Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 25 Sep 2011, 16:07   #401
Cherly
Novice
 
Cherly
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2
Originally Posted by paul_aramis:
Last man standing (1996)
e raspunsu la intrebarea mea ?
Cherly is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Sep 2011, 18:58   #402
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Da, da, ala-i filmul.
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Oct 2011, 00:48   #403
LDS30
Novice
 
LDS30
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 3
Buna seara.

Caut un film ....... pt fete L-am vazut la TV prin 2003 cred. Subiectul filmului pe scurt: sotia voia sa divorteze pt ca nu-si mai iubea sotul, doctor parca era, acesta nu renunta si o obliga sa mearga impreuna cu el in Africa..... Finalul cu happy ending: ea se indragosteste din nou de el.
Multumesc anticipat si sper sa primesc raspunsul dorit. O seara placuta va doresc!
LDS30 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Oct 2011, 21:29   #404
Tzaks
Novice
 
Tzaks
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 3
Caut si eu un film..filmul este mai nou,l`am vazut la televizor acum ceva timp in urma.
Este un joc care controleaza oameni adevarati,Ei trebuie sa lupte si daca cel ce controleaza jocul greseste si moare in joc..moare si omul pe care il controleaza.
Unul dintre actorii principali este un pusti bogat..si "omul" lui reuseste sa iasa din raza de actiune a jocului si nu mai poate fi controlat din joc..deci e pe cont propriu dupaia..mai multe detalii nu mai stiu
Tzaks is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Oct 2011, 09:58   #405
WildR0se
Senior
 
WildR0se
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 75
Originally Posted by Tzaks:
Caut si eu un film..filmul este mai nou,l`am vazut la televizor acum ceva timp in urma.
Este un joc care controleaza oameni adevarati,Ei trebuie sa lupte si daca cel ce controleaza jocul greseste si moare in joc..moare si omul pe care il controleaza.
Unul dintre actorii principali este un pusti bogat..si "omul" lui reuseste sa iasa din raza de actiune a jocului si nu mai poate fi controlat din joc..deci e pe cont propriu dupaia..mai multe detalii nu mai stiu

Dupa descriere pare a fi Gamer

http://www.imdb.com/title/tt1034032/
WildR0se is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Oct 2011, 17:45   #406
Tzaks
Novice
 
Tzaks
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 3
Originally Posted by WildR0se:

Dupa descriere pare a fi Gamer

http://www.imdb.com/title/tt1034032/

Asta e..mersi mult
Tzaks is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Oct 2011, 13:26   #407
aabios
Novice
 
aabios
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1
Originally Posted by LDS30:
Buna seara.

Caut un film ....... pt fete L-am vazut la TV prin 2003 cred. Subiectul filmului pe scurt: sotia voia sa divorteze pt ca nu-si mai iubea sotul, doctor parca era, acesta nu renunta si o obliga sa mearga impreuna cu el in Africa..... Finalul cu happy ending: ea se indragosteste din nou de el.
Multumesc anticipat si sper sa primesc raspunsul dorit. O seara placuta va doresc!


Sa fie Valul Pictat? iti trmit un link tot de pe cinemagia poate imaginea iti pare cunoscuta
http://www.cinemagia.ro/filme/the-pa...-pictat-16606/
aabios is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Oct 2011, 13:39   #408
dannimara
Novice
 
dannimara
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 5
Am si eu nevoie de ajutorul vostru, al celor de aici, care, dupa felul in care scrieti, se vede ca sunteti cunoscatori ai fenomenului cinematografic ! Pe scurt, caut un film vechi, cred englezesc, si nu stiu cum sa dau de el, pentru ca nu-i cunosc titlul. Actiunea se petrece prin anii 60' cred, cind o mana de tipi, jefuiesc o banca sau birou ceva, de o gramada de bani incorect tipariti, din cauza cernelii, care nu se usca, sau nu avea formula buna. Reusesc sa faca asta, profitand de un mare meci de fotbal care era pe toate posturile si de care politia si toti functionarii erau mai acaparati decat de securitate. Mai mult, nu prea imi mai amintesc, de aceea cer aici ajutor. Va multumesc !
dannimara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Oct 2011, 16:53   #409
dannimara
Novice
 
dannimara
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 5
Pe masura ce-mi amintesc, continui sa va cer ajutorul... Stie cineva cum as putea sa fac si eu rost de "Uimitoarele peripetii ale unor italieni in Rusia" ? Multumesc anticipat !
dannimara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Oct 2011, 16:47   #410
LDS30
Novice
 
LDS30
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 3
Iti multumesc aabios dar nu sunt sigura ca asta e filmul, desi parca seamana. Revin dupa ce il vad si-ti spun.

Last edited by LDS30 : 28 Oct 2011 at 17:00.
LDS30 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Oct 2011, 09:14   #411
dannimara
Novice
 
dannimara
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 5
VA ROG, MACAR O SUGESTIE, O IDEE CEVA !
dannimara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Oct 2011, 10:39   #412
LDS30
Novice
 
LDS30
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 3
Originally Posted by LDS30:
Iti multumesc aabios dar nu sunt sigura ca asta e filmul, desi parca seamana. Revin dupa ce il vad si-ti spun.
Asta e filmul. Esti tare desi vad ca finalul filmului numai cu happy ending nu e Multumesc din nou aabios.
LDS30 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Oct 2011, 16:37   #413
NightChild
Veteran
 
NightChild
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 219
Originally Posted by dannimara:
Am si eu nevoie de ajutorul vostru, al celor de aici, care, dupa felul in care scrieti, se vede ca sunteti cunoscatori ai fenomenului cinematografic ! Pe scurt, caut un film vechi, cred englezesc, si nu stiu cum sa dau de el, pentru ca nu-i cunosc titlul. Actiunea se petrece prin anii 60' cred, cind o mana de tipi, jefuiesc o banca sau birou ceva, de o gramada de bani incorect tipariti, din cauza cernelii, care nu se usca, sau nu avea formula buna. Reusesc sa faca asta, profitand de un mare meci de fotbal care era pe toate posturile si de care politia si toti functionarii erau mai acaparati decat de securitate. Mai mult, nu prea imi mai amintesc, de aceea cer aici ajutor. Va multumesc !

Posibil sa fie unul din urmatoarele:

The Italian job (1969) --- http://www.cinemagia.ro/filme/the-it...-italian-8064/
The Thomas Crown Affair (1968) --- http://www.cinemagia.ro/filme/the-th...as-crown-7536/
Thunderbolt and Lightfoot (1974) --- http://www.cinemagia.ro/filme/thunde...banilor-17180/
NightChild is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Nov 2011, 12:42   #414
dannimara
Novice
 
dannimara
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 5
Originally Posted by NightChild:
Originally Posted by dannimara:
Am si eu nevoie de ajutorul vostru, al celor de aici, care, dupa felul in care scrieti, se vede ca sunteti cunoscatori ai fenomenului cinematografic ! Pe scurt, caut un film vechi, cred englezesc, si nu stiu cum sa dau de el, pentru ca nu-i cunosc titlul. Actiunea se petrece prin anii 60' cred, cind o mana de tipi, jefuiesc o banca sau birou ceva, de o gramada de bani incorect tipariti, din cauza cernelii, care nu se usca, sau nu avea formula buna. Reusesc sa faca asta, profitand de un mare meci de fotbal care era pe toate posturile si de care politia si toti functionarii erau mai acaparati decat de securitate. Mai mult, nu prea imi mai amintesc, de aceea cer aici ajutor. Va multumesc !

Posibil sa fie unul din urmatoarele:

The Italian job (1969) --- http://www.cinemagia.ro/filme/the-it...-italian-8064/
The Thomas Crown Affair (1968) --- http://www.cinemagia.ro/filme/the-th...as-crown-7536/
Thunderbolt and Lightfoot (1974) --- http://www.cinemagia.ro/filme/thunde...banilor-17180/


Multumesc mult, nu e nici unul dintre astea. Sa fie un film uitat ? Sau disparut ?
Trebuie sa-si mai aminteasca cineva de el, atunci cind eu l-am vazut, la Arenele Romane
era plin de spectatori. Sper sa-l gasesc pana in final. Asa am patit si cu "Mesagge from space"
si l-am gasit pina la urma ! Multumesc mult inca o data si toate cele bune !
dannimara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Nov 2011, 15:23   #415
Dany_Jim
Novice
 
Dany_Jim
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 3
Buna caut un film daca ma puteti ajuta.

Era despre o nunta a doi tineri si un Batrin care se asezase linga un copac parca si la un momendat privirea batrinului si a miresei se intalnesc si in momentul acela fiecare isi dorea sa fie in locul celuilant dar peste noapte sufletele lor se schimbara intre iele fata trezinduse in trupul batrinului si urmeaza o goana dupa batran sare se plimba in trupul fetei.

Comedie

Credeti ca ma puteti ajuta.
Cum se numeste.
Dany_Jim is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Nov 2011, 15:33   #416
fresie
Pasărea Phoenix
 
fresie
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,371
Originally Posted by Dany_Jim:
Era despre o nunta a doi tineri si un Batrin care se asezase linga un copac parca si la un momendat privirea batrinului si a miresei se intalnesc si in momentul acela fiecare isi dorea sa fie in locul celuilant dar peste noapte sufletele lor se schimbara intre iele fata trezinduse in trupul batrinului si urmeaza o goana dupa batran sare se plimba in trupul fetei.

Comedie

Credeti ca ma puteti ajuta.
Cum se numeste.

http://www.cinemagia.ro/filme/prelud...n-sarut-1620/?
fresie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Nov 2011, 15:49   #417
Dany_Jim
Novice
 
Dany_Jim
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 3
http://www.cinemagia.ro/filme/prelud...n-sarut-1620/?

Prelude to A Kiss (1992)
Preludiu pentru un sarut

Mersi mult fresie acesta este.

il caut de 18 ani inca odata Mersi!!!
Dany_Jim is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Nov 2011, 19:26   #418
dannimara
Novice
 
dannimara
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 5
Vă Rog Daţi-mi şi Mie O Sugestie Despre O Sursă De Download Sau Achiziţie, Sau Ce-o Fi, Pentru Filmul "incredibilele Aventuri Ale Unor Italieni în Rusia" Nu Reuşesc Să-l Găsesc Deloc Pe Nicăieri. Aici, Sunt Oameni Avizaţi în Care Mi-am Pus Ultimele Speranţe în A Afla Informaţii Din Domeniul ăsta Atât De Frumos ! Vă Mulţumesc Anticipat Tuturor Celor Care Veţi Vrea Să Vă Gândiţi Puţin La Asta Si în Special Celor Care Veţi Binevoi Să-mi Răspundeţi ! Toate Cele Bune !
dannimara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Nov 2011, 01:20   #419
scruffy12
Novice
 
scruffy12
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 1
caut si eu o comedie ruseasca care toata actiunea se petrece in Africa cu un pluton de soldati .. a fost difuzat pe tvr 1 sau tvr2 acum un an sau 2 ..
scruffy12 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Nov 2011, 23:35   #420
grotesQue
Senior
 
grotesQue
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 124
Am vazut un serial pe Fox Kids cand a inceput sa il difuzeze si la noi. Era cu 2 baieti si o fata(parca) care locuiau intro casa ciudata si se transformau in roboti (verde,albastru,rosu). Semana putin cu Power Rangers. Mai mult nu imi amintesc.
grotesQue is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:20.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells