Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

View Poll Results: V-ar placea ca Alex Leo Serban sa revina pe CineMagia?
Da, desigur! 17 30.36%
Cred ca da. 5 8.93%
Nu stiu ce sa zic... 6 10.71%
Nu prea. 4 7.14%
Categoric nu! 24 42.86%
Voters: 56. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread
Old 25 Feb 2010, 15:19   #1
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Question V-ar placea ca Alex Leo Serban sa revina pe CineMagia?

V-ar placea ca Alex Leo Serban sa revina pe CineMagia?
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   sendpm.gif
Old 25 Feb 2010, 15:22   #2
pipes
Guru
 
pipes
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 545
un pic mai diplomat si exemplar, da. dar nu prea are cu cine.
daca se continua balacareala, mai bine n-ar mai reveni. pentru linistea domniei sale.
pe mine singurul lucru care ma deranjeaza este ortografia mesajelor sale. nu-l cinstesc, dar e democratie.......
in speranta unor comunicari mai decente si profitabile, bafta!
pipes is offline   sendpm.gif
Old 25 Feb 2010, 15:25   #3
marius_em
Guru
 
marius_em
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 1,211
eu zic sa revina. chiar si cu controverse, si cu opinii beligerante fata de unii, ar putea sa vina sa ma desfiinteze si pe mine, n-am nimic impotriva. Pentru mine site-ul asta e anti-plictiseala, si ma cam plictisesc in ultimul timp.
marius_em is offline   sendpm.gif
Old 25 Feb 2010, 15:38   #4
pipes
Guru
 
pipes
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 545
de ce trebuie musai sa fie numai entitati beligerante? ne mai porcaim, dar, in esenta, ar trebui sa exista un echilibru, nu? si asa ceva nu prea mai exista. si nici bun-simt si cumpatare. diplomatia e deja de moda veche......
pipes is offline   sendpm.gif
Old 25 Feb 2010, 16:18   #5
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
L-am apreciat intotdeauna pe ALS ca si critic de film. Asadar sint pentru prezenta sa pe acest forum, in conditiile in care aceasta prezenta este una constructiva (adica mai multe discutii legate de cinema, mai putine legate de alte chestiuni). In ultimele luni insa asemenea interventii au cam lipsit Pacat, forumul ar fi mult mai bogat intelectual daca am beneficia si de opiniile sale in materie de cinema. Asadar, daca prezenta sa pe forum va avea asemenea rezultate constructive sint pentru revenirea sa.
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   sendpm.gif
Old 25 Feb 2010, 16:57   #6
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Nu vä faceti iluzii, a recunoscut explicit cä nu mai inträ decât în scop provocator, ca sä manipuleze si sä provoace tensiuni, sä ne învräjbeascä. Mesajele aparent civilizate (cätre Corinka, sau unele dintre cele de la "Agora" sau "Criticii români de film"), erau doar o perdea de fum.
Regulamentul nu-mi permite sä reproduc textual mesajul privat prin care a märturisit-o. In extremis, voi cere aprobarea administratiei ca s-o fac - dar sper sä nu se ajungä acolo. Läsati-l, cä stä bine unde stä. Cu scuzele de rigoare pentru cei care inträ aici doar ca sä-si alunge plictiseala asistând la scandaluri, si pentru naivii care cred cä lupu-si schimbä si näravul, am votat anti-Serban (implicit, pro-valori: moralitate, urbanism, civilizatie).
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 25 Feb 2010, 17:23   #7
manwithamoviecamera
Banned
 
manwithamoviecamera
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 474
pollul acesta e inutil, doar din dorintza de a capta cumva atentzia...
mi se pare incorecta si ineficienta decizia de a debanna un user direct implicat intr-un conflict, lamentabilul pitbull, pe cand alex leo serban e inca bannat deshi acest forum l-a tratat cu dispretz si ar fi trebuit ca forumul insushi sa se autobanneze. gloria este cel mai incompetent administrator, si cinemagia are cei mai neverosimili moderatori. mai e o sperantza , unica , la stefando
manwithamoviecamera is offline   sendpm.gif
Old 25 Feb 2010, 17:42   #8
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Da, normal ca mi-ar placea ca ALS sa revina pe CineMagia. Votez pentru, categoric!
Judex is offline   sendpm.gif
Old 25 Feb 2010, 17:43   #9
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
lasciate bla bla bla

eu as fi dat acelasi numar zile de "pauza", dar, cum gloria a luat deciziile in acest conflict, it's her call

inca o precizare: poll-ul e inutil
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   sendpm.gif
Old 25 Feb 2010, 17:45   #10
manwithamoviecamera
Banned
 
manwithamoviecamera
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 474
Originally Posted by StefanDo:
lasciate bla bla bla

eu as fi dat acelasi numar zile de "pauza", dar, cum gloria a luat deciziile in acest conflict, it's her call

inca o precizare: poll-ul e inutil


Quote:
]eu as fi dat acelasi numar zile de "pauza"[/
decizie corecta

Quote:
dar, cum gloria a luat deciziile in acest conflict, it's her call
no comment
manwithamoviecamera is offline   sendpm.gif
Old 25 Feb 2010, 17:46   #11
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by manwithamoviecamera:
pollul acesta e inutil, doar din dorintza de a capta cumva atentzia...
Corect.
Originally Posted by manwithamoviecamera:
ar fi trebuit ca forumul insushi sa se autobanneze.
Corect. Hai!
Originally Posted by manwithamoviecamera:
gloria este cel mai incompetent administrator, si cinemagia are cei mai neverosimili moderatori.
Cel mai corect! Si e firesc, evident - fie si numai pentru cä Menumorut a fost cel mai incompetent timonier de transatlantic, iar Biharia avea pe vremea lui cei mai neverosimili europarlamentari.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 25 Feb 2010, 17:50   #12
manwithamoviecamera
Banned
 
manwithamoviecamera
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 474
Originally Posted by Pitbull:
Originally Posted by manwithamoviecamera:
pollul acesta e inutil, doar din dorintza de a capta cumva atentzia...
Corect.
Originally Posted by manwithamoviecamera:
ar fi trebuit ca forumul insushi sa se autobanneze.
Corect. Hai!
Originally Posted by manwithamoviecamera:
gloria este cel mai incompetent administrator, si cinemagia are cei mai neverosimili moderatori.
Cel mai corect! Si e firesc, evident - fie si numai pentru cä Menumorut a fost cel mai incompetent timonier de transatlantic, iar Biharia avea pe vremea lui cei mai neverosimili europarlamentari.

Quote:
Menumorut a fost cel mai incompetent timonier de transatlantic, iar Biharia avea pe vremea lui cei mai neverosimili europarlamentari

cat de corect este ca sa iei o persoana publica de obraz pe strada si pe urma sa-i trimitzi pm-uri cu eterne regrete? e foarte corect ca menumorut in chilotzi de transparlamentar.
corect
manwithamoviecamera is offline   sendpm.gif
Old 25 Feb 2010, 17:52   #13
marius_em
Guru
 
marius_em
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 1,211
mie imi place ca aproape la fiecare poll trebuie sa fie cineva care sa spuna ca pollul e inutil.
marius_em is offline   sendpm.gif
Old 25 Feb 2010, 17:53   #14
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Ca sa declari un sondaj inutil, trebuie sa ii cunosti scopul. Nu am creat acest sondaj in scopul readucerii lui ALS pe forum, pentru ca, indiferent de rezultatul sondajului, utilizatorii forumului nu au putere de decizie.
Daca are vreo influenta in revenirea lui ALS, ar fi bine, dar nu l-am facut cu acest scop, deoarece stiu si eu ca ar fi inutil.

Apropo, cate topicuri si sondaje inutile mai sunt pe acest forum... Stie cineva?
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   sendpm.gif
Old 25 Feb 2010, 17:56   #15
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by manwithamoviecamera:
Originally Posted by Pitbull:
Originally Posted by manwithamoviecamera:
pollul acesta e inutil, doar din dorintza de a capta cumva atentzia...
Corect.
Originally Posted by manwithamoviecamera:
ar fi trebuit ca forumul insushi sa se autobanneze.
Corect. Hai!
Originally Posted by manwithamoviecamera:
gloria este cel mai incompetent administrator, si cinemagia are cei mai neverosimili moderatori.
Cel mai corect! Si e firesc, evident - fie si numai pentru cä Menumorut a fost cel mai incompetent timonier de transatlantic, iar Biharia avea pe vremea lui cei mai neverosimili europarlamentari.

Quote:
Menumorut a fost cel mai incompetent timonier de transatlantic, iar Biharia avea pe vremea lui cei mai neverosimili europarlamentari

cat de corect este ca sa iei o persoana publica de obraz pe strada si pe urma sa-i trimitzi pm-uri cu eterne regrete? e foarte corect ca menumorut in chilotzi de transparlamentar.
corect
As usual, you are right.
E la fel de corect ca sä dai un obiect privat de nas sub pod si pe urmä sa primesti de la el telegrame cu efemere satisfactii. E insurmontabil de adecvat precum contul de Facebook al lui Litovoi.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 25 Feb 2010, 17:58   #16
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Pitbull speculeaza antrenand userii in diverse subiecte halucinante urmarind sa le distraga atentia de la subiect si eventual (cu siguranta ) inchiderea topicului.
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   sendpm.gif
Old 25 Feb 2010, 18:04   #17
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
pai cred ca e logic de la inceput ca scopul poll-ului este revenirea constructiva a lui als pe forum, impiedicata pe de o parte de banare, pe de alta de conflictul dintre als si pitbull

este ceea ce imi doresc si eu, de unde si votul meu. Dar poll-ul nu va influenta nimic, prin urmare e inutil.

si da, corinka, sunt extrem de multe topicuri inutile pe aici
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   sendpm.gif
Old 25 Feb 2010, 18:06   #18
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
manwiththemoviecamera, pitbull, NU veti incepe un conflict aici
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   sendpm.gif
Old 25 Feb 2010, 18:10   #19
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Noi doar glumeam. Ne tachinam unul pe altul cu replici absurde. Si nu väd cum am putea începe un conflict: manwithaemoviecamera, desi nu e de acord cu mine în unele privinte, se pronuntä totusi civilizat.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 25 Feb 2010, 18:15   #20
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Originally Posted by manwithamoviecamera:

mi se pare incorecta si ineficienta decizia de a debanna un user direct implicat intr-un conflict, lamentabilul pitbull, pe cand alex leo serban e inca bannat deshi acest forum l-a tratat cu dispretz si ar fi trebuit ca forumul insushi sa se autobanneze. gloria este cel mai incompetent administrator, si cinemagia are cei mai neverosimili moderatori. mai e o sperantza , unica , la stefando


Nu am dat aceleasi numar de zile pentru ca Leo mi-a ispitit in mai multe randuri rabdarea. Din momentul in care am zis "CINE mai continua (dintre cei doi - Leo si Pitbull) discutia la topicul Critici romani preferati, va fi banat", Leo a continuat cu mai multe mesaje, ignorand avertismentul meu.

Pe de alta parte, a redeschis subiectul in condica, desi ii invitasem pe cei doi sa-si rezolve conflictul in privat.

Dupa banare, Leo ii scrie un mesaj provocator lui Pitbull. Asa s-a ajuns la banarea posibilitatii de a trimite mesaje (pe care am aplicat-o amandurora), dar si la prelungirea banarii lui Leo.

StefanDo nu cunoaste istoricul acestui conflict, nefiind prezent pe forum in perioada in care a avut loc.
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   sendpm.gif
Closed Thread


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:11.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells