Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 31 Dec 2011, 16:31   #21
crin3l
Guru
 
crin3l
 
Join Date: Oct 2005
Location: Iasi
Posts: 396
Send a message via Yahoo to crin3l
Top 10 Released

1. The Help
2. Moneyball
3. The King's Speech
4. Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
5. Source Code
6. The Kids Are All Right
7. Rise of the Planet of the Apes
8. Never Let Me Go
9. Drive
10. Midnight in Paris
__________________
"Voi merge oriunde , dar numai inainte"
"Unii sunt atat de saraci incat au numai bani "

Last edited by crin3l : 31 Dec 2011 at 16:37.
crin3l is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Dec 2011, 16:45   #22
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Originally Posted by Frederico:
Si mie mi s-a parut povestea apa de ploaie, dar Gosling... jesuschristallmighty ce rol si ce personaj. Si el salveaza filmul precum o gaura neagra, curband in jurul lui spatiu, timp, lumina, si eclipsand tot.
Intre timp, Drive a promovat de la film salvat de interpretarea unui actor, la postura de filmul anului. Eu zic ca e in pole-position si pentru filmul secolului, pacat ca nu mai prindem si topul ala.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jan 2012, 01:35   #23
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by Federico:
LE: Mi-am adus aminte ca am vazut si "Le Quattro Volte" si l-am bagat in top. Mi se pare ca nu era prezent in lista cinemagiei si de-aia l-am trecut cu vederea desi filmul este eligibil.

Si eu stiu ca a rulat in cinema macar o saptamana. Chiar vroiam sa-l vad zilele astea, probabil o sa se intample azi sau maine. Mai tin minte ca a rulat si Tomboy si nici el nu apare in lista. Sper sa nu mai fie si altele de care nu-mi aduc aminte...
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jan 2012, 05:40   #24
Federico
Snob Elitist
 
Federico
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,579
Exclamation

Originally Posted by Twinsen:
Intre timp, Drive a promovat de la film salvat de interpretarea unui actor, la postura de filmul anului. (
Mi se pare mie sau vrei sa zici ca e ceva-n neregula cu asta?


Originally Posted by Liviu-:
Si eu stiu ca a rulat in cinema macar o saptamana. Chiar vroiam sa-l vad zilele astea, probabil o sa se intample azi sau maine. Mai tin minte ca a rulat si Tomboy si nici el nu apare in lista. Sper sa nu mai fie si altele de care nu-mi aduc aminte...
Mda, lasa asta... stiu ca nu suntem la ora de matematica dar eu tot speram sa-mi explici in vo doua randuri cum dumnezeu poti sa pui Sunset inintea lui Separation.

ps: am vazut Biutiful. Nu mi s-a parut extraordinar de obraznic din pdv-ul santajului emotional, pare un film cinstit. A fost enjoyable, dar totusi o experienta modesta, nu m-a impresionat cu nimic. Mi-au placut inceputul (discutia tata fiica purtata in soapta fara se ii vedem + scena cu afterlife-ul hibernal, desi nu stim despre ce-i vorba pana spre sfarsit) si secventa cu politia dand iama in randurilor traficantilor imigrantilor negri ambulanti, dar in rest nu-mi inspira nimic filmul. Nici macar mila pt protagonist. Mi se pare ca incep sa-mi pierd rabdarea cu modelul asta de cinema - felia de viata lipsita de o structura arhitectonica, fara crescendo, fara niste pattern-uri sistematice care sa-i dea o rotunjime a formei (de ex. cum e coincidenta dintre scenele de deschidere si cele de final care atenteaza un pic la ciclicitatea filmului). Nu cer artificialitatea filmelor puzzle (Hitchcock de ex) dar nici asa...

LE:
Originally Posted by Twinsen:
Intre timp, Drive a promovat de la film salvat de interpretarea unui actor, la postura de filmul anului. Eu zic ca e in pole-position si pentru filmul secolului, pacat ca nu mai prindem si topul ala.

Dar da, adevarul e ca pentru cat de fluctuante imi sunt opiniile sunt celebru de multa vreme in intreaga Europa si nu numai. Pot sa ma indragostesc de un film pe care il detestam odinioara (vezi North by North-West, Reservoir Dogs) sau pot sa ma dezic in cel mai parsiv mod de unul pe care l-am crezut o capodopera (vezi The Fountain). Exemplele pot continua mult si bine, ma limitez numai la cele care pot fi probate cu ce-am spus despre ele pe forum. Insa, evident, la Drive suntem destul de departe de situatia asta. Desi e adevarat ca declicul care a insotit procesul prin care filmul mi s-a cramponat decisiv de suflet a venit la vizionarile 2 si 3, el (filmul) m-a izbit violent din prima incercare. Ce s-a intamplat mai tarziu a fost doar o nuantare. Nu spun ca scenariul a devenit acum genial, am in continuare aceeasi parere despre asta. Doar ca trebuie inteles ca m-am referit la scenariu dintr-o perspectiva macro, de ansamblu – practic la ce incape in sinopsisul filmului. Pozitia asta inca mi-o mentin – ideea filmului e simpla, banala, rasuflata. Ceea ce o salveaza este microscopia tuselor autorului – detaliile, vai… divinele detalii (cum ar spune raposatul Vladmir) . Iar inainte de a livra argumentul fatal care ma va scoate basma curata, mai trebuie precizate si influentele exegetice care mi-au nuantat opinia. Cu alte cuvinte descoperirea scenariului implicit al filmului – logica de fairy tale si metafictiunea (filmul despre filme). Si-n final, cum am promis, am sa te rog sa reflectezi la posibilitatile si consecintele procesului de segregare a scenariului de actor. Cat de prost poate sa fie un scenariu de tip character driven in care protagonistul se spune ca e construit senzational si, mai ales, in conditiile in care acesta este centrul de greutate al aproape fiecarui cadru care alcatuieste filmul. Multumesc.
(Iar Gosling nu salveaza "scenariul" in sensul ca e "cireasa de pe coliva", un apendice consolator... ci in sensul ca il transforma de-a dreptul si preia functia acestuia)

LE2: Dar ce-ai vrut tu sa zici cu postul asta de fapt?
__________________
“The goddam movies. They can ruin you. I'm not kidding.”

Last edited by Federico : 01 Jan 2012 at 06:14.
Federico is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jan 2012, 11:10   #25
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
TOP 10 Released

1. Melancholia (Lars von Trier)
2. Haevnen (Susanne Bier)
3. Incendies (Denis Villeneuve)
4. La Piel que Habito (Pedro Almodovar)
5. Pina (Wim Wenders)
6. Aurora (Cristi Puiu)
7. Biutiful (Alejandro Gonzalez Inarritu)
8. True Grit (Cohen brothers)
9. Crulic (Anca Damian)
10. Aproape de cer (Titus Faschina)

TOP 5 Unreleased

1. The Turin Horse (Bela Tarr)
2. Nader and Simin –A Separation(Asghar Farhadi)
3. Le Havre (Aki Kaurismaki)
4. Norwegian Wood (Anh Hung Tran)
5. Elena (Andrei Zvyagintsev)
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jan 2012, 13:37   #26
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Originally Posted by Federico:
Cat de prost poate sa fie un scenariu de tip character driven in care protagonistul se spune ca e construit senzational si, mai ales, in conditiile in care acesta este centrul de greutate al aproape fiecarui cadru care alcatuieste filmul.
Mda, el conduce masina. Face brrrooommm cand apasa pe acceleratie si screeeeech cand taie curbele. Tine degetul erect si arata amenintator cand ameninta ca "am'a gonna hurt ya' ". Se indragosteste de Carey Mulligan (that's tough!). Se imprieteneste cu un baietel mexican adorabil (aici actoria atinge noi peakuri). Are un zambet strengaresc care razbate uneori prin postura de si un scorpion bad ass pe spate. Ce ai mai putea sa-ti doresti mai mult de la un personaj?
Originally Posted by Federico:
mai trebuie precizate si influentele exegetice care mi-au nuantat opinia. Cu alte cuvinte descoperirea scenariului implicit al filmului – logica de fairy tale si metafictiunea (filmul despre filme). Si-n final, cum am promis, am sa te rog sa reflectezi la posibilitatile si consecintele procesului de segregare a scenariului de actor.
Am meditat indelung. Nu tine. Unde vezi tu filmul despre filme in Drive? Logica de fairy tale poti sa o inlocuiesti cu "suspension of disbelief" si sa o aplici la orice film artistic. E perfect posibil (ba chiar mai usor) sa ai personaje bune, interpretate excelent atunci cand lucrezi cu un scenariu inteligent, original sau macar interesant. Si eu am filme la care ma uit pentru o singura interpretare darnu le-as lua in considerare pentru un top a anului.
Originally Posted by Federico:
LE2: Dar ce-ai vrut tu sa zici cu postul asta de fapt?
Am vrut sa zic ca se poate mult mai mult decat Drive, care altfel e un film reusit in genul sau. Si ca nu mi se pare ok cand un film de actiune cu scenariu "apa de ploaie" ca sa te citez, are sanse sa devina filmul anului pe un forum de cinefili, practic unicul din tara.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jan 2012, 14:34   #27
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Pentru topul Released va rog sa folositi exclusiv lista premierelor oficiale (linkul de pe cinemagia). Stiu ca au mai fost si alte filme (ex Le quattro volte ) care au rulat la noi, prin festivaluri sau cu regim special. Dar nu sunt premiere oficiale. Daca cineva considera ca lista cinemagia e incompleta, il rog sa-mi furnizeze o alta lista a premierelor RO, dintr-o sursa credibila. Eu n-am gasit alta.

Imi pare rau pt Le quattro volte, si eu mi-as fi dorit sa pun Rubber in oricare din cele 2 topuri, dar ...
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jan 2012, 15:16   #28
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Originally Posted by Twinsen:
Am vrut sa zic ca se poate mult mai mult decat Drive, care altfel e un film reusit in genul sau. Si ca nu mi se pare ok cand un film de actiune cu scenariu "apa de ploaie" ca sa te citez, are sanse sa devina filmul anului pe un forum de cinefili, practic unicul din tara.

Haide, ma, l-ai facut pe Federico zeul/purtatorul de cuvant al forumului Cinemagia...Poate fi, intr-adevar, unul dintre filmele (foarte) bune ale anului, dintre cele care au ajuns pe la noi, si stim, in general, despre ce gen de filme vorbim. Cred ca mai relevant va fi topul filmelor care nu au ajuns si nici nu vor ajunge pe marile ecrane din Ro.
Dar vino si tu cu niste titluri, chiar sunt curios!

Apropo, recomanda-mi niste filme asiatice de anul asta, am cautat ieri pe goagal, dar n-am gasit mare lucru, de parca cinematografia asiatica ar fi stat pe loc anul asta. Sau n-am stiut eu un' sa caut. Mersi!

Apropo 2, am vazut Spider Forest si mi-a placut mult

Last edited by omudindulap : 01 Jan 2012 at 15:23.
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jan 2012, 15:19   #29
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Daca era un film de actiune,atunci era unul mediocru.In realitate,se vrea un art-house movie european, stilizat cu violenta din belsug care sa compenseze pentru jocul de rutina al personajelor si scenariul "apa de ploaie".
Treaba asta cu filmul despre filme pentru mine nu prea tine. Adica ok,recunosti influente din alte filme si ti se pare placut iar atunci cand realizezi ca toata structura sa se bazeaza pe asta,trebuie sa ridici semne de intrebari legate de lipsa de originalitate a lui Drive,pentru ca nu iese din stransoarea acelor influente si nici nu se impune in fata lor de-a lungul duratei sale.Cred totusi ca Drive ar fi fost un film mai bun daca dura o ora sau era vreun scurt metraj.

Sincer,asta cu filmul anului ma cam uimeste si pe mine, pentru ca dupa ce iesi din sala de cinema nu ramai cu nimic altceva decat un exercitiu de stil dar care nu are de spus altceva major pe plan narativ,emotional iar asta pentru mine nu e de ajuns ca Drive sa se distanteze clar fata de restul ca filmul anului.

@Federico: Who?Me?
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jan 2012, 15:23   #30
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
@Chambord - Le quttro volte n-a rulat in regim special din cate stiu eu. Sau ce inseamna regim special? A rulat minim o saptamana, la fel ca si Tomboy. Poate nu apar acolo din cauza ca Cinemagia nu are date in ceea ce priveste sumele incasate, dar filmele ar trebui sa fie eligibile din moment ce n-au fost proiectii speciale.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jan 2012, 15:30   #31
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Tomboy l-am vazut eu la cinema si am impresia ca a rulat 2 saptamani.Tinand cont ca eram doar 2 insi in sala cand am fost eu, si mi-a mai spus cineva care l-a vazut ca au fost 4 la inceputul filmului iar pe la jumatate au ramas 2 e cam clar de ce sunt nu sunt date despre sumele incasate.
Am intrat cu cateva minute inainte sa inceapa si proiectionistul s-a uitat sa vada daca e cineva in sala,altfel cred ca nici nu-l mai rula.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jan 2012, 16:02   #32
Federico
Snob Elitist
 
Federico
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,579
Unhappy

Originally Posted by Chambord:
Pentru topul Released va rog sa folositi exclusiv lista premierelor oficiale (linkul de pe cinemagia). Stiu ca au mai fost si alte filme (ex Le quattro volte ) care au rulat la noi, prin festivaluri sau cu regim special. Dar nu sunt premiere oficiale. Daca cineva considera ca lista cinemagia e incompleta, il rog sa-mi furnizeze o alta lista a premierelor RO, dintr-o sursa credibila. Eu n-am gasit alta.

Imi pare rau pt Le quattro volte, si eu mi-as fi dorit sa pun Rubber in oricare din cele 2 topuri, dar ...

__________________
“The goddam movies. They can ruin you. I'm not kidding.”
Federico is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jan 2012, 16:17   #33
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Originally Posted by omudindulap:
Dar vino si tu cu niste titluri, chiar sunt curios!

Apropo, recomanda-mi niste filme asiatice de anul asta, am cautat ieri pe goagal, dar n-am gasit mare lucru, de parca cinematografia asiatica ar fi stat pe loc anul asta. Sau n-am stiut eu un' sa caut. Mersi!
Am evitat sa pun vreun top pentru ca mi s-a parut ca 2011 a fost un an foarte prost. E ca atunci cand mergi la alegerile prezidentiale si nu stii unde sa pui stampila, ca nu iti place cu adevarat nici un candidat. Asta e cam tot ce as putea sa pun intr-un top:

Top Unreleased:

1. Guilty of Romance
2. Kiseki
3. Cold Fish
4. Confessions
5. Bobby Fischer Against the World
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jan 2012, 16:17   #34
Federico
Snob Elitist
 
Federico
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,579
Originally Posted by Twinsen:
Mda, el conduce masina. Face brrrooommm cand apasa pe acceleratie si screeeeech cand taie curbele. Tine degetul erect si arata amenintator cand ameninta ca "am'a gonna hurt ya' ". Se indragosteste de Carey Mulligan (that's tough!). Se imprieteneste cu un baietel mexican adorabil (aici actoria atinge noi peakuri). Are un zambet strengaresc care razbate uneori prin postura de si un scorpion bad ass pe spate. Ce ai mai putea sa-ti doresti mai mult de la un personaj?

Populara tehnica de demolare prin redarea rezumativ-sarcastica. Clasic. Din pacate cu ea pot sa-ti fac praf orice work of art care-a vazut vreodata lumina zilei. Incepand cu "Moby Dick" si "Razboi si Pace".
Originally Posted by Twinsen:
Am meditat indelung. Nu tine. Unde vezi tu filmul despre filme in Drive?
N-o sa-ti recomand sa citesti eseul ala urias de pe topicul aferent dar macar uita-te pe excerpturile pe care i le-am lasat @anaemonei incercand sa-i raspund la aceeasi intrebare.
Originally Posted by Twinsen:
Logica de fairy tale poti sa o inlocuiesti cu "suspension of disbelief" si sa o aplici la orice film artistic.
Nu cred.
Originally Posted by Twinsen:
Am vrut sa zic ca se poate mult mai mult decat Drive, care altfel e un film reusit in genul sau. Si ca nu mi se pare ok cand un film de actiune cu scenariu "apa de ploaie" ca sa te citez, are sanse sa devina filmul anului pe un forum de cinefili, practic unicul din tara.
Well, depinde si ce concurenta are. Uitanda-ma la titlurile din topul meu "filmul anului" doesn't mean shit. Singurul film mare care ar putea pretinde ca a fost nedreptati sub aspectul asta e "Melancholia". Restul sunt... apa de ploaie.

@omudindulap: nu vreau sa te ranesc dar referitor la chestia referitoare la mine, cred ca tocmai ai atins un nou record mondial la aberat. Cred ca de fapt, din contra, ar trebui sa te felicit.

@Chambord: just kidding, ok?
__________________
“The goddam movies. They can ruin you. I'm not kidding.”
Federico is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jan 2012, 16:22   #35
varu
Guru
 
varu
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 808
Originally Posted by Twinsen:

N-am auzit de niciunul din filmele astea
O sa le caut.
varu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jan 2012, 16:41   #36
Federico
Snob Elitist
 
Federico
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,579
Originally Posted by Kriss_Kringle:
Daca era un film de actiune,atunci era unul mediocru.In realitate,se vrea un art-house movie european, stilizat cu violenta din belsug care sa compenseze pentru jocul de rutina al personajelor si scenariul "apa de ploaie".

Jocul de rutina? Inclusiv rolul lui Brooks nominalizat la Glob, nu?
Acuma serios, e greu sa argumentezi rational daca un rol e bun sau nu, dar parerea mea e ca Drive are un personaj fenomenal, un extraordinar (Brooks) , unul bun spre foarte bun (Cranston)
doua decente si interesante (Nino si Sandard) si unul decent spre slabut (Carey).

Originally Posted by Kriss_Kringle:
Treaba asta cu filmul despre filme pentru mine nu prea tine. Adica ok,recunosti influente din alte filme si ti se pare placut iar atunci cand realizezi ca toata structura sa se bazeaza pe asta,trebuie sa ridici semne de intrebari legate de lipsa de originalitate a lui Drive,pentru ca nu iese din stransoarea acelor influente si nici nu se impune in fata lor de-a lungul duratei sale.Cred totusi ca Drive ar fi fost un film mai bun daca dura o ora sau era vreun scurt metraj.
Eu recunosc ca am fost suficient de ingorant fata de multe din referintele filmului asa ca n-am avut probleme aici. Insa unul dintre cele mai remarcabile si, ca sa vezi, originale trasaturi ale filmului pe care multa lume l-a recunoscut este pacingul socant de lent pt genul sau de film si aura de arthouse care il insoteste, in contrast cu conceptul bazal de B-movie aproape.
Originally Posted by Kriss_Kringle:
Sincer,asta cu filmul anului ma cam uimeste si pe mine, pentru ca dupa ce iesi din sala de cinema nu ramai cu nimic altceva decat un exercitiu de stil dar care nu are de spus altceva major pe plan narativ,emotional iar asta pentru mine nu e de ajuns ca Drive sa se distanteze clar fata de restul ca filmul anului.
Categoria celor care nu cer altceva de la arta decat aesthetic bliss e una destul de respectata in cercurile filosofice. Asa ca chiar daca ar fi fost doar atat nu ai putea invinovati filmul cu prea mare succes pe acest cap de acuzare. Insa filmul are si chesii de "spus". Doar ca nu tuturor. Cand o sa descoperi un alt film care reuseste asta, let me know.
__________________
“The goddam movies. They can ruin you. I'm not kidding.”
Federico is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jan 2012, 16:46   #37
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Originally Posted by Federico:
. Insa filmul are si chesii de "spus". Doar ca nu tuturor. Cand o sa descoperi un alt film care reuseste asta, let me know.


Crezi ca Drive e singurul film care are chestii de spus, dar nu tuturor?
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jan 2012, 17:00   #38
Federico
Snob Elitist
 
Federico
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,579
Eh, m-am referit la "un alt film care sa multumeasca pe absolut toata lumea".

Dar cred ca intelesesesi deja asta.

"alt"-ul ala a fost de vina, nu?
__________________
“The goddam movies. They can ruin you. I'm not kidding.”
Federico is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jan 2012, 17:09   #39
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by Twinsen:
Am evitat sa pun vreun top pentru ca mi s-a parut ca 2011 a fost un an foarte prost.

Afirmatia asta mi se pare incredibil de exagerata. Primele 6 pozitii din topul meu sunt filme de la foarte bune in sus, incomparabil mai bune decat Confessions de exemplu (pentru ca e singurul de la tine pe care l-am vazut, foarte posibil sa mi se para si peste Guilty of romance). Si asta e ce am reusit eu sa vad, altii mai au cateva prin top care cred ca ar prinde si la mine niste pozitii, doar ca ei au fost mai norocosi si le-au vazut pe cine stie unde. Mai sunt si altele care la mine nu au prins top 10 si multi le considera filme foarte bune: Le gamin au velo, Faust, 50/50, The Ides of March, Win Win, Beginners, The Guard, Attack the block, Elena. Anul asta nu a dus deloc lipsa de filme bune.

@Federico - A Separation e clar peste The Sunset Limited si formeaza cu Tree of Life si Anatolia un top 3 de-a dreptul fantastic, doar ca Sunset a avut ceva care m-a atras pe mine special. La prima vizionare nu s-a intamplat, dar cand l-am vazut a doua oara mi-a placut foarte mult. Poate imagistic vorbind nu impresioneaza, desi mi s-a parut chiar binisor facut avand in vedere materialul de lucru. Ceea ce m-a atras in schimb a fost ascutimea dialogului, faptul ca a fost foarte captivant si mai ales monologul de final al lui Tommy Lee Jones, care, in ceea ce priveste o scena vorbita, e de departe preferata mea de anul asta. Si peste toate imi place foarte mult Cormac McCarthy (inca astept sa ecranizeze cineva Blood Meridian)

LE: Era sa uit. Confessions nu intra pe anul asta, ci pe 2010. Asta dupa regulile pe care le-am stabilit....

Last edited by Liviu- : 01 Jan 2012 at 17:11.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jan 2012, 17:09   #40
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Originally Posted by Federico:
"alt"-ul ala a fost de vina, nu?
Mda, schimba putintel sensul propozitiei...
  Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:11.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells