Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 06 Feb 2012, 10:49   #21
sergiuseling
Guru
 
sergiuseling
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 595
Păi se poate. Să zicem că ție îți plac portocalele.
Dar la un moment dat vrei mere, dar nu mai sunt și ajungi să mănânci portocale. Asta nu înseamnă că portocalele nu sunt bune, dar tot ești puțin dezamăgită.
Îmi aduc aminte că la un precedent film al lui Payne, Jack Nicholson a luat premiul pentru cel mai bun actor într-o dramă și nu știa ce să mai creadă, doar el credea că a făcut o comedie.

Altfel e clar că tu așteptai ceva și n-ai primit acel ceva, deci îți înțeleg dezamăgirea, însă ce vroiam să spun e că nu a fost nimic involuntar acolo și dacă tu ai vrut să te emoționeze e pierderea ta, la urma urmei filmul a fost mai mult comedie decât dramă.
sergiuseling is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Feb 2012, 13:38   #22
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Cred ca pt a fi dezamagit de ceva trebuie mai intai sa ai asteptari de la acel aceva , apoi acel ceva sa iti insele asteptarile:.Pe mine in 2011 m-au dezamagit :
-The Descendants un film de la care aveam ceva asteptari ( mai mult datorita cronicilor bune ) si care s-a dovedit a fi un mare fas , fara nimic special ( chiar nu pot sa inteleg ce a fost mintea celor de la " Gloabe" sa ii dea unul lui Clooney , pentru un joc foarte plat)
- Loverboy un film de la care chiar aveam asteptari mari , dar care mi le-a inselat.
- Johnny English Reborn muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuulllt mai slab ca primul si de cat m-as fi asteptat
- Crazy, Stupid, Love - film de la care am avut ceva asteptari , datorita cronicilor , cand colo s-a dovedit a fi un film dintre mii de alte filme , la fel de previzibil si de cliseizat.
Restul filmelor slabe vazute de mine in 2011 nu le pot incadra la categoria dezamagiri , intrucat era oarecum de asteptat sa fie slabe:, cel putin pentru mine , sau nu se facuse tam tam pe marginea lor :Mean Girls 2 , The Dilemma, Hall Pass, Cougars, Inc, That's What I Am, Cedar Rapids, Amors baller, Bad Teacher, Love, Wedding, Marriage, Take Me Home Tonight, Mardi Gras: Spring Break, The Change-Up, Son of Morning,Martha Marcy May Marlene, Just Go with It, Something Borrowed, Larry Crowne, Monte Carlo, What's Your Number?, A Lonely Place to Die, The Resident, Seconds Apart, The Roommate, The Tunnel, The Caller, Empty, 11-11-11, Shark Night, The Hike.
Mentionez ca nu am mai pierdut vremea si cu "filme" ca : Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides , The Twilight Saga: Breaking Dawn, Harry Potter and the Deathly Hallows sau altele de genul ( am precizat asta ca sa nu se inteleaga ca le-am trecut la filme bune )
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Feb 2012, 22:43   #23
BRUMA
Novice
 
BRUMA
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 3
Immortals
Cowboys & Aliens
Contagion
Rango
BRUMA is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Feb 2012, 16:31   #24
JohnnyAddams
Junior
 
JohnnyAddams
 
Join Date: Mar 2010
Location: Bucharest
Posts: 74
Originally Posted by cosmin742000:
- Crazy, Stupid, Love - film de la care am avut ceva asteptari , datorita cronicilor , cand colo s-a dovedit a fi un film dintre mii de alte filme , la fel de previzibil si de cliseizat.

In niciun caz un film cliseic. E totusi o comedie romantica si a fost probabil cea mai buna comedie-romantica a anului 2011.

Dezamagiri:

Midnight in Paris
Sucker Punch
Pirates Of The Carribean: On Strangers Tides
Your Highness
JohnnyAddams is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Feb 2012, 16:34   #25
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Ba da,in ultimele 20 de minute scoate arsenalul de clisee din parpalac.Pana atunci a fost ok .
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Mar 2012, 17:59   #26
Cristina_
Guru
 
Cristina_
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 753
Apollo 18 putea sa fie mult mai bun.Subiectul in sine este unul interesant de ce au sistat expeditiile in spatiu.
Cristina_ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Mar 2012, 20:05   #27
catasmile17
Guru
 
catasmile17
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 417
The Rum Diary
sucker punch
the tree of life
battle: los angeles
the eagle
catasmile17 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:04.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells