Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Ce fel de votant esti in 2012
Uslas 8 25.00%
Pedeu 5 15.63%
Domnu' Dan 2 6.25%
Altceva, oricum nu prea stiu cum merge treaba 7 21.88%
Iresponsabil, apolitic, vreau "sa mi se dea" 10 31.25%
Voters: 32. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 12 Jul 2012, 23:00   #261
sergiuseling
Guru
 
sergiuseling
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 595
Vorbești de Blaga acum, nu? Ce spuneam eu era la avocatul poporului.

Și în plus: da, 6 dintre ei au zis ce ai pus tu, dar alți 3 au considerat că se pot pronunța...
sergiuseling is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jul 2012, 23:04   #262
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Citeste alea si nu-ti mai da cu parerea asupra a ce crezi tu ca zice acolo.

Si ca sa fie clar. Cei care au zis ca se pot pronunta s-au pronuntat separat si au sters pe jos cu USL. Ceilalti nu s-au pronuntat, dar asta nu inseamna ca USL-ul a procedat corect, ci ca nu e de competenta curtii sa se pronunte.

Last edited by Liviu- : 12 Jul 2012 at 23:07.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jul 2012, 23:07   #263
sergiuseling
Guru
 
sergiuseling
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 595
Le-am citit. Există 3 opinii care consideră admisibilă reclamația lui Blaga ori ba?

Iar la avocatul poporului e exact așa cum am zis. (opinia celor 8 că și acolo există una pe dos)
sergiuseling is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jul 2012, 23:12   #264
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Originally Posted by sergiuseling:
Altfel am citit și de la Twinsen și de la ceilaltți destule minciuni. Dar îi scuz cum s-a scuzat și Băsescu: el n-a mințit decât când a fost dezinformat. Așa și ei n-au mințit, doar au fost dezinformați.
Ce minciuni ale mele ai citit tu? Curtea Constitutionala s-a plans chiar astazi de, citez, "comportamentul neconstituţional şi abuziv al Guvernului", in motivarea adoptata cu majoritate de voturi referitoare la Ordonanta de urgenta a Guvernului nr. 38/2012
Originally Posted by Liviu-:
Ne meritam soarta. Sa-i avem pe USL...
Asta cam asa e... Dar macar sa fie informata lumea.
Originally Posted by redy:
lots of funny stuff
redy, you make my day. De mult timp nu mi-a acordat cineva in mediul online atata atentie ca tine si desi recunosc ca-mi mai sare si tandara la cate o chestie ca o spui, ajunge sa citesc urmatoarea propozitie si ma umfla rasul. Keep it up!
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jul 2012, 23:27   #265
sergiuseling
Guru
 
sergiuseling
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 595
Aia cu citatul din Merkel îmi vine în minte și sunt convins că ai mai aberat puțin (o fi părerea ta nu totdeauna foarte bine informată) referitor la ce a făcut USL
În plus insiști pe faptul că un partid două au făcut ce au făcut. Când de fapt acele lucruri au fost făcute de Parlament și de aleșii noștrii, mai mult aleși uninimonal. Nu sunt doar 256 cei care consideră că Băsescu a încălcat grav legile, constituția și alte fapte grave, sunt 256 de reprezentanți ai noștrii, mai fiecare votat de mii sau zeci de mii dintre noi.
sergiuseling is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jul 2012, 23:28   #266
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
In ziua de 29 iulie, va fi supusa la vot functia de presedinte a lui Traian Basescu.

Totul se rezuma la: Basescu sa fie demis in functia de presedinte? Da sau nu. Raspunsul il va da poporul roman.

Nu e vorba de USL, CCR, UE, sau alte lucruri. E doar despre Basescu si votul popular. Daca il mai vor romanii in functie sau nu. Ghici, ghicitoarea mea.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jul 2012, 23:32   #267
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
de trei zile sunteti ca niste tzatze la piata: Twinsen, Liviu, iiii, Redy (care cred ca are o piulita lipsa) si acum Serge, care a aterizat din neant! nu-mi inchipuiam ca barbatii pot vorbi atat de mult si isi pot sustine punctul de vedere cu atata perseverenta. credeam ca numai femeile pot sustine o asemenea desfasurare de forte si uite ca barbatii le depasesc.
hei, voi n-aveti neveste, logodnice, amante?ati putea sa va consumati energia in mod muuuult mai placut! si util.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jul 2012, 09:23   #268
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
revene, nu uita ca si moromete facea politica...

e doar o discutie in care ne impartasim niste pareri .

a. si in + nu suntem offtopic.

p.s. JOS BASESCU!
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jul 2012, 09:30   #269
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
daca pe vremea lui moromete era inventat internetul, iocan n-ar mai fi avut nici un farmec.
daca vreti sa va impartasiti parerile, gasiti-va mama la o terasa. eu o sa fiu pe-aproape, ca sa chem smurdu'.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jul 2012, 09:43   #270
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
pai nu trebuie chemat... trebuie sa fie deja acolo.. preventiv.

oricum sper ca discutia de aici sa fie civilizata.

btw revene, pe 29 tu o sa mergi la vot?
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jul 2012, 09:46   #271
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Originally Posted by iiii:
oricum sper ca discutia de aici sa fie civilizata.



Threadul asta e cu adevarat cel mai distractiv de pe Cinemagia.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jul 2012, 09:47   #272
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
cand am zis discutie civilizata , m-am referit fara injuri.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jul 2012, 09:55   #273
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
Originally Posted by iiii:
btw revene, pe 29 tu o sa mergi la vot?
ultima data cand am fost la vot eram la liceu. ne-au obligat sa venim la 6 dimineata la scoala ca sa votam o chestie pe care Nea Nicu o tinea cu tot dinadinsul: desfiintarea rachetelor cu raza medie si lunga de actiune.
fiind duminica, proful de mate ne-a mai bagat si niste integrale pe gat dupa aia, ca nu faceam destule in cursul saptamanii.
nu o sa mai votez niciodata cu nici un partid politic din Romania.
e ca si cum m-as ralia cu hotii, escrocii, incompetentii si as putea continua,dar, nu e cazul sa intru in polemica. am alte lucruri mult mai bune de facut decat sa acord atentie unor oameni care nu merita. in schimb, noi, ne meritam soarta!
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jul 2012, 09:57   #274
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
acum am inteles revene.... comico-tragica faza cu scoala si cu integralele... mai mai sa uit de ele, urate erau,

cat despre votat, pe 29 eu o sa merg la vot, sa repar greseala din 2007 cand am fost pro basesc considerand ca tariceanu e diavolul.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jul 2012, 09:58   #275
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Imagineaza-ti ca dai un interviu in timpul unei demonstratii in care ceilalti manifestanti poarta pancarde cu "moarte lui X", agreseaza trecatorii care li se par de alta opinie etc., iar in mijlocul la toate astea tu spui "sper ca protestul nostru sa fie civilizat".
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jul 2012, 09:59   #276
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by iiii:
cand am zis discutie civilizata , m-am referit fara injuri.

INJURIÓS, -OÁSĂ, injurioși, -oase, adj. Care conține o injurie; de batjocură, insultător, jignitor. [Pr.: -ri-os] – Din fr. injurieux, lat. injuriosus.

Sigur, n-avem de astea aici. Exact cum nici Romania n-are nicio problema pe plan extern acum.

PS: Poate cu ocazia asta vede si reivan sensul cuvantului. La cat de bine se informeaza probabil s-a dus tot la cotidianul, JN sau A3 ca sa-i afle sensul.

Last edited by Liviu- : 13 Jul 2012 at 10:04.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jul 2012, 10:08   #277
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
macar ma bucur ca o tai in vama azi si 1 saptamana o sa ma deconectez total de toata marlania politica.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jul 2012, 10:24   #278
reivan
Veteran
 
reivan
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 311
NU inteleg Twinsen cum de tu il sutstii pe omul care a lovit un copil in campanie fiind , i-a spus unei ziariste "tiganca imputita" si a lovit un vanzator cand a iesit de la un bar fiind cu spp`u dupa el.
reivan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jul 2012, 10:34   #279
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
reivan , think ca daca nu era twinsen, topicul era mort de mult
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jul 2012, 10:43   #280
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
iii, think ca daca topicul era mort, sustinatorii USL nu ar fi avut ocazia sa arate cat de civilizati sunt si cum inteleg sa-si "impuna" punctul de vedere.

A fost un fel de preview la ce ne asteapta in urmatorii 4-5 ani. Cine intelege bine, cine nu, nu.
  Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:58.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells