omis , sorry

Bale nu trebuia trecut ca Bruce Wayne deoarece nici pe Tobey Maguire nu l-am trecut ca Peter Parker etc...

Eu astept cu nerabdare Thor, The Avengers, Green Lantern...etc
__________________
fii intotdeauna tu insuti si daca nu este indeajuns pentru cineva atunci acel cineva nu este indeajuns pentru tine
BLACK-SPIDER is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2011, 17:09   #27
KrissKringle
Senior
 
KrissKringle
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 134
In legatura cu Hulk(2003) si The incredible Hulk(2008) tin sa te contrazic BLACK SPIDER ca e net superior cel din 2008 pentru simplul fapt ca tot filmul arata exact ca un joc pe pc fara emotii,fara "character development" si se rezuma doar la ciomageala.Evident ca vrei sa vezi actiune intr-un film cu Hulk dar versiunea lui Ang Lee cred ca cea mai completa in legatura cu ce-am mentionat mai sus doar ca se gafeaza cu finalul ce cacao(tatal lui bruce se transforma intr-o bula de energie si Ross il omoara),ma asteptam totusi la ceva mai special dar per total filmul mi s-a parut mai matur decat The incredible Hulk (distributie,joc actoricesc,coloana sonora,regie,doar la efecte e discutabil).Ang Lee a incercat sa intre in mintea personajului si sa se concentreze mai mult pe studierea lui decat pe actiune non stop.Cand e prea multa actiune lumea se plange ca nu e "plot" si cand e prea mult "plot" lumea se plange ca nu e destula actiune.Vesnic nemultumiti...
KrissKringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2011, 17:44   #28
KrissKringle
Senior
 
KrissKringle
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 134
Ce filme cu supereroi care apar anul acesta va intereseaza in mod special si de ce?
Cu ce personaje din benzi desenate ati vrea sa se faca filme sau sa se refaca?

Eu unul astept urmatoarele:
Captain America desi mi-e frica cu Johnston ca o sa iasa un fiasco.
Green Lantern care e posibil sa fie bun tinand cont ca ecranizarile bazate pe personaje de la DC sunt mai bune decat cele de Marvel.
Cowboys and aliens(titlul spune tot)

Personaje omise sau n-au fost luate in serios de catre Marvel mi s-au parut Daredevil si Punisher.
Sper sa le refaca pentru ca merita mai mult .

De la DC ma mir ca nu s-a facut nimic cu Flash inca desi sunt discutii .
KrissKringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jul 2011, 10:06   #29
sergiuseling
Guru
 
sergiuseling
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 595
Fac și eu un top cu filmele după benzi desenate care mi-au plăcut:

1. Ghost World
2. Persepolis
3. American Splendor
4. Dick Tracy
5. Kick Ass
6. Scott Pilgrim Vs the World
7. Popeye
8. Batman Returns
9. Barbarella
10. Blade Trinity

Primele 3 sunt filme excepționale care pot foarte ușor concura cu absolut orice alte filme bune, iar locurile următoare sunt ocupate de filme bunicele, dar care au avut ceva special care mi-a plăcut mult și m-a făcut să le iert multe.
sergiuseling is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Oct 2018, 18:24   #30
carmen_angelus_romila
Guru
 
carmen_angelus_romila
 
Join Date: Dec 2017
Posts: 576
Scuzati-mi interventia, dar putine dintre acestea sunt cu-adevarat realizari remarcabile...!
carmen_angelus_romila is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:28.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells