Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 30 Apr 2012, 09:31   #661
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Eu nu ma mai uit la nimic legat de Prometheus. A aparut si un Featurette, dar deja parca se aduna prea multe spoilere .

Lawless
http://www.youtube.com/watch?v=csLbNO5cYSM

Looking good! Tom, Gary, Guy <3!
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>

Last edited by buticut : 30 Apr 2012 at 10:29.
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Apr 2012, 12:28   #662
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Eu deja am vazut si featurette-ul de acum cateva zile.
Trailerul asta de 3 minute parca imi da senzatia ca ma uit la un remake(mai mult sau mai putin) al primului Alien pentru ca desfasurarea e cam aceeasi.Sper sa ma insel amarnic!

Wow,ce distributie are Lawless!
Gary Oldman shooting a car with a tommy gun= pure badassery!
I'm sold!
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 May 2012, 10:34   #663
Redy
Guru
 
Redy
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 676
The Dark Knight Rises trailer 3: http://www.youtube.com/watch?v=g8evyE9TuYk&sns=fb
__________________
Cook Pass Babtridge
Redy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 May 2012, 15:45   #664
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Ohhh e evident ca au lucrat la vocea lui Bane, se aude mult mai clar. Looks awesome, DAR mi-ar fi placut ca Femeia Pisica sa nu-i fie aliata
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 May 2012, 16:32   #665
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Mie mi-ar fi placut sa ramana la fel vocea lui Bane pentru ca asa cum zicea si Nolan,adauga un pic de ambiguitate.Acum mi se pare ca vocea lui aduce putin cu Jar-Jar Binks din ce-am auzit in trailerul asta.
Catwoman e un fel de villain part time,cand treburile devin nasoale intotdeauna se aliaza cu Batman.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 May 2012, 17:52   #666
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Quote:
Catwoman e un fel de villain part time,cand treburile devin nasoale intotdeauna se aliaza cu Batman

Eh, atunci e bine !
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2012, 01:41   #667
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
New Amazing Spider-man Trailer!

Sunt pregatit sa trec peste faptul ca Lizard seamana cu Killer Croc pentru ca restul trailerului arata demential!Ce an o sa fie pentru blockbustere
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2012, 06:02   #668
rifa
Guru
 
rifa
 
Join Date: May 2010
Posts: 338
Originally Posted by buticut:
Ohhh e evident ca au lucrat la vocea lui Bane, se aude mult mai clar. Looks awesome, DAR mi-ar fi placut ca Femeia Pisica sa nu-i fie aliata

In mare, povestea din TDKR e bazata pe o combinatie intre niste elemente ce apar in urmatoarele 2 ilustratii: Batman: Knightfall si Bruce Wayne: Fugitive. Catwoman nu a fost niciodata un villain pur. Ea este un anti-erou si un interes in dragoste pentru Batman.

Trailerul arata foarte foarte bine. Mult dramatism... ceea ce-mi place. Nolan ne mai demonstreaza odata cat de bine stie sa-si promoveze filmele. Omul e genial cand vine vorba de trailere. Stie exact ce si cum sa puna in ele ca sa te atraga instant si sa nu-ti vanda toata gogoasa.

Originally Posted by Kriss_Kringle:
Acum mi se pare ca vocea lui aduce putin cu Jar-Jar Binks din ce-am auzit in trailerul asta.
De unde le scoti frate? Bane si Jar-Jar Binks... buna gluma.

Originally Posted by Kriss_Kringle:
Trailerul asta de 3 minute parca imi da senzatia ca ma uit la un remake(mai mult sau mai putin) al primului Alien pentru ca desfasurarea e cam aceeasi.Sper sa ma insel amarnic!
Nu stiu cum poate sa-ti dea tie senzatia asta cand ceea ce se intampla acolo trimite la o cu totul alta lume decat cea din Alien. Da, sunt niste elemente comune dar nimic mai mult...

Originally Posted by Kriss_Kringle:
New Amazing Spider-man Trailer!

Sunt pregatit sa trec peste faptul ca Lizard seamana cu Killer Croc pentru ca restul trailerului arata demential!Ce an o sa fie pentru blockbustere

Adevarat. The Avengers se pare ca e dragut... The Amazing Spider-Man, The Dark Knight Rises, Prometheus, Skyfall si The Hobbit...

Last edited by rifa : 04 May 2012 at 06:04.
rifa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2012, 13:00   #669
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Ia asculta tu mai bine cand zice Bane "I'm Gotham's reckoning" ce fel se aude vocea lui pentru ca o ia un pic pe inalte.In fine,cred ca trailerul asta a dat prea mult din casa si asta ma cam mira tinand cont ca Nolan e asa de secretos cu filmele lui.

Legat de ultimul trailer din Prometheus cred ca e destul de clar de ce-mi da o senzatie de deja-vu pentru mi se pare ca are cam aceeasi desfasurare ca primele doua Alien.Ajung pe planeta,investigheaza,unul se infecteaza,personajul lui Charlize vrea un specimen pentru Weyland Industries,creaturile se trezesc,haos pe nava etc,etc.
Nu stiu de ce esti asa de incapatanat sa recunosti ca sunt foarte multe elemente comune si nu e totul asa de unicat cum tot zice Ridley dar fiecare cu ale lui.
Cel mai mult conteaza sa nu fie dezamagitor si toate blockbusterele astea sa-si indeplineasca potentialul.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.

Last edited by Kriss_Kringle : 04 May 2012 at 13:55.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2012, 14:08   #670
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Rifa, I see, dar mi-as fi dorit ca trailerul sa arate o latura mai jucausa a pisicii, ca sa stau eu mai linistita. Catwoman pt mine pare sa fie singurul punct slab al povestii. Mi-ar placea ca intr-adevar sa fie un interes in dragoste pentru Batman, dar in trailer el se saruta cu Miranda Tate . Cred ca o vor folosi pe Catwoman exclusiv pe post de ally motivator.

The Avengers cred ca o sa compenseze prima jumatate mai slaba cu finalul epic, say the critics. The Amazing Spider-Man - still on the fence. TDKR - Tommy, bring it! Prometheus - of course. Desi am impresia ca personajul lui Charlize se va dovedi a fi un android. Altfel nu-mi explic de ce voiau sa il faca pe Fassy blond . Skyfall - of course si The Hobbit - on the fence. Formatul 48 fps a fost rau primit, dar sper ca macar filmul sa fie la inaltime.

And of course, super-hyped for Dark Shadows , mai ales ca o sa il vad in IMAX.
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>

Last edited by buticut : 04 May 2012 at 14:42.
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2012, 15:05   #671
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Formatul de 48 fps n-o sa fie rulat peste tot asa ca n-ai de ce sa-ti faci griji.
Prima parte din Avengers o sa fie despre felul in care se cunosc si ajung sa lucreze toti ca o echipa asa ca nu vad de ce ar fi slaba.Oricum,deabia astept marti sa-l vad,mai ales ca s-a deschis cinema nou in Constanta si e mult mai bun decat cel vechi la care mergeam de obicei.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 May 2012, 12:28   #672
rifa
Guru
 
rifa
 
Join Date: May 2010
Posts: 338
Originally Posted by Kriss_Kringle:
Nu stiu de ce esti asa de incapatanat sa recunosti ca sunt foarte multe elemente comune si nu e totul asa de unicat cum tot zice Ridley dar fiecare cu ale lui.
Sunt cateva elemente comune dar povestea nu e deloc asemanatoare cu cea din Alien... Spun asta pentru ca stiu povestea...
rifa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 May 2012, 12:34   #673
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Vrei sa-mi zici ca ai citit scenariul deja?
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2012, 11:21   #674
rifa
Guru
 
rifa
 
Join Date: May 2010
Posts: 338
Originally Posted by Kriss_Kringle:
Vrei sa-mi zici ca ai citit scenariul deja?
Nu scenariul final ci un pre-draft. Dar in mare da... pentru ca schimbari cu adevarat importante nu s-au produs.
rifa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 May 2012, 23:48   #675
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Argo

Arata mai putin interesant decat ma asteptam,dar Affleck are statistica pozitiva de partea sa,asa ca ramane de vazut.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 May 2012, 12:21   #676
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Gangster Squad

Pare promitator dar cum zicea si cineva in sectiunea comentariilor,filmul pare prea curat din punct de vedere al imaginii la fel ca Public enemies,care din punctul meu de vedere a suferit la capitolul ala.Nu a reusit sa-mi vanda in totalitate faptul ca traiau in perioada aia si cred ca e cazul si aici.
Din trailer Sean Penn pare sa fie in forma asa ca sunt nerabdator sa-l vad in gangster mode.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 May 2012, 10:59   #677
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
The Master, by PTA
http://www.youtube.com/watch?v=9oZDK...layer_embedded

Joaquin looks set for a great part.
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 May 2012, 14:33   #678
rifa
Guru
 
rifa
 
Join Date: May 2010
Posts: 338
Skyfall
http://www.youtube.com/watch?v=xJ4dAY3DW4c

Bravo Mendes...
rifa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 May 2012, 02:27   #679
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
The Great Gatsby
http://www.youtube.com/watch?feature...&v=OULhlaX6JY4
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 May 2012, 10:37   #680
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Pare sa fi exagerat cu show-ul si mi-e teama ca o sa transforme o capodopera a literaturii intr-un film mult prea stilizat si cu prea putina substanta. Nu sunt sigur ca Maguire e o alegere buna (pentru orice film in care ar juca, nu numai pentru asta), in schimb cred ca DiCaprio si Edgerton ar putea face niste roluri bune. De Mulligan nu-mi pasa, nu am fost niciodata impresionata de ea. Asta e prima impresie, ramane de vazut.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:50.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells