Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 03 Dec 2011, 05:39   #301
Presedintele
Banned
 
Presedintele
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 495
De sezon:
http://www.youtube.com/watch?v=Qmcal...eature=related
Presedintele is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Dec 2011, 23:15   #302
Nekkyosha
Junior
 
Nekkyosha
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 33
Auziti, dar ala cu pitbullii nu mai apare pe aici? Am vazut de curand asta http://www.libertatea.ro/detalii/art...ta-365113.html si ma gandeam ca l-au arestat. Poate cineva sa confirme?
Nekkyosha is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Dec 2011, 06:54   #303
cristi88
Senior
 
cristi88
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 105
Originally Posted by Nekkyosha:
Auziti, dar ala cu pitbullii nu mai apare pe aici? Am vazut de curand asta http://www.libertatea.ro/detalii/art...ta-365113.html si ma gandeam ca l-au arestat. Poate cineva sa confirme?


''''''Familia bărbatului susţine că acesta a început să-şi batjocorească animalul în urmă cu doi ani, după ce a divorţat de soţie''''''''''''


A fost lasat de nevasta, probabil toata viata lui a avut probleme de adaptare la pasarica, a dezvoltat o frustrare launtrica chinuitoare ca apoi sa-si gaseasca ocupatie de sobolan psihopat chinuind o catea.

gen o fi basescu...plm
cristi88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Dec 2011, 17:37   #304
SakuraBlack90
Junior
 
SakuraBlack90
 
Join Date: May 2011
Posts: 44
O relatie de 2 ani reprezinta dragostea adevarata nu zoofilie De unde stiti voi ca relatia nu era consimtita si de catea . Daca era pitbull si nu-i placea putea sa-l muste oricand era cu "pantalonii in vine" .Am mai vazut si invers intre caine si femeie . Am vazut si casatorii intre oameni si animale . Se intampla de mii de ani . Presa asta , iar a destramat un cuplu fericit .
Aproximativ 7.5 milioane au gasit gasit acest lucru normal . Nu ma credeti . Urmati link-ul
PG 13 Thanks, Smokey!


On Topic
Sunt impotriva eutanasierii atat timp cat alte solutii exista si sunt destule . Orice rau ar face cainele are o scuza - e animal , dar omul nu are .
SakuraBlack90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Dec 2011, 20:38   #305
SakuraBlack90
Junior
 
SakuraBlack90
 
Join Date: May 2011
Posts: 44
Acum sa trecem la ceva educativ , un documentar scurt .

"Măreţia unei naţiuni şi progresul ei moral pot fi judecate prin felul cum animalele sale sunt tratate "
Mahatma Gandhi
http://www.thedogfiles.com

Last edited by SakuraBlack90 : 16 Dec 2011 at 20:41.
SakuraBlack90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Feb 2012, 14:20   #306
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
si aude mandea la radio, cum ca, astazi o fatita de 5 ani, care a fost muscata de un vagabond, a murit!!!

ce parere au oengisti acum?
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Feb 2012, 14:30   #307
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Quote:
Se pare că fetiţei de cinci ani i s-a administrat un vaccin antitetanos şi nu unul antirabic pentru că micuţa i-ar fi spus că a căzut şi s-a lovit nu că ar fi fost muşcată de un câine. Tocmai din acest motiv, starea micuței s-a agravat, iar medicii au transportat-o de urgenţă la un spital de specialitate din Iaşi, iar în noaptea de sâmbătă spre duminică copilul a decedat.

Mai mult: O fetiță de cinci ani a murit de rabie, după ce a fost mușcată de un maidanez - Ştiri interne | Libertatea.ro

Daca isi deschidea fata gura, ar fi putut fi salvata...
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Feb 2012, 14:31   #308
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
mda... dar totusi nu a curs sange? ma gandesc si eu ca o muscatura de caine arata totusi altfel decat o cazatura
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Feb 2012, 18:22   #309
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by buticut:
Daca isi deschidea fata gura, ar fi putut fi salvata...

Seriously now, tu aici vezi problema? Nu in faptul ca a fost muscata in primul rand? Daca era muscata ceva mai serios din prima si facea antirabic ramane valabil ce zici tu? Tot pe tema asta, persoana cu care locuiesc acum a fost si ea muscata de un caine vagabond saptamana trecuta. Dar sa fim seriosi, cainii vad direct in sufletul tau, daca te musca inseamna ca esti un om rau si ca o meriti.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Feb 2012, 19:04   #310
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Nu stiu, mi se pare ciudat sa te muste cainele si nimeni sa nu-si dea seama, doar se vad urme de colti. Eutanasierea lor nu e o solutie, nu o sa opreasca inmultirea lor, numarul cainilor strazii nu ar scadea. Ar trebui sa facem si noi un efort sa investim in adaposturi pt caini si sa se sterilizeze cei de pe strazi. Multi caini violenti se comporta violent tocmai pt ca nu sunt sterilizati.
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Feb 2012, 19:15   #311
ProfetulTau
Junior
 
ProfetulTau
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 41
Originally Posted by buticut:
Nu stiu, mi se pare ciudat sa te muste cainele si nimeni sa nu-si dea seama, doar se vad urme de colti. Eutanasierea lor nu e o solutie, nu o sa opreasca inmultirea lor, numarul cainilor strazii nu ar scadea. Ar trebui sa facem si noi un efort sa investim in adaposturi pt caini si sa se sterilizeze cei de pe strazi. Multi caini violenti se comporta violent tocmai pt ca nu sunt sterilizati.
babă
ProfetulTau is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Feb 2012, 20:37   #312
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Huh?? Si de cei dai quote daca mesajul e chiar deasupra? Doar nu crezi ca uciderea lor in masa ar ajuta la ceva, pe langa faptul ca e o dovada de cruzime crunta? Sterilizare all the way
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Feb 2012, 20:38   #313
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Buti do not feed the troll,he'll become overweight!
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Feb 2012, 10:09   #314
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
danonino cred ca a uitat sa mentioneze un mare aspect : suntem in Romania!!! statul nu da 2 lei pe ce zic oamenii.

doar daca ar mai muri cel putin unul zilnic, muscat de caine atunci poate poate ar face ceva, dar numai la cerintele UE.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Mar 2012, 10:30   #315
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
mi-a placut faza : Pentru ca noi nu dam doi bani pe noi.

bine zis!

si am vazut ca inca mai protesteaza cateva persoane.. unele le stiu deja din vedere, sunt oameni care merg zi de zi, care banuiesc ca au legat tovarasii pe acolo. etc..
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Mar 2012, 21:19   #316
aura_iolanda
Senior
 
aura_iolanda
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 95
Originally Posted by iiii:
si aude mandea la radio, cum ca, astazi o fatita de 5 ani, care a fost muscata de un vagabond, a murit!!!

ce parere au oengisti acum?

in primul rand fetita a murit din cauza neglijentei doctorilor, daca i se facea antirabic, fetita ar fi fost inca in viata. in al doilea rand, domnule mandea, pune mana si ia-ti un televizor!
aura_iolanda is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2012, 09:47   #317
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
sa imi iau tv? pentru ce? la birou ascult radio si acasa citesc stirile de pe net.

si da, neglijenta medicilor... evident ca medici sunt de vina, nu cainele care a muscat un om!
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Mar 2012, 18:19   #318
aura_iolanda
Senior
 
aura_iolanda
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 95
eu nu contest faptul ca nu exista si caini agresivi, desi de cele mai multe ori cainii agresivi sunt defapt caini provocati, dar in cazul de fata medicii au fost singurii vinovati pentru moartea fetitei
aura_iolanda is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Mar 2012, 08:59   #319
Nekkyosha
Junior
 
Nekkyosha
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 33
Nu cerem decat sa fie si la noi ca in Occident.

Nu mai suportam sa-i vedem pe strazi, sa le induram prezenta si prezenta mizeriei lor. Sa fie stransi de pe strazi. Nu ne intereseaza ce se intampla cu ei pe urma. Exista profesionisti care trebuie sa se ocupe de ei departe de ochii publicului.
Nekkyosha is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:21.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells