Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 29 Feb 2012, 22:53   #181
gigabyte
Veteran
 
gigabyte
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 258
TOP 10 UNRELEASED

1.Jodaeiye Nader az Simin
2.Bir zamanlar Anadolu'da
3.Tropa de Elite 2 - O Inimigo Agora É Outro
4.Senna
5.Mission: Impossible - Ghost Protocol
6.Shame
7.Take Shelter
8.We Need to Talk About Kevin
9..El infierno
10.A Torinói ló
11Project Nim
12.Intouchables
13.Warrior
gigabyte is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Feb 2012, 23:07   #182
Pepper
Guru
 
Pepper
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 856
My Top 10 Unreleased

1. A Separation
2. We need to talk about Kevin
3. Tyrannosaur
4. The Artist
5. Warrior
6. 50/50 (in Olanda s-a lansat abia saptamana trecuta )
7. Submarine
8. Hesher
9. Martha Marcy May Marlene
10. Tree of Life

Daca se prelungea deadline-ul poate apucam sa vad Tinker Taylor si Take Shelter...acuma s-ar putea sa se prafuiasca in hard.
PS: Sper ca se trec cu vederea cele 7 minute trecute fix,da? ca ma chinuii sa fac topul
__________________
"Life would be so wonderful if we only knew what to do with it"- G.G.

Last edited by Pepper : 29 Feb 2012 at 23:17.
Pepper is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Feb 2012, 23:18   #183
Malombra
Guru
 
Malombra
 
Join Date: Feb 2012
Location: Guillaume-en-Egypte
Posts: 1,473
Originally Posted by Pepper:
Daca se prelungea deadline-ul poate apucam sa vad Tinker Taylor si Take Shelter...acuma s-ar putea sa se prafuiasca in hard.

ar fi faină o prelungire. mâine e joi, până duminică măcar. lucrez goddammit!
Malombra is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Mar 2012, 11:03   #184
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Mah manca-v-as ati avut 2 luni mari si late sa vedeti si sa rasvedeti tot ce vrea mujchii vostri !!!
Daca voi chiar aveti de gand sa mai vedeti filme eligibile pt topul asta ... OK, prelungim pana duminica inclusiv. Dar duminica is final !
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Mar 2012, 11:40   #185
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Problema este ca anul asta (dar de fapt de cativa ani ) sunt 15-20 de filme bune si foarte bune dar nu se desprinde clar filmul ,capodopera ,diamantul orbitor . Nu vezi ca nu se desprinde inca o noua directie ci se merge tot mai tare pe batatoritele drumuri. Nostalgie peste tot si omagii la greu : Hugo ,The Artist ,The Tree of Life ,Tinker, Tailor, Soldier, Spy , My Week With Marilyn ,War Horse ,Midnight in Paris ,Drive , s.a.m.d.
Sa avem insa rabdare pentru ca revolutiile vin atunci cind nu le asteapta nimeni .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Mar 2012, 14:24   #186
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Originally Posted by Chambord:
Mah manca-v-as ati avut 2 luni mari si late sa vedeti si sa rasvedeti tot ce vrea mujchii vostri !!!
Daca voi chiar aveti de gand sa mai vedeti filme eligibile pt topul asta ... OK, prelungim pana duminica inclusiv. Dar duminica is final !

Hey, Weekend abia saptamana asta a aparut, asa ca nu aveam cand sa il vad mai repede .
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Mar 2012, 14:35   #187
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Originally Posted by Malombra:
We need to talk about Kevin (Lynne Ramsay) - psihotic și cu două capete peste Elephant, al lui wes anderson.

It's Gus van Sant. Dar e cu 2 clase sub IMHO
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Mar 2012, 15:12   #188
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Au mai aparut zilele astea Faust, Le Havre, This Must Be The Place. As vrea sa vad si L'Apollonide, dar nu gasii sub in engleza, in franceza e destul de dificil de urmarit.

Last edited by omudindulap : 01 Mar 2012 at 15:14.
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Mar 2012, 16:42   #189
Malombra
Guru
 
Malombra
 
Join Date: Feb 2012
Location: Guillaume-en-Egypte
Posts: 1,473
Originally Posted by Chambord:
Originally Posted by Malombra:
We need to talk about Kevin (Lynne Ramsay) - psihotic și cu două capete peste Elephant, al lui wes anderson.

It's Gus van Sant. Dar e cu 2 clase sub IMHO


fk yr right . de ce m-oi fi gândit la wes? probabil ca să rimeze cu less, de la lessing la cât mi-a plăcut, se înțelege, cu toate că am purtat și eu brățări făcute din furculițe după ce l-am văzut.
dar tot cu două capete peste este. ăla e naiv, ăsta e mai studiat. e film cu upgrade ăsta al lui ramsay.

Last edited by Malombra : 01 Mar 2012 at 16:48.
Malombra is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Mar 2012, 16:58   #190
Malombra
Guru
 
Malombra
 
Join Date: Feb 2012
Location: Guillaume-en-Egypte
Posts: 1,473
Originally Posted by bremen1980:
Problema este ca anul asta (dar de fapt de cativa ani ) sunt 15-20 de filme bune si foarte bune dar nu se desprinde clar filmul ,capodopera ,diamantul orbitor . Nu vezi ca nu se desprinde inca o noua directie ci se merge tot mai tare pe batatoritele drumuri. Nostalgie peste tot si omagii la greu : Hugo ,The Artist ,The Tree of Life ,Tinker, Tailor, Soldier, Spy , My Week With Marilyn ,War Horse ,Midnight in Paris ,Drive , s.a.m.d.
Sa avem insa rabdare pentru ca revolutiile vin atunci cind nu le asteapta nimeni .

bremen, da tu nu ai observat că vorbești despre film în general referindu-te doar la filmele unei singure țări? (sau îs două și nu văd eu?)e ca și cum ai vorbi despre politica globală referindu-te doar la ponta.
Malombra is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Mar 2012, 18:05   #191
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Sa vina americanii maica . De la ei astept sa curga laptele si mierea .Eu inca mai cred in cinematografia americana dar nu se stie de unde apare bomba si vedem un nou val ( China ,India , Mexic , Spania ) cu rupturi si schimbari de paradigma .Sa ghicesti insa unde va avea loc minunea e mai greu decit sa ghicesti care pustoaica dintr-o clasa de a 10 a o sa ramina prima gravida . Poate sa fie olimpica la chimie
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Mar 2012, 19:34   #192
Federico
Snob Elitist
 
Federico
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,579
Top 10 Neslobozite

1. Tinker Taylor Soldier Spy
2. The Descendants
3. We Need To Talk About Kevin
4. A Separation
5. The Tree of Life
6. Copie Conforme
7. Martha Marcy May Marlene
8. Take Shelter
9. The Artist
10. Terri

(primele 6 sunt echi-intersanjabile da daca trebuia sa le discriminez cumva...)


Originally Posted by bremen1980:
Problema este ca anul asta (dar de fapt de cativa ani ) sunt 15-20 de filme bune si foarte bune dar nu se desprinde clar filmul ,capodopera ,diamantul orbitor . Nu vezi ca nu se desprinde inca o noua directie ci se merge tot mai tare pe batatoritele drumuri. Nostalgie peste tot si omagii la greu : Hugo ,The Artist ,The Tree of Life ,Tinker, Tailor, Soldier, Spy , My Week With Marilyn ,War Horse ,Midnight in Paris ,Drive , s.a.m.d.
Sa avem insa rabdare pentru ca revolutiile vin atunci cind nu le asteapta nimeni .

Io nu cred ca mai cred in ideea de capodopera in sensul idealismului astuia pe care-l propui tu da daca-mi violez o leaca ideologia estetica momentana cre' ca scot pe inventar vo 10 bucati capodoperoidale de anul asta. Deci sunt primele 6 din topul de mai sus si mai e Drive, Melancholia, The Girl With The Dragon Tatoo, si chiar si 127 Hours daca-mi permit un mic abuz ca sa iasa topul inchis la toti nasturii. Nu-s capodopere, nu-s filme de nota 10 sau de 5 stele, au fost doar niste experiente superbe si nu plang dupa nicio secunda irosita cu ele. Nu pot sa cer mai mult de la un film. Diamantele orbitoare sa mai astepte.
__________________
“The goddam movies. They can ruin you. I'm not kidding.”
Federico is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2012, 13:48   #193
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Pe L'Apollonide il am si eu in queue (tare trailerul, soundtrack included).

http://www.youtube.com/watch?v=rztFrEkU4qA
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2012, 14:03   #194
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Vad ca au aparut pe net The descendants si Carnage iar daca tot s-a prelungit pana duminica sondajul cred ca le vad si pe astea,desi ma cam indoiesc ca o sa mai schimb ceva in top 10 care e destul de impenetrabil in momentul de fata.
Am vazut aseara si Young adult,care mi-a placut,Charlize merita nominalizata la best actress dar ce mai conteaza acum?The academy sucks big hairy moose balls!
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.

Last edited by Kriss_Kringle : 02 Mar 2012 at 14:11.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2012, 14:05   #195
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Originally Posted by Malombra:

ăla e naiv, ăsta e mai studiat. e film cu upgrade ăsta al lui ramsay.

"In my book": ala (Elephant) e aerisit si chilling, asta (Kevin) e livresc.
A propos de GVS, cred ca e singurul autor queer al carui filme imi plac. Si asta pt ca are bunul simt sa nu-si proiecteze orientarea sexuala in ele. Cu unele exceptii. Chiar l-am injurat ca a transformat Last Days al carui prima jumatate de ora mi-a placut mult (se vede clar influenta lui Bella Tarr, al carui fan e) in the gayified death of Kurt Cobain
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2012, 16:16   #196
Malombra
Guru
 
Malombra
 
Join Date: Feb 2012
Location: Guillaume-en-Egypte
Posts: 1,473
mersi pt amânare. în sfârșit văd a treia parte din dreileben și poate și din correspondencia ceva. și și și ----- Secrets Trilogy de Reynold Reynolds . nu-i așa că-s bravo???? joan bravo
Malombra is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2012, 20:01   #197
marcusARCUS
Guru
 
marcusARCUS
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 948
Eu mai am de vazut Young Adult,Weekend si Shame.Dar Shame nu-l gasesc.
__________________
In the event that you find some certain sequences or ideas confusing,please bare in mind,that this is your fault,not ours.You will need to see the picture again and again,until you understand everything.Turn.
marcusARCUS is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2012, 20:04   #198
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Doua cuvinte despre Faust?

Apropo, ar mai fi de vazut si Polisse, premiul juriului la Cannes.

Last edited by omudindulap : 02 Mar 2012 at 20:09.
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2012, 21:03   #199
marcusARCUS
Guru
 
marcusARCUS
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 948
Faust nu-i nici prost,nici prea bun.Dar merita vazut.
__________________
In the event that you find some certain sequences or ideas confusing,please bare in mind,that this is your fault,not ours.You will need to see the picture again and again,until you understand everything.Turn.
marcusARCUS is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Mar 2012, 00:24   #200
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
[quote=Chambord]
Originally Posted by Malombra:

A propos de GVS, cred ca e singurul autor queer al carui filme imi plac. Si asta pt ca are bunul simt sa nu-si proiecteze orientarea sexuala in ele. Cu unele exceptii. Chiar l-am injurat ca a transformat Last Days al carui prima jumatate de ora mi-a placut mult (se vede clar influenta lui Bella Tarr, al carui fan e) in the gayified death of Kurt Cobain

Alejandro Amenabar? Pedro?
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:08.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells