Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 11 Jun 2012, 13:30   #2881
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
dar de alea de la ceresit nu?

a fost vijelie la tine? in buc a fost chiar ok!

ca sa nu fiu offtopic : m-a enervat faptul , ca ieri , la multe alimentare /magazine / hypermarketuri, vanzarea de bauturi alcoolice era interzisa
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jun 2012, 14:04   #2882
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
n-a fost electricitate în jumătate județul Bistrița. n-a fost vânt, a fulgerat în stâlpi

reclamele alea nu le-am văzut. norocul meu
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jun 2012, 23:04   #2883
Sorin87
Guru
 
Sorin87
 
Join Date: May 2011
Posts: 730
copii ce merg cu bicicletele si nu au frane (si imi indoiesc aripa la masina) de ce sunt ei
Sorin87 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jun 2012, 06:32   #2884
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
io pariez că și dacă ar avea tot cu ea îndoită te-ai afla. da io numa' zîc.

...mă enervează căldura. nu suport vara.
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jun 2012, 16:11   #2885
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
ma dispera, ma exaspereaza melodia : eu vara nu dorm!
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2012, 20:45   #2886
Aeryn_Sun
Junior
 
Aeryn_Sun
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 69
Caldura de vara este insuportabila pentru mine, de asemenea ma enerveaza cand simt ca nu vreau sa fac absolut nimic. Ma enerveaza timpul.
Aeryn_Sun is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2012, 22:26   #2887
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
@Aeryn_Sun iti recomand into the wild!

cat despre caldura, pzda masii, e vara, si inca nu e iulie si nici august, deci momentan relacs
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jun 2012, 12:09   #2888
Aeryn_Sun
Junior
 
Aeryn_Sun
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 69
@iiii Multumesc pentru recomandare, am sa ma uit!
Astazi ploua in sfarsit!
Aeryn_Sun is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2012, 09:11   #2889
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
ieri a plouat, si cica o sa mai fie rafale si astazi, e bine totusi , dupa cateva zile de mega canicula... o ploaie merge ca unsa
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jul 2012, 18:49   #2890
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
aiurea. vineri e 13 și singurele televiziuni care ne (îmi) încântă privirea cu ceva horroare sunt tvr 1 și mgm. unde sunt vremurile bune?
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jul 2012, 18:45   #2891
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Am vrut sa vad saptamana trecuta Sin Retorno la cinema Europa .Eram singurul fraier care era dispus sa se uite la filmul asta asa ca mi-am luat codita intre picioare atunci cand nu a fost intrunit cvorumul pentru bifarea filmului (2 ciudati) .As fi cumparat inca un bilet dar se pare ca nici aia de munceau pe acolo ( ) nu prea aveau chef sa fie deranjati :''Nu se merita baiatu ' filmul e din alea " .
Asa am rata ocazia sa mai vad un film pe ecrane . N-am mai facut-o de la Prometheus incoace . Nici pe la torrenti n-am mai umblat in ultima luna . M-am multumit doar cu ceea ce ne da televizorul - oboseli .
Le mai las 2-3 luni sa se acumuleze si apoi trec la cules .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jul 2012, 18:54   #2892
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by bremen1980:
N-am mai facut-o de la Prometheus incoace

That makes 2 of us. Peste vreo 10 zile sper sa ajung la Oslo, 31 August, iar apoi la TDKR.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jul 2012, 19:10   #2893
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Originally Posted by Liviu-:
Originally Posted by bremen1980:
N-am mai facut-o de la Prometheus incoace

That makes 2 of us. Peste vreo 10 zile sper sa ajung la Oslo, 31 August, iar apoi la TDKR.
Ar fi tare sa vezi filmul chiar pe 31 august . Eu saptamana trecuta as fi vrut mai mult sa ma racoresc in sala de cinema - filmul era bonus .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jul 2012, 16:43   #2894
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
ma enerveaza la culme persoanele care se adreseaza unei femei cu : .
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jul 2012, 12:13   #2895
Aeryn_Sun
Junior
 
Aeryn_Sun
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 69
Ma enerveaza foarte mult reclamele scurte si mai ales cele lungi de la tv, atunci cand vizionez un film. Pana si pe TCM au inceput sa bage reclame.
Aeryn_Sun is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Jul 2012, 10:12   #2896
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Pentru ca n-o sa pot sa ma fofilez si sa plec mai devreme de la munca maine o sa pierd cea mai tare etapa din turul Frantei : Pau - Bagnères-de-Luchon :4 catarari cu cea de pe Col du Tourmalet ca punct maxim de dificultate .

http://eurosport.yahoo.com/cycling/t...stages/16.html
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jul 2012, 12:49   #2897
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Originally Posted by bremen1980:
De vreo doua saptamani mi se intampla tot felul de lucruri ciudate pe strada .Incepe lumea sa ma bage in seama si parca atrag tot felul de ciudati .Ma mira acest fapt dar mai ales ma mir ca i-am bagat pe toti astia in seama . de obicei sunt retractil ,distant si vorba lui nea Iancu :''Zic: pardon, domnule, nu-ți permit să te-ntinzi mai mult la un așa afront; mă-nțelegi?''
Saptamana trecuta m-a abordat unul pe strada sa-i semnez nu stiu ce candidatura la primarie -ma dureau picioarele si m-am odihnit pe scaunul pus la dispozitie in timp ce-i semnam omului.
Pe Lipscani ma acosteaza o tipa din Ucraina cu nu stiu ce fundatie pentru tineret .
Vineri pe la Obor unul pe la 50 de ani (domn bine) pierde un taxi si ma roaga pe mine sa-i comand unul .Gasesc eu prin ploaie dupa 100 de metri un taximetrist si ii explic situatia .Se duce taximetristul dar prinde schiopul scoate-i okii. ,omul se tirase ca magarul in ceata .
Intrun supermaket unul vrea sa ma sondeze si pentru ca nu ma grabeam ii completez un formular . O femeie apeleza la mine sa-i dau un costumas de bebe care era prea sus la raion.
Astazi insa mi s-a intampla una si mai ciudata . Pe la Timpuri Noi ma agata o tipa pe la 25 de ani , 1.85m si 40 kg. O dam in engleza si tipa se da slovaca ,baga o poveste cu ambasada , politie , pierdut /furat bani ,lipsa de benzina ,etc. In final tipa ma roaga sa-i imprumut bani pentru 20 l de benzina ,bani pe care o sa-mi revina prin Western Union cand o ajunge acasa .I-am cerut niste acte dar mi-a zis ca sunt in masina care e parcata pe nu stiu unde , etc. Atunci vorba unui prieten am inceput sa devin dubios dar tot i-am dat tipei o suta de mii de lei (10 RON) si i-am urat succesuri . Acum ori am ajutat o slovaca ori i-am mai facut rost de o doza unei drogate poliglote din Caracal.
-2 beri in minus la Vaslui -CFR ,mare paguba . Beau ceai ca tot sunt racit
.

Dupa aproape 4 luni gasesc articolele astea care ma lamuresc definitiv :
http://www.libertatea.ro/detalii/art...ni-404198.html
http://andreea-verde.blogspot.ro/201...ost-teapa.html
http://mirunescu.wordpress.com/2012/...-sa-cred-cred/
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jul 2012, 20:42   #2898
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
Caterinca stiam eu de ce nu ma impresionez la nicio poveste de gen... Asa-i Bucurestiul - te caleste de toate pana ajungi eventual ca in povestea cu oile si lupul
__________________
--- Cand te uiti in oglinda si vezi o pata, sterge-o de pe tine, nu de pe oglinda. ---

Last edited by copila_satanista : 22 Jul 2012 at 20:45.
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jul 2012, 13:00   #2899
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
deci...

mor cand vad in vama, la prima intersectie de pe aleea principala ( cea care da la mare ) boschetari aia care stau acolo si cersesc cate 1 leu...

ii apreciez pe cei care fac codite sau vand cercei handmade dar aia care stau cu 1 bucata de carton pe care scrie : 1 leu pentru bautura mor.

amuzant a fost un punker, cam de 30 de ani care avea 1 bat de la 1 umbrela de plaja, care mi-a zis ca daca ii dau 1 leu isi da cu bata aia in cap , si evident ca nu am rezistat curiozitati si i-am dat leul magic si tronk!!! am ramas incuiat total... dar omul a meritat leul!
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jul 2012, 18:40   #2900
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
6 iulie 2005 Londra castiga cursa cu alte orase pentru organizarea J.O.
7 iulie 2005 atentat sinucigas la Londra -56 de morti (4 teroristi ) .Daca teroristii ar fi declansat bombele cu o zi inainte in mod evident Londra nu ar mai fi gazduit in 2012 J.O.
8 iulie 2005 -impreuna cu frate-miu am ajuns in Militari de unde aveam de luat niste colete trimise de cineva din strainatate . Luam noi ''marfa '' dar pentru ca erau multe cutii (unele scormonite de ''baietii '' de la posta /vama) , o parte o incarcam in faimoasele genti de rafie si o parte ramane in cutii . Ne-a mancat undeva si n-am luat un taxi fiindca metroul era aproape . Dupa cativa metri niste militieni care sprijineau o masina ne-au luat la intrebari crezand ca avem bombe in genti si cutii . Bine ca n-am aruncat facturile /chitantele pentru ca baietii ne-au dat semnalmentele prin statie si ne-au verificat ca pe ultimii infractori . Dupa ce s-au lamurit ei ca nu vrem sa aruncam Bucurestiul in aer ne-au dat drumul. La Gorjului la metrou anunturi peste anunturi la boxe ( daca vedeti colete sa pachete abandonate ...) . Era lumea panicata rau si toti se uitau la noi si la cutiile nostre de parca eram niste araboi suparati pe lume . Cand am ajuns acasa ne bucuram de parca scapasem noi de atentate .
27 iulie 2012 incep J.O. la Londra -au trecut prea repede 7 ani .

Last edited by bremen1980 : 25 Jul 2012 at 18:59.
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:07.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells