Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Echipa De Forbal Favorita ?
Steaua 74 38.34%
Dinamo 31 16.06%
Rapid 13 6.74%
Cfr Cluj 9 4.66%
Unirea Urziceni 1 0.52%
Fc Vaslui 4 2.07%
Poli Timisoara 9 4.66%
Universitatea Craiova 12 6.22%
I Don't Love Footbal ! 32 16.58%
Doar din strainatate ( Barca , Real , Manchester etc ) 39 20.21%
Multiple Choice Poll. Voters: 193. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 01 Mar 2012, 09:47   #4081
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
deci...

a mers mandea aseara la meci pe stadionul national...dupa o zi de birou, si dupa 1 pet + 1 sticla de coniac linse printre blocurile de la iancului , am plecat spre stadion cu 20 de minute inainte sa inceapa meciul... intrarea de pe Pierre de Coubertin... sectorul G ( cand am vazut biletul, sectorul G mintea imi statea la alt G, dar in fine... ) ajungem la portile noastre.. o imensa coada... si numai 2 porti deschise, pe unde intra doar un singur om, si era unu de la bgs care controla, si mergea coada greu, incepusera niste garoi de aia getbeget, sa tipe pe acolo, ca se pierde meciu bla bla bla

dupa 8 minute din meci, intram si noi hop tzop ( evident ca m-a intrebat taranoiu de la BGS daca am bricheta, am zis ca nu, m-a controlat , mi-a gasit-o si ma intreaba din nou daca am bricheta si am zis ca am uitat-o in buzunar.... m-a pus sa o arunc, damn life pt ca era de aia smeka de la KENT ) , gasim locurile.. si ma uit pe tabela... 0-1 si zic wow... intreb pe unu de langa mine cine a dat gol la uruguay, si omu imi zice simplu : " - Ia sa te vad daca ghicesti . " si numai Cavani aveam in minte, am zambit... si intelesesem deja cine a marcat....

Dupa ce admir arena... studiez eu, belesc si eu ochisorii ca orice om care e pt prima data pe o arena pe care nu a mai fost, apoi ma concetrez catre meci...
mutu titular si capitan!!!! mi s-a facut rau... ma mai uit, vad un Latovlevici.. vad un Torje... si zic ok ok... hai ca poate avem sanse..

dar juca uruguayu frumos, mult mai tactic, pase mult mai reusite, se vede ca sunt echipa care a castigat copa america... si totusi sunt locul 4 in lume...

apoi.... nebunie generala.. langa noi, erau niste copilasi sa zic asa, cu vuvuzele de la coca cola... de nu mi-au sunat in cap de mai aveam putin sa merg sa le zic sa ia o mica pauza...
si meciul continua...

apoi apare la peluza sud, un banner : FRF=RMGC ( feberatia romana de fotbal = rosia montana gold corporation ) si incep nenorocitii de la BGS sa traga de banner, sa se impinga, sa evacueze sectorul, se bat etc... urat...

tin sa mentionez ca am vazut oameni care venisera la meci impreuna cu familia.. oameni pasnici cu stegulete etc...

si da si romania gol... faza torje + gol stancu, consider ca ne-au cam lasat ca sa fie bine pt toti...

si spre marele meu noroc, dupa ce ca am plecat printre ultimii, am prins imediat un 104 , cu , care am calatorit precum sardinele... mi-am murdarit bocancii etc, si am aterizat in lipscani la o berica si la povestit prietenilor care nu au fost, marea : "experienta national arena , meci romania "

atat
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Mar 2012, 10:20   #4082
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Quote:
apoi apare la peluza sud, un banner : FRF=RMGC ( feberatia romana de fotbal = rosia montana gold corporation ) si incep nenorocitii de la BGS sa traga de banner, sa se impinga, sa evacueze sectorul, se bat etc... urat...


Nu-i adevarat,jandarmeria face orice pentru a apara drepturile oamenilor.Ei sunt oamenii legii,ce mama dracului si noi care mergem la peluza sa cantam suntem niste gunoaie sociale si niste huligani.Ma si mir cum a reusit cacatii aia cu ochi sa-si dea seama ce inseamna RMGC.
Cat despre jegurile federative ,doar atat:
http://www.youtube.com/watch?v=FE0JT...eature=related
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Mar 2012, 10:22   #4083
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
ghost, eu am zis mai sus exact ce am vazut.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Mar 2012, 10:29   #4084
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Stiu ma,si te cred.Eram ironic.
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Mar 2012, 10:41   #4085
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
oricum... cand apari pe aici, si e un meci ceva, iti recomand stadionul, e bine facut.

eu cand ajung in cluj, cand dracu oi putea ajunge, express vreau sa vad stadionu lui U.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Mar 2012, 11:49   #4086
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Pai hai saptamana viitoare la meci .
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Mar 2012, 11:53   #4087
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
n-am cum ... job, and pana in cluj e drum lung. si trebuiesc banuti
am facut eu niste calcule... trenu e cam 100 ron un drum, si masina nu am, si amici de ai mei care au , nu se baga ca e departe etc.

oricum undeva la primavara sau la vara ajung sigur in cluj, un weeekend ceva..
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Mar 2012, 13:05   #4088
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Bai da ce se tot insista cu maimutoiu' ala de Tatarusanu?A fost penalty clar ca lumina zilei la Cavani,n-a avut nici o treaba cu mingea si Kassai s-a facut ca ploua.Cred ca i-a bagat Sandu ceva in buzunar sa ne mai avantajeze in caz de ne asediaza Uruguayul.
Sa-l mai bage pe Pantilimon ca ciumpalacu' ala si-a primit sansele si in ultimul timp a gafat grupa mare.
Mi-a placut de Torje,a fost foarte vioi si s-a implicat din ce in ce mai mult cu cat avansa meciul.
Poate s-a uitat Guidolin la meci si se gandeste sa-l mai titularizeze.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Mar 2012, 13:18   #4089
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
faza misto e ca , torje care a dat pasa de gol, e razerva constanta la udinese, iau stancu e la o echipa de mana a 2 in turcia... orduspor. nu sunt la echipe mari.

apoi la faza aia a lui tatarusanu.... baietasu asta a devenit idiot ma jur.
ziceai kriss de pantelimon.. pai ala nici macar nu a fost convocat.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Mar 2012, 17:52   #4090
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Am văzut primul gol la trei secunde după ce a început meciul. Și apoi, mai târziu, am văzut că ninge în București. Deci da... "fain" meciul.
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2012, 10:12   #4091
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
mda vave mda... a nins dar e bine ca zapada s-a topit.

si stau si ma gandesc cum o sa fie concertul rhcp
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Mar 2012, 10:13   #4092
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Fantastica prima repriza facuta de Arsenal aseara ! Nu e la indemana oricui sa calareasca Milanul in halul ala. Pacat ca dupa pauza li s-au terminat si benzina si ideile. Oricum, ramane o victorie faina care sterge contra-performanta din tur.

Milanul e muci. Nu-i vad trecand de turul urmator.
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Mar 2012, 11:13   #4093
t0nka
Veteran
 
t0nka
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 234
Nu am inteles diferenta mare a jocului facut de Arsenal in prima repriza fata de cea de'a doua. Pacat de ocazia ratata a lui Van Persie, mi'ar fi placut sa vad niste prelungiri, eventual penalty'uri.
__________________
Care e aspirina bogatului?
t0nka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Mar 2012, 11:52   #4094
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Daaa! Daaa!

A fost cu adevarat senzational meciul. Arsenal a jucat cu daruire, cu un elan si un amplob ce au impresionat enorm de mult. A fost ca in 206, epic.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Mar 2012, 11:56   #4095
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
dar degeaba daca nu a reusit sa mai dea 1 gol... pacat oricum

hai sa vedem azi ...

eu zic : APOEL - OL vad un egal.... ori 0-0 ori 1-1, si OL merge mai departe...

dar barca am doua pronosticuri : bate barca si da messi gol
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Mar 2012, 12:00   #4096
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Meciul asta a fost filmul Rocky transpus in realitate.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Mar 2012, 12:28   #4097
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Originally Posted by danonino:
Meciul asta a fost filmul Rocky transpus in realitate.
Doar daca ducea scorul la 4-0 si se califica in prelungiri era Rocky.

In mod normal Arsenal trebuia sa se califice din dubla asta pentru ca Milan e un jeg de echipa.Cum poti sa ai vreo pretentie sa castigi Liga campionilor cand vii dupa un 4-0 si te aperi in retur de incasezi 3 goluri?E tipic pentru echipele astea italienesti sa joace asa de scarbos,singurele care mai spala din rusine sunt Udinese si Napoli.
Chamberlain iar a facut un meci mare si macar a mai spalat echipa din rusinea primului meci.Acum au un moral bun pentru meciul cu Newcastle pe care-l joaca acasa.
Daca-i bat se duc la 8 puncte de ei,lupta pentru locul 4 fiind doar intre Arsenal si Chelsea,pe care ii vad in cadere libera.De fapt sunt aproape sigur ca Tottenham o sa se gafeze etapele care vin si Arsenal are sanse mari la locul 3 fiind doar 4 puncte intre cele doua.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Mar 2012, 19:48   #4098
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
http://www.prosport.ro/fotbal-intern...e-baza-9375669


Pe jegu' asta ordinar,numa impuscat il dai jos.
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2012, 09:27   #4099
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
deci hahahaha

la barca era inevitabil sa marcheze goluri... bv messi...

ji jos palaria pt reusita cipriotilor... si mai tin minte in grupe... cand au picat cu shaktaru lu lucescu porto si zenit, si lucescu a zis : " echipa care pierde puncte cu APOEL nu se califica..." si hop tzop, APOEL castiga grupa, si mai elimina si pe OL.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2012, 13:12   #4100
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Finala CL Apoel-Basel!
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:46.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells