Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 10 Apr 2012, 16:03   #441
Malombra
Guru
 
Malombra
 
Join Date: Feb 2012
Location: Guillaume-en-Egypte
Posts: 1,473
adică soacra angajează doi tipi să-i împuşte nora, nimereşte la zdup şi se înhaită cu ăia doi?
curat film psihologic
vreau şi eu să-l văd.
__________________
m
Malombra is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Apr 2012, 16:11   #442
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Originally Posted by Malombra:
adică soacra angajează doi tipi să-i împuşte nora, nimereşte la zdup şi se înhaită cu ăia doi?
curat film psihologic
vreau şi eu să-l văd.

The disease is getting worse,we need the antidote now before it's too late!
O soacra cam usuratica daca face menage a trois cu infractorii.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Apr 2012, 18:50   #443
cipriansebi
Novice
 
cipriansebi
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 2
Salutare.
Va rog , daca ma puteti ajuta...caut un film despre un jaf la o banca...Ideea era ca hotul s-a ascuns in banca, prin construirea unui perete fals si a stat acolo cam 5 zile (parca)...si apoi a iesit fara probleme....
Va multumesc anticipat
cipriansebi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Apr 2012, 19:07   #444
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Originally Posted by cipriansebi:
Salutare.
Va rog , daca ma puteti ajuta...caut un film despre un jaf la o banca...Ideea era ca hotul s-a ascuns in banca, prin construirea unui perete fals si a stat acolo cam 5 zile (parca)...si apoi a iesit fara probleme....
Va multumesc anticipat

Inside Man (2006) ?
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Apr 2012, 19:30   #445
cipriansebi
Novice
 
cipriansebi
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 2
Originally Posted by margott:
Originally Posted by cipriansebi:
Salutare.
Va rog , daca ma puteti ajuta...caut un film despre un jaf la o banca...Ideea era ca hotul s-a ascuns in banca, prin construirea unui perete fals si a stat acolo cam 5 zile (parca)...si apoi a iesit fara probleme....
Va multumesc anticipat

Inside Man (2006) ?


Multumesc mult. Ai dreptate. Si felicitari comunitatii Cinemagia
cipriansebi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Apr 2012, 20:49   #446
milenius009
Novice
 
milenius009
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 1
Salut!
Caut un film aparut de vreo 8-10 ani.
Un cuplu era in pragul divortului,insa sotia dorea sa castige ceva bani de pe urma sotului.
Intr un hotel da de o hoata blonda care ii fura bratara,insa nu o da pe mana politie, ci ii propune sa lucreze ca menajera si sa il seduca pe sot ca sa l acuze de adulter in timpul divortul .
Prima incercare esueaza si fata blonda e concediata.
A doua oara fata se deghizeaza in baiat si si se angajeaza ca soferul sotului.dupa un timp sotul si baiatul(fata deghizata) se indragostesc ,dar sotul nu stia ca e defapt fata.
in film tot apare un avocatul care e de partea sotiei si care asculta inca de mama lui.
Atat fata,cat si sotul erau pasionati de astronomie .
Fata avea o sora cu 2 copii,iar sotul avea un majordom.
filmul a fost difuzat pe TVR 2.

Last edited by milenius009 : 18 Apr 2012 at 20:53.
milenius009 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 May 2012, 08:02   #447
marcusARCUS
Guru
 
marcusARCUS
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 948
Caut un film din care pot sa-mi amintesc un fragment din poveste.

Un batran care lucra pe campul de trestie de zahar,le da copiilor sai niste bani pentru mancare (parca).Copiii se duc si ii cheltuiesc pe toti la un jukebox.
__________________
In the event that you find some certain sequences or ideas confusing,please bare in mind,that this is your fault,not ours.You will need to see the picture again and again,until you understand everything.Turn.
marcusARCUS is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 May 2012, 08:51   #448
Namaste
Guru
 
Namaste
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 1,240
Originally Posted by marcusARCUS:
Caut un film din care pot sa-mi amintesc un fragment din poveste.

Un batran care lucra pe campul de trestie de zahar,le da copiilor sai niste bani pentru mancare (parca).Copiii se duc si ii cheltuiesc pe toti la un jukebox.

I am Cuba?
Namaste is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2012, 10:46   #449
marcusARCUS
Guru
 
marcusARCUS
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 948
Da,multumesc!
__________________
In the event that you find some certain sequences or ideas confusing,please bare in mind,that this is your fault,not ours.You will need to see the picture again and again,until you understand everything.Turn.
marcusARCUS is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2012, 02:39   #450
joannaru
Novice
 
joannaru
 
Join Date: May 2012
Posts: 1
caut un film

un film romanesc , inainte de 1989 , o drama/ poveste de dragoste. Un medic ( neurochirurg) ajunge sa-si opereze iubita ( o tumora cerebrala)
Pe tot parcursul filmului exista o serie de imagini cu rochii de mireasa .....ca obsesie a tinerei in cauza.
Nu reusesc sa-mi amintesc titlul filmului.
joannaru is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2012, 11:35   #451
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
Rochia alba de dantela.
si asta-i frumoasa si tanara, pe atunci, actrita din film:
Diana_Gheorghian_1267439062_2.jpg

Last edited by rvn : 11 May 2012 at 11:41.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2012, 17:59   #452
alexjoy
Novice
 
alexjoy
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bucuresti
Posts: 11
Send a message via Yahoo to alexjoy
Originally Posted by bndragos:
L-am vazut acum vreo 5 ani pe TVR 1 si era vorba despre un sot foarte gelos care banuia ca sotia lui il inseala si pentru a o testa a pus un muncitor tanar sa se dea la ea. Aceasta prima data l-a refuzat insa cand a aflat ca sotul ei a pus planul la cale a inceput sa se culce cu tanarul stiind ca prin casa sunt ascunse camere de filmat...

Da, era cu Burt Reinolds si a fost distribuit de Glob Com Media pe video si la TV. Eu am lucrat la subtitrarea lui. Cauta pe imdb dupa actor.
__________________
Multumesc,
AlexJoy
alexjoy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2012, 22:29   #453
alexjoy
Novice
 
alexjoy
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bucuresti
Posts: 11
Send a message via Yahoo to alexjoy
Originally Posted by viss:
Filmul e pana in 2000 am impresia, si se petrece undeva la tzara . Ideea este ca 2 surori se indragostesc de acelasi baiat, iar baiatul sufera un accident si moare. mai multe detalii nu mai stiu pentru ca eram destul de mic. Stie cineva?

Cred ca e vorba de productia 1991 Man In The Moon, debutul Reese Witherspoon
__________________
Multumesc,
AlexJoy
alexjoy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2012, 22:42   #454
alexjoy
Novice
 
alexjoy
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bucuresti
Posts: 11
Send a message via Yahoo to alexjoy
Originally Posted by Vortex:
Ceea ce caut eu e mai mult un videoclip,care a fost si intr-un articol pe cinemagia(am uitat cum se numeste)....era cu un arab sau indian care a vrut sa-si lege siretul si a pus piciorul pe declanstor distrugand castelul inainte ca filmarile sa aiba loc.

Indianul ala e Peter Sellers iar filmul din care este desprins clip-ul este: The Party (1968)
__________________
Multumesc,
AlexJoy
alexjoy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2012, 23:01   #455
alexjoy
Novice
 
alexjoy
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bucuresti
Posts: 11
Send a message via Yahoo to alexjoy
Originally Posted by dragonfly_drk:
cand eram mica am vazut un film. nu mai tin minte detaliile... tot ce imi aduc minte e o scena. cu doi tineri in pat... la un moment dat, tipa se da jos din pat si pe podea erau ceva melci fara casa sau ceva animale lipicioase, scarboase, ce or fi... si animalele alea incearca sa o manance pe tipa. ea incearca sa iasa pe geam dar era plin de animalele alea asa ca e mancata...
tin minte ca apareau brusc si dispareau la fel de brusc. ca erau foarte multe si mancau tot ce le atingea...
ma poate ajuta cineva? mai mult chiar nu imi aduc aminte. stiu ca m-a marcat foarte tare si as vrea sa il vad din nou...

Slugs 1987
__________________
Multumesc,
AlexJoy
alexjoy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 May 2012, 00:42   #456
alexjoy
Novice
 
alexjoy
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bucuresti
Posts: 11
Send a message via Yahoo to alexjoy
Originally Posted by Allan324:
Salut. Caut si eu un film care l-am vazut de mult dar imi aduc aminte detaliile din el, doar ca nu stiu cum se numeste.
Deci, sa o iau de la inceput. Este vorba despre o fata care are probleme in vatza, ca nimeni nu o baga in seama. Stiu ca la inceput chiar este prezentat cum ea merge cu o mashina stricata prin orash si tot o opreste un politist sa ii spuna ca nu are voie sa umble cu mashina asha si striga la ea si ii da amenda. Apoi stiu ca ii place de un tip dar nici decum nu are curaj sa vorbeasca cu el.
Asta e introducerea, si stiu ca devine interesant in momentul in care se duce la bunica ei sau ce o fi femeia aia. Este un fel de vrajitoare sau cititoare dinasta in cartzi..(i donno) si faza e ca ii da o fiola cu ceva solutie care daca o bea, va face ca barbatul care o aude vorbiind, sa se indragosteasca de ea. Si face experimentul ...merge la politzist ....se spreyeaza cu solutie dinaina in gura si politistul se indragosteste si o lasa fara amenda. Apoi tipul de care ii place ei o aude si se indragosteste si el de ea. Astea ar fi detaliile. Imi amintesc tot filmul dar e mult de spus. Ce ar mai ajuta sa va datzi seama ar fi ....ca mai apare acest personaj secundar ...o tipa care si ea vrea sa puna mana pe solutia magica si ce se intampla interesant e ca da de un vas mai mare si bea toata chestia aia si atunci intra intr-o biserica...toate privirile se atintesc la ea ....si ea doar ishi drege vorba, ishi curata gatul, si atunci toti barbatii fug dupa ea .
In fine...daca mai trebuie ceva adaugat ..sa imi spune-ti dar chiar ma bate gandul sa stiu cum ii spune la film . Multumesc

Love potion nr. 9 cu Sandra Bullock
__________________
Multumesc,
AlexJoy
alexjoy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 May 2012, 16:14   #457
alexjoy
Novice
 
alexjoy
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bucuresti
Posts: 11
Send a message via Yahoo to alexjoy
Buna ziua,

As dori daca se poate ajutorul vostru in a identifica cateva filme, unele vazute pe VHS in a doua jumatate a anilor 80, iar altele mai recente, fie la TV, fie pe marile ecrane. Sa-i dam drumul:

1. VHS vazut in 1988, era tradus "Oras sub arme". Intr-un oras, din cauza criminalitatii ridicate, primarul da liber la arme pentru toata lumea... Ajung sa se impuste intre ei pana la urma...

2. Secventa dintr-un film vazut la TV pe jumatatea anilor 90. Sub pretextul ca vin sa bea si sa petreaca intr-o vila a unui si cu un bogat excentric (care statea in chiloti si cu un halat alb de baie fiind pletos avand parul dezordonat), 3-4 tineri planuiec de fapt sa-l jefuiasca. Lucrurile iau o turnura tragica, cand excentricul bogatas ii impusca cu o pusca pe cativa dintre ei. Un tanar parca reuseste sa scape... Nu-mi este prea clara secventa din pacate...

3. Film anii 80 gen teenage formula. Un grup de smecherasi dintr-o clasa a unui liceu american de prin nord, planuiesc sa plece de "spring-break" in Florida, parca cu masina. Concomitent, un tocilar isi manifesta si el dorinta de veni cu ei fiind acceptat de acestia cu, conditia de a le face temele sau niste lucrari de vacanta, iar o profesoara care nu ii avea la suflet pe smecherasi pleaca si ea sa-i urmareasca ca sa-i prinda in fapt la distractie. Vazut prin '94 la tele7abc.

4. Combinatie de film gen Bone Collector si Hannibal, pe la finalul anilor 90, vazut pe marile ecrane, din care retin o secventa, in care una din victime se afla intr-o incapere mica, cu o lumina difuza, la o masa, imobilizata intr-un scaun. Cand este descoperita de oamenii legii, (sau doar de un politist), criminalul le/ii arata ca victima inca traieste, desi era lobotomizata. In speta, criminalul ii ridica partea superioara din calota craniana, sectionata circular chirurgical, lasand sa se vada creierul.

Momentan cam atat, va multumesc anticipat.
Alex
__________________
Multumesc,
AlexJoy
alexjoy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 May 2012, 01:26   #458
ionutzoo7
Novice
 
ionutzoo7
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 22
Originally Posted by sabynush:
Buna!Acum cativa ani 2-3...cam asa,am vazut un film despre un cuplu care se muta intr-un oras iar in acel oras se petrec tot felu de intamplari cu locuitorii de acol,dar ei nu mai pot iesi din acel oras...pana cand ei isi dau seama despre ce ii vorba si incearca sa plece dar nu pot si vor ramane acol!la sfarsitul filmului o arata pe femeie intr-un scaun cu rotile...sau pe el,nu mai stiu exact!!....stie cineva despre ce film este vorba?va roog

Ar putea fi un episod din serialul Frica,difuzat de axn.Eu tin minte ca la sfarsit barbatul era in scaun cu rotile
ionutzoo7 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Jun 2012, 22:50   #459
sunshines
Novice
 
sunshines
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 4
caut si eu un film pe care l`am vazut acum vreo 2 ani...era vb de un grup de prieteni care se jucau sticluta sau ceva de genu ca intrau intr`o camara si trebuiau sa se sarute...si actorul principal a picat cu una ca o vrajitoare asa si nu a vrut sa se sarute si aia la blestemat sa nu mai fie cu nici o fata...au trecut anii si s`a facut doctor parca si nu putea sa fie cu niciuna si s`a intors in orasul de unde a plecat sa o caute p`aia sa ii ridice blestemul....stie cineva ?
sunshines is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Jun 2012, 23:36   #460
NightChild
Veteran
 
NightChild
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 219
Originally Posted by sunshines:
caut si eu un film pe care l`am vazut acum vreo 2 ani...era vb de un grup de prieteni care se jucau sticluta sau ceva de genu ca intrau intr`o camara si trebuiau sa se sarute...si actorul principal a picat cu una ca o vrajitoare asa si nu a vrut sa se sarute si aia la blestemat sa nu mai fie cu nici o fata...au trecut anii si s`a facut doctor parca si nu putea sa fie cu niciuna si s`a intors in orasul de unde a plecat sa o caute p`aia sa ii ridice blestemul....stie cineva ?


13 Going on 30 (2004) ???

http://www.cinemagia.ro/filme/13-goi...0-de-ani-7494/
__________________
Dark flowers bloom in the autumn garden that grows inside of me...
NightChild is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:50.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells